Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Το ΑΟΔΕ χρειάζεται φροντιστήριο ή ιδιαίτερο;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimishr1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πίστευω ότι το ΑΟΔΕ αντιμετωπίζεται σχετικά "εύκολα" χωρίς βοήθεια. Εγώ χωρίς φροντιστήριο έγραψα 19.6. Βέβαια, πιστεύω ότι με βοήθησαν πάρα πολυ τα διαγωνίσματα που κάθε 4 εβδομάδες γράφαμε στο σχολείο. Η "παπαγαλία" που έκανα τότε, με βοήθησε πολύ ώστε να ξαναθυμηθώ την θεωρία στις τελικές επαναλήψεις, οι οποίες άρχισαν από το Πασχα. Επιπλέον, με το βοηθήμα, απαντούσα γραπτά και μετά διόρθωνα τα λάθη που έκανα σε ερωτήσεις τις θεωρίας, και αυτό γιατί ένας καθηγητής μάς είχε πει ότι 'όταν γράφεις κάτι το μαθαίνεις καλύτερα" (πράγμα που σε μένα επιβεβαιώθηκε... :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εγώ έγραψα 20 με λίγο διάβασμα στην αρχή και με πολύ τους τελευταίους 3 μήνες, αν και στο σχολείο μόνο 1 διαγώνισμα γράψαμε. Το φροντηστήριο δεν χρειάζεται, μόνο προσωπικό διάβασμα και σημειώσεις από τον καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petermer

Νεοφερμένος

Ο petermer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά αρχίζουν τα θερινά όπου να 'ναι, και δεν ξέρω τι να κάνω με το ΑΟΔΕ. Απ' ότι βλέπω βάζουν εύκολα, είναι μόνο θεωρία άρα πιστεύω ότι το φροντιστήριο δεν είναι και τόσο απαραίτητο. Θέλω όμως και τη γνώμη σας, γιατί αρχίζω να έχω κάποιες αμφιβολίες. Σας παρακαλώ, απαντήστε αντικειμενικά, κύριοι φροντιστές!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δε χρειάζεται φροντιστήριο. Πεταμένα λεφτά και τσάμπα ώρες. Μόνο τακτικό διάβασμα κατά τη διάρκεια της χρονιάς, και θα 'σαι άρχοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
συμφωνω με τον who.
σε αυτο το μαθημα αρκει η διδασκαλια του καθηγητη απο το σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ας έκανες κι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ας έκανες κι αλλιώς.
ενταξει το παραδεχομαι και δημοσια.με πληρωνεις για να συμφωνω σε καθε σου απαντηση.:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petermer

Νεοφερμένος

Ο petermer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Οκ σας ευχαριστώ. Όντως χαμένα λεφτά κ χαμένος χρόνος θα ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Στο λέω γιατί εγώ έκανα μια ώρα τη 'βδομάδα. Βέβαια τότε δεν ήξερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλό κουράγιο με το ΑΟΔΕ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ρε, μη μου τους τρομάζετε. Με καλό διάβασμα, το πιο στάνταρ και εύκολο 20αράκι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ρε, μη μου τους τρομάζετε. Με καλό διάβασμα, το πιο στάνταρ και εύκολο 20αράκι είναι.

Ναι, το θέμα είναι να βρεις το κουράγιο γι' αυτό το καλό διαβασμα σ' αυτό το μάθημα...Εγω δεν ήθελα να το βλέπω μπροστά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι τον τρομάζω...άσε το παιδί να πάρει μια γεύση εδώ https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1428683&postcount=48 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Απο προσωπική εμπειρία: δεν χρειάζεται φροντηστήριο! Δεν πήγαινα και μιά χαρά την έβγαλα την ύλη, μια χαρά έγραψα. Οι σημειώσεις ούτως ή άλλως είναι άχρηστες τελικά, αφού μαθαίνεις όλο το βιβλίο, ενώ διαγωνίσματα, ερωτήσεις κλπ. βρίσκεις άνετα στο internet:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petermer

Νεοφερμένος

Ο petermer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι τον τρομάζω...άσε το παιδί να πάρει μια γεύση εδώ https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1428683&postcount=48 :)
Χα χα χα! Βλέπω πόσο είχες δεθεί με το μάθημα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ32033

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ32033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αν γυρνουσα το χρονο πισω θα εκανα μια μαγκια..το καλοκαιρι πριν τη γ λυκειου θα μαθαινα το βιβλιο απ' εξω (ουτος η αλλος 40 σελ. ειναι) και στη διαρκεια της χρονιας δε το ειχα πανω απο το κεφαλι μου..δε θελει φροντηστηριο. οι μαθητες της γ πιτευω θα ηθελαν να κανουν το ιδιο!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
αν γυρνουσα το χρονο πισω θα εκανα μια μαγκια..το καλοκαιρι πριν τη γ λυκειου θα μαθαινα το βιβλιο απ' εξω (ουτος η αλλος 40 σελ. ειναι) και στη διαρκεια της χρονιας δε το ειχα πανω απο το κεφαλι μου..δε θελει φροντηστηριο. οι μαθητες της γ πιτευω θα ηθελαν να κανουν το ιδιο!!:)

+1. Κάθε μέρα το καλοκαίρι μάθαινε τέλεια 2-3 σελίδες σα να έγραφες διαγώνισμα την επόμενη μέρα. Το χειμώνα τακτικό διάβασμα και με το ρυθμό του σχολείου. Ζήτα από τον καθηγητή του σχολείου να σας βάζει τεστ σε κάθε μάθημα, είναι φρικτό αλλά αναγκάζεσαι να το διαβάσεις. Έτσι στις πανελλήνιες το έχεις κάνει 3-4 επαναλήψεις. Φροντιστήριο δεν χρειάζεται, είναι χάσιμο χρόνου και χρημάτων:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria5

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται φροντιστηριο..απλα να μην το παρατησεις και να διαβαζεις μεθοδικα ολο τον χρονο..!το μονο ισως που θα μπορουσες να κανεις ειναι 2-3 μαθηματα μια στο τοσο για να κανεις επαναληψεις συνεχεια και να σου δωσει ο καθηγητης ερωτηματολογια για σωστο-λαθος και πολλαπλης..το μονο που χρειαζεται για να γραψεις 20 σ αυτο το μαθημα ειναι ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Εγώ πάλι πιστεύω ότι σε ορισμένες περιπτώσεις ο καθηγητής μπορεί να σε βοηθήσει πολύ. Εγώ πήγαινα φροντιστήριο καθ' όλη τη διάρκεια του χρόνου. Η αλήθεια είναι πως στο τέλος το μόνο που κάναμε είναι να λέω το μάθημα, όπως κάναμε στο δημοτικό με τη μάνα μου στην ιστορία. Πάντως στην αρχή της χρονιάς με βοήθησε πάρα πολύ, αφού μου εξηγούσε, όσο ήταν δυνατόν, τα κομμάτια, έτσι ώστε να τα μάθω πιο εύκολα και να ξεφύγω λίγο από την παπαγαλία. Αν εσύ πιστεύεις πως δεν έχεις πρόβλημα με αυτό, πολύ καλά θα κάνεις να μην πας φροντιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
αμα το χεις στην παπαγαλια ουτε φροντ ουτε ιδιαιτερα θες. αρκει να βγαλεις 3-5 φορες την υλη μεχρι να πας να γραψεις και εχεις κατοσταρι σιγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top