Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Χάλια ήταν η πρώτη μου μέρα από όλες τις απόψεις. Σχεδόν όλοι είχαν δημιουργήσει τις παρέες τους ήδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Χάλια ήταν η πρώτη μου μέρα από όλες τις απόψεις. Σχεδόν όλοι είχαν δημιουργήσει τις παρέες τους ήδη!





Γιατι? Τι εγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ε αυτά τα είπαμε πια. Αλλά αν κι ο άλλος δεν μιλάει, δεν πάει παρακάτω η κουβέντα...

αυτό το πάθαινα με πολλές νέες φοιτήτριες και νέους φοιτητές στα πρώτα έτη...:P

βέβαια και ακόμη αν γνωρίζω νέα άτομα, πάλι παγώνει η κουβέντα και κοιταζόμαστε...:D ειδικά αν η άλλη είναι πολύ όμορφη - κουκλάρα...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Οσο για το πως να τους πλησιασεις αρχικα θα πεις΄΄τα κλασσικα΄΄πχ απο που εισαι η αν η σχολη ηταν η πρωτη σου επιλογη!

Και όταν στα "κλασσικά" πάρεις την αποστομοτική απάντηση "ωχ! άρχισε η γνωστή ανάκριση", αυτό μάλλον είναι σημάδι ότι η γνωριμία αυτή δε θα προχωρήσει σε φιλία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Και όταν στα "κλασσικά" πάρεις την αποστομοτική απάντηση "ωχ! άρχισε η γνωστή ανάκριση", αυτό μάλλον είναι σημάδι ότι η γνωριμία αυτή δε θα προχωρήσει σε φιλία! :D

το λένε έτσι άκομψα; :worry: :hmm:
προσωπικά όσες γνωριμίες δεν προχώρησαν παραπέρα, απλά ξεθώριασαν με τον καιρό...:whistle:

χωρίς να υπάρξουν εκατέρωθεν απώλειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
το λένε έτσι άκομψα; :worry: :hmm:

Μια φορά έχω ακούσει την ατάκα αυτή από φοιτήτρια (ευτυχώς δε το είπε σε εμένα :P).

Αλλά η κοπέλα δεν ήταν 1ο έτος, οπότε τη διακαιολογώ λίγο. Αν πας να πιάσεις κουβέντα σε φοιτήτρια μεγάλου έτους και τη ρωτάς "σε ποια σχολή είσαι; σ' αρέσει; χρωστάς πολλά μαθήματα;", τι περιμένεις να απαντήσει; :D
Βρες τίποτα πιο έξυπνο να πεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Μια φορά έχω ακούσει την ατάκα αυτή από φοιτήτρια (ευτυχώς δε το είπε σε εμένα :P).

Αλλά η κοπέλα δεν ήταν 1ο έτος, οπότε τη διακαιολογώ λίγο. Αν πας να πιάσεις κουβέντα σε φοιτήτρια μεγάλου έτους και τη ρωτάς "σε ποια σχολή είσαι; σ' αρέσει; χρωστάς πολλά μαθήματα;", τι περιμένεις να απαντήσει; :D
Βρες τίποτα πιο έξυπνο να πεις... :P

ειδικά γι' αυτό μπορεί να σε βρίσει...:lol: :lol: :lol:
άσε που οι φοιτήτριες μεγάλου έτους δείχνουν "ενδιαφέρον" γνωριμίας...για μεγαλύτερου έτους φοιτητές! ;) :P

σπάνιο να βρεις φοιτητή εν μέσω σπουδών του και έχει εκείνη την γλύκα για την σχολή του που είχε το προπανελλαδικό-μεταπανελλαδικό-πρωτοφοιτητικό καιρό...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
βέβαια και ακόμη αν γνωρίζω νέα άτομα, πάλι παγώνει η κουβέντα και κοιταζόμαστε...:D ειδικά αν η άλλη είναι πολύ όμορφη - κουκλάρα...:D :D
Κάπου σε χάνω: γιατί να κολώσεις να μιλήσεις εάν είναι πολύ όμορφη η άλλη; Να μου πεις ότι σου υπολογίζει το σε 42 δευτερόλεπτα πάω πάσο.


Αλλά γιατί ακριβώς να κολλήσεις επειδή ΜΟΝΟ και μόνο είναι όμορφη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Και όταν στα "κλασσικά" πάρεις την αποστομοτική απάντηση "ωχ! άρχισε η γνωστή ανάκριση", αυτό μάλλον είναι σημάδι ότι η γνωριμία αυτή δε θα προχωρήσει σε φιλία! :D





Τοσο καιρο εχω γνωρισει πολλοι κοσμο αλλα τετοιο πραγμα δε μου εχει τυχη!Φαινεται οτι ειμαι τυχερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καλησπερα και απο μενα παιδια σε ολους τους παλιους και νεους φοιτητες.Καθομαι και διαβαζω αυτα που γραφετε σχετικα με το αγχος ή εστω τις σκεψεις που εχετε σχετικα με το πως θα κανετε καινουργιες γνωριμιες/φιλιες στο ΠανεπιστημιοΜιλωντας ως ενας απλος αποφοιτος που δεν καταφερε να μπει στη σχολη που επιθυμουσε(Ιστοριας και Αρχαιολογιας)και αυτο γιατι στο μηχανογραφικο ειχα δηλωσα μονο 5 σχολες που ηταν και οι πραγματικες μου επιλογες,εβαλα δηλαδη σχολες που συμφωνα με τις βασεις 2009 τις επιανα εκτος απο την πρωτη μου επιλογη χωρις ομως να δηλωσω καποια σχολη με αρκετα χαμηλοτερη βαση με το σκεπτικο του οτι ή θα μπω εκει που θελω να σπουδασω πραγματικα ή τιποτα.Μεγαλο λαθος θα πουνε πολλοι ομως τωρα πρεπει να κοιταμε στο παρον.Και για την ιστορια ανεβηκαν ολες οι σχολες που ειχα βαλει και δεν επιασα καμια.Δεν εβαλα πχ Θεολογια που την επιανα σιγουρα γιατι τι να το εκανα που θα ειχα περασει καπου αλλα δεν θα ηταν αυτο που ηθελα εγω,αυτο που θα με ικανοποιει πληρως.Να περναγα δηλαδη Θεολογια πχ και να εμπαινα μετα στη διαδικασια του να παώ ή να μην παω για να λεω οτι σπουδαζω κατι που δεν αρεσει ομως σε εμενα δεν το εκανα με τιποτα!!!Η θα κανω αυτο που αγαπαω ή τιποτα.Το να περασω σε καποια αλλη σχολη και να ακολουθησω στη συνεχεια ενα επαγγελμα που θα το κανω καταναγκαστικα και ως αγγαρεια δεν προκειται να το κανω.Τεσπα μπορει να μην τα καταφερα αλλα δεν θα τα παρατησω.Λοιπον γυρνωντας στο θεμα μας θα ηθελα να σας πω κατι και πραγματικα πιστεψτε με δεν υπαρχει κανενας μα κανενας απολυτως λογος να αγχωνεστε για αυτα τα θεματα.Εσεις απλα να ειστε ο εαυτος σας και ολα θα πανε καλα.Και πολλα ατομα θα γνωρισετε σιγουρα και οσο περναει ο καιρος σιγα σιγα θα βλεπετε με ποιους εχετε περισσοτερα κοινα,ταιριαζετε δηλαδη περισσοτερο και ετσι θα κανετε τις παρεες σας και θα χωριστειτε ανα ομαδες οπως συμβαινει συνηθως.Η διαδικασια ειναι ακριβως ιδια με αυτη των σχολικων σας χρονων.Αυτο γινεται και στο Πανεπιστημιο.Μακαρι να βρισκομουνα εγω στη θεση σας και δεν θα ειχα κανενα προβλημα.Κανονικα εγω επρεπε τωρα να σπουδαζω και αντι αυτου καθομαι και κοιταω τους φιλους μου που ειναι πια φοιτητες.Πραγματικα σας ζηλευω ολους εσας που εχετε περασει στη σχολη που θελατε και σπουδαζετε αυτο που σας αρεσει(με την καλη εννοια παντα).Λοιπον προχωρηστε μπροστα και μην φοβαστε τιποτα.Τα καλυτερα(αποδεδειγμενα απο παλαιοτερους φοιτητες)επονται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ειδικά γι' αυτό μπορεί να σε βρίσει...:lol: :lol: :lol:
άσε που οι φοιτήτριες μεγάλου έτους δείχνουν "ενδιαφέρον" γνωριμίας...για μεγαλύτερου έτους φοιτητές! ;) :P

σπάνιο να βρεις φοιτητή εν μέσω σπουδών του και έχει εκείνη την γλύκα για την σχολή του που είχε το προπανελλαδικό-μεταπανελλαδικό-πρωτοφοιτητικό καιρό...:D
xaxaxaxaxaxa
:D:D:D:D
Φίλε Νίκο δεν παλεύεσαι.....!!!
Πάντως υπάρχουν και φοιτητές μεγαλύτερου ετους που δείχνουν ενδιαφέρον για φοιτήτριες πρώτου έτους......!!!!
Ζωντανό παράδειγμα εγώ.....
Ελα όμως που δεν υπάρχουν φοιτήτριες πρώτου που να σε ελκύουν, ίσως ξενερώνεις επειδή είναι ακόμη ψάρια και εσύ ξε-ψαρωμένος.....!!!:P:P:P
Πάντως όντως είναι όπως τα λες....
Όσο για τα μαθηματα μου ετυχε την πρώτη μέρα φέτος που πήγα τυχαία σχολή, ημέρα εγγραφών και με ρώτησε μια κοπελιά.....!!!Ελεοοοοοοοοοος

αυτό το πάθαινα με πολλές νέες φοιτήτριες και νέους φοιτητές στα πρώτα έτη...:P

βέβαια και ακόμη αν γνωρίζω νέα άτομα, πάλι παγώνει η κουβέντα και κοιταζόμαστε...:D ειδικά αν η άλλη είναι πολύ όμορφη - κουκλάρα...:D :D
:D:D:D:D:D
Πως σε καταλαβαίνω φίλε μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Όσο για τα μαθηματα μου ετυχε την πρώτη μέρα φέτος που πήγα τυχαία σχολή, ημέρα εγγραφών και με ρώτησε μια κοπελιά.....!!!Ελεοοοοοοοοοος

ανεξαρτήτως φύλου να ξέρετε πως αυτοί είναι η πρώτη ερώτηση που περνάει από το μυαλό των πρωτοετών :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μονο εμένα η πρώτη ερώτηση που μου ερχόταν ήταν σε πια παράταξη ανοίκει ο καθένας??Δεν την ρώταγα παντού αλλα αυτό μου ερχόταν σε άτομα μεγαλύτερου έτους,,,,,....τα μα8ήματα που χρωστάει ο καθένας ποτε δεν τα ρώτησα ούτε μου πέρασε απο το μυαλό να ρωτήσω,καθώς δεν με ενδιέφεραι η απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Γιατι? Τι εγινε?
Σχεδόν όλοι μιλούσαν με όλους λες και γνωριζόντουσαν πολλά χρόνια. :P:confused:
Βασικά, για εμένα είναι αρχή ακόμα (μόλις 3 φορές έχω πάει στη σχολή) οπότε ίσως με την πάροδο του χρόνου να προσαρμοστώ και εγώ. Γενικότερα ψιλοαπογοητεύτηκα πάντως, αλλιώς τα περίμενα όλα...
Σήμερα ωστόσο μίλησα με ένα άτομο, κάτι είναι και αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πώς αλλάζουν τα πράγματα από την μια μέρα στην άλλη, εκεί που πίστευα ότι θα έμενα μόνος, βρήκα άτομα! :D
H παρέα χθες δημιουργήθηκε, είμαστε 12 άτομα συνολικά, το αρνητικό της υπόθεσης πάντως είναι ότι δεν ξέρω ακόμα αν ταιριάζουμε... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Βρε yozerehs μου μην απελπιζεσαι. Ξερεις πόσες παρέες θα φτιαχτούν και θα χαλάσουν σε αυτά τα 4 (ας ελπίσουμε μονο) χρόνια που θα είσαι φοιτητής. Προφανώς και δε γινεται να ταιριάξεις με την πρώτη, συνέχεια θα γίνονται προσμίξεις και ίσως σταθείς τυχερός και γνωρίσεις 1-2 άτομα που ταιριάζετε απόλυτα και είστε αχώριστοι. Παρέα για χαβαλέ βρίσκεις εύκολα στο πανεπιστήμιο, φίλους πραγματικούς πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για να τους βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πώς αλλάζουν τα πράγματα από την μια μέρα στην άλλη, εκεί που πίστευα ότι θα έμενα μόνος, βρήκα άτομα! :D
H παρέα χθες δημιουργήθηκε, είμαστε 12 άτομα συνολικά, το αρνητικό της υπόθεσης πάντως είναι ότι δεν ξέρω ακόμα αν ταιριάζουμε... :/:

μόνο 12 άτομα ρε αντικοινωνικό ον; Ούτε να κατεβάσετε 18άδα για ποδόσφαιρο δεν μπορείτε...:P Σίγουρα με κάποιους/ον από τους/τις 12 θα ταιριάξεις περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
η αλήθεια είναι ότι άμα θες βρίσκεις πολύ εύκολα παρέα,εντάξει δεν θα ταιριάξεις και με όλους,αλλά σίγουρα όλο και κάποιος θα βρεθεί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Καλά από παρέες στα Α.Ε.Ι. άλλο τίποτα!Νομίζω ότι αυτό είναι το τελευταίο που "απασχολεί"!
Εδώ ρε παιδιά εγώ που δεν έχω καμία σχέση με το Α.Π.Θ. όλες μου τις "φίλες" εκεί τις γνώρισα!:DΦαντάζομαι εσείς...

Βέβαια μην περιμένετε ούτε να τους γνωρίσετε ούτε να περνάτε το χρόνο σας με ΟΛΟΥΣ,εκτός κι αν είστε σε καμιά παράταξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinap_

Νεοφερμένος

Η xristinap_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα,θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σε σχέση με ένα ζήτημα..
Πέρασα φέτος σε κάποια σχολή,ωστόσο στο πρώτο εξάμηνο δεν παρακολούθησα μαθήματα γιατί είχα αποφασίσει πως θα έδινα ξανά πανελλήνιες..τελικά,τον Δεκέμβρη άλλαξα γνώμη(οριστικά αυτή τη φορά) και αποφάσισα ότι θα αρχίσω να παρακολουθώ τα μαθήματα της σχολής μου στο δεύτερο εξάμηνο και δεν θα δώσω πανελλαδικές.Ήδη για την εξεταστική του Ιανουαρίου/Φεβρουαρίου έχω γράψει 2 μαθήματα συν άλλο 1 τον Φεβρουάριο.Τα υπόλοιπα που θα χρωστάω θα τα δώσω τον Σεπτέμβρη γιατί αφού ουσιαστικά δεν είχα καμμία επαφή με τα συγκεκριμένα μαθήματα,καλύτερα να προσπαθήσω για τα μισα π.χ και να γραψω καλά σε αυτά παρά σε όλα και να κοπώ..Αυτο που θελω να ρωτήσω όμως και μ έχει αγχώσει αρκετά είναι το εξης..θα βρω παρέα όταν αρχίσουν πάλι τα μαθήματα στο β' εξάμηνο? όλοι οι φοιτητες στη σχολή μου θα χουν βρει κάποια άτομα από τον Οκτώβρη,γι'αυτο φοβάμαι ότι θα είναι δύσκολα για μένα που θα είμαι καινουργια κάτα κάποιον τρόπο..Εσεις,τι πιστεύετε γι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top