Τι σημαίνει το iSchool για εσάς;

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
1)Τι σημενει το iSchool για εσας...??:)
2)Ποιο πραγμα σας αρεσει σ'αυτο πιο πολυ??:)


Υ.Σ Εκφραστητε ελευθερα...!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
το iSchool ειναι η καλυτερη μαθητικη ιστοσελιδα που υπαρχει!!!εμενα προσωπικα μου αρεσει γιατι αν εχω καποια απορια σχετικα με τα μαθηματα μπορω να μπω εδω και να βρω οτι θελω...ειναι αξιοπιστο και πολυ προσεγμενο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το ischool το βρηκα αρκετα παλια,πρεπει να ημουν αρχες δευτερας λυκειου(ή καλοκαιρι πριν αρχισει-δε θυμαμαι ακριβως),ενω εψαχνα θεωρία σε καποια μαθηματα της Τριτης Λυκειου.Ηταν οχι και στα πολυ ξεκινηματα,εμ πασει περιπτωσει στα λιγο αργοτερα απο τα ξεκινηματα,πριν την ένωση.Μου αρεσε το όλο concept της σελιδας,ήταν πανω κατω κατι που εψαχνα καιρο πριν,και αρκετες μερες μετα απο εκεινη την πρωτη μερα,αποφασισα να γινω μελος.Αρχισα να συμμετεχω σε λιγα θεματα που με ενδιαφεραν,αλλα κυριως να κατεβαζω υλικό που με ενδιεφερε (να ειναι καλα ο Scandal)Στην πορεία έκανα γνωριμιες που κρατανε μέχρι σήμερα-και ειναι πολυ σημαντικες για μενα,και βοηθηθηκα απο παιδια οταν χρειαστηκε.Καπου εκει κατι οι Πανελληνιες,κατι προσωπικοι λογοι που δε σχετιζονταν με το site,και χαθηκα.Αποφασισα ομως να επιστρεψω,κι οταν γυρισα τα αντικρυσα ολα αλλαγμενα,συγχωνευσεις,μηνυματα που ειχαν σβηστει,αλλαγμενο άβαταρ. :PΣτην αρχη ενοχληθηκα παρα πολυ,στην πορεια ομως,μπορω να πω οτι βρηκα το ολο site αρκετα λειτουργικο και καλοφτιαγμενο,οποτε αποφασισα να παραμεινω.Σε αυτο βοηθησε πολύ η τσοφ-παρεα που εκανα,και μερικα αλλα παιδια.Πλεον μου αρεσει το οτι οπως βοηθηθηκα εγω στο παρελθον,τωρα οποτε μπορω βοηθαω αλλα παιδια που ετοιμαζονται για εξετασεις.Ισως,αν γινω καθηγητης στο μελλον,αυτες ειναι οι πρωτες μου εμπειριες:)Γενικα το site δεν ειναι οπως παλιοτερα,οχι στο θεμα ποιοτητας,αλλα στο ποια ειναι ενεργα ή μη μελη.Καθενας κανει τις επιλογες του ομως,και δεν μπορει να τις κρινει κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Το ischool το βρήκα τυχαία τα Χριστούγεννα που πέρασαν ψάχνοντας για ασκήσεις σε κάποια μαθήματα. Είδα ότι ήταν ενδιαφέρον και άρχισα να χαζεύω τα διάφορα θέματα και μετά από 2-3 μέρες έγινα μέλος. Όταν άλλαξε το σαιτ ψιλοξενέρωσα και δεν έμπαινα για λίγο αλλά σιγά σιγά το συνήθισα ( είμαι μέλος σε εκατοντάδες φόρουμς και έχω συνηθίσει σε αλλαγές :P ) To ischool δεν το βλέπω ως αποκλειστικά σχολικό σαιτ καθώς αν και έχει σκοπό να βοηθήσει τους μαθητές έχει και ενδιαφέροντα θέματα για εξωσχολικά ζητήματα. Τώρα είναι το σαιτ που ότι και να συμβεί είναι πάντα ανοιχτό στο pc :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
με βοηθαει το i school οταν εχω καποιες αποριες σχετικα με τα μαθηματα η' με τις ξενες γλωσσες και τ απιστοποιητικα!ειναι μια ανδιαφερουσα σελιδα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Παλιά σήμαινε πολλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
ομως και τωρα σημαινει πολλα...αλλαξε για να γινει ακομα καλυτερο και πραγματι ειναι και θα ειναι η καλυτερη μαθητικη ιστοσελιδα που υπαρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έχω αντίθετη γνώμη... και δεν έχω την όρεξη να την αναλύσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την απο πανω.Παλια κατι σημαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
όντως παλιά είχε λιγότερο lag...να 'ναι καλά το chrome τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έχω αντίθετη γνώμη... και δεν έχω την όρεξη να την αναλύσω...

Θα συμφωνησω με την απο πανω.Παλια κατι σημαινε.
Παιδια με ολο το σεβασμο,επειδη ειμαι κι εγω απο πολυ παλια εδω,κι ειπα πως ηταν επιλογη μου να παραμεινω,εχω να πω το εξης:Για οποιον δε σημαινει κατι το forum,ειναι δηλαδη χάσιμο χρονου,αν ο ίδιος (ανουσια για μενα) συνεχιζει να ειναι ενεργο μέλος,τουλαχιστον δε βρισκω το λογο να το υποτιμα δημοσίως αναπολώντας παλιοτερες εποχες.Δημοκρατια εxουμε,καθε αποψη δεκτη,αλλα αδυνατώ να καταλαβω το λογο.Μου φαινεται περιεργο που μελη που συμμετεχουν στις συζητησεις,και κερδιζουν,ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα απο αυτο(αλλιως δε θα το εκαναν)λενε πως το site σημαινε πολλα στο παρελθον(η παλιά).Ο τονισμος στην τελευταια λεξη δειχνει σε εμενα που το διαβαζω καποιου ειδους αντιθεση με το παρων.Καλώς ή κακώς,ορισμενα πραγματα αλλάζουν.Ειτε προσαρμοζομαστε,είτε τα απορριπτουμε.Δεν λεω σε καποιον "φυγε απο τη σελιδα αν δε σου αρεσει",αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι και σωστη αυτη η απορριψη.Προσφατα ανακαλυψα ενα βιντεακι στο youtube με τιτλο "ischool-ενα forum που αξιζε"(ασχετο αλλα επεκτεινω τη συζητηση)Σχετικα με αυτο εχω απλα να πω οτι όποιος το εφτιαξε,ή δεν ξερει να συγκρατεί τη θλιψη (?) του,ή έχει αλλου είδους σκοπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παρακολουθώ, το ischool, από το Δεκέμβριο του 2008, ωστόσο, δε γινόμουν μέλος, για τους εξής λόγους: 1.) Ήμουν ΣΤ' Δημοτικού, ενώ το ischool προϋπέθετε να είσαι μαθητής Γυμνασίου-Λυκείου (άσχετα, που μετά κατάλαβα, ότι μπορεί να γίνει μέλος ο καθένας, ανεξαρτήτου ηλικίας, απλά το φόρουμ επικεντρώνονταν στους μαθητές Γυμνασίου-Λυκείου;)) 2.) "φοβόμουν", επειδή δεν είχα συμμετάσχει, σε κανένα φόρουμ, τότε.

Ήρθε η στιγμή, το ischool να "αλλάξει χέρια". Ο petros (scandal), δεν ηγείτο πια το site και σε λίγο το ischool, λογικά, θα έκλεινε. Έτσι, το e-steki, έδωσε χείρα βοηθείας στο ischool, ώστε να μην κλείσει (Αυτό, το είχα διαβάσει στο θέμα: Σας αρέσει το ανανεωμένο ischool;, ήταν το τελευταίο μήνυμα, νομίζω.:worry: Το κακό είναι, ότι δεν μπορώ, να το βρω, έκανα αναζήτηση, αλλά δεν ήταν έγκυρο το link:worry:) Όλα αυτά, συνέβησαν τον Ιανουάριο του 2010, αν δεν κάνω λάθος:).

Αύγουστος του 2010, αποφασίζω να γίνω μέλος (άργησα λίγο, ε;:P). Όλοι, με υποδέχτηκαν με "ανοιχτές αγκάλες". Απαντούσαν στις ερωτήσεις μου, σεβόταν τις απόψεις μου, κλπ. Είμαι σίγουρος, ότι αυτό θα γίνεται και όταν ανοίξουν τα σχολεία. Θα κάνω ερωτήσεις σχετικά με τα μαθήματα, θα απαντώ σε ερωτήσεις άλλων, κλπ. (είναι τόσα πολλά, που μπορείς να κάνεις στο ischool!!!:))

Ελπίζω, το ischool να συνεχίσει, την "καλή δουλειά". Τώρα, εκτός του ischool, είμαι μέλος του Chat & Fun και του e-steki, αλλά μπαίνω περισσότερο, στο ischool:)

ΥΓ. Ευχαριστώ που διαβάσατε το συγκεκριμένο, post!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια με ολο το σεβασμο,επειδη ειμαι κι εγω απο πολυ παλια εδω,κι ειπα πως ηταν επιλογη μου να παραμεινω,εχω να πω το εξης:Για οποιον δε σημαινει κατι το forum,ειναι δηλαδη χάσιμο χρονου,αν ο ίδιος (ανουσια για μενα) συνεχιζει να ειναι ενεργο μέλος,τουλαχιστον δε βρισκω το λογο να το υποτιμα δημοσίως αναπολώντας παλιοτερες εποχες.Δημοκρατια εxουμε,καθε αποψη δεκτη,αλλα αδυνατώ να καταλαβω το λογο.Μου φαινεται περιεργο που μελη που συμμετεχουν στις συζητησεις,και κερδιζουν,ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα απο αυτο(αλλιως δε θα το εκαναν)λενε πως το site σημανε πολλα στο παρελθον(η παλιά).Ο τονισμος στην τελευταια λεξη δειχνει σε εμενα που το διαβαζω καποιου ειδους αντιθεση με το παρων.Καλώς ή κακώς,ορισμενα πραγματα αλλάζουν.Ειτε προσαρμοζομαστε,είτε τα απορριπτουμε.Δεν λεω σε καποιον "φυγε απο τη σελιδα αν δε σου αρεσει",αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι και σωστη αυτη η απορριψη.Προσφατα ανακαλυψα ενα βιντεακι στο youtube με τιτλο "ischool-ενα forum που αξιζε"(ασχετο αλλα επεκτεινω τη συζητηση)Σχετικα με αυτο εχω απλα να πω οτι όποιος το εφτιαξε,ή δεν ξερει να συγκρατεί τη θλιψη (?) του,ή έχει αλλου είδους σκοπους.
Με παρεξηγησες αλλα και εγω δεν το εξεφρασα σωστα.Για να γινω σαφης, παλαιοτερα το φορουμ το ειχα πολυ ψηλα στην εκτιμηση μου και το εβλεπα κατι κοντα σε διαδυκτιακη παρεα.Πλεον αυτο δεν ισχυει, γι αυτο αποχωρησα προσωρινα για αρκετους μηνες και γι αυτο θα αποχωρησω μονιμα καποια στιγμη.Απλα τωρα εχω υπερβολικα πολυ ελευθερο χρονο και σαν ανθρωπος και εγω βαριεμαι αρα χρησιμοποιω το ischool για να περασει η ωρα.Η διαφορα με τοτε ειναι οτι τωτα το βλεπω σαν ολα τα αλλα φορουμ που υπαρχουν.


Το αλλο ποστ μου δεν ειχε στοχο να υποτιμησει το φορουμ.Εχω αποδεχτει τις αλλαγες και δεν σκοπευω να τις θιξω δημοσια ουτε να κανω συγκριση παρον vs παρελθον.Εξεφρασα μια αποψη, end of story.Αν ενοχλει, ας διαγραφει το μηνυμα, δεν ηθελα να δημιουργηθει θεμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εγω περσι εγινα μελος και μπορω να πω πως εχω τις καλυτερες εντυπωσεις!!!;) ειναι μια πολυ καλη ευκαρια να εκφρασεις τις αποριες σου και να δωσεις απαντησεις σε ερωτηματα αλλα και για να ανταλλαξεις γνωμες με ατομα διαφορετικου φυλλου, ηλικιας, ενδιαφεροντων,σπουδων κ.λπ. αναπτυσσει θεματα που αφορουν πανω α'ολα τις σπουδες και την εκπαιδευση και επειτα την κοινωνια, την υγεια,τις ανθρωπινες σχεσεις...προσωπικα δεν με αφορα τι ήταν και πως ήταν παλια, γιατι δεν εχει και νοημα αλλωστε! για εμενα σημασια εχει τι ειναι τωρα και αν με καλυπτει σε ορισμενα θεματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Με παρεξηγησες αλλα και εγω δεν το εξεφρασα σωστα.Για να γινω σαφης, παλαιοτερα το φορουμ το ειχα πολυ ψηλα στην εκτιμηση μου και το εβλεπα κατι κοντα σε διαδυκτιακη παρεα.Πλεον αυτο δεν ισχυει, γι αυτο αποχωρησα προσωρινα για αρκετους μηνες και γι αυτο θα αποχωρησω μονιμα καποια στιγμη.Απλα τωρα εχω υπερβολικα πολυ ελευθερο χρονο και σαν ανθρωπος και εγω βαριεμαι αρα χρησιμοποιω το ischool για να περασει η ωρα.Η διαφορα με τοτε ειναι οτι τωτα το βλεπω σαν ολα τα αλλα φορουμ που υπαρχουν.


Το αλλο ποστ μου δεν ειχε στοχο να υποτιμησει το φορουμ.Εχω αποδεχτει τις αλλαγες και δεν σκοπευω να τις θιξω δημοσια ουτε να κανω συγκριση παρον vs παρελθον.Εξεφρασα μια αποψη, end of story.Αν ενοχλει, ας διαγραφει το μηνυμα, δεν ηθελα να δημιουργηθει θεμα:)

Zaraki,εγω σε ρωτησα ως Γιαννης.Το site δεν ειναι δικο μου για να διαγραφω οτι δε μου αρεσει,ουτε θα θελα να ξυπνησω ενα πρωι και να βλεπω παντου Γιαννηδες.Αν το καλοσκεφτεις,το site δεν εχει αλλαξει παρα ελαχιστα,προστεθηκαν καποιε διαφημησεις που το βοηθουν να διατηρηθει,και μπαινουν μελη απο αλλα φορουμ.Η αποψη οτι η σελιδα δεν υπαρχει πλεον,και λοπα και λοιπα,αλλα και καποιοι με ακυρα προφιλ που μπαινουν μεσα για να το υποβαθμισουν,μονο τυχαια γεγονοτα δεν ειναι για μενα.Απο κει και περα,καθε αποψη δεκτη,αρκει να μην προκαλει προβληματα (δεν αναφερομαι σε σενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Να πω και εγώ την γνώμη μου. :P

Μέχρι τον Σεπτέμβριο κλείνω ένα χρόνο σαν νέο μέλος. Το φόρουμ το ανακάλυψα τυχαία παλιότερα για ένα θέμα που αφορούσε την επιστήμη μου και με αφορούσε. Γράφτηκα όμως πέρυσι γιατί ήθελα να εκφράσω την άποψή μου. Με κάποια άτομα (μετρημένα στα δάχτυλα) γνωρίστηκα και δέσαμε...και εκτός φόρουμ. Τα πρώτα άτομα που γνώρισα εδώ ήταν ο amalfi και η rewial. Γενικά όλο το φόρουμ με ενέταξε στην μεγάλη παρέα. Στο παλιό ischool, όσο το πρόλαβα, έχουμε κάνει άπειρες συζητήσεις είτε ήσυχα, είτε με ένταση (για την οποία διακρίνομαι...χαχα). Βέβαια απέκτησα και "εχθρούς". Τι να κάνουμε; Αυτός είμαι. Σε όποιον αρέσω. Πάντα έμαθα να λέω την άποψή μου, με οποιοδήποτε κόστος. Πάντως και το νέο ischool είναι πολύ καλό φόρουμ, κάτι πρωτοποριακό και κυρίως γεμάτο ζωντάνια. Το αν θα μείνω ενεργό μέλος ή όχι, θα το δείξει η επόμενη χρονιά. Συνεχίζω με θετικές εντυπώσεις και με λίγες πικρές αναμνήσεις. Οι θετικές εντυπώσεις είναι περισσότερες. Θα μου άρεσε όλοι εμείς να κρατήσουμε την όποια επαφή μας για πάντα ακόμη και όταν γεράσουμε. Τι πιο ωραίο πράγμα να βρίζομαι ή να πετάω σπόντες με τον prion ή τον akiroskirios στα 70 μας χρόνια; :laugh: :laugh: Για να σοβαρευτούμε, γνώρισα και άτομα που έχω καλή γνώμη για αυτούς (π.χ. kritikaros, gianniskeeper,..κτλ) και θα ήθελα να γνωρίσω και άλλα άτομα...:D:clapup:Θα μου άρεσε σαν αυριανοί καθηγητές να δημιουργήσουμε ένα πραγματικό ischool εδώ στο φόρουμ, με μια τεράστια βάση δεδομένων για όλες τις επιστήμες όπου ο κάθε μαθητής να βρίσκει απαντήσεις.

Καλή συνέχεια στην ηλεκτρονική παρέα μας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
το ischool για εμένα είναι κάτι παραπάνω απο μία απλή ιστοσελίδα οπου μέσα απο αυτή ο μαθητήσ μπορεί να επικοινωνήσει με άλλουσ "συναδέλφουσ"του.το ischool είναι μία ιστοσελίδα οπου μέσα απο αυτή ο μαθητήσ ενημερώνετε για τα μαθήματα,το εκπαιδευτικό σύστημα στη χώρα μασ,επικοινωνει με άλλουσ μαθητέσ ενώ παράληλα μοιράζετε τα προβλήματα του(είτε σε μαθήματα είτε"εφηβηκά").το πιο ωραίο απο όλα είναι όμωσ οτι μπορούν όλοι να συμετέχουν απρόσωπα.έτσι εκφράζονται ελεύθαιρα και χωρίσ ενδοιασμουσ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Zaraki,εγω σε ρωτησα ως Γιαννης.Το site δεν ειναι δικο μου για να διαγραφω οτι δε μου αρεσει,ουτε θα θελα να ξυπνησω ενα πρωι και να βλεπω παντου Γιαννηδες.Αν το καλοσκεφτεις,το site δεν εχει αλλαξει παρα ελαχιστα,προστεθηκαν καποιε διαφημησεις που το βοηθουν να διατηρηθει,και μπαινουν μελη απο αλλα φορουμ.Η αποψη οτι η σελιδα δεν υπαρχει πλεον,και λοπα και λοιπα,αλλα και καποιοι με ακυρα προφιλ που μπαινουν μεσα για να το υποβαθμισουν,μονο τυχαια γεγονοτα δεν ειναι για μενα.Απο κει και περα,καθε αποψη δεκτη,αρκει να μην προκαλει προβληματα (δεν αναφερομαι σε σενα)
Δεν θελω να μιλησω για τα πραγματα που με ενοχλησαν και με ενοχλουν.Τα ειπα τοτε και τελειωσε το θεμα.Αν ξαναμιλησω τωρα μονο καβγαδες θα δημιουργηθουν.Dont cry over spilt milk λενε οι φιλοι μας οι Αγγλοι.Δεν υποστηριζω παντως πως η σελιδα δεν υπαρχει πια.

Το φορουμ ως φορουμ ειναι καλο,διαθετει πολλα μελη και το σημαντικοτερο διαθετει πολλα καλα μελη.Του ευχομαι να συνεχισει ακομα πιο επιτυχημενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Γενικά είναι ωραίο να βρίσκεις άτομα με τα οποία έχεις τις ίδιες ανησυχίες,βρίσκεστε στην ίδια φάση κλπ.Αυτό μου αρέσει στο ischool.Και ειδικά φέτος ήταν δύσκολο να βρω άτομα που να συμπάσχουν με το θέμα των πανελληνίων καθώς έδινα 2η φορά και όλοι μου οι συμμαθητές και φίλοι σπουδάζουν ήδη.Γνώρισα άτομα και αντάλλαξα απόψεις,θαύμασα τις απόψεις άλλων (κυρίως του nPb) οι οποίες ταυτόχρονα με βοήθησαν,γνώρισα το avengerακι μου ( :hug: ) και γενικά ξέρω ότι εαν έχω κάποιο πρόβλημα,όλοι θα δεχτούν πρόθυμα και καλοπροαίρετα να μου πουν την γνώμη τους,είτε αυτή είναι αρνητική ή θετική.Οκ,υπάρχουν και άτομα τα οποία δυστυχώς δεν βλέπουν το ίδιο σοβαρά την ιστοσελίδα αυτή και δε διστάζουν να αφήσουν δεξιά και αριστερά ειρωνικά σχόλια κλπ,αλλά τι να κάνουμε.Όπως κάθε κοινωνία,έτσι και αυτή,έχει κάθε τύπο ανθρώπου.Ελπίζω στην πορεία η παρέα αυτή να μεγαλώσει και μερικοί να αφήσουν πίσω το παρελθόν της σελίδας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Παιδια με ολο το σεβασμο,επειδη ειμαι κι εγω απο πολυ παλια εδω,κι ειπα πως ηταν επιλογη μου να παραμεινω,εχω να πω το εξης:Για οποιον δε σημαινει κατι το forum,ειναι δηλαδη χάσιμο χρονου,αν ο ίδιος (ανουσια για μενα) συνεχιζει να ειναι ενεργο μέλος,τουλαχιστον δε βρισκω το λογο να το υποτιμα δημοσίως αναπολώντας παλιοτερες εποχες.Δημοκρατια εxουμε,καθε αποψη δεκτη,αλλα αδυνατώ να καταλαβω το λογο.Μου φαινεται περιεργο που μελη που συμμετεχουν στις συζητησεις,και κερδιζουν,ειτε αμεσα,ειτε εμμεσα απο αυτο(αλλιως δε θα το εκαναν)λενε πως το site σημαινε πολλα στο παρελθον(η παλιά).Ο τονισμος στην τελευταια λεξη δειχνει σε εμενα που το διαβαζω καποιου ειδους αντιθεση με το παρων.Καλώς ή κακώς,ορισμενα πραγματα αλλάζουν.Ειτε προσαρμοζομαστε,είτε τα απορριπτουμε.Δεν λεω σε καποιον "φυγε απο τη σελιδα αν δε σου αρεσει",αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι και σωστη αυτη η απορριψη.Προσφατα ανακαλυψα ενα βιντεακι στο youtube με τιτλο "ischool-ενα forum που αξιζε"(ασχετο αλλα επεκτεινω τη συζητηση)Σχετικα με αυτο εχω απλα να πω οτι όποιος το εφτιαξε,ή δεν ξερει να συγκρατεί τη θλιψη (?) του,ή έχει αλλου είδους σκοπους.

Το βιντεάκι στο youtube το έχει κάνει μέλος που τώρα είναι mod υπ όψη αυτό;)Και θεωρώ κακό το -8 και το -7 στα παιδια που στην τελική την άποψη τους είπανε.Κατά τα άλλα ο Γιάννης δεν έχει άδικο.


Όσο για μένα;Εγώ γράφτηκα στο ischool τον Ιανουάριο του 2008 και μπορώ να πω ότι όλη εκείνη η πρώτη χρονιά ήταν και η καλύτερη του.Από άποψη τόσο μελών όσο και ποιότητας.Ήταν πολύ προσωπικά τα πράγματα γεγονός που μου άρεσε.Τώρα εγω είμαι εδώ κυρίως για τα διάφορα θέματα που μπορώ να διαβάσω και τα λίγα μέλη που μπορώ να χαζολογήσω κάτι.Δηλαδή δεν ισχύει ότι είναι το ιντερνετικό σπίτι μου όπως παλιά όχι μόνο για την εν λόγω σελίδα αλλά γενικότερα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top