Γενικό - [Παλιό Σύστημα] Πρόβλημα με τις AOΔΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εγω απο σμρ θελω να το σκισω.....δεν παλευεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markou

Νεοφερμένος

Ο markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γ..Ω ΤΟΝ Π....Η ΠΟΥ ΕΦΗΥΡΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα το κάψω το γαμημένο αύριο, μα την Παναγία, στην Έκθεση μόλις είδα το θέμα αυτό σκέφτηκα πρώτο-πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μ δινετε κουραγιο...:p
πραγματικα δωσε μου οτιδηποτε μαθημα μονο μην μ δωσεις να παπαγαλισω.....το χειροτερο ειναι οτι δεν θυμαμαι τπτ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Παπαγαλια ΤΕΛΟΣ λεμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alternative

Νεοφερμένος

Η Χάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ρε παιδιά τι anti-sos θέματα ήταν αυτά σήμερα?.....ήμουν κωλόφαρδη χθες το βράδυ και τα διάβασα τα συγκεκριμένα.....πάντως το θέμα με την ανταγωνιστικότητα το γραψα με δικά μου λόγια....λέτε να μου κόψουν μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι εγώ με δικά μου λόγια το έγραψα. Αλλά στο β' ερώτημα των 6 μορίων συμπτωματικά τα είπα ακριβώς όπως το βιβλίο. Στο α' ξέχασα αρκετά, αλλά την ουσία την είπα. Δεν είναι δυνατόν να μου κόψουν και τα 9 μόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
ρε παιδιά τι anti-sos θέματα ήταν αυτά σήμερα?.....ήμουν κωλόφαρδη χθες το βράδυ και τα διάβασα τα συγκεκριμένα.....πάντως το θέμα με την ανταγωνιστικότητα το γραψα με δικά μου λόγια....λέτε να μου κόψουν μόρια?

Ρώτησα για πολλοστή φορά διορθωτές για την βαθμολόγηση και πήρα την ίδια απάντηση: το υπουργείο δεν στέλνει ποτέ οδηγίες του στυλ "ότι είναι διαφορετικό απ' το βιβλίο κόψτε το". Αντιθέτως, τα θέματα χωρίζονται σε "σημεία" που πρέπει να αναφέρουν οι μαθητές και το κάθε "σημείο" βαθμολογείται με κάποια μόρια. Αν το νόημα είναι σωστό,σαφές και πλήρες δεν έχουν δικαίωμα να σου κόψουν μόρια! Εξετάζεται η πληροφορία και όχι ο τρόπος μετάδοσής της...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inferno29278

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Inferno29278 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
πολύ λυπάμαι που δεν μπορώ να σκίσω, να κάψω, να στείλω στην ανακύκλωση το γαμ.... το βιβλίο, αφού πρέπει να το δώσω σε έναν φίλο μου. Πολύ φοβάμαι ότι θα μου μείνει ψυχολογικό τραύμα και θα έχω απωθημένα για όλη μου τη ζωή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anti

Νεοφερμένος

Η anti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
καθομουν το διαβαζα ενα χρονο το κωλομαθημα για να χασω ενα σ-λ απο βλακεια!κ μονο αυτο το μαθημα δειχνει την καταντια του εκπαιδευτικου μασ συστηματοσ!δε λυπαμαι μονο εμενα αλλα γενικα ολουσ οσουσ προσπαθουν χωρισ να ανταμοιβονται.το τελευταιο σ-λ δεν ηταν λιγο μπερδεμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
το τελευταιο σ-λ δεν ηταν λιγο μπερδεμα??

έχεις δίκιο
...και εγώ μόλις είδα τα θέματα σας αυτό είπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aireen

Νεοφερμένος

Η Aireen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
καθομουν το διαβαζα ενα χρονο το κωλομαθημα για να χασω ενα σ-λ απο βλακεια!κ μονο αυτο το μαθημα δειχνει την καταντια του εκπαιδευτικου μασ συστηματοσ!δε λυπαμαι μονο εμενα αλλα γενικα ολουσ οσουσ προσπαθουν χωρισ να ανταμοιβονται.το τελευταιο σ-λ δεν ηταν λιγο μπερδεμα??

οντωσ ηταν μπερδεμα!!! στην αρχη το ειχα βαλει σωστο αλλα μετα δεν μου κολλαγε και το αλλαξα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Όντως ήταν μπέρδεμα...θα μπορούσαν να το διατυπώσουν όπως στο βιβλίο τουλάχιστον ''θα πρέπει να πιστεύει ότι οι ανταμοιβές του θα είναι δίκεαιες τόσο σε σχέση με αυτά που προσφέρει μπλα μπλα μπλα''...πολοί μπερδέυτηκαν και νόμιζαν ότι επειδή το λέει περίπου και στις προυποθέσεις της θεωρίας προσδοκιών είναι λάθος...βασική παραδοχή είναι μόνο τα 3 πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos4o

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ξέρω ότι είναι ακόμα αρχή αλλα έχω μεγάλο πρόβλημα με το AOΔΕ..! Γενικά δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ τις θεωρίας, παίζει να μην έχω διαβάσει ιστορία σε όλη μου τι ζωή και εκτος αυτού, το βιβλίο ως τώρα μου φαίνεται πολύ κακογραμμένο (Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα από το ότι δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα στο να διαβάζω την βιολογία και από το ότι πολλές φορες, ενώ δεν έχω ούτε άγνωστη λέξη, ούτε έχει κάποιο περίεργο ορο κλπ δεν μπορώ να βγάλω νόημα από αυτά που λέει).. Έχετε καμια ιδέα στο πως μπορώ να το περάσω αυτό το πρόβλημα, με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο διαβάσματος η κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
πολλες φορες διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ξέρω ότι είναι ακόμα αρχή αλλα έχω μεγάλο πρόβλημα με το AOΔΕ..! Γενικά δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ τις θεωρίας, παίζει να μην έχω διαβάσει ιστορία σε όλη μου τι ζωή και εκτος αυτού, το βιβλίο ως τώρα μου φαίνεται πολύ κακογραμμένο (Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα από το ότι δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα στο να διαβάζω την βιολογία και από το ότι πολλές φορες, ενώ δεν έχω ούτε άγνωστη λέξη, ούτε έχει κάποιο περίεργο ορο κλπ δεν μπορώ να βγάλω νόημα από αυτά που λέει).. Έχετε καμια ιδέα στο πως μπορώ να το περάσω αυτό το πρόβλημα, με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο διαβάσματος η κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ εκ των προτερων.



Φιλε μου αυτο το βιβλιο πρεπει να το διαβαζεις ολη τη χρονια!Για το λογο το οτι ειναι κακογραμμενο ξεχνιεται ευκολα,κουραγιο και διαβασμα ολη τη χρονια και θα εχεις πολυ καλο βαθμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
πολλες επαναληψεις και πολυ διαβασμα,προσωπικα μεχρι την παραμονη που εγραφα την διαβαζα...
και ειλικρινα πιστευω οτι ακομα και ολο τον χρονο να την διαβαζει κανειςμεχρι την τελευταια στιγμη θα παλευει να την τελειοποιησει!
παντως εαν την εχεις μαθει καλα(παπαγαλια) το διαγωνιμσα των πανελληνιων βγαινει σε 20 λεπτα το πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos4o

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πολλες φορες διαβασμα

Ναι, το θέμα είναι ότι κάνω 2 ώρες για να μάθω ένα μικρό κομματάκι. Όταν το μάθω δεν το ξεχνάω για τις επόμενες εβδομάδες (αυτό που λέμε τραυματική εμπειρία) αλλα δεν γίνετε να αφιερώνω περισσότερο χρόνο σε αυτό το μάθημα παρα στα μαθηματικά κατεύθυνσης και την φυσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fusebb

Νεοφερμένος

Η Δαναη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σταμάτα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
αχ καλο κουραγιο με αυτο το μαθημα και προς θεου μην το αφησεις για το τελος
πιστεψε με πικρη ιστορια το αοδε εγραψα 14,7 επειδη το μισησα απο την αρχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
2 ωρες ειναι αρκετες για να μαθεις 2 σελιδες περιπου πολυ καλα,οποτε αν εχεις αυτον τον ρυθμο εισαι μια χαρα,εγω το διαβαζα μονος μου και εγραψα 20!

χωρις να θελω να πω οτι τα μαθηματικα και η φυσικη ειναι λιγοτερο σημαντικα απο το αοδε,μην κανεις την ανοησια να δινεις βαρος μονοο στα τελευταια επειδη ειναι πιο δυσκολα,σκεψου οτι αεππ,βιλογια ,αοδε ειναι η τριλογια του 20,σε συμβουλεω να διαθετεις περιπου ισο χρονο σε καθε μαθημα,και να κανεις συχνες ερβδομαδιαιες επαναληψουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


χαιρομαι πολυ που τα περασα αυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top