Μηνιάτικο

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Lilla ηλικιακά κάτι δε μου κάθεται καλά. Στα 20 πτυχίο από Ελλάδα και σπουδές έξω?:hmm:
ναι κι εγω γ αυτό τη ρώτησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είπε πουθενά οτι πήρε πτυχίο απο το ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Όχι, σπούδαζα ένα χρόνο εκεί και μετά έφυγα, ξαναέδωσα εισαγωγικές εδώ και σπουδάζω το ίδιο τώρα - νηπιαγωγός. Τώρα στην Ελλάδα θα ήμουν 4ο έτος, εδώ είμαι 2ο, αλλά δεν με πειράζει που 'έχασα' δύο χρόνια. Δε βιάζομαι να βγω στην αγορά εργασίας, μια που η απόφασή μου αυτή δεν επιβαρύνει τους γονείς μου. Θα προλάβω να δουλέψω πολλααααά χρόνια. :P

stella, η αλήθεια είναι ότι είναι ζόρικο σε κάποιες φάσεις. Αν και δεν της ακούγεται, είναι απαιτητική και η δική μου σχολή, γιατί έχουμε πάρα πολλά υποχρεωτικά εργαστήρια. Για κάθε μάθημα ξεχωριστά διαλέξεις και εργαστήρια. Μερικές φορές μπορεί να έχουμε μάθημα 12 ώρες συνεχόμενα. :D Μέχρι στιγμής - σχετικά :P - καλά πάει το πράγμα, όμως. :) Αν δω πως μένω πίσω στις σπουδές, φοιτητικό δάνειο. Ούτε το πρώτο δάνειο που θα πάρω είναι, ούτε το τελευταίο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Όχι, σπούδαζα ένα χρόνο εκεί και μετά έφυγα, ξαναέδωσα εισαγωγικές εδώ και σπουδάζω το ίδιο τώρα - νηπιαγωγός. Τώρα στην Ελλάδα θα ήμουν 4ο έτος, εδώ είμαι 2ο, αλλά δεν με πειράζει που 'έχασα' δύο χρόνια. Δε βιάζομαι να βγω στην αγορά εργασίας, μια που η απόφασή μου αυτή δεν επιβαρύνει τους γονείς μου. Θα προλάβω να δουλέψω πολλααααά χρόνια. :P

stella, η αλήθεια είναι ότι είναι ζόρικο σε κάποιες φάσεις. Αν και δεν της ακούγεται, είναι απαιτητική και η δική μου σχολή, γιατί έχουμε πάρα πολλά υποχρεωτικά εργαστήρια. Για κάθε μάθημα ξεχωριστά διαλέξεις και εργαστήρια. Μερικές φορές μπορεί να έχουμε μάθημα 12 ώρες συνεχόμενα. :D Μέχρι στιγμής - σχετικά :P - καλά πάει το πράγμα, όμως. :) Αν δω πως μένω πίσω στις σπουδές, φοιτητικό δάνειο. Ούτε το πρώτο δάνειο που θα πάρω είναι, ούτε το τελευταίο. :P
πολύ τελεια φαίνονται όλα.. πάντως προσοχη με τα δανεια ειδικα για Ελλαδα δεν ενδεικνυται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Για πουθενά δεν ενδείκνυνται. Είναι θέμα ανάγκης (κανείς δε δανείζεται, όταν δεν έχει ανάγκη) και επιλογών (αν π.χ. θα αφήσεις τους γονείς σου να χρεωθούν για σένα, για να σου στέλνουν κάθε μήνα χρήματα, γιατί κακά τα ψέμματα, γίνεται κι αυτό). Εμένα η τελευταία ιδέα δε μ' αρέσει. Από πού κι ως πού να χρεωθεί ο πατέρας μου τα χρήματα που τρώω εγώ στα 20 μου και να μην τα χρεωθώ εγώ η ίδια; :) Για τις δικές του σπουδές παν ή για τις δικές μου; :P

Άλλο τώρα αν μπορούν οι γονείς να προσφέρουν απλόχερα την οικονομική τους βοήθεια ισάξια σε όλα τα αδέλφια, χωρίς να χρειαστεί να στερηθούν τίποτα οι ίδιοι κ.ο.κ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Περιεργη μου φαινεται η ιστορια σου Lilla.Θελω να πω, γιατι εφυγες απο την Ελλαδα και πηγες εξωτερικο, εχασες 2 χρονια σιγουρων μισθων, για να σπουδασεις το ιδιο πραγμα και να ταλαιπωρεισαι παραπανω;Αν ειναι προσωπικος λογος, συγχωρα με που ρωτησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
1. Καλύτερο επίπεδο σπουδών.
2. Σχεδόν διπλάσιος μισθός απ' ό,τι εκεί.
3. Δουλειά αμέσως μόλις τελειώσω, εάν το θελήσω.
4. Ευτυχώς δεν είμαι σε ξένη χώρα, αλλά στη δεύτερη πατρίδα μου, από την οποία δε σκοπεύω να φύγω μετά το πέρας των σπουδών. Κι έχοντας πτυχίο από κρατικό πανεπιστήμιο, θα είναι πιο εύκολο να βρω δουλειά απ' ό,τι αν είχα πτυχίο από ελληνικό πανεπιστήμιο, όπως άλλωστε κι εκεί, φαντάζομαι.

Τίποτα το πολύ προσωπικό, λοιπόν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

durruti1936

Νεοφερμένος

Ο durruti1936 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Στο προγραμμα διοδος εχει καλες προσφορες, ακομα και απο τον ΟΤΕ. αλλα ειναι σιγουρο οτι απαιτειται τηλεφωνικη γραμμη? τοτε δεν αξιζει...

ενας καλος τροπος to earn money ειναι το επιστημονικο στοιχημα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ειναι το επιστημονικο στοιχημα...


μπορεις να το εξηγησεις λιγο ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

durruti1936

Νεοφερμένος

Ο durruti1936 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ειναι το επιστημονικο στοιχημα...


μπορεις να το εξηγησεις λιγο ???

Έλα ρε δεν εχεις παιξει στοιχημα ποτε? αλλα τωρα πρεπει να γινεται συστηματιικα και επιστημονικα, δηλαδη να διαβαζεις προγνωστικα, να ενημερωνεσαι και που ξερεις μπορεις να πηγαινεις ταμειο. 100 με 150 ευρω ειναι σχετικα ευκολο να κερδισεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Έλα ρε δεν εχεις παιξει στοιχημα ποτε? αλλα τωρα πρεπει να γινεται συστηματιικα και επιστημονικα, δηλαδη να διαβαζεις προγνωστικα, να ενημερωνεσαι και που ξερεις μπορεις να πηγαινεις ταμειο. 100 με 150 ευρω ειναι σχετικα ευκολο να κερδισεις...
χαχα Καψιμοο!.. Συμφωνω ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Έλα ρε δεν εχεις παιξει στοιχημα ποτε? αλλα τωρα πρεπει να γινεται συστηματιικα και επιστημονικα, δηλαδη να διαβαζεις προγνωστικα, να ενημερωνεσαι και που ξερεις μπορεις να πηγαινεις ταμειο. 100 με 150 ευρω ειναι σχετικα ευκολο να κερδισεις...

σορρυ δεν καταλαβα τον ορο,πραγματικα εισαι μεσα στο μυαλο μου!

το εχω σχεδιασει αυτο(να παιζω στοιχημα) με ενα φιλαρακι καθε παρασκευη...
καφεδακι,εφημεριδουλα και αγιος ο θεος!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι θέλει πολύ καλό σχεδιασμό γιατί μπορεί αντί να βγάζεις λεφτά να μπαίνεις μέσα.Το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό.Αν βρω κανέναν φαν θα το στήσουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αυτό καταλαβαίνω να το κάνετε για την πλάκα σας, αλλά είναι επικίνδυνο αρκετά.
Γενικά πιστεύω ότι αν κάποιος φοιτητής ζοριστεί τα βγάζει πέρα σχετικά οικονομικά. Θέμα προσωπικών θυσιών είναι. Πάντως αν είναι κάποιος να πιάσει δουλειά εν καιρώ σπουδών άποψη μου είναι να βρει κάτι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο μελλοντικό του επάγγελμα. Καλύτερα να έχεις σχετική προϋπηρεσία (που όλοι την ζητάνε και δεν ξέρω που θα την βρούμε) και να παίρνεις λιγότερα, παρά π.χ. να δουλεύεις dj, barman ή οτιδήποτε άσχετο που αποφέρει λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

durruti1936

Νεοφερμένος

Ο durruti1936 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι θέλει πολύ καλό σχεδιασμό γιατί μπορεί αντί να βγάζεις λεφτά να μπαίνεις μέσα.Το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό.Αν βρω κανέναν φαν θα το στήσουμε.:)

ναι οντως... εχω εμπειρια απο κουβα.. αλλα το θεμα ειναι να παιζεις λιγα και σιγουρα και οχι να παρασυρεσαι απο τους μεγαλους συντελεστες που φτιαχνουν τα πολλα παιχνιδια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ναι οντως... εχω εμπειρια απο κουβα.. αλλα το θεμα ειναι να παιζεις λιγα και σιγουρα και οχι να παρασυρεσαι απο τους μεγαλους συντελεστες που φτιαχνουν τα πολλα παιχνιδια... :P

Σορρυ που θα σας το πω guys αλλα εχω φιλους που το παιζουν επιστημονικα και ειναι μεσα με το κεφαλι ...
Αφου εχουν διαλεξει και πρωταθληματα ωστε να εστιαζουν ο καθενας στο δικο του για να εχουν καλυτερα αποτελεσματα ... ο κουβας ομως τις περισσοτερες φορες ειναι αναποφευκτος ... ο ΟΠΑΠ ποτε δεν βγαινει χαμενος να το θυμαστε αυτο!!!
Το μεγαλυτερο κερδος που ειχε καποιος απο το ΟΠΑΠ(επισης φιλος) σε ολα τα στοιχηματα που ειχε παιξει ηταν 40 ευρω ... και μετα τα εχασε κι αυτα γιατι βαρεθηκε αφου επαιζε 7-8 μηνες πολυ προσεκτικα με μικρα στοιχηματα και το κερδος δεν αυξανοταν με τπτ!!!!!!!!!!!!!
Τωρα ευχομαι εσεις να ειστε πιο τυχεροι και οντως να βγαλετε λευτα ... αλλα φοβαμε οτι αμα βγαλετε θα κολησετε και θα ξαναμπειτε μεσα ... συμβαινει στους περισσοτερους δυστηχως γιατι ετσι ειναι ο τζογος
Μονο μην βιαστείτε να πειτε μεγαλες κουβεντες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
κατα αρχας για την πλακα μας θα παιξουμε,πιο πολλα απο 5-6 ευρω αποκλειεται...

επαιζα και εγω παλια...


εχω μαθει να συγκραταω τον εαυτο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ASTRONIK999

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Χουσάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγω δινω 320γιαενοικιο. Οι γονεις μου θα μου στελνουν 70 την εβδομαδα. Τα κοινοχρηστα περιπου 20 ?. Ρευμα ειναι περιπου 15. νερο περιπου 10.
σουμα 320 + 4*70 + 20 +15 +10= 645 ? πιστευω ειναι ικανοποιητικα. και παρα πολλα ειναι!!!!! ενα ενοικιο που εχουμε απο ενα baraki παει σε μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Εμένα είναι το ενοίκιο πολύ ακριβό και θα πρέπει να κόψω απο κάπου αλλού δε γίνεται αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ συγκατοικώ με μια φίλη μου σε φοιτητική εστία κι έχουμε ενοίκιο 643 ?, από το οποίο το δικό μου μερίδιο είναι 306 και το δικό της 337, μια που εκείνη έχει μεγαλύτερο δωμάτιο. Αλλιώς καλά...! hahahah
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top