Επιλογή μαθημάτων στο φροντιστήριο

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Λογαριθμοι στα μαθ κατ δεν ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
όχι στη γενική είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Τοτε λαθος μου.Δεν χρειαζεται ΤΙΠΟΤΑ απο τα μαθ κατ?
Διανυσματα, κωνικες τομες κ.ά.??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τοτε λαθος μου.Δεν χρειαζεται ΤΙΠΟΤΑ απο τα μαθ κατ?
Διανυσματα, κωνικες τομες κ.ά.??

Ελάχιστα πράγματα.

Για την β' εντάξει δεν τρέχει και τίποτα. Στη γ' όμως δεν από ό,τι βλέπω δεν είναι και πολύ γνωστά από την β' τα πράγματα...εκτός από γενικής μαθήματα..όχι τόσο κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μαθ κατ,άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
εχω ακουσει πως ειναι πολυ καλυτερο να κανεις φυσικη και χημεια γενικης γτ 8α σ χρειαστουν πολυ περισσοτερο απ οτι φυσικη κ χημεια κατευ8υνσης!τ πιστευεις?
-----------------------------------------
και εγω εχω πορωση με την χημεια!:)
Κάποια πράγματα απο τη φυσική γενικής θα σου χρειαστουν ( στην ουσία τύποι εντασης ρεύματος και ό,τι έχει σχέση με πυκνωτές ) ! Θα σου χρειαστεί όμως ΟΛΗ η χημεία γενικής ! Χημεία γενικής δεν έκανα μάθημα πάλι για τους λόγους που προανέφερα και πιστεύω πως αν κανείς αποφασίσει να ασχοληθεί σοβαρά με τη χημεία μπορεί να τα καταφέρει χωρίς φροντ ! Αρκεί όμως ξαναλέω να ασχοληθεί σοβαρα με ασκήσεις απο βοηθήματα κτλ και να έχει και μια επαρκή στήριξη από το σχολείο ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
η χημεια κατευ8υνσης λενε οτι ειναι παλουκι ςστοσο δεν χρειαζεται τιποτα απο αυτην στην γ..μπορεις να τα καταφερεις κ μονος σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
η χημεια κατευ8υνσης λενε οτι ειναι παλουκι ςστοσο δεν χρειαζεται τιποτα απο αυτην στην γ..μπορεις να τα καταφερεις κ μονος σου?
Eίναι το πιο εύκολο μάθηβμα της κατεύθυνσης.:)
Αν έχεις το βοήθημα του Σαλτερή και κάνεις ασκήσεις θα είσαι μια χαρά.
Όλα τα μαθήματα αν δεν ανοίξιες βιβλίο παλούκια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Τοτε λαθος μου.Δεν χρειαζεται ΤΙΠΟΤΑ απο τα μαθ κατ?
Διανυσματα, κωνικες τομες κ.ά.??
τίποτα.

καλό θα είναι στη β λυκείου να δίνεται μεγαλύτερη βάση στα μαθήματα τις γενικής, για αυτό και κανα ΚΑΙ μαθήματα γενικής στο φροντιστήριο εκείνη τη χρονιά, ευτυχώς δηλαδή γιατί θα είχα άπειρα κενά στη γ μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
για φυσικη γενικης τ λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Τοτε λαθος μου.Δεν χρειαζεται ΤΙΠΟΤΑ απο τα μαθ κατ?
Διανυσματα, κωνικες τομες κ.ά.??
Χρειάζονται οι τύποι από τις κωνικές τομές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
αξιζει να κανεις μα8ημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
E αυτο είναι υποκειμενικό.Μπορεί να μην έχετε καλό καθηγητή στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω φροντιστήριο σε Μαθ.Κατ , Άλγεβρα , Φυσική Κατ , Φυσική Γεν , Έκθεση . Αυτά !
Εγώ πιστεύω χρειάζεται το φροντιστήριο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγω θα σου προτεινα να πας φροντιστηριο και στα τρια μαθηματα της θετικης κατευθυνσης διοτι ετσι θα αποκτησεις εμπειρια στην επιλυση ασκησεων ασχετα με το οτι υλη της γ λυκειου ειναι αλλη.Επισης θα ηταν καλο να κανεις φροντιστηριο στην αλγεβρα καθως καποια πραγματα θα σου χρειαστουν για τα μαθηματικα και την φυσικη της γ και επιπλεον αν μεινεις θετικη στην γ να κανεις χημεια γενικης καθως ειναι η βαση της χημειας στην τριτη λυκειου.Εγω αυτα ειχα να σου πω ελπιζω να σε βοηθησα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η χημεία γενικής έχει ένα μεγάλο κομμάτι ύλης που είναι θεωρητικό,του στυλ διαβάζεις υο μαθηματάκι και το λες,οπότε το να κάνεις φροντηστήριο δεν είναι και τόσο απαραίτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Γνώμη μου, ναι χρειάζεται φροντιστήριο στη β'... Κυρίως έκθεση, γιατί η ύλη είναι κοινή και στην γ'. Η έκθεση χρειάζεται κυρίως για να γράφεις περισσότερες περιλήψεις, ασκήσεις , εκθέσεις γιατί αυτά που βαζουν στο σχολείο, δεν είναι αρκετά...
Στα μαθήματα της κατεύθυνσης, της θετικής κυρίως, χρειάζεται και εκεί, πιο πολύ για τις επιπλέον ασκήσεις που θα λυνεις και όχι τόσο για τη θεωρία...
Π.χ. Μαθηματικα κατεύθυνσης β', θεωρώ εύκολη τη θεωρία, αλλά το φροντιστήριο θα σου δώσει και κάτι παραπάνω.

Επιπλέον, στο τέλος, κύκλος, παραβολή, έλλειψη κλπ, αυτά χρειάζονται για τους γεωμετρικούς τόπους στα μαθηματικά της γ', οπότε καλό θα ήταν να υπάρχει άνεση στις ασκήσεις.
Φυσική κατεύθυνση, πιο πολύ για κατανόηση σημείων της θεωρίας κατά τη γνώμη μου.
Και η χημεία είναι πολύ έύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
η φυσικη γενικης ειναι χρησιμη κ περιεχει σημεια που πρεπει να δωσεις προσοχη για την γ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Mόνο ένα κεφάλαιο στο τέλος που ή δε θα το κάνετε καθόλου ή θα κάνετε 2-3 μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Φυσικη Γενικης&Κατευθυνσης,Μαθηματικα Κατευθηνσης&Αλγεβρα και Εκθεση ειναι τα πιο σημαντικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top