Θα θέλατε να ασχοληθείτε επαγγελματικά με ξένες γλώσσες;

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
θα ηθελα να κάνω μόνο ιδιαίτερα σε παιδάκια γιατί μου αρέσει πολύ αλλά όχι να έχω δικό μου φροντ ή να είμαι καθηγήτρια απο πανεπιστήμιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christine...erag

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Θα ηθελα να ασχολιθω επαγγελματικα με τα Αγγλικα ομως μπορειτε να μου πει τον δρομο που πρεπει να παρω για να κανω αυτο που πραγματικα μου αρεσει;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
εγω και λογω σχολης θα ασχοληθω:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoc

Νεοφερμένος

Ο Nikoc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εννοειτε και θα ασχοληθω επαγγελματικα.....τα αγγλικα μου αρεσουν και παραπανω απο τα ελληνικα....:]]]]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο.

Γι'αυτό έχει γεμίσει ο κόσμος με άτομα που έχουν καεί και απο "καθηγητές"(γιατί δεν είναι καθηγητές) δήθεν αγγλικών που για να βγάλουν χαρτζηλίκι αντί να βρούν καμμιά δουλειά σχετικά με το επαγγελμα τους ή στη τελική μια part-time αυτοσυστήνονται καθηγητές:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φυσικα!
1η μου επιλογη γερμανικη φιλολογια :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Θα ηθελα παρα πολυ να γινω μεταφραστρια ξένων βιβλίων!!! Είναι το όνειρο μου :inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Α, μπα, πολύ βαρετό μου φαίνεται. Γενικά η ενασχόληση με την γλώσσα με κάνει και βαριέμαι, αναγνωρίζω βέβαια την σημασία της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Φυσικά!Θα ήθελα πολύ να γίνω μεταφραστής ή να ασχοληθώ με τη γαλλική φιλολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ιταλικη φιλολογια και δεν ειμαι καλα...!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Όχι.Αγαπώ πάρα πολύ την ισπανική γλώσσα αλλά επαγγελματικά δεν θα ήθελα να ασχοληθώ,δεν με τραβάει τόσο ο συγκεκριμένος τομέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Με φιλολογίες μην το ψάχνετε!Αν δεν είσαι native speaker, καλύτερα να μην ασχοληθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
φυσικα! προσωπικα, αν και θελω να σπουδασω γερμανικη φιλολογια δεν με φανταζομαι για μια ζωη να διδασκω γερμανικα. θα ηθελα να ασχοληθω στο μακρινο μελλον και με αλλα πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάντα λάτρευα τα αγγλικά,και στο γυμνάσιο ήθελα να σπουδάσω αγγλικά φιλολογία αλλά (εκτός του ότι η θεωρητική κατεύθυνση δεν θα μ'άρεσε καθόλου :P ), δεν θα ήθελα να είμαι δασκάλα για μια ζωή. Αν υπήρχαν άλλες επιλογές, τότε θα το σκεφτόμουν σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παναγιώτη, μην το δένεις κόμπο.. Μπορείς πολύ εύκολα να δουλέψεις μία γλώσσα ως δεύτερη μητρική, άσε που, αν έχεις ένα Γ2, με 6 μήνες παραμονή στην χώρα δεν ξεχωρίζεις από τους native...
Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να κάνω κάτι πέρα από ξένες γλώσσες... Όχι την Ιταλική συγκεκριμένα, μην κοιτάτε τι έλεγα 3 μήνες πριν, πλέον το όνειρο μου είναι οι γλωσσες, ΓΛΩΣΣΕΣ, πολλες γλώσσες... Γλωσσολογία, μορφολογία, πολιτισμοι, that's me... :inlove:

Εχω βρει ένα προγραμμα, στο πανεπιστήμιο της Μπολόνια, που θα έκοβα και το ψωμί μου, λόγου χάρη, για να έμπαινα... Ειδίκευση σε 3 γλώσσες + υποχρεωτικά Ιταλικά + Εξειδικευμένη γλωσσολογία, και δεν συμμαζεύεται... Έχε χάρη που δεν θέλω να φύγω, αλλιώς... :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Με φιλολογίες μην το ψάχνετε!Αν δεν είσαι native speaker, καλύτερα να μην ασχοληθείς!

Warum nicht? Δεν χρειαζεται να ειαι native speaker για να γινεις ενας πετυχημενος καθηγητης ξενης γλωσσας! Η καθηγητρια των γερμανικων μου, αν και ειχε μονο γερμανιδα μητερα και πατερα ελληνα καταφερε να γινει μια αξιολογη καθηγητρια με απειρες γνωσεις και φυσικα υπεροχη προφορα! Ξερω καθηγητες που δεν εχουν καμια σχεση με την χωρα στην οποια ομιλειται η γλωσσα που διδασκουν και εχουν καταφερει να γινουν πραγματικα ΥΠΕΡΟΧΟΙ καθηγητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ πάντως απ' ότι βλέπω σε αγγελίες αλλά και σε άρθρα ομογενών σε Αυστραλία/Ιαπωνία/ΝΑ Ασία/Κίνα ζητούν μόνο native speakers+με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας.Πάντως πρέπει να βγάζουν τρελά λεφτά οι καθηγητές αγγλικών σε αυτά τα μέρη της Ασίας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ πάντως απ' ότι βλέπω σε αγγελίες αλλά και σε άρθρα ομογενών σε Αυστραλία/Ιαπωνία/ΝΑ Ασία/Κίνα ζητούν μόνο native speakers+με πτυχίο Αγγλικής φιλολογίας.Πάντως πρέπει να βγάζουν τρελά λεφτά οι καθηγητές αγγλικών σε αυτά τα μέρη της Ασίας!!!

Ναι ομως μπορεις να θεωρηθεις και native speaker αν την εχεις ως 2η μητρικη η αν εχεις ζησει 5+ χρονια στην χωρα και εχεις, φυσικα, το ανωτατο πτυχιο... Οχι μονο αν εχεις γεννηθει εκει ;) Οι καθηγητες αγγλικων παντως παιζει να βγαζουν τρελα λεφτα γενικα... Αφου δεν παιζει να υπαρχει παιδι στην Ελλαδα που να μην κανει μαθηματα... Μονο τον αριθμο να σκεφτεις σου βγαινουν τα ματια!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
+ Ότι για Β2 χρειαζόμαστε 7-8 χρόνια :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Ναι, θέλω να ασχοληθώ επαγγελματικά μια μόνο γλώσσα...τα ρώσικα!!!
Αλλά δε θέλω να γίνω διερμηνέας...καθηγητής σε φροντιστήριο θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top