Θα θέλατε να ασχοληθείτε επαγγελματικά με ξένες γλώσσες;

SOTI

Νεοφερμένος

Η SOTI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω θα ηθελα να γινω διερμηνεας διοτι τρελαινομαι με τις ξενες γλωσσες! περιμενω λοιπον τις επομενες πανελληνιες να γραψω...ωστε να παω στη σχολη που θελω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosarrr

Νεοφερμένος

Ο manosarrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω παλι περναω σε ενα τει με εφαρμογεσ ξενων γλωσσων στην ηγυουμενιτσα...εβγαλα 10553 μορια....κσερει κανεισ να μου πει αν περναω σε καμια σχολη στην αθηνα λαμβανοντασ υποπσι και το οτι δινω αγγλικα το σαββατο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Εγω θα ηθελα να γινω καθηγητης Αγγλικων... Γι'αυτο και ενημερωνομαι συνεχεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγω δεν θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με καποια ξένη γλώσσα, αλλα θα μου άρεσε να κάνω ιδιαίτερα σε παιδια απλως για καποια extra χρηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Δεν θα με χάλαγε να είχα ένα φροντιστήριο αγγλικών ή να έκανα ιδιαίτερα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μπα, με τίποτα δε θα ήθελα να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο.

Ένας κορεσμένος τομέας δεν είναι το όνειρό μου.

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω 9α η9ελα να γινω κα9ηγητρια αγγλικων.......ολοι στην οικογενεια με 3ενεσ γλωσσες ασχολουμαστε..η αδερφη μυ ειναι κα9ηγητρια γαλλικων..με την οποια εχουμε διαφορα 17χρονια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Μπα, με τίποτα δε θα ήθελα να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο.

Ένας κορεσμένος τομέας δεν είναι το όνειρό μου.

:p

πόσο αλήθεια :|

και εγώ σκεφτόμουν πολύ την αγγλική φιλολογία(aka καθηγητής αγγλικών),αλλά τελικά κάπως σκούρα τα βλέπω τα πράγματα με τις ξένες φιλολογίες.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πέρσυ σκεφτόμουν αγγλική φιλολογία αλλά προτίμησα τη βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Η ενασχόληση με τις ξένες γλώσσες δεν σημαίνει οτι θα είστε υποχρεωτικά καθηγητής... Υπάρχει και το επάγγελμα του διερμηνέα, του μεταφραστή κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristentwilight

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το ονειρο μου ειναι να εχω δικο μου φροντιστηριο αγγλικων και να ταξιδεψω σε ολο τον κοσμο..οποτε θελω πολυ να ασχοληθω επαγγελματικα με αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eneri

Νεοφερμένος

Η eneri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεις να γινεις διερμηνεας και με το Proficiency...!!!Εγω που το πηρα περσυ πηρα σχετικ ενημερωτικα φυλλαδια που ελεγαν για ολα τα τμηματα που μπορεις να παρακολουθησεις αρκει να εχεις το Proficiency!!!Ενα απο αυτα ειναι μεταφραση-διερμηνεια ενω αλλα ειναι για διδασκαλια ή υποτιτλισμο!!!!Αν θες κι αλλες πληροφοριες μπορεις να μπεις στο www.hau.gr αν εχεις ή αν σκοπευεις να δωσεις το proficiency του Michighan!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Πέρσυ σκεφτόμουν αγγλική φιλολογία αλλά προτίμησα τη βιολογία.
και πολυ καλα εκανες..η βιολογια δεν συγκρινεται με καμια αλλη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelikoulitsa

Νεοφερμένος

Η angelikoulitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
θα πρέπει να λάβετε υπόψην σας τις δυσκολίες του επαγγέλματος! δουλευουμε μόνο από τις 3 μέχρι όσο πάει την ιδια στιγμη που όλοι οι άλλοι σχολάνε, δεν έχουμε σαββατα και αργίες και η προετοιμασία για να γίνει ένα μάθημα αξιοπρεπές είναι χρονοβόρα! Το καλύτερο είναι να διοριστεις σε σχολειο ή να δουλεψεις σε ιδιωτικό σχολειο που ειναι και τα δύο εξίσου ακατόρθωτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πέρσυ σκεφτόμουν αγγλική φιλολογία αλλά προτίμησα τη βιολογία.

Όχι και τόσο σχετικές οι επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
E δεν το είχα σκεφτεί και πολύ σοβαρά αφού παντα βιολογικό και κτηνιατρική ήθελα αλλά η κτηνιατρική κάποια στιγμή μου ξίνισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είναι η δευτερη εναλλακτική επιλογή να ασχοληθώ με Ισπανική Φιλολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverpeace

Νεοφερμένος

Η silverpeace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
είμαι ανάμεσα σε ψυχολογία και αγγλικη φιλολογία, μου αρέσει πολύ η αγγλική λογοτεχνια, αλλα καθηγήτρια..:hmm:δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγω δεν θα ήθελα να ασχοληθώ επαγγελματικά με καποια ξένη γλώσσα, αλλα θα μου άρεσε να κάνω ιδιαίτερα σε παιδια απλως για καποια extra χρηματα...

Κι εγώ το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top