Θερινά μαθήματα

Georgia94

Νεοφερμένος

Η Georgia94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
δεν νομιζω να ειναι τοσο απαραιτητο απο α σε β λυκειου...σιγουρα θα προλαβεις να βγαλεις την υλη σε μαθηματικα κ φυσικη στην διαρκεια της χρονιας
θα σ προτεινα να ξεκουραστεις οσο περισσοτερο γινεται το φετινο καλοκαιρι γιατι το επομενο....:worry:
μπορεις να ξεκινησεις αρχες Σεπτεμβρη για να εισαι καπως προετοιμασμενος οταν ξεκινησει και το σχολειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι λόγοι για τους οποίους πρέπει να κάνει κάποιος καλοκαιρινά μαθήματα από Α σε Β είναι οι εξής:
1) Για να μην πλήττει χωρίς να έχει κάτι να κάνει.
2) Για να γλυτώνει από τον πρωινό ύπνο.
3) Γιατί είναι ωραία η παρέα με τους συμμαθητές.
4) Γιατί μετά το φροντιστήριο πάντα υπάρχει η καφετέρια.
5) Στο φροντιστήριο κάνεις καινούργιες γνωριμίες.
6) Όταν η μάνα σου ζητάει κάποια δουλειά, λες ότι έχεις διάβασμα.
7) Οι κακομοιροι οι φροντιστές πρέπει να βγάλουν λεφτά.

Και για να σοβαρευτούμε: ΔΕΝ υπάρχει λόγος να κάνει κανένας φροντιστήριο από Α σε Β λυκείου. Ξεκουραστείτε και απολαύστε το καλοκαίρι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadik

Νεοφερμένος

Η elenadik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,πια η άποψη σας για τα καλοκαιρινά μαθήματα από την Α για Β λυκείου στα μαθήματα μαθηματικά και τη φυσική .Έχετε κάποια αντίστοιχη εμπειρία ? Ευχαριστώ :D


η γνώμη μου είναι ότι τα θερινά απο την α' στη β' λυκείου είναι περιττά!! καλό είναι να ξεκουραστείς!!! έτσι κι αλλιώς σε όλη τη β'λυκείου στο φροντ θα κάνετε επαναλήψεις σε όλη την ύλη έτσι ώστε να μην έχετε κανένα κενό!! μην ανησυχείς!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εγω το σκεφτομαι να κανω καλοκαιρινα φυσικη γιατι εχω μεγαλο προβλημα και δεν θα μπορω στο σχολειο μετα να παρακολουθησω τιποτα...κανονικα επρεπε να ειχα αρχισει απο την αρχη της χρονιας ....αλλα αφου δεν το εκανα πρεπει να υποστω το καλοκαιρινο.....
θελω να παρω τεχνολογικη ....και ειμαι πολυ καλη στα μαθηματικαα ενω φυσικη τιποτα......και εγω πιστευω οτι πρεπει να παρω καποιες γνωσεις για να ειμαι πιο ενταξει του χρονου !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Από τη Β δε χρειάζεσαι ΤΙΠΟΤΑ για τη Γ στη φυσική. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
νομιζω μπερδευτικα.:redface:..το θεμα ξεκιναει με καλοκαιρινα μαθηματα απο α προσ β (ετσι διαβασα απο το πρωτο μηνυμα)
εγω ειμαι πρωτη λυκειου και θελω να κανω καλοκαιρινα φυσικη ωστε του χρονου να ξερω και να εχω παρει τις βασικες γνωσεις για να λυνω τις ασκησεις...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ειμαι πρωτη λυκειου και θελω να κανω καλοκαιρινα φυσικη ωστε του χρονου να ξερω και να εχω παρει τις βασικες γνωσεις για να λυνω τις ασκησεις...!!!
Και τι το θέλεις το φροντιστήριο? Ξεκίνα μόνη σου μαζί με το σχολικό σου βιβλίο, το λυσάρι του και ένα βοήθημα (π.χ. Σαββάλες) και κάνε όλη την ύλη της Α λυκείου ξανά. Βάλε δίπλα σου το αρκουδάκι σου και γίνε η καθηγήτρια του. Θα δεις πολύ γρήγορα ότι μπορείς και αυτά που θα καταλάβεις έτσι, θα είναι πιο σημαντικά από όσα θα σου έλεγαν 3 καθηγητές μαζί. Και όταν τελειώσεις κάνε το ίδιο με τις φυσικές της Β. (Άσχετα μα το πόσο η ύλη της Β χρειάζεται στη Γ, το παν είναι η εξάσκηση και ο τρόπος σκέψης). Με τον τρόπο αυτό θα κερδίσεις χρόνο, χρήμα, ενέργεια και βαθύτερη κατανόηση. Σκέψου το.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
θα προσπαθησω να κανω αυτο που λες αν και δεν νομιζω να τα καταφερω ....αν σε αυτο το συγκεκριμενο μαθημα δεν εχω καποιον να με πιεση δεν θα μπορεσω να κατσω......θα σκεφτομαι αλλα πραγματα.....(φιλες μου παραλια...να παω για καφε ) :P
προσπαθησα πολλες φορες.και εχω κατσει ωρες...αλλα μου φαινονται βουνο ολα αυτα....
τωρα δεν φταιω μονο εγω αλλα και ο καθηγητης που ειχαμε στην ταξη
ασχετοσ τελειος..!!!κανενα παιδι δεν καταλαβαινε και οι περισσοτεροι ειχαν κατω απο 10 στα διαγωνισματα,,,,!!
και ακομα περισσοτερο αναρωτιεμαι τι θα γραψω την αλλη εβδομαδα στο στις εξετασεις....
θα κανω την προσπαθεια μου και οπου βγει !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
θα προσπαθησω να κανω αυτο που λες αν και δεν νομιζω να τα καταφερω ....αν σε αυτο το συγκεκριμενο μαθημα δεν εχω καποιον να με πιεση δεν θα μπορεσω να κατσω......θα σκεφτομαι αλλα πραγματα.....(φιλες μου παραλια...να παω για καφε ) :P
προσπαθησα πολλες φορες.και εχω κατσει ωρες...αλλα μου φαινονται βουνο ολα αυτα....
τωρα δεν φταιω μονο εγω αλλα και ο καθηγητης που ειχαμε στην ταξη
ασχετοσ τελειος..!!!κανενα παιδι δεν καταλαβαινε και οι περισσοτεροι ειχαν κατω απο 10 στα διαγωνισματα,,,,!!
και ακομα περισσοτερο αναρωτιεμαι τι θα γραψω την αλλη εβδομαδα στο στις εξετασεις....
θα κανω την προσπαθεια μου και οπου βγει !!

Και σε μας ειχαν πολλοι κατω απο 10, αλλα δεν εφταιγε ο καθηγητης, μια χαρα τα εξηγουσε..
Απλως στην φυσικη 1 κενο να αφησεις σου χαλαει τα παντα, δεν μπορεις να λυσεις τιποτα.
Εγω εχω φυσικη βοηθημα Σαββαλα και ειναι πολυ καλο για ασκησεις, στο συνιστω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εγω εχω πολλα κενα :P:P:P:P
τσπ θα το σκεφτω...αλλα εχω μεχρι την παρασκευη γιατι μετα θα παω στο φροντηστηριο και πρεπει να απαντησω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα.... :P Λοιπόν, θα κάνει κανείς μαθήματα για να προετοιμάσει την κατεύθυνση για την νέα χρονιά; Αξίζει;

Εγώ θα κάνω 2 ώρες την εβδομάδα καθ' όλη την διάρκεια του Ιουλίου... Μια ώρα άγνωστο και μια ώρα γραμματική - συντακτικό...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Η αυτοκτονια δεν θεωρειται ποινικο αδικημα ακομα! :P

Κατσε χαλαρωσε,γιατι του χρονου θα σε σκιζουν κανονικα στα θερινα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
χαχαχα 2 ωρίτσες δεν είναι πολλές για κάτι που αγαπάς...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
wtf τώρα κάνουν και θερινά για τη Β';:confused:
πολύ πίσω έχω μείνει ρε παιδί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
-1 γτ εισαι παλαιολιθικος :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Ο τίτλος τα λέει όλα.... :P Λοιπόν, θα κάνει κανείς μαθήματα για να προετοιμάσει την κατεύθυνση για την νέα χρονιά; Αξίζει;

Εγώ θα κάνω 2 ώρες την εβδομάδα καθ' όλη την διάρκεια του Ιουλίου... Μια ώρα άγνωστο και μια ώρα γραμματική - συντακτικό...:clapup:
κοιτα ασε τα καλοκαιρινα και διασκεδασε αυτο το καλοκαιρι γιατι απο σεπτεμβρη αρχιζουν τα δυσκολα...αρκετα δυσκολες ειναι δυο χρονιες ενωμενες με το καλοκαιρινο της γ λυκειου για εναν υποψηφιο...μην τις κανεις τις χρονιες τρεις ενωμενες...κατσε ξεκουρασου τωρα που μπορεις γιατι μετα θα ψαχνεσαι...ετσι και αλλιως τι νοημα εχει να κανεις δυο ωρες??? μην τις κανεις καθολου προσωπικη μου αποψη...θα τα κανεις ετσι και αλλιως απο σεπτεμβρη και η υλη βγαινει ανετα μεχρι τον ιουνη και στο σχολειο και στο φροντιστηριο...οι γονεις σου γιατι να δωσουν τοσα χρηματα σε φροντιστηρια τωρα??ας τα φατε σε διακοπες καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ε για να κρατήσω και μία επαφή... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ε για να κρατήσω και μία επαφή... ;)

έλεος φίλε! παρ' όλο που είμαι Β γυνασίου και δεν κολλάω στο θέμα θα σου πω κάτσε να απολαύσεις το τελευταίο σου σχολικό καλοκαίρι παιδί μου... δε χόρτασες σχολείο;;; εκτός και αν έχεις και χρημα για να δωσεις και χρονο για να χαλάσεις... τι να πω καάνω το σταυρό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Δε θα τα ξεχάσεις μέσα σ'ένα καλοκαίρι μην ανησυχείς!
Μια επανάληψη το Σεπτέμβριο αρκεί :)

Mανία να παιδεύεστε ρε παιδί μου....απαπαπα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top