Sorbonne C1

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Περιμενα μολιερο...βασικα ειχα διαβασει περισσοτερο και ο μεριμεε δεν μου αρεσε τοσο...το κομματι με τον νομαρχη δεν ηταν κ πολυ σος εδω που τα λεμε...γενικα δεν μπορω να πω οτι ηταν πολυ δυσκολο αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι περασα....εσυ?

Μια από τα ίδια...Δεν έμεινα και πολύ ικανοποιημένος από τη λογοτεχνία...Σε ποιο εξεταστικό κέντρο έδινες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
στη jeanne d'arc στον πειραια..εσυ?
εχεις παρει το sorbonne b2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
στη jeanne d'arc στον πειραια..εσυ?
εχεις παρει το sorbonne b2?

Εγώ στο γαλλικό ινστιτούτο στη θεσ/νίκη.Όχι δν είχα δώσει το Β2..
Τα αποτελέσματα πότε περίπου βγαίνουν και πως είναι τα προφορικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ακουσα μεσα ιουνιου..
αλλα ειμαι σιγουρη πως δεν θα δωσω γιατι δεν εχω περασει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Μεταφέρω το μήνυμα σου εδώ.


αποφασισα προσφατα να δωσω c1 στα γαλλικα,αλλα δεν εχω την οικονομικη κατασταση για να πληρωσω φροντηστηρια..εχω ατομο για να με βοηθαει στα προφορικα,αλλα δεν εχω βιβλιο γραμματικης τετοιου επιπεδου και πηγες για κειμενα κι ακουστικα..Προτεινετε καποια βιβλια??αναφερομαι σε sorbonne c1!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Παιδιά.. εκτός απο τη Λιμνίατη, υπάρχει κανένας άλλος εκδοτικός οίκος που να βγάζει βιβλία για το Sorbonne C1? Στο ίντερνετ δεν βρίσκω τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Παιδιά.. εκτός απο τη Λιμνίατη, υπάρχει κανένας άλλος εκδοτικός οίκος που να βγάζει βιβλία για το Sorbonne C1? Στο ίντερνετ δεν βρίσκω τπτ.
Γιατί πρόκειται να συνεχίσεις?? :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Για εξάσκηση, μέχρι το 2050 έχουμε καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Αχα... Εχω μια ερώτηση.. Τι ώρα κοιμάσαι εσυ? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: (6:30 το βράδυ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelis_P

Νεοφερμένος

Ο Pantelis_P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τα λεει ολα ο τιτλος. Μηπως ξερει καποιως ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Μόνο αν πάρει κανείς τηλέφωνο και ρωτήσει θα μάθουμε... Και βέβαια να τους πει "εκτός απο αυτά που λεει το σαιτ" γιατί θα απαντήσουν "θα το ανακοινώσουμε στην ιστοσελίδα μας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα και συγχαρητήρια par avance ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Courage, les gars
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις τι στυλ ερωτησεων απο τα λογοτεχνικα βιβλια πεφτει στα προφορικα του Sorbonne C1????

Σημείωση συντονιστή: Το παρόν μήνυμα προήλθε από θέμα με παρόμοιο περιεχόμενο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marelpol

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδια ξερει κανεις τι στυλ ερωτησεων απο τα λογοτεχνικα βιβλια πεφτει στα προφορικα του Sorbonne C1????

Απ'ότι θυμάμαι μπαίνουν ερωτήσεις που αφορούν είτε χαραχτηρισμούς προσώπων είτε ερωτήσεις σε σχέση με τα βασικά νοήματα του βιβλίου . Δηλαδή δεν θα σου ζητήσει κάτι από κάποιο συγκεκριμένο απόσπασμα γιατί δεν θα το έχεις μπροστά σου . :confused::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Ονομάζομαι Παναγιώτης και μένω στη Θεσσαλονίκη. Το Δεκέμβριο, πήρα το διπλωμα Sorbonne B2 με βαθμό 73.5/100. Τώρα, προετοιμάζομαι για το Sorbonne C1. Για το δίπλωμα αυτό τα επίπεδα εξέτασης είναι λογοτεχνια, πολιτισμός και προφορικά. Εδώ, μπορούμε να προετοιμαστούμε μαζί, να κάνουμε ερωτήσεις και να γνωρίσουμε άλλους που θα επιχειρήσουν να πάρουν το συγκεκριμένο πτυχίο το Μάιο του 2014 για να συναντηθούμε στο χώρο εξέτασης εκείνη την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mia_1997

Νεοφερμένος

Η mia_1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γειά!
Εγώ μένω στην Αθήνα και προετοιμάζομαι επίσης για το Sorbonne C1 litterature.
Καλή τύχη εύχομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Καλημέρα mia 1997!!! Τώρα διαβάζω το βιβλίο L' enfant et la rivière. Έχω ήδη διαβάσει το Cyrano de Bergerac. Η καθηγήτρια μου μου έχει πει ότι θα αρχίσουμε την προετοιμασία για τα προφορικά τον Μάιο. Τώρα ψάχνω πληροφορίες και συμβουλές στο ιντερνετ. Ορίστε ενας σύνδεσμος που μπορεί να σε ενδιαφέρει: https://www.education.gouv.fr/pid8/le-systeme-educatif.html et https://www.ambafrance-gr.org/Η-Γαλλική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top