Sorbonne C1

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Λογετεχνία 3ου εξαμήνου, 17ου αιώνα.. αναμνήσεις..δεν είναι κάτι αυτό.. αλίμονό μου να μην το ξερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Από ότι κατάλαβα fragl είσαι καθηγήτρια γαλλικών. Θέλω να σε ρωτήσω τι ξέρεις για το sorbonne 3; Τι πρέπει να διαβάσει κάποιος; Που μπορώ να βρω θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
u
Συμπλήρωση, από το antidote, ο ορισμός της λέξης eglogue. Petit poème pastoral, champêtre, simple, plus spécifiquement constitué dʼun dialogue allégorique, rustique, naïf, entre deux bergers.

-----------------------------------------
Από ότι κατάλαβα fragl είσαι καθηγήτρια γαλλικών. Θέλω να σε ρωτήσω τι ξέρεις για το sorbonne 3; Τι πρέπει να διαβάσει κάποιος; Που μπορώ να βρω θέματα;
Σου στέλνω pm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
u

Συμπλήρωση, από το antidote, ο ορισμός της λέξης eglogue. Petit poème pastoral, champêtre, simple, plus spécifiquement constitué dʼun dialogue allégorique, rustique, naïf, entre deux bergers.

-----------------------------------------

Σου στέλνω pm

ΟΚ. Merci beaucoup.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
αυτο ειναι ο γιατρος με το στανιο ε;πλακα εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι άλλο έργο του Μολιέρου, ''Le médecin malgré lui''. Το ''Le malade imaginaire'' είναι ο κατά φαντασίαν ασθενής.Ο Μολιέρος χλεύασε αρκετά το επάγγελμα του γιατρού στα έργα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
τα έχω δει και τα δύο στο κανάλι της Βουλής παιγμένα από την Κομεντί Φρανσέζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Η Κομεντί Φρανσέζ είναι όλα τα λεφτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Γεια σας...τον μαιο δινω C1 και δεν εχω καταλαβει κατι!
εχω παρει το σορμπον β2 αρα δεν θα εχω καποιο κομματι της γραμματικης..
εκθεση δινουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caramela

Νεοφερμένος

Η caramela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
δινω την κυριακη. μπορείτε να μου δώσετε συμβουλές για τη λογοτεχνια και τα προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
είναι λίγο άσχετη η ερώτηση μου με αυτή που θέτεις εσυ, αλλά πάντα είχα την απορία, τί διαφορά έχει το sorbonne από το c1 και το c2???
γιατί εγώ νόμιζα πως πρέπει να έχεις c1 & c2, για να δώσεις για sorbonne...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caramela

Νεοφερμένος

Η caramela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
τα πτυχια του sorbonne εχουν σχεση με τη λογοτεχνια και τον πολιτισμο της Γαλλιας. επισης δεν εχουν ακουστικα και το sorbonne c1 εχει και ασκησεις γραμματικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
είναι λίγο άσχετη η ερώτηση μου με αυτή που θέτεις εσυ, αλλά πάντα είχα την απορία, τί διαφορά έχει το sorbonne από το c1 και το c2???
γιατί εγώ νόμιζα πως πρέπει να έχεις c1 & c2, για να δώσεις για sorbonne...
το sorbonne είναι πιστοποιητικό γλωσσομά8ειας...και διοργανώνει εξετάσεις για τα επίπεδα Β2,Γ1,Γ2 & Γ2+!!!

Σχετικά με την κύρια ερώτηση,εγώ δίνω το Μάιο το sorbonne c1....Ωστόσο ακόμα δν έχω αρχίσει και πολύ δυναμικά το διάβασμα....

Πιστεύω πως αυτή την εξεταστική 8α πέσει Μολιέρος και 8α είναι και λίγο πιο δύσκολη εξεταστική....Εσύ πως εργάστηκες για τις εξετάσεις;;;Δηλαδή πως προετοιμάστηκες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caramela

Νεοφερμένος

Η caramela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
εδωσα σημερα!
επεσε Μολιερος και στα προφορικα μου επεσε και αυτο το κειμενο https://www.la-croix.com/Les-15-25-ans-ont-confiance-en-leurs-parents/parents-enfants/2399128/24302

δεν ηταν πολυ δυσκολα!:)
εγω διαβασα το καλοκαιρι τα βιβλια και μετα διαβασα την αναλυση και οταν τελειωσα διαβασα καποια πραγματα για τον πολιτισμο!
εκανα ιδιαιτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
καλή επιτυχία με τα αποτελέσματα!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caramela

Νεοφερμένος

Η caramela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εδωσα σημερα!
επεσε Μολιερος και στα προφορικα μου επεσε και αυτο το κειμενο https://www.la-croix.com/Les-15-25-ans-ont-confiance-en-leurs-parents/parents-enfants/2399128/24302

δεν ηταν πολυ δυσκολα!:)
εγω διαβασα το καλοκαιρι τα βιβλια και μετα διαβασα την αναλυση και οταν τελειωσα διαβασα καποια πραγματα για τον πολιτισμο!
εκανα ιδιαιτερα.

τα βιβλία τα διάβασες στα γαλλικά ή στα ελληνικά???
και ποια βιβλία ανάλυσης χρησιμοποίησες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

caramela

Νεοφερμένος

Η caramela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
τα βιβλια τα διαβασα και τα 2 στα γαλλικα!!
βιβλιο αναλυσης:LOURI-LIMNIATI, E.VLACHOU SORBONNE C1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
τα βιβλια τα διαβασα και τα 2 στα γαλλικα!!
βιβλιο αναλυσης:LOURI-LIMNIATI, E.VLACHOU SORBONNE C1

και πως τα εξομάλυνες λεξιλογικά;λέξη-λέξη...:!::!:

Α!Και από γραμματική ποιο βιβλίο έκανες...

Σ'ευχαριστώ προκαταβολικά...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
να υποθεσω οτι εδωσες κατευθειαν c 1 για να εδωσες και γραμματικη η οτι δεν περασες το β2,σωστα?αν οχι πεστο να το ξερω τι να διαβασω μετα την κυριακη που δινω σορμπον β2.ευχαριστω εκ των προτερων:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top