Γενικό -  Χρήσιμες γνώσεις για Γ' Λυκείου

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Βασικά εγώ συμφωνώ μόνο με τη Rania, κάπου διάβασα ότι έκανε μαθηματικά από τη Β και γούσταρε...Εδώ της βγάζω το καπέλο γιατί επέλεξε με το κριτήριο τι της αρέσει και όχι τι της λέγανε (I think δλδ) Κάποιοι είναι πολύ των άκρων. Οκ, όταν κάποιος πιέζεται να κάνει μαθήματα, τότε ναι, είναι αρκετά ανόητος. Αν όμως γουστάρει αυτό που κάνει, τότε το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κλίσει τα αυτιά του στους ιδεαλιστές που νομίζουνε ότι αυτοί είναι οι σωστοί και όλοι οι άλλοι βρίσκονται. Το να νομίζει κάποιος ότι η γνώμη του είναι η μόνη σωστή, δηλώνει την υπάρξη σοβαρού προβλήματος. Ωραία, εσείς είστε τα άτομα που θα πάτε την κοινωνία μπροστά, μπράβο, κερδίσατε. Οι άλλοι πάμε να βουλιάξουμε στο βούρκο μας :P

(Και επειδή μάλλον παρεξηγήθηκα, δεν πήγα να υπερασπιστώ κάτι δικό μου, δε δίνω δεκάρα για το τι μου λένε οι άλλοι, πραγματικά. Εγώ νιώθω καλά με τον εαυτό μου και αυτό μου αρκεί. Κάνω αυτό που γουστάρω. Και κάτι που δει χρειάζεται να σας το πω, δεν κάνω μαθήματα Γ' λυκείου, μόνο Φυσική κάνω μια ώρα την εβδομάδα το κεφάλαιο των κρούσεων)

Γεια χαρά σ' όλους.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Βασικά εγώ συμφωνώ μόνο με τη Rania, κάπου διάβασα ότι έκανε μαθηματικά από τη Β και γούσταρε...Εδώ της βγάζω το καπέλο γιατί επέλεξε με το κριτήριο τι της αρέσει και όχι τι της λέγανε (I think δλδ) Κάποιοι είναι πολύ των άκρων. Οκ, όταν κάποιος πιέζεται να κάνει μαθήματα, τότε ναι, είναι αρκετά ανόητος.
Πιέζεται όπως λες από εωτερικούς παράγοντες γιατί κάποιος που θέλει πχ αρχιτέκτονας και δεν ξέρει καν στοιχειώδεις γνώσεις ναι θα πιεστεί αν θέλει να πετύχει το στόχο του.
Αν όμως γουστάρει αυτό που κάνει, τότε το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κλίσει τα αυτιά του στους ιδεαλιστές που νομίζουνε ότι αυτοί είναι οι σωστοί και όλοι οι άλλοι βρίσκονται.
Ιδεαλιστές όπως λες υπάρχουν και από τις 2 πλευρές.
Δεν το θεωρώ ιδεολογία να μην κάνεις φροντιστήριο από την Β' αλλά απλά παράλογο.
Το να νομίζει κάποιος ότι η γνώμη του είναι η μόνη σωστή, δηλώνει την υπάρξη σοβαρού προβλήματος. Ωραία, εσείς είστε τα άτομα που θα πάτε την κοινωνία μπροστά, μπράβο, κερδίσατε. Οι άλλοι πάμε να βουλιάξουμε στο βούρκο μας :P
Και οι 2 πλευρές το ίδιο κάνουν.
Εσύ έβαλες παρωπιδές και δεν ακους άτομα με έξτρα πείρα στα μαθήματα και το τι παίζει στην Γ.
Απλά επαναλαμβάνεις ατάκες τύπου: ''Εγώ δενακούω κανέναν και θα πετύχω το στόχο μου με ότι χρειάζεται'' κτλ κτλ.
Εμεις είπαμε απλά ότι είναι χαζομαρα να δώσεις λεφτά για πράγματα που στην τελική ειναι άχρηστα.
(Και επειδή μάλλον παρεξηγήθηκα, δεν πήγα να υπερασπιστώ κάτι δικό μου, δε δίνω δεκάρα για το τι μου λένε οι άλλοι, πραγματικά. Εγώ νιώθω καλά με τον εαυτό μου και αυτό μου αρκεί. Κάνω αυτό που γουστάρω. Και κάτι που δει χρειάζεται να σας το πω, δεν κάνω μαθήματα Γ' λυκείου, μόνο Φυσική κάνω μια ώρα την εβδομάδα το κεφάλαιο των κρούσεων)

Μας το είπες όμως....:eyesup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Μα το λέω γιατί το πιστεύω, δεν προσπαθώ να επιβάλλω τη γνώμη σε κανέναν...Μπορεί να έβαλα παρωπίδες, ίσως, το θέμα όμως είναι ότι δεν επηρεάζω κανέναν, I think.

Με το να κάνεις κάτι χαλαρά ξέροντας ότι αυτό σου αρέσει, δε χάνεις κάτι..Αυτό πιστεύω τουλάχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Τότε ποιος επηρεαζει?
Η γνώμη είναι δικαίωμα του καθενός I think
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
αυτο το i think που βαζετε μοιαζει με το αισθανομαι του ρουβα
αισθανομαι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μα ο οποιοσδηποτε θα ενιωθε ασχημα αν του κοπανουσαν στη μουρη ''Ξερεις τι, εγω κανω προετοιμασια για ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ δικε μου, εγω θα ΓΡΑΨΩ and you will FAIL μαγκα μου, εγω τα σκαω διπλα αλλα θα σε ΞΕΣΚΙΣΩ και θα τριψω το πτυχιο της ΣΧΟΛΑΡΑΣ μου στη ΜΟΥΡΗ σου που δεν εκανες μαθηματα της Γ ενω ησουν στη Β, ΚΟΡΟΙΔΟ''.
Παθέτικ!


Ναι... Κι εδώ αυτό γίνεται...Κάποιοι ξεκινήσανε προετοιμασία για την γ' από την αρχή της β' λυκείου, και στην τάξη μας λέγανε "Μα καλά, δεν τα ξέρετε αυτά? Έλεος τόσο πίσω έχετε μείνει?", όταν συζητούσαμε για το τι ύλη έχει καλύψει ο καθένας στα φροντιστήρια... Κάποιοι αισθάνονταν πολύ ΄΄ασχημα που δεν είχαν ξεκινήσει όπως αυτοί την προετοιμασία, και νόμιζαν ότι ήταν πολύ πίσω... Τελικά, βλακείες...
Από άτομα της περσινής γ', (αυτής που πέρασε φέτος στις σχολές), που ξέρω, οι οποίοι είχαν ξεκινήσει φροντιστήρια από την αρχή της β', σε κανονική βάση, 4 ώρες τη βδομάδα μαθηματικά και φυσικής κατεύθυνσης, each,μου είπαν ότι όταν άρχισαν για τη γ', τον περασμένο Αύγουστο, δε θυμόντουσαν τίποτα...

Εγώ έκανα μια ώρα μόνο, μαθηματικά κατεύθυνσης από το Φεβρουάριο, που τα σταμάτησα κατά το Μάιο, αφού είχα τις εξετάσεις... Και τώρα τα πάω αρκετά καλά στα μαθηματικά, θα ελεγα... Γιατί να σκάω τόσα λεφτά, από τόσο νωρίς? Κάθε πράγμα στον καιρό του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
E, ναι, είναι δικαίωμα. Δε βγήκα όμως εγώ να πω ότι όποιος δεν κάνει μάθημα για τη Γ' από τη Β' κάνει μαλακία, δεν έφτασα εγώ στα άκρα θαρρώ.

Και κάτι ακόμα

Τι μπορεί να κάνει η δική μου φωνή μπροστά στην προπαγάνδα που έχει υποστεί ο κάθε jimmakos
Γιώργο, πραγματικά δεν ξέρεις τίποτα για εμένα, με το να εκφέρεις άποψη λοιπόν με τόση σιγουριά κάνεις πραγματικά μια τρύπα στο νερό.
Αν εσύ πιστεύεις ότι αυτό το κάνω για την προπαγάνδα που έχω δεχτεί, καλώς.

Δε νομίζω όμως εσύ να ξέρεις ή τουλάχιστον να αισθάνεσαι ότι γουστάρω αυτό που κάνω και το κανω με ευχαρίστηση..Άρα, λοιπόν, δε σου πέφτει λόγος :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω παλι απο το περσινο νοεμβριο εκανα 2 ωρες τη βδομαδα ταλαντωσεις αντι για κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
E, ναι, είναι δικαίωμα. Δε βγήκα όμως εγώ να πω ότι όποιος δεν κάνει μάθημα για τη Γ' από τη Β' κάνει μαλακία, δεν έφτασα εγώ στα άκρα θαρρώ.
Γκουχου
Ποιος είπε μαλακία καμάρι μου?
Διαφέρει η έννοια μαλακία και παραλογο.
Να ψάχνουμε τα λεξικα.


Γιώργο, πραγματικά δεν ξέρεις τίποτα για εμένα, με το να εκφέρεις άποψη λοιπόν με τόση σιγουριά κάνεις πραγματικά μια τρύπα στο νερό.
Αν εσύ πιστεύεις ότι αυτό το κάνω για την προπαγάνδα που έχω δεχτεί, καλώς.

Δε νομίζω όμως εσύ να ξέρεις ή τουλάχιστον να αισθάνεσαι ότι γουστάρω αυτό που κάνω και το κανω με ευχαρίστηση..Άρα, λοιπόν, δε σου πέφτει λόγος :iagree:
Αμα αυτό δειχνεις δεν σου φταίει ο Σάντοου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αλλά στην Β΄μια μαλακία και μισή.

Ηello, εσύ το είπες :)

Εμ, νομίζω ότι το έχω ξαναεξηγήσει στο Γιώργο ότι κάνω κάτι επειδή μου αρέσει και όχι επειδή με καθοδηγούν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι το είπα.
Οι άλλοι σου λένε όμως για το παράλογο.

Και σου λέω ότι φαίνεται σαν να σε καθοδηγούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
E, οk, συμπληρώνω μακακία + παράλογο...Δε θα χαλάσουμε γι' αυτό τις καρδιές μας...Τις χαλάμε αλλιώς :lol:

Τέλοσπάντων, το θέμα είναι ότι αν δεν ξέρετε κάποιον, μην είστε τόσο απόλυτοι ρε παιδιά...Με το να το παίζετε απόλυτοι, ξερόλες και δεν ξέρω εγώ τι άλλο "χάνετε" το όποιο δίκιο και αν έχετε. Ας συζητάμε ελεύθερα, ούτε εγώ σας ξέρω ούτε εσείς με ξέρετε. Ας μην εκφέρετε λοιπόν απόλυτη άποψη για κάποιον άγνωστο, είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα πέσετε έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σε ξέρουμε.
Ας μην πουμε ποιος το παιζει ξερόλας γιατί σε άλλο θρεντ φαίνεται.
Ας μην το προχωράμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Σε ξέρουμε.

Hello, διαδυκτιακά γνωριζόμαστε για κάτι μήνες...Λίγο δύσκολο να γνωρίσεις κάποιον ;)

Τέσπα, για να μην είμαστε και off topic.

Σε ποιον αρέσει η θερμοδυναμική; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και στο νετ απο τα λεγομενα καποιο καταλαβαίνεις πώς είναι και τι εγκέφαλο κουβαλάει^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Και στο νετ απο τα λεγομενα καποιο καταλαβαίνεις πώς είναι και τι εγκέφαλο κουβαλάει^^

H ανθρωπότητα έκανε κάτι μερικές χιλιετίες για να εφεύρει το εγκεφαλογράφημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Η θερμοδυναμικη ειναι το πιο αγαπημενο κεφαλαιο απο φυσικη της β'.
Αλλα τεσπα, ψαχνω να βρω που σκατα ειναι αυτο το ποστ που εκανε κουοτ ο τζιμ και ελεγε κατι για φωνες και προπαγανδες που εφαγε ο τζιμ αλλα δεν το βρισκω και σαουντζ ιντρεστινγκ. Βρειτε το μου@!#@*(&
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σε ξέρουμε.
Ας μην πουμε ποιος το παιζει ξερόλας γιατί σε άλλο θρεντ φαίνεται.
Ας μην το προχωράμε

+n. Πραγματικά τόσο λίγα διατυπώνουν ευστοχότατα τόσα πολλά. Μπράβο Λυδία, συμφωνώ (προς απάντηση στο τελευταίο σχόλιο του Djimmakou).

Μήπως λοιπόν Δημήτρη το πρόβλημα είναι αυτό εξαρχής; Κάτσε διάβασε σε παρακαλώ τι είπες πριν και ύστερα έλα να μου μιλήσεις πάλι. Άλλος είπε πως ''δεν ασχολείται με ό,τι λένε οι άλλοι''. Ασχολήσου τουλάχιστον με αυτά που λες εσύ. Προσπάθησε να καταλάβεις τι και πώς το λες και μετά συζητάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σε μερικές περιπτώσεις είναι άχρηστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
θα συμφωνησω με ολα τα λεγομενα του Γιωργου(shadowfax)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top