Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

anna93

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε ποια μαθήματα δίνει η Α' Λυκείου στο τέλος?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Πολύ νωρίς δεν είναι για να σκέφτεσαι το τέλος??
Αλλά θα μου πεις.... ο πρωινός ψαράς πιάνει το ψάρι!! :P

Τέλος πάντων... Έχουμε και λέμε

Μαθηματικά (Άλγεβρα και Γεωμετρία)
Αγγλικά
Φυσική
Αρχαία
Ιστορία
Λογοτεχνία
Χημεία
Θρησκευτικά
Οικονομία
Έκθεση

(δεν είμαι σίγουρος για την Τεχνολογία)

Επίσης, αν έχεις επιλέξει Ψυχολογία ως μάθημα επιλογής, θα δώσεις εξετάσεις. Δε ξέρω όμως τι γίνεται με τα υπόλοιπα μαθήματα επιλογής.

Άρα δε ξέρω τι γίνεται με επιλογής και με τεχνολογία αλλά σε γενικές γραμμές αυτά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
τεχνολογία δεν δίνεις στο τέλος. και το μάθημα επιλογής δίνεις, εκτός αν είναι πληροφορική ή αισθητική αγωγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna93

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αχ, ωραία! Ευχαριστώ παιδιά! Δεν ήμουν σίγουρη για οικονομία και τεχνολογία!! Μα, να δίνουμε οικονομία?!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αχ, ωραία! Ευχαριστώ παιδιά! Δεν ήμουν σίγουρη για οικονομία και τεχνολογία!! Μα, να δίνουμε οικονομία?!:'(

Γιατί?? Μιά χαρά μάθημα είναι!! Γενικά νομίζω πως έχει παρεξηγηθεί... Αλλά παίζει ρόλο και ο καθηγητής... Εμάς είναι άπιαστος!! Το μάθημα γίνεται συζήτηση και έτσι εκφράζουμε όλοι τις απόψεις μας μαθαίνοντας κιόλας! Δεν είναι απλά μία ανιαρή διάλεξη... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
καιμ δν ξερω αν το ειδες αλλα εφτιαξα θεμα για την περιπτωση σ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
καιμ δν ξερω αν το ειδες αλλα εφτιαξα θεμα για την περιπτωση σ...

Όχι... :(

Για παράπεμψέ με σχετικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου έχει τις ευκολότερες εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
στο σχολείο μου το βιβλιαράκι των οικονομικών δν τους άρεσε ήταν λέει πολύ εύκολο και μας έφεραν αυτό της γ'λυκείου για το ΑΟΘ μόνο που το μετετρέψανε στα αγγλικά!!!!ελεος.....αλλά ωραίο είναι εκτός από τις ρημαδοστατιστικές που προσωπικά σπάνε τα νεύρα και το ppc(production possibility curve)που είναι γελοιο και απλά σου παίρνει χρόνο στο σπίτι γ να το φτιάξεις....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δίνουμε και αρχαία; :wow: :wow: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
αν κάποιος πάει θετική πανελλήνιες δίνει και αρχαία γενικής:mpam::mpam::mpam::mpam::nyxterida::mpam::mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Έχει ζητήσει ποτε κανένας σας επανεξέταση γραπτου? Βασικά θελω να μάθω πώς γίνεται... Επανεξετάζεται απο τον ίδιο το καθηγητη το γραπτό, είναι παρών και ο μαθητής και ποιο το αποτέλεσμα? Αλλάζει συνήθως ο βαθμός ή οχι? Επίσης πιστεύετε οτι με αυτή τη διαδικασία είναι σαν να προσβάλλεις τον καθηγητή που διορθωσε το γραπτό? Μιλάω πάντα για ενδοσχολικές εξετάσεις

Ήθελα φέτος να ζητησω επανεξέταση σε 2 μαθηματα αλλα είπα να το αφήσω καλύτερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Υπάρχει αυτή η δυνατότητα;:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Υπαρχει αλλα θελει πολυ τρεξιμο κ πολλες πολλες διαδικασιες απο οτι ξερω.. Οχι δε το εξεταζει ο ιδιος παλι καθηγητης. Κ υπαρχει περιπτωση να σου βαλουν χειροτερο βαθμο απο αυτον που εχεις παρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Εντάξει πάντως, δε νομίζω να υπάρχει λόγος να κάνεις αναβαθμολόγηση σ' ένα γραπτό, ειδικά στις ενδοσχολικές εξετάσεις, εκτός και αν έχεις γράψει σίγουρα 20 και δεις κανα 03, τότε ναι, μπορείς να πας και να τρίψεις το γραπτό στη μούρη του καθηγητή.

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Εντάξει πάντως, δε νομίζω να υπάρχει λόγος να κάνεις αναβαθμολόγηση σ' ένα γραπτό, ειδικά στις ενδοσχολικές εξετάσεις, εκτός και αν έχεις γράψει σίγουρα 20 και δεις κανα 03, τότε ναι, μπορείς να πας και να τρίψεις το γραπτό στη μούρη του καθηγητή.

:p



είχα γράψει 20 α' λυκείου γεωμετρία και ο καθηγητής μου έβαλε 15..
(το 20 εξακριβωμένο από 4 μαθηματικούς...)
πήγα σχολείο με τη μάνα μου και αυτός ο καθ. δεν ήταν εκεί!! το είδε ένας άλλος επιτόπου γιατί εγώ επέμενα στο 20 και ενοείται δε βρήκε λάθος...
το είπαμε στο διευθυντή, αλλά είπαμε να μην κάνουμε επίσημα αναβαθμολόγηση με τα πολλά πολλα, γιατί ήθελε τρεξιματα..και φεύγαμε διακοπές την επόμενη..
το μονο που εκανα ηταν να ζητησω να δω το γραπτο μαζι με τον καθηγητή ο οποίος μου έλεγε αρλούμπες..τον πήραν τηλ.να ρθει..
θύμωσα γιατί προσπαθούσα να τον καταλάβω και δεν μπορούσα..δεν είχε λογική!
οπότε το έπαιξα ευγενική, χαμογελαστή κτλ και σα να μην εγινε τιποτα..
τελικα δε βρισκεις το δικιο σου.........:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
προσωπικα δεν εχω κανει αλλα εχω ενα γνωστο που εκανε και απο 13 που του ειχαν βαλει ιστορια του το εκανε αυτος που το αναβαθμολογισε 17...μεγαλη διαφορα....πιστευω πως εαν καποιος εχει αδικηθει και ειναι σιγουρος πρεπει να την ζηταει...ενταξη μπορει να μην ειναι πανελληνιες αλλα ειναι ο κοπος σου γιατι να το αφινεις ετσι?ασε που εαν το κανει αυτο ενας καθηγητης πρεπει να παρει και το μαθηματακι του να μην το κανει και σε αλλους...φυσικα γινεται απο αλλον καθηγητη και θεωρω οτι προσβαλλει ενα καθηγητη μονο οταν ειχει ο μαθητης λαθος αλλιωσ γιατι να τον προσβαλλει αφου βαθμολογισε λαθος??....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εδώ μπορείτε να μιλήσετε για τις εξετάσεις, τα θέματα, το πράγραμμα, την ύλη και γενικές απορίες που μπορεί να υπάρχουν γύρω απο αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Την τρίτη γράφουμε αρχαία.
Από εχτές προσπαθώ να ανοίξω το βιβλίο, αλλά δεν το έχω καταφέρει.
Τρεις φορές προσπάθησα και έβγαλα ισάριθμα σπυράκια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top