Γενικό - Επίδοση μαθητή Α' Γυμνασίου!

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, πιστεύω ότι ΔΥΟ είναι τα πιο σημαντικά μαθήματα.
Τα ΑΡΧΑΙΑ και τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (και αυτά είναι που μισώ περισσότερο).
Αν και προσωπικά δίνω προσοχή σε όλα τα μαθήματα (αν εξαιρέσουμε τη Μουσική, Γυμναστική, Καλλιτεχνικά κλπ.) και αυτό πιστεύω ότι πρέπει να κάνουν όλοι... αν θέλουν να είναι καλοί μαθητές.
Εγώ διάβαζα (και συνεχίζω να διαβάζω μέχρι σήμερα) μέσο όρο 2 ώρες τη μέρα. Δεν έχει σχέση το πόσο θα διαβάσεις, δεν έχει σχέση το αν θα αποστηθίσεις την ιστορία, τα θρησκευτικά, τη γεωγραφία ή τη βιολογία.
Αυτό που μετράει είναι το κατά πόσο προσέχεις μέσα στην τάξη.
Μαγκιά δεν είναι να κοροιδεύεις, να βαράς, να είσαι "κακός" μαθητής. Μαγκιά είναι να είσαι ο πρώτος μαθητής, να βγάζεις 19 και 11/13, να είσαι κοινωνικός και να έχεις τα πάντα καλά με όλους (άντε, ας είσαι και "δεσμευμένος" με κάνα κοριτσάκι/αγοράκι [ανάλογα με το φύλο πάντα]...
Αντιλαβού παιδιά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια cOOl στο γυμνασιο εγω εβγαζα 14 και στο λθκειο 17 με το μισο διαβασμα εδινα βαση μοναχα σε οτι με ενδιεφερε! μαθηματικα φυσικη χημεια αρχαια κειμενα γλωσσα και στο μεταφρασμενο αυτα! απο κει και περα τωρα ειναι τα σημαντικα στο λυκειο! εβγαλα 17.3 και αυτο ειναι που μετραει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, πιστεύω ότι ΔΥΟ είναι τα πιο σημαντικά μαθήματα.
Τα ΑΡΧΑΙΑ και τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (και αυτά είναι που μισώ περισσότερο).
Αν και προσωπικά δίνω προσοχή σε όλα τα μαθήματα (αν εξαιρέσουμε τη Μουσική, Γυμναστική, Καλλιτεχνικά κλπ.) και αυτό πιστεύω ότι πρέπει να κάνουν όλοι... αν θέλουν να είναι καλοί μαθητές.
Εγώ διάβαζα (και συνεχίζω να διαβάζω μέχρι σήμερα) μέσο όρο 2 ώρες τη μέρα. Δεν έχει σχέση το πόσο θα διαβάσεις, δεν έχει σχέση το αν θα αποστηθίσεις την ιστορία, τα θρησκευτικά, τη γεωγραφία ή τη βιολογία.
Αυτό που μετράει είναι το κατά πόσο προσέχεις μέσα στην τάξη.
Μαγκιά δεν είναι να κοροιδεύεις, να βαράς, να είσαι "κακός" μαθητής. Μαγκιά είναι να είσαι ο πρώτος μαθητής, να βγάζεις 19 και 11/13, να είσαι κοινωνικός και να έχεις τα πάντα καλά με όλους (άντε, ας είσαι και "δεσμευμένος" με κάνα κοριτσάκι/αγοράκι [ανάλογα με το φύλο πάντα]...
Αντιλαβού παιδιά;;;

Eίσαι ο πρώτος σωστός συνομίληκος που βρίσκω σε φόρουμ. Ούτε συμμαθητή δεν έχω τέτοιο. Χαίρομαι :) :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, πιστεύω ότι ΔΥΟ είναι τα πιο σημαντικά μαθήματα.
Τα ΑΡΧΑΙΑ και τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (και αυτά είναι που μισώ περισσότερο).
Αν και προσωπικά δίνω προσοχή σε όλα τα μαθήματα (αν εξαιρέσουμε τη Μουσική, Γυμναστική, Καλλιτεχνικά κλπ.) και αυτό πιστεύω ότι πρέπει να κάνουν όλοι... αν θέλουν να είναι καλοί μαθητές.
Εγώ διάβαζα (και συνεχίζω να διαβάζω μέχρι σήμερα) μέσο όρο 2 ώρες τη μέρα. Δεν έχει σχέση το πόσο θα διαβάσεις, δεν έχει σχέση το αν θα αποστηθίσεις την ιστορία, τα θρησκευτικά, τη γεωγραφία ή τη βιολογία.
Αυτό που μετράει είναι το κατά πόσο προσέχεις μέσα στην τάξη.
Μαγκιά δεν είναι να κοροιδεύεις, να βαράς, να είσαι "κακός" μαθητής. Μαγκιά είναι να είσαι ο πρώτος μαθητής, να βγάζεις 19 και 11/13, να είσαι κοινωνικός και να έχεις τα πάντα καλά με όλους (άντε, ας είσαι και "δεσμευμένος" με κάνα κοριτσάκι/αγοράκι [ανάλογα με το φύλο πάντα]...
Αντιλαβού παιδιά;;;


Εντάξει, 19,11 δεν έχω βγάλει ποτέ. Είπαμε καλοί, τρίκαλοι, αλλά όχι να υπερβάλλουμε κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εντάξει, 19,11 δεν έχω βγάλει ποτέ. Είπαμε καλοί, τρίκαλοι, αλλά όχι να υπερβάλλουμε κιόλας...

Εντάξει, καλά τώρα, μόνο εγώ βγάζω 19 κ 11.:D:DΠλάκα κάνω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pein

Νεοφερμένος

Ο Pein αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χμμ,ναι στο σχολείο μου υπάρχει ενα φυτό στην 3 γυμνασιου που εβγαλε σε ολα 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Χμμ,ναι στο σχολείο μου υπάρχει ενα φυτό στην 3 γυμνασιου που εβγαλε σε ολα 20.
κοίταξε το αν είναι φυτό ή όχι δεν θα το καθορίσει ο βαθμός του, όπως είπαν και οι προηγούμενοι είναι μαγκιά να βγάζεις και μεγάλο βαθμό και να είσαι κοινωνικός. Φυτό θα έλεγα κάποιον όχι μόνο όταν διαβάζει πολύ, αλλά δεν συμμετέχει σε παρέες, μένει πάντα σπίτι, δεν έχει φίλους...Αυτό σημαίνει φυτό...Να μην κάνεις τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, φυσικά συμφωνώ μαζί σου Βάλια, αλλά θεωρώ λίγο απίθανο το γνήσιο 20 χωρίς...ιδιαίτερο τρόπος ζωής. Όχι κι αδύνατο, προς Θεού, δεν το ξέρω το παιδί, αλλά εντάξει...19.5, 19.7, άντε 19.9 ΟΚ, αλλά γνήσιο 20 κάπως δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dadela

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
αυτό γίνετε πάντα όταν αρχίζει η χρονιά είναι να μπεις στο ρυθμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Αν θέλετε τη γνώμη μου, πιστεύω ότι ΔΥΟ είναι τα πιο σημαντικά μαθήματα.
Τα ΑΡΧΑΙΑ και τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ (και αυτά είναι που μισώ περισσότερο).
Αν και προσωπικά δίνω προσοχή σε όλα τα μαθήματα (αν εξαιρέσουμε τη Μουσική, Γυμναστική, Καλλιτεχνικά κλπ.) και αυτό πιστεύω ότι πρέπει να κάνουν όλοι... αν θέλουν να είναι καλοί μαθητές.
Εγώ διάβαζα (και συνεχίζω να διαβάζω μέχρι σήμερα) μέσο όρο 2 ώρες τη μέρα. Δεν έχει σχέση το πόσο θα διαβάσεις, δεν έχει σχέση το αν θα αποστηθίσεις την ιστορία, τα θρησκευτικά, τη γεωγραφία ή τη βιολογία.
Αυτό που μετράει είναι το κατά πόσο προσέχεις μέσα στην τάξη.
Μαγκιά δεν είναι να κοροιδεύεις, να βαράς, να είσαι "κακός" μαθητής. Μαγκιά είναι να είσαι ο πρώτος μαθητής, να βγάζεις 19 και 11/13, να είσαι κοινωνικός και να έχεις τα πάντα καλά με όλους (άντε, ας είσαι και "δεσμευμένος" με κάνα κοριτσάκι/αγοράκι [ανάλογα με το φύλο πάντα]...
Αντιλαβού παιδιά;;;

τωρα γτ εγω εχω την ιδεα οτι μας περιγραφεις τον εαυτο σου ?:P

τεσπα,οπως και να χει σημερα υπαρχουν διαφορετικοι ορισμοι για τη λεγομενη "μαγκια"...αλλα μου φαινεται λιγο καπως να λες πως μαγκας ειναι ο κοινωνικος,19αρης,που τα χει καλα με ολους..δλδ αμα καποιος ειναι εσωστρεφης απο το χαρακτηρα του ,τι σημαινει αυτο ? δικαιωμα του καθενος ειναι να εχει μια α προσωπικοτητα οπως επισης το να ειναι "καλος" ή "κακος" μαθητης...ο μονος περιορισμος κατ 'εμε ειναι πχ ενας που δν γουσταρει να παρακολουθει το μαθημα να μν ενοχλει τους αλλους...

ξεκολλατε λιγο απο τους βαθμους...ΔΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ παρα ελαχιστα πραγματα..ειδικα στην ηλικια σας (οχι οτι στη δικη μας ειναι κατι περισσοτερο:P)..σιγα μν βγαινουμε εξω και πριν γνωρισουμε καποιον να λεμε "ποσο εβγαλες στο πρωτο τετραμηνο?μιλα":lol:..

το χω ξαναπει και το ξαναλεω...υπαρχουν σοβαροτερα πραγματα για να σχηματισεις αποψη για εναν ανθρωπο απο τους βαθμους...ελεος δλδ !!! αν θελετε να παρετε αυτην την οδο,ξερω γω,παρτε την ...αλλα κατι μου λεει οτι δν θα σας βγαλει πουθενα..δν τα λεω για σενα γιωργο...γενικα μιλαω..:no1:

ααα και στην απορια της κοπελιας ...μαλλον πρεπει να προσαρμοστεις καλυτερα στα νεα δεδομενα..προσαρμοσε κιολας εν οψει της νεας χρονιας το προγραμμα σου...ειναι καλο να εχεις ενα στανταρντ συστημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Aπό τη στιγμή που έχεις ένα 9 σε ένα οποιοδήποτε μάθημα, δεν μπορείς να ελπίζεις ότι στο γυμνάσιο θα είσαι μαθητής του 18 του 19 και του 20.
Εισαι πολυ αυστηρος. Εγω ειχα ενα 9 στο δημοτικο και τωρα στις εξετασεις πηρα πανω απο 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εισαι πολυ αυστηρος. Εγω ειχα ενα 9 στο δημοτικο και τωρα στις εξετασεις πηρα πανω απο 19.


αχαχ τι σχεση εχει το 9 στο δημοτικο ελεος....
αμα ειναι τωρα πια τα παιδια να εχουν ψυχωση με τους βαθμους δημοτικου παμε κατα διαολου:lol:
χαλαρωστε λιγο

αυτος που τα εχει ολα 10 στο δημοτικο θα γινει γιατρος
αυτος που εχει εστω ενα 9 θα γινει σκουπιδιαρης....παναγια βοηθα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αχαχ τι σχεση εχει το 9 στο δημοτικο ελεος....
αμα ειναι τωρα πια τα παιδια να εχουν ψυχωση με τους βαθμους δημοτικου παμε κατα διαολου:lol:
χαλαρωστε λιγο

αυτος που τα εχει ολα 10 στο δημοτικο θα γινει γιατρος
αυτος που εχει εστω ενα 9 θα γινει σκουπιδιαρης....παναγια βοηθα:lol:


:lol::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Aπό τη στιγμή που έχεις ένα 9 σε ένα οποιοδήποτε μάθημα, δεν μπορείς να ελπίζεις ότι στο γυμνάσιο θα είσαι μαθητής του 18 του 19 και του 20.

Και για να προλάβω μερικούς, ούτε το "όλα δέκα" αρκεί. Χρειάζεται και κάτι παραπάνω.


Το σκέφτηκες πολύ πριν πεις τέτοια χαζομάρα; Χαλάρωσε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Aπό τη στιγμή που έχεις ένα 9 σε ένα οποιοδήποτε μάθημα, δεν μπορείς να ελπίζεις ότι στο γυμνάσιο θα είσαι μαθητής του 18 του 19 και του 20.

Και για να προλάβω μερικούς, ούτε το "όλα δέκα" αρκεί. Χρειάζεται και κάτι παραπάνω.
Και πώς γίνεται τότε εγώ που τα χα όλα δέκα στο δημοτικό να βγάλω φέτος 18/4?
Και πέρσι κάπου εκεί έβγαλα....για πες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Και γω το ιδιο προβλημα ειχα!!
Με το διαβασμα μπορεις να το ξεπερασεις.το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να μην διαβαζεις με τηλεοραση να μην εχεις το μυαλο σου στα μηνυματα και στα κινητα.Να μην νοιαζεσε ποτα 8α ερθει η ωρα για Η/Υ και για παιχνιδι αλλα να αφωσιοθεις στην μελετη σου!!:no1::no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εμεισ δεν πηραμε ακομη!αλλα απο οτι υπολογιζω 18,....στο δημοτικο ημουν αριστη!πραγματικα!τωρα τι εγινε;μηπωσ επειδη ειμαι για 1 φορα στο γυμνασιο και δεν μπορω να καταλαβω τη σημασια των βαθμων;μηπωσ επισησ φταιει που κανω για 1 φορα καποια μαθηματα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΑΡΙΣΤΟΙ!!!! τερμα τα 20 η 10 καθαρα .... καλο θα ειναι να μπαινετε απο τωρα στη νεοτροπια της σκληρης αθμολογησης...


αν εχεις πανω απο 18 εισαι πλ καλη!


και συγγνωμη για τον τονο μ αναφερομαι σε ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sarah96

Νεοφερμένος

Η Σαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια μολις πηρα βαθμους! Μικρη ημουν παρα πολυ καλη μαθητρια! Αλλα ξαφνικα επεσα δεν ξερω ειλικρινα τι να κανω εβγαλα 14.7/13 εχω προβλημα με το διαβασμα δεν μπορω να πολυ συγκεντρωθω! Η μαμα μου στεναχωριεται και δεν θελω πειτε μου τι να κανω...!
(γραφω απο το προφιλ της αδερφης μου που μου πρωτηνε το foroum.)
Μα καλα απο τοσο νωρις πηρατε βαθμους???Εμεις περνουμε στις 15 Δεκεμβριου.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenh

Νεοφερμένος

Η tzenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Μα καλα απο τοσο νωρις πηρατε βαθμους???Εμεις περνουμε στις 15 Δεκεμβριου.:(
το ειχε ποσταρει το μηνυμα εδω και καιρο περισυ γιαυτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top