Sila: η νέα τούρκικη σειρά

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δεν αντεχω αλλα τουρκικα!
Χαθηκαν οι ελληνικες σειρες???
:beating::beating::beating::kill::kill::kill::angry::angry::angry::mpinelik::mpinelik::mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Εμένα η φίλη μου έχει φάει μεγάλο κόλλημα μ'αυτό με τη φεριχά......Άντε του χρόνου άμα σπάσω τιποτα άλλο θα το δω κι αυτό....

Εγώ το έβλεπα πέρυσι το καλοκαίρι... αλλά μου θύμιζε λίγο μεξικάνικο... δηλαδή οι πάμπλουτοι που έχουν το δικαίωμα να συμπεριφέρονται στους φτωχούς και τιποτένιους σαν να είναι σκουπίδια... και οι φτωχοί να το ανέχονται, γιατί... oh well.. είναι φτωχοί! Ελεος!! χαχαχαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δεν αντεχω αλλα τουρκικα!
Χαθηκαν οι ελληνικες σειρες???
:beating::beating::beating::kill::kill::kill::angry::angry::angry::mpinelik::mpinelik::mpinelik:


Δεν γίνονται ελληνικές σειρές λογω αφραγκίας οπότε τα κανάλια αγοράζουν πάμφθηνα τα τούρκικα και τα προβάλλουν.....:redface::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εμενα το τουρκικο που με σημαδεψε :P ( λεμε τωρα ) ηταν ο Halil και η Menekse...εκτος οτι ηταν κουκλος ο πρωταγωνιστης...το τελος της σειρας ηταν τοσο λυπητερο...τετοιο κλαμα δεν ξαναεριξα για εργο...:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Εγώ το έβλεπα πέρυσι το καλοκαίρι... αλλά μου θύμιζε λίγο μεξικάνικο... δηλαδή οι πάμπλουτοι που έχουν το δικαίωμα να συμπεριφέρονται στους φτωχούς και τιποτένιους σαν να είναι σκουπίδια... και οι φτωχοί να το ανέχονται, γιατί... oh well.. είναι φτωχοί! Ελεος!! χαχαχαχα!

Αλήθεια; δεν έχω δει καθόλου αυτό....Δεν θα μ' αρέσει αν είναι σαν μεξικάνικο. ΠΟτέ μου δεν έβλεπα μεξικάνικο ούτε στην 1η δημοτικού!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Δεν γίνονται ελληνικές σειρές λογω αφραγκίας οπότε τα κανάλια αγοράζουν πάμφθηνα τα τούρκικα και τα προβάλλουν.....:redface::worry:

Να σου πω κάτι όμως? Μερικές από τις καλύτερες ελληνικές σειρές, πχ Απαράδεκτοι ή το Δις εξαμαρτείν, έγιναν στα πρώτα χρόνια της τηλεόρασης, με μηδενικό κόστος... τι λεφτά δίνονταν τότε? Καλά καλά δεν υπήρχε διαφημιστική αγορά!

Βέβαια από την άλλη, υπήρχαν τουλάχιστον χρήματα για να πληρωθούν ηθοποιοί και τεχνικοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ άλλα τούρκικα!!! Έλεος πια!!!!:sick::knife::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Να σου πω κάτι όμως? Μερικές από τις καλύτερες ελληνικές σειρές, πχ Απαράδεκτοι ή το Δις εξαμαρτείν, έγιναν στα πρώτα χρόνια της τηλεόρασης, με μηδενικό κόστος... τι λεφτά δίνονταν τότε? Καλά καλά δεν υπήρχε διαφημιστική αγορά!

Βέβαια από την άλλη, υπήρχαν τουλάχιστον χρήματα για να πληρωθούν ηθοποιοί και τεχνικοί...

Γι αυτό δεν γίνονται σειρές επειδή δεν υπάρχουν χρήματα για τεχνικούς και ηθοποιούς.... Ενα σίριαλ στο μέγκα, βασιλιάδες νομίζω το λένε δεν πληρώθηκαν καθόλου έλεγαν κάποιοι ηθοποιοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Γι αυτό δεν γίνονται σειρές επειδή δεν υπάρχουν χρήματα για τεχνικούς και ηθοποιούς.... Ενα σίριαλ στο μέγκα, βασιλιάδες νομίζω το λένε δεν πληρώθηκαν καθόλου έλεγαν κάποιοι ηθοποιοί

Καλά να πάθουν... δεν βλεπόταν! :thumbsup: Μα πραγματικά, με τέτοιες σειρές πώς να μη δει ο άλλος τούρκικα;

Α, για τη Φεριχά... ήταν όπως στο λέω, σαν μεξικάνικο. Απλώς σε ξενίζει, πιστεύω, γιατί όσο μεγάλες κοινωνικές διαφορές κι αν υπάρχουν, ποιός θα επιτρέψει σε κάποιον να τον προσβάλλει και να τον μειώνει επειδή έχει λιγότερα λεφτά; Σε ελληνικό έργο δεν θα το έβλεπες αυτό.. Βέβαια στη σειρά, η προσοχή είναι στραμμένη στο love story.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
off topic
Πόσα είναι την μέρα; 5, 6; Έλεος πια!!!!!!!! Και όλα έχουν το ίδιο μελοδραματικό στόρι...
on topic
το χω δει κι εγω μια δυο φορες το σιλά αλλα δεν τρελάθηκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
καλα δεν το συζητω καταπληκτηκη σειρα!!!! εχει λιγο σασπενς λιγο αγονια λιγο απο ολα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
όλα κλάμα μπας και τραβήξουν κανά τηλεθεατή είναι αυτοί οι τούρκοι.
σε κάθε επισόδειο κλαίει αυτή η σίλα έλεος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
όλα κλάμα μπας και τραβήξουν κανά τηλεθεατή είναι αυτοί οι τούρκοι.
σε κάθε επισόδειο κλαίει αυτή η σίλα έλεος:P
μα συγγνωμη... δεν καταλαβαινεις οτι το κοριτσι ειναι φυλακισμενο και μακρια απο την οικογενεια της (πλεον για τα καλα)..???η ζωη της δεν εχει νοημα και ζει ενα ερωτα τον οποιο δεν θελαι να παραδεχτει...!εχει τοσα προβληματα και ο θυμος της και η θλιψη της ειναι τοση που ο μονος τροπος για να εκτονωθει ειναι να κλαιει...!!!! ντροπη και αισχος ... τελικα υπαρχουν ανθρωποι χωρις αισθηματα...!!!:P
υ.γ. πλακιτσα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Συγκινήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
όλα κλάμα μπας και τραβήξουν κανά τηλεθεατή είναι αυτοί οι τούρκοι.
σε κάθε επισόδειο κλαίει αυτή η σίλα έλεος:P
Πραγγματικά! Ντάξει δεν λέω πέρασε πολλά αλλά ας αναγνωρίσει ότι ο άντρας της είναι κούκλος και όχι κανένας τριχωτός -μουστακαλης- ψωροαφέντης Τούρκος και προσπαθεί μόνο να τη βοηθήσει και ας σταματήσει να ξεσπάει πάνω του σαν να είναι σάκος του μποξ! :P Εκεί που έκοψε το χέρι του στο σεντόνι ήταν όλα τα λεφτά και αυτή τον είπε και χαζό... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω δει ποτέ τουρκικες σειρές κ δεν νομίζω κιόλας ποτέ να κάτσω να δω...
Πολύ μελόδραμα ρε παιδί μου..κ πολύ κούραση..γενικά αν παρακολουθείς καθημερινές σειρές πρέπει να είσαι απικο εκει κάθε μέρα γιατί αν χάσεις έστω κ ένα επισόδειο δεν καταλαβαίνεις τίποτα μετά...
Πάντος απ'τα trailer που έχω πετύχει είναι πολύ όμορφη..! Ας το παραδεχτούμε..! (Μην τους βρίζουμε συνέχεια τους αγαπημένους μας γείτονες..!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
1ον-> μου εχει ξεφυγει η φερυχα!
2ον-> το σιλα ειναι τελειο , το ξαναλέω , θα'χει πολυ κλαμα στο τελος προβλέπω οπως ολα τα τουρκικα αλλωστε!
3ον-> δε χρειαζεται ολα τα πραγματα στη ζωη μας να ζαρακτηριζονται απο καποιο βαθμο ποιοτητας και κουλτουρας στη ζωη μας..και λιγη σαχλα να περνα η ωρα δε χαλασε ο κοσμος!
4ον-> δε θα ελεγα οτι η ακαταπαυστη πρσοθηκη τουρκικων σειρων σην ελλην. τιβι εξυπηρετει πολιτικους σκοποους...απλουστατα ειναι μααααααααααακραν φτηνότερα και ετσι προτιμωνται απο τους καναλάρχες
5ον-> ας μη το κρυβουμε πλεον! τα τουρκικα στο ειδος τους εινια μοναδικα ! ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΟΥΣ που ειναι και καλα σαπουνοπερες και εν αντιθεσει με τα δικα μας σιριαλ σε αυτα βλέπεις πολυ καλυτερα σκηνικα και πιο προσεγμενες παραγωγες , αποδειιξη οτι ενα επεισοδιο θα γυριστει με εξωτερικα γυρισματα ενω στα ελληνικα στο παλισιο της εξοικονομησης οικον.πορων ολα γυριζονται μεσα σε ενα χωρο αντε και λιγο παραεξω...οι Τούρκοι ξερουν πολυ καλα τα δυνατα τους σημεια και τα προωθούν...στο ΕΖΕΛ όλη την ωρα εδειχνε τον ευξεινο ποντο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τον ευξεινο ποντο!

τον Βόσπορο εννοείς :)

εγώ τις παράτησα όλες τις σειρές, όλων των εθνικοτήτων πριν κάνα τετράμηνο, λόγω διαβάσματος. Τώρα ξεκίνησα ξανά να βλέπω. Τελείωσα το mad men και πάω τώρα για game of thrones (off topic βέβαια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ρε παιδια αν ειναι δυνατον ρε συ......καθεστε και συζητατε μεσω νετ για μια τηλεοπτικη σειρα,ασχετα αν ειναι τουρκικη, αν και 2 χρονια τωρα εχει καταντησει σαχλαμαρααα.
ειστε σε ενα φορουμ σχολικο και οτιδηποτε αλλο και εσεις συζητατε για τηλεοραση......
ξερετε ποσα αλλα διαφορετικα θεματα μπορειτε να αναλυσετε??
ή στην τελικη αν δεν εχετε κατι να πειτε εδω μεσα παρτε το ποδηλατο σας και φυγετε εξω....να παρετε αερα να ξεσκασετε!
θυμωνω ρε σεις διοτι χανετε η ανθρωπινη ζωη( δεν εννοω ανθρωπος) αλλα αυτο που λεμε "βγητε στην αλανα να παιξετε"....και με στεναχωρει....εχουμε που εχουμε κολλησει με την τηλεοραση τωρα αντιγραφουμε το οτι κανουμε στον υπολογιστη..εε ειναι κριμα γιατι ο θεος μας εδωσε ζωη και εμεις την σπαταλαμε σε αηδιες..!
τελος παντων δεν θελω να το παιξω κατι απλα με το που ειδα θεμα που αναφερετε σε τηλεοπτικη σειρα σπαστηκα και ηθελα να εκφρασω τν λογικη μου!!
επισης οτι θελετε εσεις θα κανετε....δεν σας λεω να κανετε το σωστο (ασε που το σωστο ειναι διαφορετικο για καθε ανθρωπο) αλλα αν το σκεφτειτε ειναι κριμα ρε σεις...!
χανουμε το νοημα της ζωης και δεν ειναι ωραιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδι μου δικιο εχεις και αλλα οκ χαλαρωσε...μεσα στα τοοοοοοοοοσα που κανουμε κανουμε και αυτο...δεν νομιζω εξαλλου οτι υπαρχει κανεις που ολημερις ειναι καθισμενος στο πισι του και κανει αυτη τη δουλεια...αν την τηλεοπτικη σειρα την ενταξουμε στην επικαιροτητα γτ να μη τη σχολιασουμε ? δεν εχουμε σκοπο να κανουμε και εργασια πανω της αλλα μερικα νεακια σχετικα με αυτη να λεμε και να σχολιασουμε το φαινομενο της αναδειξης των τουρκικων στην ελληνικη τιβι....
κατα τα αλλα : ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΦΥΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top