Ερωτικές σχέσεις μέσω διαδικτύου

ΝΙΚΟΣ 19

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ 19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Διαδικτυακό φλερτ:
Παιδιά πείτε τις γνώμες σας και πώς γίνεται :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Δεν ξερω για εσάς αλλά εγώ θεωρώ τραγικό το ότι δύο άνθρωποι που επικοινωνουν μέσω internet και έχουν κάποιο φλερτ ακόμη και σχέση :confused: όταν είναι face to face να κομπλαρουν να μην ξέρουν τι να πουν ενώ μέσω chat τα σ'αγαπώ και τα μωρό μου πηγαίνουν σύννεφο. Βλεπω και περιπτώσεις που ενώ μέσω chat λένε τα σωψυχα τους σε κάποιον όταν τον βλέπουν στον δρόμο απλά χαιρετούν με ένα χαμογελάκι .
Τι να πω; Επιλογή του καθενός τι θα κάνει στην ζωή του.. Θες να κάτσεις μπροστά από τον υπολογιστή και να μιλάς τελείως απρόσωπα σε κάποιον; Κάντο εγώ δεν θα το κανα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Βλακείες. Αυτά είναι για γυμνασιόπαιδα που μπαίνουν στο Mirc και αρχίζουν και βρίζουν ή λένε προστυχιές ή ακόμα την πέφτουν σε όποια βρουν online.
Σοβαρευτείτε λίγο, get a real life έξω απ' το pc :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σοβαρευτείτε λίγο, get a real life έξω απ' το pc :)

:hmm: Δηλαδή ουσιαστικά αποκλείεις μια σχέση να ξεκινήσει από γνωριμία στο ίντερνετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ προσωπικά τη θεωρώ άκρως ψεύτικη,αδύναμη,αβάσιμη και μόδα...του γυμνασίου...αν ο άνθρωπός σου δεν είναι εκεί να σε κοιτάει στα μάτια και να αποδεικνύει έμπρακτα με τις πράξεις το πόσο μετράς γι'αυτόν στην πραγματική ζωή όμως,τέλος...χάνεται όλη η ουσία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πωππωωωω τόση ώρα διάβαζα "δ ι α κ ρ ι τ ι κ ό φλερτ" και αναρωτιόμουν πού κολλάνε όλα αυτά που λέτε. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το ίντερνετ μπορεί να είναι εφαλτήριο για σχέση, όχι μέσο γι' αυτή.
Την τωρινή μου κοπέλα τη γνώρισα εντελώς τυχαία μέσω ίντερνετ, μετά ανακαλύψαμε ότι συμμετείχαμε και οι δύο στο ischool πριν 4-5 χρόνια, είχαμε συζητήσει κιόλας. Είχαμε συμμετάσχει και σε ένα μαθητικό συνέδριο. Είχαμε δηλαδή μιλήσει και ειδωθεί πριν την ιντερνετική γνωριμία μας, οπότε δεν ξέρω αν θεωρείται τέτοια ή όχι. Ήμουν και τυχερός βέβαια, γιατί μένει και κοντά.

Αν ήταν όμως να γνωριζόμαστε μόνο μέσω ίντερνετ, όχι, αυτό δεν το θεωρώ σχέση. Μπορεί να περνάμε πιο πολύ χρόνο μαζί στο ίντερνετ παρά έξω (τις εργάσιμες εποχές), αλλά αυτό γίνεται λόγω ασυμβατότητας προγραμμάτων και πίεσης χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε μικρές ηλικίες παίζουν αυτά.
Αργότερα μειώνονται νομίζω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
ξενερωτο μου ακουγεται ...δε θα το κανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη Σάρα. Δεν το ευχαριστιέσαι εάν δε βλέπεις τις εκφράσεις του άλλου.
Βέβαια, αυτό όσον αφορά στο φλερτ.
Σχετικά με τις γνωριμίες μέσω διαδικτύου, έχω να πως πως είναι απλώς ένα φυσικό επακόλουθο του τεχνοκρατικού πολιτισμού - τίποτα το ανησυχητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έχω ξαναπεί λίγο κάπως πώς τη βλέπω τη φάση με το internet γενικά, εν ολίγοις ότι είναι απλά μια προέκταση της επικοινωνίας που έχεις με άλλους φάτσα-φάτσα καθημερινά, μια διαφορετική μορφή που παίρνει το ίδιο ακριβώς πράγμα, δεν έχει νόημα να τα συγκρίνεις απ' τη στιγμή που μόνο ο τρόπος διαφέρει, όλα τ' άλλα ίδια είναι. Και γι' αυτό μπορεί πολύ εύκολα να παίξει οτιδήποτε, με άλλη πορφανώς διαδικασία. Απλά από κει και πέρα μόνο του αυτό δεν στέκεται κι αυτό γιατί δεν αλλάζει, κι ό,τι δεν αλλάζει, ναι, πούλο. :P

Αν ξεκινήσει από δω και μετά μετουσιωθεί σε κάτι άλλο, μέσα από επαφή έξω πια, τότε ναι, χαλαρά, τα πάντα παίζουν. Αλλά είναι απαραίτητη προϋπόθεση αυτή η αλλαγή, αυτή η προσθήκη, όχι αναβάθμιση. Speaking of which, μην πορώνεστε πολύ οι κουλτουριάρηδες με την, ΩΩ, αυθεντικότητα και την υπέρτατη γαμάτη φύση των σχέσεων έξω απ' το internet. Καλή η φάση του περασμένου αιώνα αλλά δείτε και λίγο γύρω μετά, πώς τρέχουν τώρα τα πράγματα και το πώς μπορούν να αξιοποιηθούν οι δυνατότητες που 'χεις σήμερα. Όλα συμπληρωματικά είναι, κι όλα αλλάζουν. Ούτε το internet να σταθεί μόνο του μπορεί σχετικά με την αλληλεπίδρασή σου μ' άλλους, αλλά ούτε και το έξω πλέον -- στη δική μου ζωή τουλάχιστον, τώρα που έχω πρακτικά μεγαλώσει με εικόνες μιας παγκοσμιότητας στο κεφάλι μου. Το καθημερινό απλά δε θα μου 'φτανε τη στιγμή που ξέρω ότι υπάρχουν τόσο μεγαλύτερα πράγματα έξω και τρόπος να τα ζήσω από τώρα μέχρι να τα δω κι από πρώτο χέρι.

Ξανά, το ένα στέκεται μαζί με τ' άλλο, μην τα συγκρίνετε, μην υποβαθμίζετε κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
άχρηστες.
αν δεν τον δεις τον άλλον,αν δεν του πιάσεις το χέρι να του πεις πως τον αγαπάς,
τι σκατά σχέση είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
εγώ προσωπικά τη θεωρώ άκρως ψεύτικη,αδύναμη,αβάσιμη και μόδα...του γυμνασίου...αν ο άνθρωπός σου δεν είναι εκεί να σε κοιτάει στα μάτια και να αποδεικνύει έμπρακτα με τις πράξεις το πόσο μετράς γι'αυτόν στην πραγματική ζωή όμως,τέλος...χάνεται όλη η ουσία..

Δυστυχώς,έχεις δίκιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδία οι εποχές αλλάζουν.... το χειρότερο είναι πως ζητάμε το όνομα απο το facebook και όχι το πραγματικό πλέον (γενικά μιλάω) ομολογώ πως ένα ΑΑ φλέρτ μπορείς να κάνεις απο Φβ αλλα ως εκεί τα υπολοιπα ειναι χάσιμο χρόνου ,καλύτερα να δεις τσοντα:P Που καταντήσαμε αλλα έχω να πω ,πως μια φάση είναι και αυτη,, ο ανθρωπος απο τη φυση του πρέπει να ερχεται σε επαφη με τον άλλο αρα αργά η γρηγορα θα ξεκολλήσει απο το pc !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Γενικά και στο διαδίκτυο και στην αληθινή ζωή χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή! Τόσες απαγωγές και φόνοι γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Η μ*&6%κια πάει σύννεφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εγω ξέρω μια τέτοια περίπτωση και ως αντικειμενικός παρατηρητής θεωρώ οτι είναι καταστρεπτική για την συγκεκριμένη κοπέλα.. Αλλα υπάρχουν αρκετά άτομα που το επικροτούν..

Μεσω διαδικτύου ο άλλος/η άλλη μπορεί να πεί ο,τιδήποτε, χωρις απαραίτητα να τα εννοεί.. Όμως είμαι υπερ του να αναπτυχθεί μια φιλική σχέση, να συναντηθούν ως φίλοι , να έχουν συχνή επαφή και τότε αν είναι να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top