Θέλω πολύ να γίνω απουσιολόγος

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εγω 19 και 1/13(!)κι αυτη 19 και 9/13.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flok

Νεοφερμένος

Ο Flok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
απουσιολογος δεν γινομαι που να χτυπιεμαι..γιατι δυστυχως(για μενα εννοειται)η απουσιολογος μας εχει τεραστια διαφορα στους βαθμους..

Κοίτα, και να έβγαζες τον μεγαλύτερο βαθμό της τάξης στο Β΄Τρίμηνο, πάλι δεν το παίρνεις γιατί:

  1. Στο πρώτο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, ο απουσιολόγος ορίζεται με κλήρωση
  2. Στο δεύτερο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο Μ.Ο.
  3. Στο τρίτο τρίμηνο(το οποίο και διανύουμε) της Α' ο απουσιολόγος δεν αλλάζει
  4. Στο πρώτο τρίμηνο της Β', απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο γενικό Μ.Ο. από όλη την Α' (τρίμηνα και εξετάσεις)
Αρα, το καλύτερο που θα μπορούσε να σου τύχει θα ήταν να γίνεις του Χρόνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McΜαρια

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν ειναι πολυ μεγαλη διαφορα...
Βαθμους για 2ο τριμηνο πηρατε?
Να ξερεις πως οι βαθμοι συνηθως ανεβαινουν(ειδικα στους καλους μαθητες...στο πρωτο εβγαλα 18 και στο 2ο 18 και 10 χωρις μεγαλη προσπαθεια...)
οποτε αν προσπαθησεις θα κερδισεις το απουσιολογιο ακομα και του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
οχι ακομα αλλα στο 2ο τριμηνο νομιζω θα τα παω χειροτερα δν ξερω(αν και γραφω καλα,δεν μιλαω μες στην ταξη και σηκωνω χερι να πω μαθημα)οι βαθμοι μου ηταν μετριοι(ειχα εξι 18αρια)

Κοίτα, και να έβγαζες τον μεγαλύτερο βαθμό της τάξης στο Β΄Τρίμηνο, πάλι δεν το παίρνεις γιατί:

  1. Στο πρώτο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, ο απουσιολόγος ορίζεται με κλήρωση
  2. Στο δεύτερο τρίμηνο της Α' Γυμνασίου, απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο Μ.Ο.
  3. Στο τρίτο τρίμηνο(το οποίο και διανύουμε) της Α' ο απουσιολόγος δεν αλλάζει
  4. Στο πρώτο τρίμηνο της Β', απουσιολόγος γίνεται ο μαθητής με τον μεγαλύτερο γενικό Μ.Ο. από όλη την Α' (τρίμηνα και εξετάσεις)
Αρα, το καλύτερο που θα μπορούσε να σου τύχει θα ήταν να γίνεις του Χρόνου
δεν πειραζει!ας γινω και του χρονου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εγω 19 και 1/13(!)κι αυτη 19 και 9/13.
:P Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις το απουσιολόγιο:
1) Της βάζεις δηλητήριο στο γάλα :whistle:
2) Διαβάζεις, προσέχεις, συμμετέχεις, γράφεις πιο πολύ και πιο καλά από αυτήν. :/:
:hmm:Διάλεξε...
...........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McΜαρια

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
''οχι ακομα αλλα στο 2ο τριμηνο νομιζω θα τα παω χειροτερα δν ξερω(αν και γραφω καλα,δεν μιλαω μες στην ταξη και σηκωνω χερι να πω μαθημα)οι βαθμοι μου ηταν μετριοι(ειχα εξι 18αρια)''

θα πας καλυτερα....και γω ετσι ακριβως ειμαι αλα μου ανεβαζουν το βαθμο...
αντε και καλα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
αχ!ευχαριστω πολυ!!!!:):D

:P Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις το απουσιολόγιο:
1) Της βάζεις δηλητήριο στο γάλα :whistle:
2) Διαβάζεις, προσέχεις, συμμετέχεις, γράφεις πιο πολύ και πιο καλά από αυτήν. :/:
:hmm:Διάλεξε...
...........................
τωρα εχω διλημα:Pνα ακολουθησω το συντομο δρομο(δηλητηριαση)η τον πιο δικαιο?
μαλλον αυτο θα κανω...θα διαβασω,θα προσεχω περισσοτερο,θα συμμετεχω(κι αλλο?:P)θα γραψω πολυ καλα και τσατρα πατρα(!) κατι θα γινει..δν μπορει να ειμαι τοσο αχρηστη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
τωρα εχω διλημα:Pνα ακολουθησω το συντομο δρομο(δηλητηριαση)η τον πιο δικαιο?
μαλλον αυτο θα κανω...θα διαβασω,θα προσεχω περισσοτερο,θα συμμετεχω(κι αλλο?:P)θα γραψω πολυ καλα και τσατρα πατρα(!) κατι θα γινει..δν μπορει να ειμαι τοσο αχρηστη!

μην ακουω βλακειες... το πρωτο βημα ειναι να εχεις αυτοπεποιθηση.
α υπαρχει και τριτος τροπος. την σπρωχνεις στις σκαλες.
ετσι θα φανει σαν ατυχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
μην ακουω βλακειες... το πρωτο βημα ειναι να εχεις αυτοπεποιθηση.
α υπαρχει και τριτος τροπος. την σπρωχνεις στις σκαλες.
ετσι θα φανει σαν ατυχημα
αυτο το τελευταιο ειδικα ειναι πανιδιοφυιες!:Pευχαριστω μαλλον αυτο θα κανω:P:D:P(πλακιζω!)

και εχω αυτοπεποιθηση(ετσι λεω τουλαχιστον!)απλα εχω και αυτογνωσια!(ακομα ενα προσον μου):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μετριος βαθμος το 18?????????????????????????????????????????????????????????? θα τρελαθω θα πηδηχω απο το παραθυρο!!! :eek: ελινακι μου θα τρελαθεις αν συνεχισεις ετσι συγνωμη που στο λεω. εισαι ακομα πολυ μικρουλα για να πιεζεσαι τοσο με τους βαθμους.δεν θα σου μεινουν δυναμεις για το λυκειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
σιγουρα εχεις δικιο.πριν λιγο καιρο να φανταστεις ημουν χαλια εξαιτιας αυτων των βαθμων εννοειται πως δεν ειναι μετριος βαθμος το 18 ξερεις ομως πιο ειναι το κακο?οτι ειχα 18 σε σημαντικα μαθηματα:ιστορια,μαθηματικα,γλωσσα,θρησκευτικα,αρχαια και....μουσικη(!):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μουσικη ειχα 11 στο γυμανσιο :D οι βαθμοι σου ειναι μια χαρα. γλυκια μου αληθεια δεν θελω να το παιζω η κυρια πολυξερη απλα νομιζω οτι πιεζεσαι τσαμπα. ασε χωρο ( πολυ ομως χωρο ) και δυναμεις για την γ'. οι γερες βασεις ειναι το παν εκει θα με βρεις συμφωνη. απλα τωρα βρες τροπο να χαρεις κ αλλα πραγματα. τωρα που μπορεις δηλαδη απο θεμα χρονοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
σευχαριστω πολυ!εχεις απολυτο δικιο στο θεμα οτι τσαμπα παει τοση πιεση!και δεν το παιζεις πολυξερη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
οκ απλα συνειδητοποιω οτι στην ηλικια σου για καποιο διαστημα στην αρχη εκανα παρομοιες σκεψεις...και μου φαινεται τοσο μακρια η πρωτη γυμνασιου. παντως αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να διατηρησεις φυσικα τους βαθμους σου χωρις να τρελενεσαι εκει ειναι η μαγκια ;) και δεν θα χασεις ισα ισα θα κερδισεις πολλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
ναι!εννοειται πως θα προσπαθω να ανεβαζω τους βαθμους μου χωρις ομως να απομακρυνομαι απο τους φιλους μου και τις δραστηριοτητες μου!αλλα να σε ρωτησω κατι?εσυ ποση ωρα διαβαζες περιπου στο γυμνασιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
κοιτα βασικα παιζει ρολο και ο καθηγητης. εγω ειχα την τυχη και λεω τυχη γιατι τωρα καταλαβαινω ποσο καλο μου εκαναν αυτοι οι ανθρωπο να εχω πολυ αυστηρους καθηγητες σε μαθηματικα και φιλολογικα τοσο σε θεμα υλης και ασκησεων αλλα και σε βαθμους .εκει εδινα και την περισσοτερη βαρυτητα λοιπον. 2-3 ωρες το μεγαλυτερο απο οτι θυμαμαι.τωρα γυμναστικη-καλλιτεχνικα-μουσικη-τεχνολογια δεν εδινα και ιδιαιτερη σημασια. στα υπολοιπα προσεχα μεσα στην ταξη και τα μαθαινα απο εκει. εχω βλεπεις αυτο το καλο τα ''παιρνω '' απο την παραδοση και μετα χρειαζομαι πολυ λιγη ωρα για να τα μαθω. στο γυμνασιο συνολικα οι βαθμοι μου ηταν 18,5-18,8 και τοτε εκανα και γερμανικα και αγγλικα και κιθαρα που μου ετρωγαν δηλαδη χρονο. παντα σε αυτα τα πλαισια βαθμων βαδιζα μεχρι και τωρα. το οτι δεν ειχα κουραστει ολα αυτα τα χρονια με βοηθα πολυ φετος. το διαβασμα μου ανεβηκε στις 6-7 ωρες αναλογα βεβαια με το τι εχω χωρις ομως να νιωθω την ''κουραση'' των πανελληνιων. το μυστικο ειναι ο σωστος προγραμματισμος. :) ελπιζω να σε καλυψα :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
κοιτα βασικα παιζει ρολο και ο καθηγητης. εγω ειχα την τυχη και λεω τυχη γιατι τωρα καταλαβαινω ποσο καλο μου εκαναν αυτοι οι ανθρωπο να εχω πολυ αυστηρους καθηγητες σε μαθηματικα και φιλολογικα τοσο σε θεμα υλης και ασκησεων αλλα και σε βαθμους .εκει εδινα και την περισσοτερη βαρυτητα λοιπον. 2-3 ωρες το μεγαλυτερο απο οτι θυμαμαι.τωρα γυμναστικη-καλλιτεχνικα-μουσικη-τεχνολογια δεν εδινα και ιδιαιτερη σημασια. στα υπολοιπα προσεχα μεσα στην ταξη και τα μαθαινα απο εκει. εχω βλεπεις αυτο το καλο τα ''παιρνω '' απο την παραδοση και μετα χρειαζομαι πολυ λιγη ωρα για να τα μαθω. στο γυμνασιο συνολικα οι βαθμοι μου ηταν 18,5-18,8 και τοτε εκανα και γερμανικα και αγγλικα και κιθαρα που μου ετρωγαν δηλαδη χρονο. παντα σε αυτα τα πλαισια βαθμων βαδιζα μεχρι και τωρα. το οτι δεν ειχα κουραστει ολα αυτα τα χρονια με βοηθα πολυ φετος. το διαβασμα μου ανεβηκε στις 6-7 ωρες αναλογα βεβαια με το τι εχω χωρις ομως να νιωθω την ''κουραση'' των πανελληνιων. το μυστικο ειναι ο σωστος προγραμματισμος. :) ελπιζω να σε καλυψα :D:D
απολυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Αγαπητή Ελίνα,
Δεν χρειάζεται να προβληματίζεσαι για το πως θα πάρεις το απουσιολόγιο. Η διαδικασία είναι απλή: βγάζεις το μεγαλύτρο βαθμό στο τμήμα σου και σου το δίνουν την επόμενη χρονιά! Φαντάζομαι, όμως, πως αυτό το ξέρεις ήδη. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάζεις συστηματικά ουτως ώστε να έχεις καλές επιδόσεις, πρώτα απ'όλα για τις γνώσεις που εσύ η ίδια θα αποκομίσεις αλλά και για τους καλούς βαθμούς (που, κακά τα ψέματα, είναι μια ηθική ανταμοιβή των κόπων ενός μαθητή). Αν αυτοί οι βαθμοί σου "δώσουν" και το απουσιολόγιο, τότε μπράβο! Αν, όμως, δεν σου το δώσουν, δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι. Το μόνο που αρκεί είναι εσύ η ίδια να ξέρεις πως προσπαθείς και προοδεύεις.
Φιλικά,
Lita
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εχεις αναγκη το απουσιολογιο...
Μια παραπανω υποχρεωση ειναι, που πιστευω οτι δεν σε οφελει σε τιποτα. Βεβαια αμα σου αρεσει τοσο πολυ να γραφεις ονοματα σε ενα τετραδιο με ροζ φυλλα κανε οτι θες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εχεις αναγκη το απουσιολογιο...
Μια παραπανω υποχρεωση ειναι, που πιστευω οτι δεν σε οφελει σε τιποτα. Βεβαια αμα σου αρεσει τοσο πολυ να γραφεις ονοματα σε ενα τετραδιο με ροζ φυλλα κανε οτι θες :)
που στο κατω κατω μερικες φορες ειναι κιτρινο....:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top