Tier list σνακ πανελελε

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Καλησπέρα, βλέποντας ήδη ποστς για τις ερχόμενες πανελελε και συναισθανομενος την αγωνία των υποψηφίων, ως πλέον πρωτοετής είπα να μεταλαμπαδευσω (λεξιλόγιο έκθεσης γκο μπρρ) τις γνώσεις μου πάνω στα σνακ.
Έτσι φτιάχνω μια λίστα με κατατάξεις τους, για να διευρυνω τους πνευματικούς ορίζοντες των υποψηφίων. Καθένας ευπρόσδεκτος να προσθέσει/ αφαιρέσει και αν αποφανθεί από τη κοινή γνώμη θα κάνω edit τη λίστα
S tier : 1)τοστ(με γαλοπούλα όχι ζαμπόν αν και δε θα τα χαλάσουμε εκεί) συνοδευόμενο με στυμμένο χυμό πορτοκάλι από τα χέρια της μαμάς.
2)ψωμί με βούτυρο και μέλι

A tier : 1)ψωμί με φυστικοβουτυρο
2) φρούτο(εγώ λέω συγκεκριμένα ακτινίδιο, αλλά θα είναι αρκετά debatable)
3)σπανακοπιτα με φετα
4)αυγοφετες

B tier : 1)μπαρα δημητριακών(αν δε φας όλο το πακέτο απλά δε χορταίνεις)
2)μπισκοτα-μερεντες κλπ (μετά μη ρωτάτε από που προέρχονται τα κιλά των πανελληνίων, η μάζα δε δημιουργείται από το πουθενά)
3)Ρυζογκοφρετες
4)κρουασανακια, ζαμπονοτυροπιτακια από τον φούρνο

C tier : 1)ταχινι... ΞΎΠΝΑ ΈΛΛΗΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΣΟΥ ΤΡΏΕΙ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΟΥΣΆΜΙ
2)ψωμι βουτηγμένο σε 488494949 ml λάδι (αυτό είναι από χωριά)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Στο S tier θα έβαζα επίσης και ψωμί με βούτυρο και μέλι, very underrated if you ask me :P Και εύκολο είναι, και χορταίνεις με 2-3 φέτες.
 

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Ισχύει πολύ αυτό, και γω έτρωγα πως το ξέχασα (αμνησία από τα 17 καλό σημάδι... Οι πανελελε θα φταίνε), περιμένω να επιβεβαιώσουμε κιαλοί. Επίσης τώρα που το θυμήθηκα περιμένω απόψεις για γιαουρτακι
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Καλησπέρα, βλέποντας ήδη ποστς για τις ερχόμενες πανελελε και συναισθανομενος την αγωνία των υποψηφίων, ως πλέον πρωτοετής είπα να μεταλαμπαδευσω (λεξιλόγιο έκθεσης γκο μπρρ) τις γνώσεις μου πάνω στα σνακ.
Έτσι φτιάχνω μια λίστα με κατατάξεις τους, για να διευρυνω τους πνευματικούς ορίζοντες των υποψηφίων. Καθένας ευπρόσδεκτος να προσθέσει/ αφαιρέσει και αν αποφανθεί από τη κοινή γνώμη θα κάνω edit τη λίστα
S tier : 1)τοστ(με γαλοπούλα όχι ζαμπόν αν και δε θα τα χαλάσουμε εκεί) συνοδευόμενο με στυμμένο χυμό πορτοκάλι από τα χέρια της μαμάς.
2)κρουασανακια/ζαμπόνο-τυροπιτακια από τον φούρνο

A tier : 1)ψωμί με φυστικοβουτυρο
2) φρούτο(εγώ λέω συγκεκριμένα ακτινίδιο, αλλά θα είναι αρκετά debatable)

B tier : 1)μπαρα δημητριακών(αν δε φας όλο το πακέτο απλά δε χορταίνεις)
2)μπισκοτα-μερεντες κλπ (μετά μη ρωτάτε από που προέρχονται τα κιλά των πανελληνίων, η μάζα δε δημιουργείται από το πουθενά)
3)Ρυζογκοφρετες

C tier : 1)ταχινι... ΞΎΠΝΑ ΈΛΛΗΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΣΟΥ ΤΡΏΕΙ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΟΥΣΆΜΙ
2)ψωμι βουτηγμένο σε 488494949 ml λάδι (αυτό είναι από χωριά)
Α ωστε εσεις τρωγατε υγιεινα. Τι διαολο μονο εγω ξεσκιζομουν να τρωω σοκολατες καθε νανοσεκοντ ;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Καλησπέρα, βλέποντας ήδη ποστς για τις ερχόμενες πανελελε και συναισθανομενος την αγωνία των υποψηφίων, ως πλέον πρωτοετής είπα να μεταλαμπαδευσω (λεξιλόγιο έκθεσης γκο μπρρ) τις γνώσεις μου πάνω στα σνακ.
Έτσι φτιάχνω μια λίστα με κατατάξεις τους, για να διευρυνω τους πνευματικούς ορίζοντες των υποψηφίων. Καθένας ευπρόσδεκτος να προσθέσει/ αφαιρέσει και αν αποφανθεί από τη κοινή γνώμη θα κάνω edit τη λίστα
S tier : 1)τοστ(με γαλοπούλα όχι ζαμπόν αν και δε θα τα χαλάσουμε εκεί) συνοδευόμενο με στυμμένο χυμό πορτοκάλι από τα χέρια της μαμάς.
2)κρουασανακια/ζαμπόνο-τυροπιτακια από τον φούρνο

A tier : 1)ψωμί με φυστικοβουτυρο
2) φρούτο(εγώ λέω συγκεκριμένα ακτινίδιο, αλλά θα είναι αρκετά debatable)

B tier : 1)μπαρα δημητριακών(αν δε φας όλο το πακέτο απλά δε χορταίνεις)
2)μπισκοτα-μερεντες κλπ (μετά μη ρωτάτε από που προέρχονται τα κιλά των πανελληνίων, η μάζα δε δημιουργείται από το πουθενά)
3)Ρυζογκοφρετες

C tier : 1)ταχινι... ΞΎΠΝΑ ΈΛΛΗΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΣΟΥ ΤΡΏΕΙ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΟΥΣΆΜΙ
2)ψωμι βουτηγμένο σε 488494949 ml λάδι (αυτό είναι από χωριά)
Πού ήσουν πέρυσι που το χρειαζόμουν;; :popcorn:
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
όχι και s tier τα κρουασανάκια για τις πανελλήνιες ρε φίλε... :lol:
βρώμη, μέλι, αυγά, ξηροί καρποί>>>
 
Τελευταία επεξεργασία:

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Α ωστε εσεις τρωγατε υγιεινα. Τι διαολο μονο εγω ξεσκιζομουν να τρωω σοκολατες καθε νανοσεκοντ ;
Εγώ τσάκιζα αυτήν 😍😍
EB39172C-FF49-4B89-985E-D233E74C9122.jpeg
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Επίσης το φυστικοβουτυρο με μαρμελάδα τα σπάει
Μετά έτρωγα instant noodles σα δημητριακά με γάλα 😂
 

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Α, μην ξεχάσω τις αυγοφέτες :happy:
 

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
Πάντως πήγα από 53 κιλά σχεδόν 60 τώρα σε λίγους μήνες ενώ επί 2 χρόνια κυμαινόμουν μεταξύ 50-53(max)
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Πάντως πήγα από 53 κιλά σχεδόν 60 τώρα σε λίγους μήνες ενώ επί 2 χρόνια κυμαινόμουν μεταξύ 50-53(max)
Στο μεταξύ, θα σπάσω τα νεύρα σε πολλούς, αλλά κλαψ κλαψ είμαι ο φίλος που έχεις, που όταν τρώει πολύ κάπως μαγικά χάνει κιλά. Ετσι έχασα στις πανελελε 3-4 κιλά.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Αυτά που εγώ έτρωγα τότε και θα τρώω για τις ερχόμενες πανελλήνιες

S: Peanut butter & Jelly sandwich και μια κούπα γάλα καρύδας

Α: Σπανακόπιτα με φέτα, γιατί απλά ΝΑΙ.

Β: Αυγοφετες με σπιτική μαρμελάδα

Ψήνομαι να προσθέσω και μπάρα δημητριακών με ζεμυθα, δοκίμασα πρόσφατα και μου άρεσαν.
 

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πάντως πήγα από 53 κιλά σχεδόν 60 τώρα σε λίγους μήνες ενώ επί 2 χρόνια κυμαινόμουν μεταξύ 50-53(max)
Και γω έξι κιλά πήρα φέτος και την πρώτη βδομάδα που τελειώσαμε είχα χάσει τα δυόμιση
Μετά βέβαια ήθελε και λίγο καλή θέληση για διατροφή την οποία μέσα στον Ιούλιο δεν την είχα αυτή την βδομάδα άρχισα 😂για να χάσω και τα υπόλοιπα
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,548 μηνύματα.
ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΚΙΛΑ ;;; ΕΓΩ ΜΟΝΟ 1.5 ΠΗΡΑ ΟΛΟΓΡΑΦΩΣ ΕΝΑΜΙΣΗ !
Σου υπόσχομαι πως μέχρι να φτάσω 18, μόνο έχανα. Σε κάποια φάση κιόλας ήμουν σαν ακτινογραφία :laugh: Δεν ξέρω αν φταίνε οι πανελλήνιες που άρχισα να παίρνω κιλά ή ο μεταβολισμός μου είναι πιο άργος πλέον.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Σου υπόσχομαι πως μέχρι να φτάσω 18, μόνο έχανα. Σε κάποια φάση κιόλας ήμουν σαν ακτινογραφία :laugh: Δεν ξέρω αν φταίνε οι πανελλήνιες που άρχισα να παίρνω κιλά ή ο μεταβολισμός μου είναι πιο άργος πλέον.
Λογικα οι πανελληνιες αγαπη. Μην αγχωνεσαι. Γυμναστικη να κανεις παντως , λιγο στρετσινγκ κλπ να ξεφευγει και λιγο το μυαλο.
 

Oof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Oof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Ωραια, αν δεν υπάρχει ένσταση , προσθέτω αυγοφέτες a tier, σπανακόπιτα a tier και ψωμί με βούτυρο και μέλι s tier
Edit : επίσης μετακίνησα κρουασανακια φούρνου σε b tier
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top