Tattoos

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Το πες και μόνη σου κάνεις τατουάζ επειδή είναι 'κουλ'.

Δεν θεωρώ οτι τα τατουάζ είναι τόσο άσχημα...Ούτε πρόκειται να σε αλλάξει ως χαρακτήρα ούτε θα επηρεάσει την ζωή σου:) Είναι απλά κάτι που το κάνεις για εσένα...Το ότι είναι κουλ εννοώ ότι,προσωπικά πάντα, θα μου άρεσε να είχα παππού/γιαγιά με τατουάζ γιατί λογικά δεν θα είχαν κολλήματα με τέτοιου είδους θέματα..Και στην τελική, είναι ωραίο ο παππούς σου να είναι "κοντά" σε εσένα όσον αφορά τις απόψεις και την συμπεριφορά όσο τρελό και περίεργο μπορεί να ακούγεται:P Να υπάρχει μια επικοινωνία ρε παιδί μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Απαξιείς;Κατάλαβες ότι είπες μαλακία έτσι;

ναι.:) απαξιω.:)λεω μαλακιες.:)

Κυρ-κρόουλι περιμένω να ακούσω από που συμπέρανες ότι είμαι σεξιστής και μισογύνης .Όπως και από την Μί_Κα να μου απαντήσει και να μην με "απαξιεί".

ελεος βρε ανθρωπε μου. με κουρασες. οκ δεν σαρεσουν τα τατου. εμεις τι να κανουμε δλδ? προβλημα σου. σωνει και καλα πρεπει να μας επιβαλλεις την αποψη σου?
δεν εχω να σ απαντησω κατι. επανελαβα απλα αυτο που ειπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
αραξτε καλέ. σε οποιον αρεσει να κανει τατοο ( ναι,να τρυπαει το δερμα με μελανι και αυτο να μεινει για παντα) ας το κανει.
σε οποιον δεν αρεσει ΑΣ μη το κανει και ας σχολιαζει με καλο τροπο οτι δε του αρεσει.


ελεος. σεβαστε οι αποψεις και των 2.τι μαλωνετε σα 5χρονα; οκ,γουστα ειναι αυτα. ιρονβου μη βρεις ποτε γυναικα με τατου,προβλημα σου.


καλημερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
έχω 2 ταττοο αλλά τα εχω κανει σε σημεια για να μη φαινονται και τα βαρεθώ :)

που τα εχεις και τι ταττοο ειναι αν επιτρεπεται;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
που τα εχεις και τι ταττοο ειναι αν επιτρεπεται;:)

στο σβερκο το ένα .ειναι μια ημερομηνια αγαπημενου προσωπου (κατακορυφα την εχω γραψει στα λατινικα)
και το άλλο χαμηλα στη πλάτη την πατουσιτσα της σκυλιτσας μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
στο σβερκο το ένα .ειναι μια ημερομηνια αγαπημενου προσωπου (κατακορυφα την εχω γραψει στα λατινικα)
και το άλλο χαμηλα στη πλάτη την πατουσιτσα της σκυλιτσας μου:)

:D σκεφτομαι κι εγω να κανω καποια αρχικα γραμματα αλλα δε ξερω που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
:D σκεφτομαι κι εγω να κανω καποια αρχικα γραμματα αλλα δε ξερω που.

στο κωλαράκι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
οχι,σκεφτομαι καπου κοντα στο στηθος,δεν θελω χαμηλα..

α ..δε μου αρεσει εκει σε άντρα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
α ..δε μου αρεσει εκει σε άντρα:(

που θα μου προτεινες εκτος απο το ''κωλαρακι'';:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Γενικά το βρίσκω αντιαισθητικό, όπως και κάθε παρέμβαση γίνεται στην ανθρώπινη φύση με μόνιμα ή μη αντιστρεπτά αποτελέσματα. Πιο απλά, τελείως αντισέξι (όπως και το κάπνισμα). Θεωρώ ότι η φύση "εκδικείται" κατά κάποιον τρόπο ..εμφανισιακά. Αν ο/η άλλος/η δεν είναι αντικειμενικά όμορφος, ένα τατουάζ δεν διορθώνει το μειονέκτημα. :) Βέβαια όπως λέει ο καθένας, για να δικαιολογήσει την "τρέλα" της εποχής, δεν με νοιάζει τι κάνει ο καθένας στο σώμα του. Όμως αυτή η «ανεκτικότητα» έχει και προεκτάσεις και σε άλλα θέματα με τεράστιο κοινωνικό κόστος: η ανοχή στην βλακεία που επηρεάζει κόσμο. Εννοείται ότι η φθορά του χρόνου είναι τόσο αναπόφευκτη σε όλους μας και συνήθως δεν επιδρά μόνο σε θέματα αισθητικής (βλ. γριά ή γέρος με το τατουάζ) αλλά και σε θέματα υγείας που πιθανόν να επηρεάζουν και την αισθητική. Φροντίζω να απέχω από το "marketing" της εικόνας το οποίο περιλαμβάνει και επιπλέον «προϊόντα»: αντρική αποτρίχωση, κεριά και λιβανιστήρια, απολέπιση..:hmm: Νομίζω ότι έχω το δικαίωμα να έχω άλλη άποψη όπως και να είμαι λάτρης της ομορφιάς σε πιο διαχρονικά πράγματα, που είναι η ανθρώπινη σκέψη, τα ανθρώπινα αισθήματα, η γραμματική και κοινωνική μόρφωση, η ανθρώπινη ψυχή..που μένουν αναλλοίωτα στο χρόνο.

Η φυση δεν εκδικειται κανεναν. Για την ακριβεια η φυση couldn't give less of a fuck τι κανεις εσυ με το σωμα σου. Δε πα να εξαφανιστεις,η φυση doesn't care. Η ζωη θα συνεχιστει και μετα απο σενα. Επισης, το αντικειμενικα ομορφος πως το οριζεις; Υπαρχει μια πλειοψηφια στατιστικα που εχει ενα συγκεκριμενο προτυπο ομορφιας, αλλα αυτο θεωρειται απλως το κυριαρχο, το οποιο και αλλαζει με τα χρονια (βλεπε αναγεννησιακες καμπυλες και τα συγχρονα ανορεξικα σωματα - το τελευταιο θεωρειται και σχετικο μιας και αλλα προβαλλονται σε γυναικεια και αντρικα περιοδικα και αλλα σε πορνογραφικο υλικο). Εν τελει, εκει που θελω να καταλληξω ειναι πως το γηρας δεν ειναι κατι αντιαισθητικο, οι περισσοτεροι το εχουν συνδεσει με αυτον τον χαρακτηρισμο. Ενα τατουαζ μπορει να φαινεται εξισου ωραιο σε εναν 20χρονο και σε εναν 80χρονο. Δεν υπαρχει φυση του ανθρωπου. Οπως ειναι "στη φυση μας" να αναπαραγομαστε, να κοιμομαστε και να τρωμε, ειναι και να σκεφτομαστε να δημιουργουμε και να εκφραζομαστε. Αν δε θες καμια "παρεμβαση", μη φορας γυαλια, μη φορας προφυλακτικο, μη πηγαινεις σε γιατρους κλπ. Και τεσπα επειδη επεσες πανω σε καποιες προβληματικες περιπτωσεις (ή και αυτες σε σενα) δε μπορεις να το γενικευεις τοσο και να χρησιμοποπιεις τετοιες ταμπελες για να το "καταλαβεις", μη νομιζεις οτι αγγιξες καμια παγκοσμια αληθεια που οι υπολοιποι αγνοουμε.

Συμφωνώ με τον nPb.Και ξέρεις γιατί;Γιατί το "αχχ τι ωραίο τατουάζ" είναι ο ορισμός της χαζογκόμενας.Βάλε της μπροστά της 2 άνδρες ακριβώς ίδιους(χαρακτήρα + εμφάνιση) , μόνο που ο ένας θα έχει ταττουάζ στο μπράτσο.Μάντεψε ποιον θα επιλέξει.

Αα, τωρα εξηγουνται ολα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δε πα να εξαφανιστεις,η φυση doesn't care.

That's totally my new motto.

Η φύση doesn't care.

Fuck, it's gorgeous. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εγώ δε θέλω να κάνω τατουάζ γιατί μετά δε θα μπορώ να δώσω αίμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δε θέλω να κάνω τατουάζ γιατί μετά δε θα μπορώ να δώσω αίμα!
Μετά από κάποιους μήνες μπορείς να δώσεις αίμα. Έχω έναν φίλου με τατοο και δίνει αίμα κανονικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Naaah, δε θα χρειάζεται έτσι κι αλλιώς μετά από λίγο, synthetic blood is here folks.

After decades of global research, controversies, and failed approval petitions, the UK’s Medical and Healthcare products Regulatory Agency finally gave researchers at the Scottish Centre for Regenerative Medicine the go-ahead late last month to start developing synthetic blood with adult stem cells.

The license allows the researchers to use already-recognized stem cell technology to create a compound that would both eliminate the risk of infusion-transmitted infections and supplement (if not eventually take the place of) chronically limited blood banks worldwide. After years of partial synthetic successes at best, it will permit the first-ever human clinical trials of synthetic blood. Oh, also? The license permits blood manufacturing “on an industrial scale.”

Of course there's always that:

If the SCRM’s synthetic blood tests are successful and it does get patented and sent to an international market, it’s likely that pricetags will be set high.That cost could seriously impact patients, especially in the U.S. and other nations with non-nationalized healthcare.

Ironically, if Benjamin’s research says anything, it’s that the people who can’t afford a medical breakthrough are often the people who secured its success in the first place.

“If a patient doesn’t have insurance, for example, you can imagine a doctor deciding, ‘Okay, do we use the synthetic blood that works faster and better [than real blood], and is more expensive? Or are we going to use the cheaper, real blood with this patient—if the patient doesn’t have insurance?’ It’s very likely doctors will choose the lower-quality product. The very same population who are the substrate for the research are, because of the class and racial dynamics, the same population denied access to it later because they’re uninsured.

click.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
βασικα ειναι χαζο να δωσεις τοσα λεφτα γ να το κρυβεις. ας μη το κανες καθολου καλυτερα. υποτιθεται το κανεις γ να το βλεπεις να σ θυμιζει καποια πραγματα να τ χαζευεις και να το χαιρεσαι. υπο αλλες συνθηκες η μη το βαρεσεις η μη το κανεις σαυτο το μερος. so fuckin simple:confused:
και κανεις δεν ειπε οτι θελει να τον βλεπουν στα 45 του οι ''συναδελφοι'' ( καλα στα 80 με τα εγγονια που θα το δουν βρμ ν ΞΑΝΑ απαντησω ) λεμε απλα οτι δεν θα τον πειραζε ν το βλεπουν οι συναδελφοι

τζιζας κραιστ περιβαλλομαι απο ειδημονες κοινωνικους ρατσιστες

ΒΑΦΤΕΙΤΕ ΡΙΓΕ ,ΚΛΕΙΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΑΛΚΑΤΡΑΖ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΟΥΤΙΣΟΥΜΕ ΤΣ ΤΑΤΟΥΑΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΙΖΕΡ. :kill::kill::kill:
Γτ ναι. ολοι εμεις ειμαστε βλακες. μοδατοι. μαζοχες και αυτο περιμεναμε μια ζωη :thumbup:

Πρώτων λές δε θα τον πείραζε ;Ποιόν δε θα πείραζε ;Εσένα προφανώς κάποιον άλλον ίσως όμως να τον πείραζε και αυτό είναι κάτι που δε μπορείς να ξέρεις απο τώρα.Δεύτερον μπορεί να μη σε πειράζει να σε δουν οι συνάδελφοί σου όμως όταν ένα ταττου γίνει η αιτία να μη παίρνουν σε δουλειές θα ήθελες να μπορείς να το κρύψεις.Και διάβασε άλλη μια φορά αυτά που λες και ξανασκέψου τα το ταττου δεν είναι έτσι.Να το αφαιρέσεις πονάει πάρα πολύ πονάει 10 φορές περισσότερο απο όταν το κάνεις και είναι και πολύ ακριβή αυτή η εγχείρηση..εγώ όπως είπα είχα κλείσει ραντεβού για ταττου το μόνο που είπα είναι να το κάνεις κάπου που μπορείς να το κρύψεις..η μόνη ειδήμονας εδώ είσαι εσύ που μου λες στα 18 σου οτι θα κάνεις ταττου αλλά στα 40 δε θα το μετανιώσεις!και που το ξέρεις εσύ ρε πυθία ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
marinouri09 είπαμε είναι μια ευκαιριακή μόδα της εποχής. Θα κρατήσει μια 5ετία και μετά θα ξεφουσκώσει. Κλασικά πράγματα. Καλώς ή κακώς κάποιοι άλλοι άνθρωποι έχουν(με) πολύ πιο σοβαρές δουλειές να κάνουν(με) από το να παρακολουθούμε και την τελευταία λέξη. Αν για παράδειγμα μετά από χρόνια θεσπιστεί μόδα κάθε άντρας παράλληλα με την κοπέλα του να έχει και έναν άντρα gay και να συνευρίσκεται μαζί του.. θα ήθελα να δω πόσοι άντρες τότε θα ισχυρίζονται απόψεις ότι δεν ακολουθούν τη μόδα, ότι κάνουν αυτό που τους εκφράζει, ότι νιώθουν άλλοι άνθρωποι..κ.α. πίπες για να δικαιολογήσουν ότι τους αρέσει να ρουφάνε χυλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
είναι μια ευκαιριακή μόδα της εποχής. Θα κρατήσει μια 5ετία και μετά θα ξεφουσκώσει. Κλασικά πράγματα. .....
Στη Μ. Βρετανία (σίγουρα και αλλού) υπάρχουν πολλοί παποδογιαγιάδες με τατουάζ, (ενώ δεν θα δεις κάτι τέτοιο στις μέσες ηλικίες). Συγκρίνοντας τα σχέδια των τατού και κάνοντας λίγη απλή αριθμητική με ηλικίες και χρονολογίες, καταλήγεις ότι πρόκειται για χίπις του 1960-1970 που γεράσανε.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν πολυ τα tattoos:D..σε αντρες, σε γυναικες, σε ηλικιωμενους, σε πιτσιριακαδες...αλλα δεν μπορω να φανταστω τιποτα τετοιο πανω μου :confused:...παντως καλο ειναι να ειστε πολυ αποφασισμενοι για το σχεδιο και ξεχαστε τα "voula for ever" γιατι εχω δει οτι τα λειζερ αφαιρεσης αφηνουν παλι σημαδι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top