Tattoos

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κίνδυνος ασθενειών όπως AIDS, ηπατίτιδα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Κίνδυνος ασθενειών όπως AIDS, ηπατίτιδα κτλ.

Ενα πιρσινγκ γινεται με βελονα μιας χρησης και η ηπατιτιδα Β και το AIDS ειναι μολυνσεις που απαξ και εκδηλωθουν, ανιχνευονται με εξετασεις αιματος, γι αυτο και το διαστημα του ενος χρονου φαινεται αρκετα μεγαλο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
εισαι σιγουρη για το δευτερο;:hmm:

Εμένα προσωπικά έτσι μου είπαν.Τώρα αν δεν ισχύει σε όλα τα νοσοκομεία το ίδιο...:whistle:


υγ: o Hiv μετά από 6 μήνες δεν εκδηλώνεται; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Εμένα για 6 μήνες με ρώτησαν όταν πήγα να δώσω αίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ενα πιρσινγκ γινεται με βελονα μιας χρησης και η ηπατιτιδα Β και το AIDS ειναι μολυνσεις που απαξ και εκδηλωθουν, ανιχνευονται με εξετασεις αιματος, γι αυτο και το διαστημα του ενος χρονου φαινεται αρκετα μεγαλο...:hmm:

Ο,τι τρυπάει το σώμα, έχει κίνδυνο. Μικρό μεν, υπαρκτό δε.
Π.χ. το AIDS ανιχνεύεται σε 2- 3 μήνες. Συνίσταται η επανάληψη της εξέτασης σε 6 μήνες. Εξ ου ο χρόνος. Καλύτερα για αυτά τα θέματα να ρωτάτε γιατρούς, είναι οι μόνοι αρμόδιοι.
Έχουν υπάρξει περιπτώσεις που για λόγους οικονομίας επαναχρησιμοποιούσαν βελόνες με πλημμελή απολύμανση. Γενικά πολλά χαρούμενα, ακόμη και με μιας χρήσης. Γι' αυτό για να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους στις αιμοληψίες, θέτουν αυστηρές προϋποθέσεις.
Εννοείται οι ναυτιλόμενοι στο body modification, το ψάχνουν διεξοδικά και δεν κάνουν τσιγκουνιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1996

Νεοφερμένος

Ο ΠΑΝΤΕΛΗΣ 1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι για καλοκαίρι είναι ό,τι πρέπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Ωραίο είναι αν και μου αρέσει πιο πολύ το κανονικό αλλά αν είναι να κάνεις τη φάση σου καλό είναι εγώ σκέφτομαι να κάνω 3μηνη henna
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Omg τριμηνη χενα? γινεται αυτο? μηπως ειναι κακο για τον οργανισμο? Ενημερωσε με οταν το δεις please:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι για καλοκαίρι είναι ό,τι πρέπει!

Nαι,μόνο που αν το κάνει κάποιος καλοκαίρι δε θα μπορεί να πάει για μπάνιο γιατί δε πρέπει να το βλέπει ο ήλιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
εγω εχω ηδη 2 και πηγαινω για 3
οσο για καλοκαιρι...θα σας πουν απλα οτι δεν πρεπει να το δει ο ηλιος...
εγω τα εκανα Οκτωβριο και ολα καλα :)
Για οσους κανουν για πρωτη φορα πρεπει να σκεφτουν οτι τα τατουαζ ειναι κατι μονιμο γιαυτο καλα θα ειναι να τους θυμιζει κατι απο τη ζωη τους η να σημαινει κατι προσωπικο γιαυτους..μην κανετε βλακειες οπως tribal,οτι πιο ηλιθιο,απο εκει και περα..θεμα φαντασιας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Εγω εχω δυο και τωρα στα 27 μου θελω να τα βγαλω.Θα σας ελεγα να μην κανετε δεν ειναι τιποτα το τατοο μια βλακεια και μιση ασε που αν ξεκινησεις μετα δεν θα θες να σταματησεις ή θα το μετανοιωσεις και για να βγουν θελουν καποια χιλιαδες ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγω εχω δυο και τωρα στα 27 μου θελω να τα βγαλω.Θα σας ελεγα να μην κανετε δεν ειναι τιποτα το τατοο μια βλακεια και μιση ασε που αν ξεκινησεις μετα δεν θα θες να σταματησεις ή θα το μετανοιωσεις και για να βγουν θελουν καποια χιλιαδες ευρω
τι εχεις κανει?αν επιτρεπεται.....
μια λυση ειναι και το cover...να κανεις αλλο απο πανω...σε περιπτωση που μετανιωσες και συνεχιζουν να σ αρεσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Αυτο https://i49.tinypic.com/5mmq10.jpg
ΔΥο χερια δεν φαινεται καλα στη φωτο ειναι και λιγο στραβη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αυτο https://i49.tinypic.com/5mmq10.jpg
ΔΥο χερια δεν φαινεται καλα στη φωτο ειναι και λιγο στραβη

καταλαβα...ομορφο ειναι παντως :)
εγω ξεκινησα να χτυπαω αρκετα μικρα σε σημεια που τα κρυβω...το δικο σου καπως μεγαλο μου φανηκε
σε τι σημειο ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
ΕΙναι στο δεξι μπουτι πλαγια απο την εξω πλευρα,οταν το βαραγα μου πηρε 7 ωρες ακυρωσε ολα τα ραντεβου της και μου το βαραγε ολη μερα πολυ πονος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
εγώ παιδιά θα ήθελα να κάνω κάτι σχετικά μικρό, κομψό ή στο μπράτσο ή στέρνο ή στην ωμοπλάτη....αλλά φοβάμαι μήπως κολλήσω κανένα ΣΜΝ όπως AIDS και ηπατίτιδα Β......τι μπορώ να κάνω...τι μου προτείνετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.png
    Χωρίς τίτλο.png
    4.6 KB · Εμφανίσεις: 1,241

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Βασικα δεν είναι κάτι απλό να κάνεις ένα τατουαζ γιατί όπως είπε και παραπάνω ο george999 μπορεί να το μετανιώσεις κάποια στιγμή. Τέλος πάντων τα σημάδια πάνω μας εγκλωβίζουν κάποιες στιγμές μας και συναισθήματα. Τι ποιο όμορφο να το έχεις πάνω σου αυτόν τον συνδιασμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
εγώ παιδιά θα ήθελα να κάνω κάτι σχετικά μικρό, κομψό ή στο μπράτσο ή στέρνο ή στην ωμοπλάτη....αλλά φοβάμαι μήπως κολλήσω κανένα ΣΜΝ όπως AIDS και ηπατίτιδα Β......τι μπορώ να κάνω...τι μου προτείνετε???
Απλά να πας σε γνωστό τατουατζίδικο που τηρούν τους κανόνες υγιεινής. Οι πιο σημαντικοί είναι:
- Βελόνες μιας χρήσης
-Δοχεία μιας χρήσης για τη μπογιά
- Αποστείρωση των λοιπών εργαλείων(πιστόλι), η οποία συνήθως γίνεται σε ξηρούς κλιβάνους.
Καταλαβαίνω τις ανησυχίες σου και εγώ μετά του τατουάζ(6+μήνες) μου έκανα εξετάσεις. Γενικά όμως να ξέρεις πως σήμερα η πιθανότητα να αποκτήσεις κάτι τέτοιο από ένα καλό τατουατζίδικο είναι κάτω του 5%(ίσως πολυυυυ κάτω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
εγώ παιδιά θα ήθελα να κάνω κάτι σχετικά μικρό, κομψό ή στο μπράτσο ή στέρνο ή στην ωμοπλάτη....αλλά φοβάμαι μήπως κολλήσω κανένα ΣΜΝ όπως AIDS και ηπατίτιδα Β......τι μπορώ να κάνω...τι μου προτείνετε???

Πώς να κολλήσεις;Aφού η βελόνα είναι μίας χρήσης...



Ξανασκέψου το για αυτό το tribal...Φιλικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Είμαι πολύ υπέρ. Ο καθένας μπορεί να κάνει στο σώμα του ό,τι θέλει. Προσωπικά, έχω τέσσερα μικρά τατουάζ. Οι γονείς μου τα είδαν, αφού τα έκανα, αλλά δεν είπαν κάτι. Εξάλλου ήμουν ενήλικη, όταν τα έκανα. Τί να πουν οι άνθρωποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top