T.I.E Exam - Πώς σας φαίνεται ;

charm_quark

Νεοφερμένος

Η charm_quark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν είχα διαβάσει εγκαίρως το μήνυμα σου.... και με έπεισαν να πάω να το δώσω.
Κλαίω ακόμα τα 160 euro μου...
Η ανοργανωσιά στο μεγαλείο της!
Ακύρωση εξετασεων 2 εβδομάδες πριν την καθορισμένη ημερομηνία.
Αλλαγή ώρας μετά την παρέλευση της καθορισμένης ώρας.
Λάθη στις αιτήσεις των εξεταζομένων
Μη αναγνώριση/διόρθωμα των λαθών αυτών.
Σκέτο.... να μην το σχολιάσω καλύτερα!
Επιπλέον 40 euro για αναβαθμολόγηση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
πότε έδωσες charm?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charm_quark

Νεοφερμένος

Η charm_quark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολύ πρόσφατα.... ακόμα περιμένω το feedback.
Είμαι 1000 % σίγουρη ότι είτε έχασαν τη δεύτερη κόλλα μου, είτε έγινε λάθος με τους κωδικούς γιατί με είχαν δηλώσει λάθος επίπεδο, είτε κόβουν τον κόσμο για να πάρουν τα 40 euro της αναβαθμολόγησης. Δεν υπάρχει αλλη εξήγηση για το αποτέλεσμα των γραπτών μου.
Πήγα πλήρως προετοιμασμένη γιατί τα θέματα είναι γνωστα!!!! Τα δίνουν οι ίδιοι για να προσελκύσουν κόσμο. Δυστυχώς γι'αυτούς δεν είμαι κανένα παιδάκι 15 χρονων που δεν θα το πιστέψει η μαμά του και ο μπαμπάς του... Ξέρω πολύ καλά τι έγραψα και θα κινήσω γη και ουρανό για να δικαιωθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
πότε έδωσες? ποισ ημερομηνία; 20 Μαρτίου; για πες μου τι έγινε; έχω κι εγω μαθητές για ΤΙΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tωρα που θα αλλαξει η κατασταση με τα αναγνωρισμενα πιστοποιητικα αγγλικων στο ΑΣΕΠ,αραγε το ΤΙΕ θα ειναι μεσα σε αυτα;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.

Οι μαθητές μου έδωσαν στην Κοζάνη στις 27 Μαρτίου! Ηδιοργάνωση ήταν ΑΨΟΓΗ και οι εξετάστριες και υπεύθυνοι ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΟΙ… Γενικά ήτανη καλύτερη εμπειρία από εξετάσεις και γενικά ακούω τα καλύτερα σχόλια για τιςεξετάσεις και την διοργάνωση. Η θεματική μπορεί να είναι γνωστή αλλά τα θέματαδεν είναι! Εκτός αυτού υπάρχει και το άγνωστο μέρος των γραπτών (unprepared task) και των προφορικών (decision making)… Θα ήταν καλύτερο ναμιλήσεις απευθείας με τους υπεύθυνους γιατί είναι άψογοι και αυτοί, πρόκειταιγια δύο μεγάλους φορείς ACELS kai Gnosis Assessmentκαι πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν…

Γιατί επίπεδο πήγαινες; Τι πήρες τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charm_quark

Νεοφερμένος

Η charm_quark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προφανώς στην περίπτωση σου δεν υπήρχε τίποτα το μεμπτό.
Και εμένα η εξετάστρια ήταν ευγενική... Δεν έχω κάποιο πρόβλημα μαζί της.
Σύμφωνα με το feedback η μία έκθεση δεν ήταν τόσο καλή... Ειλικρινά αναρρωτιέμαι αν ήταν σε σύνολο το γραπτό για το επίπεδο που μου έβαλαν!
Με εξοργίσαν γενικότερα με την όλη συμπεριφορά τους.
Μία εβδομάδα πριν τις εξετάσεις με ενημερώνουν για την αναβολή της εξεταστικής που είχα δηλώσει και με βάλουν να επιλεξω αν θα πάω 100 km αριστερά ή δεξιά για να δώσω. Με τρέχουν απο την άλλη άκρη της περιφέρειαςαπο τις 8 το πρωι για να εξεταστώ τελικά στις 1 το μεσημέρι. Δεν με ενημερώνουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (παρόλο που είχα κάνει αίτηση ως ανεξάρτητος υποψήφιος) για τις ώρες εξέτασης. Με βάζουν να δώσω μαζί με ένα παιδάκι που δεν ξέρει να μιλάει και νιώθω ότι το κρεμάω κάθε φορά που ανοίγω το στόμα μου. Μας βάζουν σε μία βιτρίνα να γράψουμε τις εκθέσεις με κοινό να μας παρακολουθεί. Κάνουν λάθος στην αίτηση μου αλλα δεν μπαίνουν στον κόπο να μου απαντήσουν γραπτά ποιος ο λόγος που ζητούνται κάποια στοιχεία σε αυτήν....
Ναι... κατε εμε ήταν όχι απλά ανοργάνωτοι... ΉΤΑΝ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑΣ!
Εννοείται ότι δεν θα δώσω και τα επόμενα 40 euro για επαναβαθμολόγηση.
Εξάλλου σε 20 μέρες δίνω το MICHIGAN που επι χρόνια έχει αποδείξει την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ του και την ANTIKEIMENIKOTHTA του. Τουλάχιστον εκεί ξέρω τι περιμένω και δεν θα φοβάμαι μήπως δεν άρεσαν τα γράμματα μου στον βαθμολογητή.
Ευτυχώς προέρχομαι απο τον εκπαιδευτικό χώρο επίσης και μπορώ να ξέρω τι σημαίνουν αντικειμενικά κριτήρια αξιολόγησης, που στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπάρχουν για να πάρω σοβαρά τα αποτελέσματα. Τους μαθητές μου και τους συναδέλφους θα τους συμβούλευα να μην ασχοληθούν ποτέ μ'αυτή την εταιρία.
Καταλήγω ότι δεν αξίζει κανείς να δώσει 160 euro για μία εξέταση που στερείται αντικειμενικών κριτηρίων.
Ίσως οπως είπε και ο teol20 να αλλάξει η κατάσταση με τα αναγνωρισμένα και να το βγάλουν απο τη λίστα .
Επίσης βρε συ Isaac φαίνεσαι πολύ υπέρμαχος του συγκεκριμένουν κέντρου. Το θεωρείς δηλαδή τόσο αξιολογο πτυχίο όσο το Cambridge ή το Michigan που προτιμάς οι μαθητές σου να πάρουν αυτό σε σύγκριση με τα προηγούμενα; Μπορεί να είσαι επηρεασμένος απο την τοπική διαφήμιση πάντως καθώς ο υπέυθυνος φορέας εδρεύει κάπου στην περιοχή σου. Δεν είναι παντού έτσι όμως. Ούτε εγώ το ήξερα... μία συνάδελφος αγγλικού μου το είπε και μου έδωσε το υλικό απο μία ενημέρωση που την είχαν καλέσει. Δεν το ήξερα και μακάρι να μην το μάθαινα να είχα δηλώσει το TOEIC. Πολύ διαφήμιση βρε παιδί μου.... πολύ διαφήμιση και πολλά παράπονα συνάντησα σ'αυτές τις τελευταίες 10 σελίδες. Μου θυμίζει την παλιά ιστορία με το πρώτο αναγνωρισμένο πτυχίο που λεγόταν ότι εκοβαν κόσμο για να τα ξανα-εισπράκτουν τα δίδακτρα.
Μπορώ πάντως να μάθω και στατιστικες απο άλλα φροντιστήρια εδώ στην περιοχή που διδάσκω. Ξέρω ότι πριν κανα δίμηνο έδωσε ένα τμήμα και έκοψαν ένα πιτσιρίκι με τη δικαιολογία ότι είχε πολλές μουτζούρες στο γραπτό του!:worry: Φαντάσου να κοβαμε εμέις στις πανελλήνιες έτσι!!!!! Η βάση της Ιατρικής θα ήταν το 5!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δεν επηρεασμένος από καμία διαφήμιση. Το ΤΙΕ το έμαθα μόνος μου κοιτώντας τις λίστες του ΑΣΕΠ. Το ΤΙΕ εφαρμόζει σύγχρονα κριτήρια αξιολόγησης σύμφωνα με τις νέες θεωρίες. Το ξέρω οτι μπορεί να πήγαινες για μεγάλο επίπεδο και να μην το πήρες αλλά δεν είναι λόγος να κατηγορείς τόοοσο πολύ ένα Κρατικό Πιστοποιητικό και δύο μεγάλους φορείς εξετάσεων και εκπαίδευσης.
Δεν είμαι υπέρμαχος κανενός. Είμαι ένας καθηγητ'ης που του αρέσει να λέει τα πράγματα ως έχουν. Είναι λόγικό οτι το ΤΙΕ λόγω του χαρακτηριστικού του οτι είναι διαβαθμισμένο είναι απαιτητικό αλλά αυτό το γνωρίζεις οταν δίνεις εξετάσεις. Μπορεί αυτό που έγινε σε εσένα να μην οφείλεται στο ίδιο το ΤΙΕ αλλά στον τρόπο προετοιμασίας σου. Πολλοί καθηγητές δεν γνωρίζουν πως ακριβώς να προετοιμάζουν τους μαθητές ή και πολλοί μαθητές ακούν διάφορα και δίνουν το ΤΙΕ χωρίς ιδιαίτερη και τυπική προετοιμασία.
Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν μας λές όμως σε ποιά πόλη έδωσες εξετάσεις, τι επίπεδο πήρες και σε ποιο στόχευεσ,,, αν και νομίζω οτι ήσουν στο Γ2 Γ1 έ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charm_quark

Νεοφερμένος

Η charm_quark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Υποθέτεις πολλά... έχει κάποια σημασία που έδινα και πότε έδινα και για να σε κάνω ακόμα μια ερώτηση...
Εχει σημασία για τι επίπεδο έδινα;;)
Εδω λοιπόν είναι ένα νήμα συζητήσεων που ρωτάει πως σας φαίνεται το TIE. Δεν λέει να βγάλεις στη φόρα τα στοιχεία σου!
Απαντώ με την εμπειρία μου και όπως φαίνεται και απο τις προηγούμενες 10 σελίδες των τελευταίων ετών δεν είμαι το μοναδικό μέλος που έχω αυτήν την άποψη και αμφισβητώ τα αποτελέσματα! ;)
Και δεν είναι ποτέ κακό να υπάρχουν δύο καθηγητές που έχουν διαφορετική άποψη!
Θα θέσουν σε "κίνηση" την κριτική σκέψη των μαθητών που μας παρακολουθούν. Σωστα;
Ποτέ δεν θεωρήθηκε ότι η έκθεση βαθμολογείται αντικειμενικά. Ούτε στα ελληνικά δε συμβαίνει αυτό.
Γιατί να θεωρήσω ότι στο TIE θα συμβεί αλλιώς.
Για να σου φέρω ένα παράδειγμα... Ποιος μπορεί να κρίνει το ποσο επαρκώς ανεπτυγμένο είναι ένα επιχείρημα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για αυτο τετοιου ειδους τεστ δεν θα ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη ΠΟΤΕ αξιοπιστα και αντικειμενικα με τοσο μεγαλο βαθμο υποκειμενικοτητας.Τεσπα η εταιρεια-φορεας εχει εδρα στη Κοζανη,τα γραφεια της καλυτερα να μην τα σχολιασω πως ειναι.Στη Databank για τους Κοζανιτες.Εγω προσωπικα παραξενευτηκα.Οπως και να χει ειναι στη διακριτικη ευχερεια του καθενος να επιλεξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι υποθέτω πολλά γιατί οι υποθέσεις κάνουν τους ανθρώπους να ερευνούν! Σε ρώτησα για ποιό επίπεδο έδωσες γιατί είναι λογικό οτι το επίπεδο C1-C2 θα είναι πιο απαιτητικά από τα άλλα μια και το ΤΙΕ είναι διαβαθμισμένο και στα ανώτερα επίπεδα θα είναι πιο απαιτητικές οι βαθμολογήσεις. Ελπίζω να μην το βλέπεις σαν προσωπική διαμάχη μαζί σου, εξάλλου δεν στοχεύω σε αυτό!(και ούτε έχω και χρόνο για κάτι τέτοιο) Απλά, θέλω την καλύτερη ενημέρωση για όλους. Πιστεύω οτι αν μας έλεγες στην περιοχή που έδωσες και το επίπεδο που στόχευες, θα μπορούσαν και άλλα παιδιά που έδωσαν να πουν την άποψη τους για την συγκεκριμένη εξεταστική.... :)
Τώρα όσον αφορά στο ερώτημα σου σχετικά με το "επαρκώς ανεπτυγμένο επιχείρημα", θα σου συνιστούσα να μην συγχέεις την αξιολόγηση που εφαρμόζεται στην πρώτη γλώσσα μονόγλωσσων παιδιών με την Ξένη γλώσσα και πόσο μάλλον μην συγχέεις τα κριτήρια αξιολόγησης που συνιστούν το μακροεπίπεδο και μικροεπίπεδο στις σύγχρονες θεωρίες, τα οποία είναι ξεχωριστά σε κάθε φορέα. Άλλοι φορείς δίνουν έμφαση σε κριτήρια του μακροεπιπέδου και άλλοι σε κριτήρια του μικροεπιπέδου Επειδή η αξιολόγηση της δεύτερης/ξένης γλώσσας είναι ένα μεγάλο και σημαντικό ζήτημα και δεν μπορεί να αναλυθεί τώρα κι εδώ!
Ελπίζω να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα σε όποιες εξετάσεις αγγλικής γλώσσας. Ελπίζω να βρεις το κατάλληλο στυλ εξετάσεων μια και αυτό είναι ένας άλλος σημαντικός παράγοντας.
Καλή συνέχεια και καλή δύναμη σε ο,τι κι αν κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Διάβασα τα παραπάνω σχόλια και πραγματικά είμαι μπερδεμένη για τι τι θα δώσω τελικά
Εγώ δίνω αύριο ....και έχω τρομερό άγχος ......
Θέλω να πιστέψω ότι έχω ετοιμάσει καλά και τις εξετάσεις αλλά και τα προφορικά μου και να μην κολλήσω......

Όσο για τα επίπεδα έχω δηλώσει Γ1 αλλά φοβάμαι μην πέσω B1 plus και πάει τζάμπα τόσος κόπος
Το δουλεύω πάνω από ενάμισι μήνα.......
:worry:
(παιδια ειμαι καινουργια κ δεν ηξερα οτι απαγορευονται τ γρικλις)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

charm_quark

Νεοφερμένος

Η charm_quark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Για να σου λύσω λοιπόν την απορία, μιλάω για τις 19, στο Κιάτο. Ετρεχα 120 km μακριά απο τον τόπο κατοικίας μου, γιατι αυτοί ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΟΙ. Θα μου έκανε το ίδιο να εδινα στην Αθήνα το TOEIC τελικά που δε χρειαζόταν να δηλώσω και επίπεδο και ούτε να γράφω υποκειμενικά αξιολογούμενες εκθέσεις, αλλα αφού τα κονόμησαν δεν μπορούσαν να διοργανώσουν εξετάσεις με τόσους λίγους εξεταζόμενους.
Οταν θέλεις να λέγεσαι αξιολογος και εμπιστος οργανισμός δεν ακυρώνεις αβέρτα εξεταστικές ανα την Ελλάδα επειδή δε σου φτάνουν οι υποψήφιοι... πολύ απλά την επόμενη φορά θα πρέπει να περιμένεις να είναι όλο και λιγότεροι!
Ναι θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως να μπει και κάποιος άλλος να γράψει την άποψη του για τις εξετάσεις του TIE. Αν και οι αναφορές των 4 πρώτων σελίδων μου φτάνουν
Δεν το χω δωσει αλλα γενικοτερα εδω στην Κοζανη-που εδρευει η εταιρια που διενεργει τις εξετασεις- ενω εχουν δωσει ατομα εχουν εξαιρετικα αρνητικες εντυπώσεις.Καλυτερα ενα ESB/City and Guilds παρα ΤΙΕ!;)

Aκουσε με γιατι υπαρχει μια γενικευμενη δυσαρεσκεια.Αληθεια,αν επιτρεπεται,τι grades ειχες σε καθε section του ECPE τον Μαιο;

Οι εξεταστες ειναι οτι να ναι.Πας για Γ2 και σε βγαζει Β2!

τελικα το φοβηθηκα πολυ γιατι παραειναι υποκειμενικη η αξιολογηση κ πιστευω οτι θα ειναι δυσκολο ν σου δωσουν επιπεδο c2..λεω να δοκιμασω το city and guilds..

χαχαχαχ ελεος!δεν λες που το πηρες και αυτο?οι καθηγητες σου τι ειπαν?

Εδινα για C2 και μου λένε ότι πήρα το C1 γιατί δεν πήγα καλά στην έκθεση.
Κάνω συζητήσεις απο τότε και μαθαίνω ότι 15χρονος που έδινε για B2 κόπηκε γιατι έκανε λέει πολλές μουντζούρες στην έκθεση.
Φοιτήτρια που χρειάστηκε να πάρει το C2 νωρίτερα, λόγω μεταπτυχιακού δεν πήγε καλά στην έκθεση ενώ δεν το περίμενε. Πολλά τέτοια, και κάθε μέρα όπου και να το συζητήσω ακούω την ίδια ιστορία, σε όλα τα επίπεδα.
Γενικότερα υπάρχει πάντα μία χαμηλή αξιολόγηση της έκθεσης από ότι βλέπω.

Πάντως θα ήθελα να σου πω ότι μιλάς λες και είσαι ο υπεύθυνος/υπεύθυνη των εξετάσεων. Μήπως τελικά υπάρχουν και άλλοι που ερευνούν εκτός απο σένα;
Μπήκες σε νήμα που εκφράζονται τα παραπονα και προσπαθείς να αντιστρέψεις τη γνώμη του κόσμου. Κολλάς σε δύο λέξεις και αφήνεις όλα τα κακώς κείμενα ασχολίαστα.
Δεν σε είδα να σχολιάζεις αρνητικά ούτε την ανοργανωσιά. Ούτε την ακύρωση εξετάσεων. Απλά γιατί ξέρεις ότι αυτό δεν μπορείς να το δικαιολογήσεις.
Αν λοιπόν έχεις ερευνήσει και ξέρεις για πες μου λοιπον και μένα, ποια είναι τα στατιστικά σε σχέση με τα επίπεδα που δηλώνει ο κόσμος και αυτά που λαμβάνονται στην έκθεση. Γιατί να καταλάβω ένα ποσοστό να αποτυγχάνει, αλλα ότι έχω ακούσει πλησιάζει το 100%, αποτυχία, ιδιαίτερα σε επίπεδα υψηλα.

Επίσης, να ευχηθώ καλή επιτυχία στη Δήμητρα.... και που ξέρεις, όταν βγουν τα αποτελέσματα της να μπει και αυτή να μας πει δυο λόγια για την εμπειρία της.

Τελειώνει αυτή την κουβέντα μαζί σου γιατί τράβηξε ήδη αρκετά και βαρέθηκα να σχολιάζω έναν οργανισμό που στερείται στοιχειωδών πραγμάτων για να ασχολούμαι μαζί του.
Καλό Πάσχα σε όλους και εύχομαι, όχι εκδικητικά γι'αυτό μην το παίρνεις προσωπικά, να μπορεσει να γίνει μία αξιολόγηση των φορέων που δίνουν πιστοποιήσεις αναγνωρισμένες και μοριοδοτούνται απο τον ΑΣΕΠ γιατί κρίνονται έτσι καριέρες και δεν μπορεί η ανοργανωσιά να έχει θέση εκει.
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εγω πηγα σημερα και εδωσα.....στο θεμα εκθεσης γενικα η ολη διαδικασια ηταν αθλια....... στην αρχη απαγοητευτικα...
και με το που εγραψα ηθελα να φυγω!!!
η εξεταστρια μπορώ να πώ οτι ηταν αρκετα φιλικη και οπου κολλουσαμε μας βοηθουσε να συνεχισουμε το διαλογο....
για μενα πρωσοπικα
ηταν ΤΖΑΜΠΑ κοπος που καθομουν και μαθαινα τοσες σελιδες απεξω και οτι και καλα θα μασ ρωτησει αυτα
ουτε το 1/3 δεν μας ρωτησε και τισ ερωτησεις μπορουσαν να απαντηθουν και εκεινη την στιγμη...το μονο που ηθελα διαβασμα ηταν το νιουστορι και το βιβλιο....

οσο για τις μουτζουρεσ στην εκθεση εχω κανει και εγω 2-3 αλλα τα γραμματα μου ηταν αψογα ..και η γραμματικη..εαν μετρηθει και αυτο λαθος ///τοτε τι να πω....
οσο για την αγνωστη εκ9εση......ειχαμε κανει 8 διαφορετικεσ εκθεσεις στο φροντιστηριο μου και μας ελεγαν αυτες ειναι η πιθανες και πηγα σημερα και ειδα δυο ΑΚΥΡΑ ΘΕΜΑΤΑ...!!
για μενα αυτο που αξιζε μονο ηταν τα προφορικα.......!!!
εκει τα πηγα πιστευω τελεια γιατι δν εβαλα μιλια μεσα μου και προσπαθουσα να ειμαι οσο πιο χαλαρη....και να απανταω σε ολες τιν ερωτησεις σωστα και κατευθειαν..!!!
περιμενω καλο βαθμο.......τουλαχτιστον απο αυτο......!!το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν προκειτε να κανω αναβαθμολογηση για να τραβηξω ολα αυτα που τραβηξα ξανα....!!απλα δεν θα ασχοληθω ξανα ποτε..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τι θέμα είχες στην άγνωστη και στη γνωστή έκθεση? στο τελευταίο μέρος των προφορικών τι σου έτυχε???/
είδες charm που κάποια παιδιά δεν είναι κατάλληλα προετοιμασμένα??? ΔΙΑΒΑΖΕ λέει το κορίτσι τόοοσες σελίδες που δεν χρειάζονταν...

τι θέμα είχες στην γνωστή και τι στην άγνωστη έκθεση???? στο τελευταίο μέρος των προφορικών για πιο θέμα μιλ'ήσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

charm_quark

Νεοφερμένος

Η charm_quark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τι θέμα είχες στην άγνωστη και στη γνωστή έκθεση? στο τελευταίο μέρος των προφορικών τι σου έτυχε???/
είδες charm που κάποια παιδιά δεν είναι κατάλληλα προετοιμασμένα??? ΔΙΑΒΑΖΕ λέει το κορίτσι τόοοσες σελίδες που δεν χρειάζονταν...
Τι αρρωστημένο κόλημα έχεις φάει μαζί μου; Σε πείραξε τόσο πολύ που μίλησα για την ανοργανωσιά του TIE και τις αναβολές των εξεταστικών και τα γελοία- βιτρινιάρικα εξεταστικά κέντρα;
Εγώ το μόνο που έμαθα είναι ότι πήγαν κάτι κακόμοιρα να δώσουν αυτή τη φορά έχοντας μάθει απέξω τις σημειώσεις της δασκάλας τους για το τι θα απαντήσουν στο βιβλίο που δεν έχουν διαβάσει!αχαχαχαχαχα
Γελοίο δεν είναι; Να μην μπορούν να αναγνωρίζουν οι εξεταστές το αν ο άλλος εχει πραγματικά διαβάσει το βιβλίο ή αν απλά έχει μάθει μια περίληψη απ'εξω; Και ακόμα πιο γελοίοι είναι οι διοργανωτές... που εθελοτυφλούν και το παίζουν μεγάλοι και επιτυχημένοι επιχειρηματίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
αχ βρε... δεν έχω κάτι μαζί σου απλά σου λέω και προσπαθώ να δωσω εμφαση στην προετοιμασία και την σημασία της στην επιτυχία!
και αυτό δεν σημαίνει μονο στο ΤΙΕ αλλά παντού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
κανεις λαθος...δεν ηταν σημειωσεις της κυριας ......ηταν σημειωσεις που ειχα προετοιμασει μονη μου....!!!!!!
εδς και 2 μηνες........η αγνωστη ηταν να κανουμε παραπονα.....μπορουσε η δασκαλιτσα μας αμα ηξερε γιαυτο το πτυχιο πραγματικα να μας κανει ολου του τυπου τησ εκθεσεις...εγς πραγματικαα εχω προβλημα στην εκθεση.......η γνωστη ηταν ευκολη...για το βιβλιο που το ειχα διαβασει καλα... αλλα η αλλη για μενα ηταν σκετη ΒΛΑΚΕΙΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΕΠΙΠΕΔΟ.....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
μα η έκθεση παραπόνων είναι μέσα στα είδη εκθέσεων... πώς δεν σας το έκανε η καθηγήτρια??/
Δήμητρα, τι ακριβώς ζητούσε η γνωστή και η έγνωστη έκθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εμεις 2μιση μηνες ουτε καν μας ειχε αναφερει για τετοια εκθεση....
και εχω γραμμενες ολεσ τις εκθεσεις και το πλανο..και οταν πηγα χτες και τις τ ειπα δεν μιλησε...απλα συμφωνησε....
εμενα αλλο με απασχολει την ωρα που εγραφα εβλεπα πολλα παιδια δεν ηξεραν το θεμα..και ειχαν προβλημα..... αλλοι καναν 10 λεπτα για να γραψουν και γενικα εβλεπα μια ανησυχια...
η μια η γνωστη ηταν για το βιβλιο...το οποιο το ειχα δουλεψει και ηξερα τι να γραψω...
η αλλη ηταν για παραπονα σε μανατζερ...(πηγα εγς και πηρα τα αγαπημενα μου δημητριακα και ηταν μισο αδειο το κουτι και ληγμενο) εμενα παντως πρωσοπικα με δυσκολεψε...
και δεν ημουν και η μονη πιστευω....απλα στεναχωρηθηκα και απαγοητευτικα λιγο....!γιατι για τις εκθεσεις νομιζα οτι ημουν σιγουρη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top