Tμήμα Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λευτερη σε ευχαριστω πολυ! :) απλα αν καταληξω στην κατευθυνση της συνεχους εκπαιδευσης δεν ψηνομαι και πολυ :redface: και η σχολη ειναι ουτως η αλλως υψηλοβαθμη.. αν τους διαλεξουν συμφωνα με το βαθμο εισαγωγης παει :worry: χαχαχαχα μαλλον θα σκεφτω το παιδαγωγικο τ Βολου αλλα και το ΤΕΙ Εργοθεραπειας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
θα σου στείλω αυτό που μου είπε ο φοιτητής του τμήματος για αυτόν τον Νόμο:
<<εμάς δέν μας άρεσε αυτό και ένας καθηγητής που δέν το ήθελε αυτό βρήκε οτι είναι παράνομο και δέν μπορεί να ισχύσει και δέν θα ισχύσει..>>

Πάντως, εάν θέλεις να ασχοληθείς με ειδική αγωγή, σου προτείνω του Βόλου !!πιό ενδιαφέρον τμήμα απο άποψη προγράμματος σπουδών..! και είναι και πιό κάτω η βάση ,και η αποκατάσταση σχεδόν άμεση(και στα δύο τμήματα βέβαια) ..ώς αναπληρωτής σε σχολεία ! ;)) και η εργοθεραπεία είναι πολύ καλή επιλογή !! Πάντως ότι κι άν διαλέξεις ,να το σκεφτείς σοβαρά εάν σου αρέσει... Καλή επιτυχία !!!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τι βγαινεις απο αυτο το τμημα δεν εχω ακομα καταλαβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
απο αυτό το τμήμα βγαίνεις Δάσκαλος ειδικής αγωγής... αλλα οι αποφοιτοι εγγράφονται και στο ΠΕ δασκάλων ειδικής αγωγής ,αλλα και στο ΠΕ κοινωνιολόγων ..μπορείς να γίνεις δηλ αναπληρωματικός (σε κάθε είδος δημοτικό) ή δάσκαλος σε ειδικά σχολεία ή ακόμα και κοινωνιολόγος στο Γυμνάσιο-Λύκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Δεν ξερω αν μπορεις να διδαξεις κοινωνιολογα σε ειδικα σχολεια, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ να διδαξεις κοινωνιολογια σε κανονικα σχολεια δεν μπορεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
δεν ξέρω.. έτσι είχα διαβάσει !:redface: στο site του ΠΑΜΑΚ .. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
δεν ξέρω.. έτσι είχα διαβάσει !:redface: στο site του ΠΑΜΑΚ .. :P

καλα δεν το πιστευω....εχεις δικιο!!!!!!στηριζομουν στις μεχρι τωρα προκηρυξεις:
Κλάδος ΠΕ 10 Κοινωνιολόγων: [Κωδικός: ΠΕ 10.00]
Πτυχίο Κοινωνιολογίας (κωδ. 1001) ή Κοινωνικής Πολιτικής και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας (κωδ. 1002) ή Κοινωνικής
Ανθρωπολογίας (κωδ. 1003) ή Κοινωνικής Πολιτικής (κωδ. 1004) ή Κοινωνικής Ανθρωπολογίας και Ιστορίας (κωδ. 1005)
ΑΕΙ Πανεπιστημιακού τομέα της ημεδαπής ή ισότιμο αντίστοιχης ειδικότητας της αλλοδαπής.

αλλα μαλλον μας βαλαν κι αυτο το τμημα.....
μα ρε παιδια!!!!!!κουτσοι στραβοι στο ΠΕ 10?ΦΕΡΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟΥΣ, ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!να βγαινπουμε κοινωνιολογοι απο 30 πτυχια
αι σιχτιρ πια θα το καψω το πτυχιο μου βραδυ στην ομονοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παντως εγω δν ηθελα στο Βολο απο την αποψη οτι θα περασω εξω...:worry: αλλα με ενδιαφερει και η εργοθεραπεια πολυ που ειναι μονο αθηνα.. βλεπετε και η οικονομικη κατασταση δεν ειναι και καλυτερη...ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο... δηλαδη Λευτερη να το δηλωσω το Εκπαιδευτικης και Κοινωνικης πολιτικησ ε? αν δεν ισχυει αυτο με τη βαθμολογια στις κατευθυνσεισ θα δω,,, :redface: ευχαριστω πολυ παντως παιδια για την βοηθεια! απο πουθενα δν μπορεις πια να ενημερωθεις σωστα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
παντως εγω δν ηθελα στο Βολο απο την αποψη οτι θα περασω εξω...:worry: αλλα με ενδιαφερει και η εργοθεραπεια πολυ που ειναι μονο αθηνα.. βλεπετε και η οικονομικη κατασταση δεν ειναι και καλυτερη...ελπιζω τουλαχιστον να αξιζει τον κοπο... δηλαδη Λευτερη να το δηλωσω το Εκπαιδευτικης και Κοινωνικης πολιτικησ ε? αν δεν ισχυει αυτο με τη βαθμολογια στις κατευθυνσεισ θα δω,,, :redface: ευχαριστω πολυ παντως παιδια για την βοηθεια! απο πουθενα δν μπορεις πια να ενημερωθεις σωστα :/:


φυσικά και να δηλώσεις το τμήμα αυτό... και αυτό με τον βαθμό δέν ισχύει.. ! άμα θές βρές και ρώτα φοιτητές του τμήματος.. ή παρε τηλέφωνο στην γραμματεία τους, για να είσαι πλήρως καλυμένη.. !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pocaxontas23

Νεοφερμένος

Η pocaxontas23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Aχου σε ευχαριστώ πολυ! :) θα ρωτήσω αν είναι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
τπτ βρε ! :P ο,τι αλλο θες ..εδώ είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Μπορείς να διδάξεςι ως δάσκαλος και στη γενική αγωγή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Απο αυτό το τμήμα τι βγαίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Απο αυτό το τμήμα τι βγαίνεις;

δασκαλοσ ειδικησ αγωγησ απ οσο καταλαβα..εγω μολισ ανακαλυψα οτι υπαρχει τετοιο τμημα ουτε που το ξερα!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οι αποφοιτη του εν λογου τμηματος περα με την ασχολεια μ ατομα με ειδικες αναγκες σε αλλους τομεις μπορουν να εργαστουν (δεν πολλη καταλαβα )
Επισης η αποφοτη του τμηματος στην κοριθο εχουν τα ιδια δικαιοματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας!
Είμαι καινούρια εδώ, είμαι από την Κύπρο και θέλω να σπουδάσω για παιδιά με ειδικές ανάγκες και η σύμβουλος μου μου πρότεινε το κλάδο της κοινωνικής και πολιτικής εκπαίδευσης στο ΠΑΜΑΚ αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά της βάσεις και θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να περάσω με 18.56 γενικό!!
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω για το 25% σε κάθε κατεύθυνση, αν η α' κατεύθυνση δεν συμπληρώσει το 25% πως θα επιλέξουν άτομα απ΄την β' κατεύθυνση για να τους μεταφέρουν στην α'???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δε θυμαμαι ακριβως τη βαση αλλα δεν ειναι τοσο ψηλα. Τα μορια που εχεις ειναι παρα πολλα, πιανεις ενα ευρυτατο φασμα σχολων. Για σκεψου και αλλες σχολες περα απ το παμακ με τον ιδιο στοχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marley21396

Νεοφερμένος

Η marley21396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι άκουσα και για το Βόλο πως είναι πολύ καλή σχολή! Στην Κύπρο δεν υπάρχει αυτή η σπουδή κατευθείαν πρέπει να σπουδάσεις δασκάλα και μετά να ειδικευτείς στην ειδική αγωγή αν θέλεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
να ρωτήσω:
1)υπάρχει δουλεία σαν δάσκαλος ειδικής αγωγής?
2)Αν τελειώσεις αυτή την σχολή μπορείς να δουλέψεις ως δάσκαλος γενικής αγωγής?
3)είναι ισάξια με την σχολή ειδικής αγωγής στον Βόλο?
4)πόσα είναι τα έτη φοίτησης αν επιλέξεις τον κλάδο ειδικής αγωγής ?
5)πως περνάς τα μαθήματα ?
ευχαριστώ προκαταβολικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
να ρωτήσω:
1)υπάρχει δουλεία σαν δάσκαλος ειδικής αγωγής?
2)Αν τελειώσεις αυτή την σχολή μπορείς να δουλέψεις ως δάσκαλος γενικής αγωγής?
3)είναι ισάξια με την σχολή ειδικής αγωγής στον Βόλο?
4)πόσα είναι τα έτη φοίτησης αν επιλέξεις τον κλάδο ειδικής αγωγής ?
5)πως περνάς τα μαθήματα ?
ευχαριστώ προκαταβολικά :)

1) Ναι
2) Οχι
3) Ναι
4) 4, αν όμως πας πρώτα γενική αγωγή είναι 6 (4 το πτυχίο και 2 το μεταπτυχιακό)
5) Με διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top