Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;

Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 232)
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 35 15.1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 17 7.3%
  • ΛΑΕ

    Ψήφοι: 18 7.8%
  • ΠΟΤΑΜΙ

    Ψήφοι: 10 4.3%
  • ΧΑ

    Ψήφοι: 21 9.1%
  • ΑΝΕΛ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΙΔΗΣΟ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 0.9%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 43 18.5%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΕΠΑΜ

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • ΑΠΟΧΗ 'Η ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 28 12.1%
  • ΤΕΛΕΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

    Ψήφοι: 3 1.3%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 10 4.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Μην ξεχνάμε ότι με τις γνωριμίες που έχει ο Λεβέντης θα μας βγάλει εκτός του μνημονίου μέσα σε δύο μήνες:P

Δεν το είπε έτσι, αλλά εσύ όπως και πολλοί άλλοι το χάψατε αυτό που σας σέρβιραν!:rolleyes:

Τραγικό νέα παιδιά να αναπαράγετε σαν παπαγάλοι ό,τι βλακεία βλέπετε στα διάφορα blogs χωρίς να το "φιλτράρετε" πρώτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν το είπε έτσι, αλλά εσύ όπως και πολλοί άλλοι το χάψατε αυτό που σας σέρβιραν!:rolleyes:

Ειλικρινά με κουράζει αυτή η απέραντη λάσπη κατά του Λεβέντη. Αν ξόδευαν 5 λεπτά να παρακολουθήσουν τα λεγόμενά του δεν θα έμπαιναν στη διαδικασία να διασπείρουν τέτοιες γελοιότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Ποιους νόμους πιο σκληρούς είπε θα εφαρμόσει?
Θα τον ακούσεις στη Βουλή.


Ο λαός αποφάσισε και τώρα πρέπει να υποστεί τις επιλογές του.

H ανακεφαλαίωση των τραπεζών με τα δικά του λεφτά είναι κοντά...:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα τον ακούσεις στη Βουλή.

Έχω δει πολλά βίντεο σκληρά μέτρα για τον λαό δεν ανέφερε ποτέ, αν εξαιρέσεις το δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι ο λεβεντης εχει βαλει ολη την οικογενεια του στα ψηφοδελτια και θα μπουν τωρα ως βουλευτες ενω απο την αλλη λεει οτι θελει να χτυπησει το ρουσφετολοι με τις οικογενειακες προσληψεις; κατι ακουσα αλλα δε ειμαι σιγουρος για αυτο, δε το λεω επιθετικα ας μου πει καποιος που γνωριζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
νικητης των φετινων εκλογων ηταν η αποχη ,τα ακυρα και τα λευκα...αυτο τα λεει ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κατ' εμέ το πόσο έξω έπεσαν οι δημοσκοπήσεις (ας το βαφτίσουμε μια απλή ατυχία, αν και πιστεύω ότι ήταν στοχευμένο), ήταν ο λόγος που δεν κατάφερε ο Λαφαζάνης να μπει στην Βουλή. Τα ποσοστά τον έδιναν σίγουρο, οπότε η νοοτροπία ήταν "ε μωρέ θα μπει, δεν χρειάζεται να τον ψηφίσω και εγώ αφού δεν πολυπείθει" -και κάπως έτσι είχαμε μικροδιαρροές προς Ανταρσυα που πήρε σχεδόν 1% και άκυρα-λευκά. Και για τον ίδιο λόγο κατάφερε τελικά ο Καμμένομπουμπούκος να μπει, αφού τα ποσοστά τον είχαν γύρω στο 2,5%.

Τώρα έχουμε μια φουλ μνημονιακή κυβέρνηση (δεν καταλαβαίνω τον λόγο ύπαρξης αξιωματικής αντιπολίτευσης αφού ο Μεϊμαράκης, η Φώφη και ο Θεοδωράκης στήριξαν στον Τσίπρα για να φέρει το Μνημόνιο 3), αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς με 155 έδρες οι διαρροές θα είναι κάτι παραπάνω από σημαντικές.
Εσείς που (ξανα)ψηφίσατε τον Σύριζα δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένατε με το μότο "να διώξουμε το παλιό" (όπου το παλιό βέβαια ήταν και αυτός, όχι?), πάντως ο Τσίπρας είναι ένας Πολιτικάντης και τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι ο λεβεντης εχει βαλει ολη την οικογενεια του στα ψηφοδελτια και θα μπουν τωρα ως βουλευτες ενω απο την αλλη λεει οτι θελει να χτυπησει το ρουσφετολοι με τις οικογενειακες προσληψεις; κατι ακουσα αλλα δε ειμαι σιγουρος για αυτο, δε το λεω επιθετικα ας μου πει καποιος που γνωριζει
Ναι, σε μη εκλόγιμες θέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Ναι, σε μη εκλόγιμες θέσεις

Κι αυτός εδώ που τα λέμε μαλακία έκανε...δηλαδή σε περιμένουν στη γωνία να στραβοπατήσεις για να σε λασπώσουν κι εσύ πας και μου βάζεις τη γυναίκα σου (ίσα για να συμπληρώσεις ψηφοδέλτιο ή το πολύ πολύ να κάνει 6 μήνες βουλευτίνα) και δίνεις "τροφή" σε όσους σε κυνηγάνε;:rolleyes:
Δηλαδή δε μπορούσε να βρει και να βάλει 5-6 νέα παιδιά αντί για τους συγγενείς του;

Εγώ πιστεύω ότι ένα ποσοστό γύρω στο 1%-2% το έχασε μ' αυτή του την κίνηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Δεν το είπε έτσι, αλλά εσύ όπως και πολλοί άλλοι το χάψατε αυτό που σας σέρβιραν!:rolleyes:

<<Εγώ, ο Βασίλης Λεβέντης, με τις γνωριμίες που έχω στην ευρώπη βγάζω την χώρα απο το μνημονιο μέσα σε δύο μήνες>>...
Δεν ήξερα ότι σηκώνει παρεξηγηση μια τέτοια(ξεκαθαρη) δηλωση:P

https://www.youtube.com/watch?v=RQUsE2kmY10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Και εμένα μου ήρθαν 2 εμβάσαματα από το εξωτερικό. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να πληρώσεις εξωτερικούς συνεργάτες/υπηρεσίες/προμηθευτές με δικά σου εμβάσαματα.


Τα blogs παραφράζουν τα λόγια του. Ο Λεβέντης υποσχέθηκε να καταργήσει το μνημόνιο εφαρμόζοντας νόμους φιλελεύθερους και πιο σκληρούς του μνημονίου. Νομοσχέδια τύπου καταργείς την ΕΡΤ χωρίς να δημιουργήσεις τη ΝΕΡΙΤ. Ανώτατη σύνταξη 1500 ευρώ.

Το μνημόνιο όσο σκληρό και να είναι το δημιούργησε αριστερή κυβέρνηση και προστατεύει τον κρατισμό με θύμα τον ιδιωτικό τομέα. Ο νέος που ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ έβγαλε τα μάτια μόνος του. Ανάπτυξη δεν πρόκειται να έρθει και κάποιοι θα εξακολουθούν να κατηγορούν τους μοναδικούς που μας δάνεισαν και μας έδωσαν παράταση ζωής, δηλαδή το ΔΝΤ και την Ε.Ε.

Τέλος το να κατηγορούν κάποιοι στο forum, ψηφοφόροι του ΟΧΙ, τον Λεβέντη για γραφικό παρουσιάζοντας βινετάκια δεκαετιών είναι γελοίο. Είναι και επίσημα η μόνη φωνή του μέσου πολίτη που δεν έχει συμφέρονται από τον κρατισμό.

Μα δεν το ήξερες; Στην Ελλάδα δεν γίνεται και δεν πρέπει να πειράξουμε το Κράτος, είμαστε μάλλον ευχαριστημένοι από τη τωρινή δομή και τη λειτουργία του... Όσο για τον ιδιωτικό τομέα, να πεθάνουν όλοι, δεν μας νοιάζει. Και αν πεις το αυτονόητο, ότι δηλαδή ο κρατικός μηχανισμός χρειάζεται αλλαγές, σε αποκαλούν νεοφιλελέ(βρισιά έχει καταντήσει πια) ή βολεμένο ή ψηφίζει ο πατέρας σου ΝΔ κλπ...
Και όχι, προσωπικά δεν ασπάζομαι τον νεοφιλελευθερισμό, ιδεολογικά είμαι κατά των ιδιωτικοποιήσεων, θα ήθελα το κράτος να είναι κυρίαρχο των καταστάσεων, αλλά δυστυχώς απ ό,τι βλέπω δεν μπορεί να το κάνει αυτό , τουλάχιστον προς το παρόν. Όταν γίνουν επιτέλους μεταρρυθμίσεις που χρειάζεται ο κρατικός μηχανισμός, τότε το συζητάμε ξανά από άλλη βάση... Μέχρι τότε πρέπει επιτε΄λους να γίνει δουλειά στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κι αυτός εδώ που τα λέμε μαλακία έκανε...δηλαδή σε περιμένουν στη γωνία να στραβοπατήσεις για να σε λασπώσουν κι εσύ πας και μου βάζεις τη γυναίκα σου (ίσα για να συμπληρώσεις ψηφοδέλτιο ή το πολύ πολύ να κάνει 6 μήνες βουλευτίνα) και δίνεις "τροφή" σε όσους σε κυνηγάνε;:rolleyes:
Δηλαδή δε μπορούσε να βρει και να βάλει 5-6 νέα παιδιά αντί για τους συγγενείς του;

Εγώ πιστεύω ότι ένα ποσοστό γύρω στο 1%-2% το έχασε μ' αυτή του την κίνηση...

Ο καθένας ασκεί την κριτική του. Πάντως, δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις για ρουσφετολόι, τουλάχιστον όχι ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Ο καθένας ασκεί την κριτική του. Πάντως, δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις για ρουσφετολόι, τουλάχιστον όχι ακόμη.

Όχι φυσικά...απλώς λέω ότι από μόνος του έδωσε "τροφή" για εκτόξευση λάσπης και πάτημα στον κάθε χάλια να του την πει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι αληθεια οτι ο λεβεντης εχει βαλει ολη την οικογενεια του στα ψηφοδελτια και θα μπουν τωρα ως βουλευτες ενω απο την αλλη λεει οτι θελει να χτυπησει το ρουσφετολοι με τις οικογενειακες προσληψεις; κατι ακουσα αλλα δε ειμαι σιγουρος για αυτο, δε το λεω επιθετικα ας μου πει καποιος που γνωριζει

Αυτό το αστείο πρέπει τα ΜΜΕ να το τελειώνουν. Έχουμε και λέμε:

Α. Μεντεσιδου Αναστασία, Επικεφαλής ψηφοδελτίου Καβάλας. Οι τετραδρικες παραχωρούνται στο μπόνους. Στην Καβάλα 3 πήγαν στον ΣΥΡΙΖΑ, ένας στην ΝΔ.

Β. Λεβέντης Ιωάννης, 20ος στην Β' Αθηνών. Η ΕΚ εξέλεξε 2 εκεί. Με βάση την τακτική που θα ακολουθήσει η ΕΚ, όπου οι Βουλευτές θα παραιτούνται ανά εξάμηνο, έχει μηδαμινές πιθανότητες να γίνει Βουλευτής, ποσω μάλλον εάν ο Λεβέντης κρατήσει την έδρα στην Β. Αθηνών.

Γ. Λεβέντη Ελένη, Επικεφαλής ψηφοδελτίου Γρεβενών. Μάς δουλεύετε; Για να βγει Βουλευτής πρέπει να πιάσει 30+%, είναι μονοεδρικη. Με άλλα λόγια, το γράφουν για να λασπολογούν έτι περαιτέρω.

Δ. Λεβέντη Παρασκευή, πρώτη στο Δωδεκανήσου. Είχε τις πιο πολλές πιθανότητες να βγει, όμως για έξι μήνες μόνο. Όμως η ΕΚ πήρε 2,97 εκεί.

Ε. Λεβέντης Κωνσταντίνος, 2ος στο Επικρατείας. Δεν το σχολιάζω καν.

Στ. Μεντεσιδου Δέσποινα (η συγγένεια δεν είναι σίγουρη, μάλλον υπάρχει), 7η στην Α' Αθηνών. Έχει τώρα τις πιο πολλές πιθανότητες να βγει, από όλους.

Πάντως έχω δύο πράγματα να πω, α. Κανείς δεν σχολιάζει το Μητσοτακεικο, που μάς έχει καταστρέψει και ευτυχώς έχασε ένα μέλος από την Βουλή (Αντιγόνη Λυμπερακη, Ποτάμι), αλλά μόνο με το Λεβεντικο. Επίσης, αυτοί τον στήριξαν και στο κόμμα 25 χρόνια, τόσο πολύ είναι οι μη εκλογιμες θέσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Πάντως έχω δύο πράγματα να πω, α. Κανείς δεν σχολιάζει το Μητσοτακεικο, που μάς έχει καταστρέψει και ευτυχώς έχασε ένα μέλος από την Βουλή (Αντιγόνη Λυμπερακη, Ποτάμι), αλλά μόνο με το Λεβεντικο. Επίσης, αυτοί τον στήριξαν και στο κόμμα 25 χρόνια, τόσο πολύ είναι οι μη εκλογιμες θέσεις;

Δεν ξέρεις ότι το Μητσοτακέικο δεν κάνει ούτε να το βρίζεις κι ότι αν τολμήσεις να το κάνεις θα γίνεις viral videάκι στο youtube;:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πάντως έχω δύο πράγματα να πω, α. Κανείς δεν σχολιάζει το Μητσοτακεικο, που μάς έχει καταστρέψει και ευτυχώς έχασε ένα μέλος από την Βουλή (Αντιγόνη Λυμπερακη, Ποτάμι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δεν το είπε έτσι, αλλά εσύ όπως και πολλοί άλλοι το χάψατε αυτό που σας σέρβιραν!
https://www.youtube.com/watch?v=-bg9-2tpFAs
Την άκουσα όλη την εκπομπή. (Άντεξα. Είμαι ήρωας.)
Δυστυχώς.
Ευτυχώς την άκουσα στο χ2.
Δυστυχώς δεν είχε χ3 το youtube.
Ευτυχώς με αντάμειψε το γέλιο.

Λοιπόν, αυτό που είπε είναι ότι θα βγει από το μνημόνιο σε δύο μήνες και το ερμήνευσε ως εξής: θα συμφωνήσει σε όλα με τους έξω, αλλά θα καθορίζει αυτός τα μέτρα που θα παίρνονται (βλ. 52:30).
Το να σου θέτουν τους στόχους και να σε ελέγχουν, ενόσω παίρνεις δικής σου κατασκευής μέτρα, δεν είναι έξοδος από τα μνημόνια. Τα μέτρα είναι μέτρα. Αυτά είναι που, όχι δε θέλει από ιδεοληψία, αλλά δεν αντέχει άλλο ο κόσμος. Μικρή σημασία έχει αν είναι εισαγόμενα ή ντόπια.
Ας δούμε, όμως, τι άλλα είπε:
Στο 10:02... του κακοφαίνεται αυτοί που... καταριούνται και αναθεματίζουν...
Στο 12:10 η Μάρα Ζαχαρέα ήθελε να τον κακοποιήσει επειδή ήθελε να κάνει εκπομπή για τη ζωή του
12:40 Το κόμμα του είπε θα πάρει πάνω από 10%
14:00 Ο ΣΥΡΙΖΑ θα έχει γύρω στο 26-27%, η ΝΔ 18-20%, ΑΝΕΛ εκτός Βουλής, ΔΗΜΑΡ εκτός Βουλής (μάλλον ο πρόεδρος δεν ήξερε ότι κατεβαίνει με ΠΑΣΟΚ...), ΠΑΣΟΚ εκτός, η ΧΑ θα χάσει προς ΝΔ. Σε όλα μέσα έπεσε...
16:30 Δε μπορούσε να βάλει πρώην στελέχη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ στα ψηφοδέλτια, γιατί τον ψηφίζει και η νεολαία τώρα..., αλλά αν αποδείξουν ότι άλλαξαν, θα τους πάρει στις επόμενες εκλογές.
21:50 Αν έκανε μία ώρα εκπομπή σε κάθε κανάλι πανελλαδικής εμβέλειας, θα έπαιρνε πάνω από 20%...
22:50 Στη Θεσσαλονίκη και στη Μακεδονία γενικά θα είναι πρώτο κόμμα η ΕΚ... Ελπίζω ο δημοσιογράφος, όντως να κράτησε την... κασέτα να του τη βάλλει άλλη φορά.
23:25 Στο 12% και με άνεση τρίτο κόμμα η ΕΚ. Τα κανάλια δίνουν μάχη για να τον βγάλουν τη μέρα των εκλογών. Τον βάζουν να υπογράψει συμφωνητικό για να βγει πρώτος σε αυτούς... "Στο Λαφαζάνη, γίνεται, όμως, αυτή η μάχη;"
25:25 "Θα δείτε και δημοσιογράφους Γερμανούς, Άγγλους, Αμερικανούς, να έρχονται για αυτό το φαινόμενο" (εννοεί τον εαυτό του που θα μπει μετά από τόσα χρόνια στη Βουλή) Επίσης (26:00) το ερευνούν αυτό το παγκόσμιο φαινόμενο από περιοδικά, όπως το Μπιλ (?) για το γιατί αυτόν τον άνθρωπο τον σοβαρό που έχει πέσει μέσα σε όλες του τις προβλέψεις, δεν το ψήφιζαν...
28:00 Για την ΛΑΕ "Δεν πρέπει να μπει κόμμα ανθρώπων που εκφράζουν ανοησίες και ασυναρτησίες". Αυτό το είπε ο Λεβέντης... για άλλον...
32:00 Τον αηδιάζει η οικογενειοκρατία, αλλά στα ψηφοδέλτιά του έχει βάλει συγγενείς και φίλους.
33:00 "και δε θα συναντηθώ ούτε με τον Τσίπρα" "Θα του πω: φιλαράκο, συμφωνείς; Αν ναι, τους 30 βουλευτές μου τους έχεις από τώρα", αλλά πιο κάτω (36:40) δε μπορεί να μπει σε μια κυβέρνηση με τον γελοίο Τσίπρα, γιατί είναι αυτός είναι σοβαρός άνθρωπος...
43:10 Αμέσως θα βγει η Ελλάδα από τα μνημόνια. Σε δυο μήνες με τις γνωριμίες που έχει στην Ευρώπη.
50:35 "[Οι Λαφαζανικοί] έχουν μόνο ηλίθια συνθήματα". "Ρωτήστε τους [την ΛΑΕ] με ποια ώρα θέλουν να μοιάζει η Ελλάδα πηγαίνοντας στη δραχμή". Από όσο έμαθα του ετοιμάζουν Πούλιτζερ για την πανέξυπνη και πρωτότυπη ερώτηση...
52:30 "Θα συμφωνήσω με τους Γερμανούς στους στόχους, αλλά θα πω αφήστε με να προχωρήσω με τις δικές μου μεταρρυθμίσεις". Αυτό το ονόμασε πριν στο 43:10 ως εντός διμήνου έξοδο από τα μνημόνια...
57:35 "Έχω βάσιμα στοιχεία ότι πάνω από 30-35% των ΔΕΚΟ των δήμων και του δημοσίου τομέα είναι αργόμισθοι, δηλαδή λουφάρουν ή δεν πάνε καθόλου". Πού είναι τα στοιχεία, ρε, πρόεδρε;
58:10 Όταν θα πιάνεται συνταξιούχος που παίρνει πάνω από 1000€ να δουλεύει, να του κόβεται η σύνταξη δια παντός. Τον αριθμό τους υπολογίζει σε 400.000. Ας μη ρωτήσω για στοιχεία.
1:03:15 Θα γυρίσουν λέει 130δις στην Ελλάδα από το εξωτερικό με πέναλτι 15% και όσα χρησιμοποιήθηκαν για αγορές ακινήτων να δημευθούν. Όλα αυτά με.. συμφωνία που θα κάνει με το εξωτερικό (?)... Προφανώς κανείς δεν τον ενημέρωσε για τη συνθήκη του Μάαστριχτ.
1:04:30 Θα πάει στους Γερμανούς και θα τους πει να μεταφέρουν τα ομόλογα των πρώτων πέντε ετών (?) πιο πέρα (πόσο; ) και άτοκα... Κάποιος λογαριάζει χωρίς τον ξενοδόχο...
1:04:45 Ο Γλέζος λέει μπούρδες. Θέμα κατοχικού δανείου δεν υπάρχει, έχει ξεπληρωθεί διαφορετικά από το '60.
1:19:00 Εντός τριών ετών θα έχουμε πλεόνασμα 3% και θα βγούμε στις αγορές, αν εφαρμοστεί το πρόγραμμα της ΕΚ... Φαντάζομαι θα έχει ολοκληρωμένη οικονομοτεχνική μελέτη για να το λέει αυτό...
1:20:15 Γλοιώδες γλύψιμο στον δημοσιογράφο και στον ιδιοκτήτη του μέσου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Oκ νικητής ο Σύριζα με μεγάλη διαφορά από την ΝΔ.
3η δυστυχώς η χα και 4ο το Πασοκ.
Το ποτάμι δε τα πήγε και τόσο καλά αλλά η Λαφαζάνης εκτός βουλής δε το περίμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτό που είπε είναι ότι θα βγει από το μνημόνιο σε δύο μήνες και το ερμήνευσε ως εξής: θα συμφωνήσει σε όλα με τους έξω, αλλά θα καθορίζει αυτός τα μέτρα που θα παίρνονται (βλ. 52:30).
Το να σου θέτουν τους στόχους και να σε ελέγχουν, ενόσω παίρνεις δικής σου κατασκευής μέτρα, δεν είναι έξοδος από τα μνημόνια. Τα μέτρα είναι μέτρα. Αυτά είναι που, όχι δε θέλει από ιδεοληψία, αλλά δεν αντέχει άλλο ο κόσμος. Μικρή σημασία έχει αν είναι εισαγόμενα ή ντόπια.

Ο Γλέζος λέει μπούρδες. Θέμα κατοχικού δανείου δεν υπάρχει, έχει ξεπληρωθεί διαφορετικά από το '60.

Η Ελλάδα χρειάζεται ούτως ή άλλως μέτρα για να νοικοκυρευτεί, το θέμα είναι τα μέτρα αυτά να είναι στοχευμένα και προς τη σωστή κατεύθυνση, όχι "γαμάμε τον Ιδιωτικό τομέα για να ταΐζουμε τα κομματόσκυλα μας"...μόνο στο μυαλό μερικών ονειροπόλων υπάρχουν "μαγικές" λύσεις του τύπου "διαγράφω μονομερώς το χρέος", "δραχμή" και λοιπές μπούρδες κι ευτυχώς το κόμμα των ονειροπόλων αυτών πήρε την απάντηση που του αρμόζει!;)
Το έχει πει σε ανύποπτο χρόνο, "αν δεν πληρώσει κανείς πτωχεύουμε"!Απλά και ξεκάθαρα...

Για το κατοχικό δάνειο, τις Γερμανικές αποζημιώσεις κ.λπ. τα λέει στο παρακάτω video...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top