Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;

Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 232)
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 35 15.1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 17 7.3%
  • ΛΑΕ

    Ψήφοι: 18 7.8%
  • ΠΟΤΑΜΙ

    Ψήφοι: 10 4.3%
  • ΧΑ

    Ψήφοι: 21 9.1%
  • ΑΝΕΛ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΙΔΗΣΟ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 0.9%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 43 18.5%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΕΠΑΜ

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • ΑΠΟΧΗ 'Η ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 28 12.1%
  • ΤΕΛΕΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

    Ψήφοι: 3 1.3%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 10 4.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εδώ πήγε στην εκπομπή του Καζάκη και μιλάγανε πόσες ώρες.

σε 1 εκπομπή πήγε πήγαινε εσύ και εγώ να του πούμε ήμαστε κομουνιστές ή να τον στείλουμε επιστολή δε θα την διαβάσει καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
σε 1 εκπομπή πήγε πήγαινε εσύ και εγώ να του πούμε ήμαστε κομουνιστές ή να τον στείλουμε επιστολή δε θα την διαβάσει καν

:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εκεί που τον περικύκλωσαν τι ήθελες να κάνει.
2ον αυτό με την επιστολή που πρέπει να του γράφεις δεν είμαι κουμουνιστής αυτό εγώ το ξέρω δεν είναι λόγια του αέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Στην πράξη κρίνεται πρωτίστως ο πολιτικός, όχι στο αν πέταξε και μερικές παπαριές στα πάνελ. Και ως υπουργός υγείας ο μπουμπούκος διέπρεψε. Πείτε μου 1 (ολογράφως: έναν) υπουργό του εκτρώματος των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ που μπορείτε να ισχυριστείτε εντίμως ότι έκανε καλά τη δουλειά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Στην πράξη κρίνεται πρωτίστως ο πολιτικός, όχι στο αν πέταξε και μερικές παπαριές στα πάνελ. Και ως υπουργός υγείας ο μπουμπούκος διέπρεψε. Πείτε μου 1 (ολογράφως: έναν) υπουργό του εκτρώματος των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ που μπορείτε να ισχυριστείτε εντίμως ότι έκανε καλά τη δουλειά του.

βρες μου εσύ 1 υπουργο που έκανε όλο σωστα στην δουλειά του οχι από συριζο ανελ από όλους.
Πολύ απλά δε θα βρεις (υπενθύμιση δε θα ψηφίσω ούτε πασοκ συριζα νδ ανελ κκε και χρυση αυγη ούτεε λαος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια πολυφωνία τι λες; Μίλησα πουθενά εγώ για φίμωση ή οτιδήποτε; Δηλαδή δε κατάλαβα στο όνομα της δημοκρατίας είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να φιλάμε τον κώλο του καθενός; Είναι κατά της δημοκρατίας το να λέω τη γνώμη μου για το Λεβέντη και την αντιμετώπιση του συστήματος προς αυτόν;

Αν μας αρέσει αυτό που λέει ο άλλος είνια δημοκράτης αν όχι επικαλούμαστε το σεβασμό στον κάθε καραγκιόζη ( όχι εσένα ) και τις υποτιθέμενες απόψεις του. Νέα κόλπα κι αυτά. Ο σεβασμός κερδίζεται λένε.

Κανενός τον κωλο δεν είσαι υποχρεωμένος. Όμως το να επικροτείς σιωπηρά απαράδεκτες, ανήθικες και σιχαμερες επιθεσεις εναντιεπεναντιον οποιουσδήποτε οδηγεί σε αυτό που σου έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα. Εάν εσύ το καταλαβαίνεις αλλιώς, δικό σου θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
εκεί που τον περικύκλωσαν τι ήθελες να κάνει.
2ον αυτό με την επιστολή που πρέπει να του γράφεις δεν είμαι κουμουνιστής αυτό εγώ το ξέρω δεν είναι λόγια του αέρα

Όταν ήθελε μπορούσε να πάει χωρίς να τους συναντήσεις όποως κάνουν και οι άλλοι. Λες και δεν ήξερε ότι θα το περικύκλωναν.

Σας λέει ωμά την αλήθεια και κάποιοι τον θεωρούν λαικιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
βρες μου εσύ 1 υπουργο που έκανε όλο σωστα στην δουλειά του οχι από συριζο ανελ από όλους.
Πολύ απλά δε θα βρεις (υπενθύμιση δε θα ψηφίσω ούτε πασοκ συριζα νδ ανελ κκε και χρυση αυγη ούτεε λαος)

δεν υπάρχει το τέλειο στη ζωή, το μόνο σίγουρο είναι οι υπουργοί των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ ήταν οι χειρότεροι υπουργοί της μεταπολίτευσης. δηλαδή λίγες μέρες έχουμε υπηρεσιακή κυβέρνηση και ξαναθυμηθήκαμε πώς είναι να κυβερνάται στοιχειωδώς ένα κράτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
δεν υπάρχει το τέλειο στη ζωή, το μόνο σίγουρο είναι οι υπουργοί των ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ ήταν οι χειρότεροι υπουργοί της μεταπολίτευσης. δηλαδή λίγες μέρες έχουμε υπηρεσιακή κυβέρνηση και ξαναθυμηθήκαμε πώς είναι να κυβερνάται στοιχειωδώς ένα κράτος

σφάλμα χερότερος ήταν ο χρυσοχοϊδης για μένα που υπέγραφε χωρίς να διαβάζει καν (
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
ναι αλλα εξαρθρωσε και μια 17Ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ναι αλλα εξαρθρωσε και μια 17Ν

επειδή μια βόμβα έσκασε στα χέρια τους.
αν έχεις τύχη διάβαινε.
Πίστεψε με αυτό ήταν καθαρό θέμα τύχης μπορεί να ήταν και γαλάζιος υπουργός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
αν το κρατος τελει υπο διαλυση (βλ. ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ καλη ωρα) τιποτα δε λειτουργεί σωστα, ουτε η αντιτρομοκρατικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
αν το κρατος τελει υπο διαλυση (βλ. ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ καλη ωρα) τιποτα δε λειτουργεί σωστα, ουτε η αντιτρομοκρατικη

από το 2000 δε λειτουργεί (σχεδόν τίποτα σωστά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σας λέει ωμά την αλήθεια και κάποιοι τον θεωρούν λαικιστή...

Ποια αλήθεια? Μας λέει ένα γεγονός όπως το αποκαλεί, ακριβώς επειδή λάβαμε την δράση του ΠΑΣΟΚ. Αν δεν λαμβάναμε την εξής δράση, δηλαδή νέο δάνειο που μας βάζει μεγαλύτερο χρέος και μπαίνουμε όλο και περισσότερο μέσα + μνημόνιο, ποιος ξέρει τι θα γινόταν? Ο κύριος Άδωνις λέει Βενεζουέλα. Είναι μια άποψη και αυτή. Τόσες απόψεις υπάρχουν ότι όχι μόνο δεν θα γινόμασταν Βενεζουέλα, αλλά δεν θα είχαμε και ΟΛΟΥΣ τους τόκους που έχουμε φάει από το μνημόνιο 1 μέχρι το μνημόνιο 3, που μας έχουν βυθίσει τόσο βαθιά στο χρέος που είναι αδιανόητο να ξεπληρώσουμε. Αλλά για κάποιον λόγο θεωρείς την άποψη του σωστή, ενώ είναι γνωστός κωλοτούμπας και λανθασμένη τόσον Ελλήνων και ξένων οικονομολόγων.

Επίσης ο κύριος Άδωνις λαμβάνει τα γεγονότα όπως τα λέει από το 2010 και μετά. Ποιοι κυβέρνησαν πριν, και πως μας έφεραν εδώ, νομίζω τα ξέρουμε. ΝΔ και ΠΑΣΟΚ. Για αυτό δεν μιλάει ποτέ για το πως φτάσαμε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Οσα δεν έκανε η κυβέρνηση Τσίπρα για τους πρόσφυγες σε τρεις μήνες, τα έκανε η υπηρεσιακή σε 23 ώρες!


Από το βράδυ του περασμένου Σαββάτου, όταν και η Βασιλική Θάνου, πραγματοποίησε σύσκεψη στο Μαξίμου με τους αρμόδιους υπουργούς, όλα μπήκαν σε μια τάξη

Όσα δεν κατάφερε να κάνει η κυβέρνηση του ΣΥΡΙΖΑ για τους μετανάστες και τους πρόσφυγες σε τρεις μήνες, τα έκανε η υπηρεσιακή κυβέρνηση σε τρεις μόνο ώρες, αφού τόσο διήρκεσε η σύσκεψη κατά τη διάρκεια της οποίας ελήφθησαν όλες οι αποφάσεις που οδήγησαν τελικά στην αποσυμφόρηση του προβλήματος.

Κι όμως, μέσα σε λιγότερο από ένα 24ωρο οι αρμόδιες υπηρεσίες της υπηρεσιακής κυβέρνησης ταυτοποίησαν στο νησί της Μυτιλήνης 17.200 μετανάστες, μια διαδικασία που έγινε με τη βοήθεια της Αστυνομίας, του Λιμενικού, του Ερυθρού Σταυρού και εθελοντών.

Από το βράδυ του περασμένου Σαββάτου, όταν και η υπηρεσιακή πρωθυπουργός Βασιλική Θάνου, πραγματοποίησε σύσκεψη στο Μέγαρο Μαξίμου με τους αρμόδιους υπουργούς, όλα μπήκαν σε μια τάξη.

Με συντονιστή τον υπουργό Ναυτιλίας, Χρήστο Ζωή, ξεκίνησαν να γίνονται όλες οι απαραίτητες ενέργειες έτσι ώστε να αποσυμφορηθεί η κατάσταση όσο το δυνατόν συντομότερα στο νησί του Βορείου Αιγαίου, το οποίο τις τελευταίες τέσσερις ημέρες έφτασε να φιλοξενεί περισσότερους από 20.000 μετανάστες.

Από το απόγευμα της Δευτέρας δημιουργήθηκαν 50 σημεία καταγραφής των μεταναστών στο γήπεδο του νησιού και σε άλλα σημεία, ενώ ο υποστράτηγος της Αστυνομίας μετέβη στο Μυτιλήνη προκειμένου να συντονίσει από κοντά όλες τις ενέργειες.

Από το απόγευμα της Δευτέρας μέχρι και το απόγευμα της Τρίτης, σε 23 ώρες ταυτοποιήθηκαν 17.200 μετανάστες και πρόσφυγες, εκ των οποίων 7.600 ταξίδεψαν προς τον Πειραιά.

Πάντως, ιδιαίτερα σημαντικό για την επίλυση του ζητήματος είναι και το γεγονός ότι αυξήθηκαν τα έκτακτα δρομολόγια στο νησί, αφού πλέον από ένα περίπου σε καθημερινή βάση, υπάρχουν τρία και το πλοίο της γραμμής.

«Δεν πρέπει να εφησυχάζουμε. Υπάρχει σημαντική αποσυμφόρηση μετά τις αποφάσεις που πήραν η κυρία Θάνου και οι αρμόδιοι υπουργοί, ωστόσο, πρέπει να συνεχιστεί η προσπάθεια αυτή και τις επόμενες ημέρες, καθώς υπάρχει μια συνεχόμενη ροή μεταναστών που έρχονται στο νησί και παράλληλα πρέπει να αξιοποιηθούν πλήρως όλοι οι πόροι», είπε στο protothema.gr η Περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου, Χριστιάνα Καλογήρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ θα φέρω ένα αντιπαράδειγμα προς υπεράσπισην του Άδωνι και όποιος θέλει ας καθίσει να το σκεφτεί λίγο:

Μέχρι στιγμής τα σημαντικότερα επιχειρήματα εναντίον του είναι ότι
α) Κατέστρεψε την υγεία, πιθανολογώ λόγω της επιβολής του κομίστρου των 5 ευρώ κατά την είσοδο στο νοσοκομείο για περίθαλψη,
β) ότι δεν συναναστρέφεται και δεν μιλάει με άτομα από άλλους ιδεολογικούς χώρους,
γ) ότι τον κράζουν όλοι.

Θα ξεκινήσω από το τελευταίο που είναι και το πιο απλό: Το τι λέει το 99,9% του πληθυσμού για ένα άτομο δεν αποτελεί τεκμήριο για την ορθότητα του τι λένε. Κοινώς, άμα εγώ βγω ότι ο Άδωνις κατέστρεψε την υγεία, γιατί επέβαλλε το α,β,γ,δ μέτρο, ο Άδωνις βγει και πει ότι τα α,β,γ,δ μέτρα ήταν απαραίτητα και ο υπόλοιπος κόσμος αναπαράγει το κομμάτι ότι ο Άδωνις είναι βλάκας και κατέστρεψε την υγεία, χωρίς να παρουσιάσει τα μέτρα, τότε ο υπόλοιπος κόσμος έχει άδικο, διότι αναπαράγει μερικώς απόψεις που διαμορφώθηκαν από τρίτους. Εγώ μπορεί να έχω δίκιο, γιατί έχω γράψει 4-5 επιχειρήματα, ο Άδωνις μπορεί να έχει δίκιο, γιατί έχει προβάλλει αντίστοιχα αντι-επιχειρήματα, όλος ο υπόλοιπος κόσμος έχει άδικο, γιατί βάλλει κατηγορίες χωρίς αιτιολόγηση. Άρα, επειδή "όλοι" πιστεύουν ότι ο Άδωνις δεν υπηρέτησε καλά τις θητείες του στα υπουργεία, δεν αποτελεί επουδενί τεκμήριο.

Για το αν συναναστρέφεται ή όχι με άτομα από άλλους ιδεολογικούς χώρους, χρειάζονται και τα αντίστοιχα βίντεο να το υποστηρίζουν. Μέχρι στιγμής έχω δει 2 ή 3 βιντεάκια από τον akiko, όπου ο Άδωνις δέχεται και απαντάει σε κατηγορίες εναντίον από άτομα της αριστεράς. Αυτό που δεν βλέπω είναι τα άτομα αυτά να ανταπαντούν σε όσα δίνει προς απάντηση ο Άδωνις, αντ' αυτού συνεχίζουν το τροπάριο τους. Συγγνώμη, αλλά όταν κάποιος με κατηγορεί για κάτι, του εξηγώ γιατί έχει άδικο και συνεχίζει να με κατηγορεί, χωρίς να προσπαθεί καν να καταρρίψει τα νέα επιχειρήματα που έχω προβάλλει, ποιο το νόημα να συνεχίσω να προσπαθώ? Αν όντως έχουν δίκιο αυτοί και ο Άδωνις άδικο, γιατί απλά δεν καταρρίπτουν τα επιχειρήματα που προβάλλει προς υπεράσπισή του, και απλά συνεχίζουν και επαναλαμβάνουν τα ίδια?

Και για το παράβολο των νοσοκομείων...:
Πέρσι το Πάσχα πήγαμε με τον πατέρα μου 3 μέρες στην Κύπρο (Πάφος), μετά την χειμερινή εξεταστική. Το δεύτερο βράδυ άρχισε να τον πονάει το δόντι του και μέχρι το επόμενο πρωί είχε πρηστεί το αριστερό μάγουλο το, σε σημείο να μην μπορεί να ανοίξει το ένα του μάτι. Παίρνουμε ταξί για το νοσοκομείο (το οποίο ήταν έξω από την πόλη και δεν υπήρχε γραμμή λεωφορείου που να πηγαίνει ως εκεί), μπαίνουμε μέσα και ψάχνουμε έναν γιατρό να τον κοιτάξει. Εκεί μας λένε ότι, για να τον κοιτάξει γιατρός πρέπει να πάει στη γραμματεία (25+ άτομα ουρά να περιμένουν), να πληρώσει είσοδο 15 ευρώ, προκειμένου να τον δεχθεί γιατρός να τον ελέγξει. Κατόπιν, αφού πλήρωνε το παράβολο, το τσεκάπ από τον γιατρό και ό,τι έξτρα χρειαζόταν, χρεώνονταν ξεχωριστά. Επίσης, το ενδεχόμενο να πλήρωνε 15 ευρώ για είσοδο και να μην υπάρχει οδοντίατρος να τον κοιτάξει ήταν ανοικτό, δεν υπήρχε δηλαδή εγγύηση ότι θα κάνεις "εισαγωγή" και θα σε εξετάσουν.
Τέλος πάντων, μπήκε στην ουρά, και αφού μετά από μισή ώρα είχαν εξυπηρετηθεί 2 με 3 άτομα στην γραμματεία, φύγαμε και πήγαμε στα επείγοντα. Εκεί ήθελαν παράβολο 5 ευρώ, αλλά δεν είχαν διαθέσιμο οδοντίατρο να τον κοιτάξει. Αφού είχαμε φάει μια ώρα χωρίς αποτέλεσμα, φωνάξαμε το ταξί να μας κατεβάσει και ρωτήσαμε άμα έχει κάποιον γνωστό του οδοντίατρο να μας παραπέμψει. Μας άφησε σε έναν ξάδερφο του κοντά στο ξενοδοχείο (επαγγελματίας ιδιώτης με δικό του ιατρείο), ο ιατρός μας δέχθηκε με το που πατήσαμε το πόδι μέσα, τον κοίταξε, του είπε να πάρει ένα παυσίπονο και μόλις γυρίσουμε Ελλάδα να πάει κατευθείαν στον οδοντίατρο του να διορθώσει τη γέφυρα. Και όταν τον ρώτησε τι οφείλουμε για την επίσκεψη, ο γιατρός δεν δέχθηκε να πληρωθεί, αφού, όπως είπε, έριξε μόνο μια ματιά και τίποτα άλλο.
Για αντιπαραβολή, το δημόσιο νοσοκομείο ήθελε 15 ευρώ + πληρωμή γιατρού + δεν ξέρω τι άλλο, την στιγμή που ο ιδιώτης το θεωρούσε κλοπή να πάρει έστω και 5 ευρώ...
Προσωπικά, ναι, το θεωρώ κοροϊδεία να χρειάζεται να πληρώσεις είσοδο, για να έχει πρόβαση σε ένα αγαθό που υποτίθεται πληρώνεις εμμέσως, μέσω της φορολογίας σου. Αλλά το θεωρώ, επίσης, υπερβολή να χαρακτηρίζουμε το συγκεκριμένο μέτρο ως την καταστροφή της δημόσιας υγείας, όταν δίπλα μας υπάρχουν πολύ χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο Μειμαράκης αντί να απαντάει αυτό που τον ρωτάνε πετάει σπόντες για άλλους χωρίς να έχει καμιά σχέση η ερώτηση με αυτο που λεει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τραγική η Γεννηματά. Απορώ γιατί έδιωξαν τον Βενιζέλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τραγική η Γεννηματά. Απορώ γιατί έδιωξαν τον Βενιζέλο...

Δεν μπορώ να αποφασίσω ποιος ειναι πιο τραγικός. Μάλλον η Γεννηματά όπως λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν μπορώ να αποφασίσω ποιος ειναι πιο τραγικός. Μάλλον η Γεννηματά όπως λες.
Σε μερικές ερωτήσεις η Γεννηματά φαινόταν σαν να τα είχε μάθει παπαγαλία. Πολύ λίγη.

Με τη σειρά από το χειρότερο στον καλύτερο
Γεννηματά
Μειμαράκης
Καμμένος
Τσίπρας
Κουτσούμπας
Θεoδωράκης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top