Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;

Tι θα ψηφίσετε στις εκλογές του Σεπτεμβρίου;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 232)
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 35 15.1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 17 7.3%
  • ΛΑΕ

    Ψήφοι: 18 7.8%
  • ΠΟΤΑΜΙ

    Ψήφοι: 10 4.3%
  • ΧΑ

    Ψήφοι: 21 9.1%
  • ΑΝΕΛ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΙΔΗΣΟ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 0.9%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 43 18.5%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΕΠΑΜ

    Ψήφοι: 6 2.6%
  • ΑΠΟΧΗ 'Η ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 28 12.1%
  • ΤΕΛΕΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%
  • ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

    Ψήφοι: 3 1.3%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 10 4.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Στρατηγικές "φίμωσης" ακολουθούν μόνο τα απολυταρχικά καθεστώτα. Έχουμε καμιά δικτατορία και δεν το ξέρω? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Πριν 3 χρόνια πέρασε από το περίπτερό μου στη ΔΕΘ ο λεβέντης (αρνούμαι να τον γράψω με κεφαλαίο). Κάπνιζε στα μούτρα μου μπροστά στα προϊόντα μου και έπεφταν οι στάχτες παντού στον κλειστό χώρο. Διάβασε την ταμπέλα "Πυλιακή γη" και άρχισε να με βρίζει μπροστά σε όλους για τον Σαμαρά. Αυτό το γίδι λείπει από τη Βουλή για να ολοκληρωθεί το μαντρί. ‪#‎ουστ‬
Εσένα ποιο είναι το πρόβλημά σου; θες μήπως να ψάξουμε κωλοτούμπες Σαμάρα και γενικά ΝΔ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Εσένα ποιο είναι το πρόβλημά σου; θες μήπως να ψάξουμε κωλοτούμπες Σαμάρα και γενικά ΝΔ;

Κι επειδή έκανε κωλοτούμπες ο Σαμαράς δικαιολογείται ο άλλος να φέρεται σαν Ούνος;

Τι στο καλό, Λογική δεν κάνατε στο Λύκειο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Αχ! Δε ξέρω τι να ψηφίσω σ' αυτές τις εκλογές (1η φορά μου συμβαίνει αυτό) και δε βοηθάτε καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αχ! Δε ξέρω τι να ψηφίσω σ' αυτές τις εκλογές (1η φορά μου συμβαίνει αυτό) και δε βοηθάτε καθόλου

Φίλε αν δε ξέρεις τι να μη ψηφίσεις να σκέφτεσαι και το λευκό χωρίς να σκεφτείς ότι πάει στο 1ο κόμμα.
Τώρα αν θες να ψηφίσεις μόνο κόμμα σου λέω να μην ψηφίσεις:
Πασοκ-Δημαρ
Νέα Δημοκρατία
Σύριζα
Χρυσή Αυγή
γιατί είναι ότι χειρότερο τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos1988

Νεοφερμένος

Ο giorgos1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
1. Αν το κάνετε αυτό αγάπες μου θα σας πετάξουν έξω απο την ευρωπαική ένωση και μάλιστα άτακτα χωρίς κανένα σχέδιο, εκτός αν σεβαστούν το αιλυνοικό σας αίμα και προσκυνήσουν τα τατουάζ με τους αγκυλωτούς στα στιβαρά σας μπράτσα.

Αυτά τώρα τα λέει ενας άπλυτος του ΚΚΕ ενός κόμματος που υπάρχει για να υπάρχει δεν θέλει να κάνει κυβέρνηση και παίρνει ΤΣΑΜΠΑ κρατικές επιχορηγήσεις και μετά ζητιανεύει και απο τα πρόβατα του κόμματος κουπόνια.Θα μας πετάξουν άτακτα απο την ευρωπαική ένωση ΣΟΒΑΡΑ? Απο την Ευρωπαική 'Ενωση δεν μπορούν να μας πετάξουν απο την Ευρωζώνη στα @@ δεν πανε να μας πετάξουν γυρνάμε στη δραχμή και τυπώνουμε τη δραχμή.Για πες μας το ΚΚΕ τι θα κάνει ΕΑΝ ποτέ βγεί κόμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια ερώτηση: Oι λεγόμενοι αντιμνημονιακοί είναι υπέρ του Ευρώ?
Η νομισματική ένωση είναι σαθρά δομημένη, βασισμένη σε προσδοκίες που αγνοούσαν την πραγματικότητα(ότι είναι πχ βέλτιστη νομισματική περιοχή) μπλα μπλα μπλα... και μπορώ να συνεχίζω για ώρες. Ωστόσο ,στις δεδομένες συνθήκες και με τους υφιστάμενους συσχετισμούς ισχύος μπορούσε να γίνει η ρήξη?
Αναπόφευκτα ,ο ΣΥΡΙΖΑ θα βρισκόταν απέναντι στις αντικρουόμενες εξαγγελίες του. Τέλος στα μνημόνια και μέσα στην Ε.Ε δεν γίνεται.

Πολλά θα είχαν λυθεί αν το δημοψήφισμα ήταν: Ναι στο μνημόνιο και εξασφάλιση ευρωπαϊκής πορείας ή όχι στο μνημόνιο και βλέπουμε.
Έτσι ο ίδιος ο λαός θα επέλεγε τι θα ήθελε. Θα είχαμε γλιτώσει την μετατροπή του ΟΧΙ σε ΝΑΙ γιατί η συμφωνία που ήρθε δεν ήταν καλύτερη απ την πρόταση Γιουνκερ και ο ίδιος ο Τσίπρας (πηγαίνοντας στα κομματικά) τον πονοκέφαλο Λαφαζάνη.
Το ερώτημα είναι,τι θα επέλεγε ο λαός σε ένα τέτοιο ερώτημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Μόνο αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε θα ναι μεγάλη η διαφορά σύριζα νδ
1 γιατί ο σύριζα απο αντιμηνμονιακος έγινε μνημονιακός
2 η διάσπαση σύριζα

Είχε 36%. Θα χάσει το πολύ εφτά τοις εκατό από λαε . Θα χάσει μάξιμουμ 5% λόγω μετατροπής σε μνημονικό. Ταβάνι Τσίπρα στο 25%. Η νδ, μόνο εάν παρουσιάσει κάτι σοβαρό, θα φτάσει αυτό το ποσοστό, αλλιώς μπορεί με το ζόρι και να φτάσει το 20%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Είχε 36%. Θα χάσει το πολύ εφτά τοις εκατό από λαε . Θα χάσει μάξιμουμ 5% λόγω μετατροπής σε μνημονικό. Ταβάνι Τσίπρα στο 25%. Η νδ, μόνο εάν παρουσιάσει κάτι σοβαρό, θα φτάσει αυτό το ποσοστό, αλλιώς μπορεί με το ζόρι και να φτάσει το 20%.

Νέα Δημοκρατία θα ανέβει Σύριζα θα κατέβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νέα Δημοκρατία θα ανέβει Σύριζα θα κατέβει

Εγώ σού είπα υπό ποιές προϋποθέσεις πιστεύω ότι θα ανέβει η νδ. Ο σύριζα, όχι απλά θα πέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ σού είπα υπό ποιές προϋποθέσεις πιστεύω ότι θα ανέβει η νδ. Ο σύριζα, όχι απλά θα πέσει...

Τα μούτρα του θα φάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.

Κι εσύ χρυσαυγίτισσα;

Διάβασε εδώ μπας και σου ανοίξουν τα μάτια (αν και αμφιβάλλω, η βλάβη μοιάζει ανήκεστη):

Κυκλοφορεί τις τελευταίες μέρες ένα οπτικοακουστικό σκουπίδι - κάτι σαν χιπ χοπ με κρητική λύρα (για όποιον με ξέρει, εν προκειμένω η κρητική λύρα είναι το λιγότερο ενοχλητικό) με την συμμετοχή αντισυστημικού πρώην famestoryτη, όπου ένας "λεβέντης" εκδιώκει από τον καφενέ του χωριού έναν "κακό" πολιτικό. Στη συνέχεια, μιμούμενος τα συμπαθέστατα κρι-κρι, στέλνει έναν ευλογημένο ΠΣΟΦΟ στον πολιτικό, ο οποίος παθαίνει έμφραγμα στη μέση του δρόμου και του καίγεται και το αμάξι. Στη συνέχεια, ο "λέβέντης" δίνει μια και σπάει την τηλεόραση του καφενέ. Καθ' όλη τη διάρκεια του "δράματος", ο Κρητίκαρος μονολογεί μονότονα "να σταθεί στα πόδια του", προφανώς δυσκολευόμενος από τον Βόσπορο που έχει καταναλώσει σε κρασί.
Όλο το παραπάνω θα είχε ελάχιστο ενδιαφέρον, αν δεν συγκέντρωνε ρίγη ενθουσιασμού από συμπολίτες μας με πλήρη εκλογικά δικαιώματα, οι οποίοι το αποθεώνουν. Η αγάπη προς οτιδήποτε αντι-πολιτικό είναι βαθύτατη πληγή, από την οποία αναβλύζουν η Χρυσή Αυγή, οι Αγανακτισμένοι, οι Δραχμιστές και παντός χρώματος κρετίνοι. Επάξια παίρνει το βραβείο "Πίσω στα χωριά σας" αυτού του μήνα, με μόνη ευχή τον επόμενο να μην χρειαστεί να φτάσουμε σε τέτοια λέβελ σιχασιάς για την "πρωτιά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Προσιτός και απλός, ξεκάθαρος, αλλά πάνω από όλα ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ!
Έτσι φαίνεται τώρα. Ελπίζω να παραμείνει και μετά έτσι.
Πάντως, δεν νομίζω να συγκινήθηκε τόσο πολύ για τα μάτια του κόσμου. Δεν νομίζω να μπορεί άνθρωπος να το κάνει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Είχε 36%. Θα χάσει το πολύ εφτά τοις εκατό από λαε . Θα χάσει μάξιμουμ 5% λόγω μετατροπής σε μνημονικό. Ταβάνι Τσίπρα στο 25%. Η νδ, μόνο εάν παρουσιάσει κάτι σοβαρό, θα φτάσει αυτό το ποσοστό, αλλιώς μπορεί με το ζόρι και να φτάσει το 20%.
Η ΝΔ στις εκλογές του Ιανουαρίου είχε 28%, οπότε νομίζω ότι τα ποσοστά της θα κινηθούν και πάλι σε αυτά τα επίπεδα ή, ακόμη, θα έχουν ανοδική πορεία. Όσοι τους στήριξαν τον Ιανουάριο, θα τους στηρίξουν και τώρα, δεδομένου ότι η ΝΔ "φλερτάρει" με την πρώτη θέση.
Αντίθετα, ο ΣΥΡΙΖΑ μετράει πολλές απώλειες, γιατί διασπάστηκε σε δύο κόμματα και μάλιστα πολλά από τα πρόσωπα που έφυγαν είχαν συγκεντρώσει τις περισσότερες ψήφους στην περιφέρειά τους (πχ. η Κωνσταντοπούλου στην Α' Αθηνών αμέσως μετά τον Τσίπρα, ο Βαρουφάκης στη β' Αθηνών, η Ραχήλ Μακρή στην Κοζάνη, ο Λαπαβίτσας στο Ν. Ημαθίας κ.ά. με μεγάλη διαφορά από τους επόμενούς τους). Αρκετές ψήφους θα χάσει και από το γεγονός ότι δεν τηρήθηκαν οι προεκλογικές δεσμεύσεις, με την ηγεσία να κάνει, ουσιαστικά, τα ακριβώς αντίθετα φέρνοντας στη Βουλή ένα τρίτο μνημόνιο. Επίσης, οι περιοχές που πλήττονται από το μεταναστευτικό πρόβλημα, καθώς και οι περισσότεροι επιχειρηματίες δε νομίζω ότι θα δώσουν εύκολα την ψήφο τους στον συριζα.

Μεγάλο ρόλο στο αποτέλεσμα θα παίξει η αποχή και η ψήφος στα "μικρά" κόμματα, γιατί όσο μικρότερα τα ποσοστά των "μεγάλων", τόσες λιγότερες οι πιθανότητες σχηματισμού κυβέρνησης (να θυμηθούμε τις εκλογές του Μαΐου του '12, όπου τα ποσοστά του πρώτου κόμματος δεν ξεπερνούσαν το 20%). Το αποτέλεσμα θα κριθεί από την κινητικότητα των ψηφοφόρων του συριζα. Αν είναι υπέρ του ευρώ και της ΕΕ θα πάνε προς ΝΔ/ΠΑΣΟΚ ή Λεβέντη (για να δοκιμασθεί κι εκείνος). Οι υπόλοιποι που είναι κατά της ΕΕ, νομίζω ότι θα πάνε κυρίως στο ΚΚΕ, παρά στη ΛΑΕ, γιατί οι θέσεις της ΛΑΕ ομοιάζουν με αυτές του συριζα του Ιανουαρίου, παρουσιάζουν μεγάλα κενά και είναι προφανής η έλλειψη σχεδίου σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

Όσο για τα άλλα κόμματα: το ΚΚΕ και η ΧΑ θα αυξήσουν τα ποσοστά τους, γιατί θα μαζέψουν τους ψηφοφόρους που ειναι αντίθετοι στη μνημονιακή πολιτική. Η Φώφη θα μαζέψει κόσμο από τη ΔΗΜΑΡ, από τον Παπανδρέου (που δεν κατεβαίνει) και κάποιο μέρος από συριζα/ποτάμι/τελεία, οπότε και τα δικά της ποσοστά θα αυξηθούν (αν και όχι θεαματικά, της δίνω ένα 7% στην καλύτερη). Το ποτάμι θα μείνει σε σταθερά επίπεδα. Οι ΑΝΕΛ νομίζω πώς αυτή τη φορά θα μείνουν εκτός βουλής, κυρίως λόγω του χαμηλής νοημοσύνης αρχηγού τους :hehe: Ειδικά μετά από το σποτάκι που βοηθάει τον μικρό... Αλέξη να γράψει με το δεξί! :P Και, τέλος, ο Λεβέντης μετά από 40 χρόνια (γιατί ούτε με το ΠΑΣΟΚ, ούτε με τη ΝΔ έβγαινε) θα μπει για πρώτη φορά στη Βουλή.

Όσον αφορά τις συνεργασίες, αν βγει πρώτος ο Τσίπρας, θα θελήσει να ξανακάνει εκλογές (γιατί δε θα συνεργάζεται με κανέναν), από τις οποίες θα προκύψει συνεργασία συριζα-νδ-ποτάμι-πασοκ. Εγώ ελπίζω να γίνει από τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου αυτό, για να ξεμπερδεύουμε. Αν από την άλλη βγει ο Μεϊμαράκης πρώτος, η παραπάνω συνεργασία είναι σίγουρη (ίσως χωρίς τη συμμετοχή του συριζα). Σε κάθε περίπτωση, με μια τέτοια συνεργασία, τα κόμματα της συγκυβέρνησης θα θελήσουν να εξαντλήσουν όλη την τετραετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Όχι, δεν με ενδιαφέρει καθόλου να δώσουμε την ευκαιρία στον Τσίπρα να ωριμάσει τάχα με κυβερνητικές ευθύνες και την εφαρμογή του μνημονίου που υπέγραψε. Ας του δίνει η Περιστέρα περισσότερες ευθύνες στο σπίτι. Και δεν με φοβίζει καθόλου το να ξεσαλώσει στην αντιπολίτευση επειδή τάχα δεν θα έχει κυβερνητικές ευθύνες. Ξέρω ότι άπαξ και χάσει και τυπικά την πολιτική κυριαρχία την οποία κάποιοι θεωρούσαν δεδομένη, θα ξεφουσκώσει ακόμη περισσότερο. Επίσης αυτή την στιγμή δεν με φοβίζει καμιά επανόρθωση «του κομματικού κράτους της Δεξιάς»: αφ' ενός γιατί και να θέλει, δεν έχει τα λεφτά να το κάνει, αφ'ετέρου γιατί ξέρω ότι το κομματικό κράτος δεν είναι προϊόν της Δεξιάς μόνο, ούτε ενός δήθεν παλιού πολιτικού συστήματος, αλλά της κοινωνίας που το ανέδειξε. Οπότε δεν με πείθουν οι καλές προθέσεις κανενός. Αντιθέτως με φοβίζει το να μείνει η χώρα ακυβέρνητη, η να συνεχίσει να την κυβερνά με πρόθυμες συνεργασίες αυτός ο επικίνδυνος θίασος. Αυτό είναι ένα ρίσκο που δεν θέλω να πάρω. Όλα τα υπόλοιπα είναι σοφιστικέ θεωρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Ψηφίζουμε χρυσή αυγή για να ξεβρωμίσει ο τόπος απο τους παράνομους λαθρέποικους που κάνουν εισβολή στα σπίτια μας δολοφονούν και ληστεύουν τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ (βλεπε υδρα).Η χρυσή αυγή θα σκίσει μνημόνια και θα τα δώσει για κωλόχαρτο στους διεθνής τοκογλύφους.Αφού ο ΣΥΡΙΖΑ άλλα έταζε και στο τέλος πήγε και φίλησε τους κώλους των ευρωπαίων θα το κάνει η χρυσή αυγή το σκίσιμο των μνημονίων.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.

Να κάνουν συγκυβέρνηση με τον Καμμένο, να τους ψεκάζουν όλους μαζί. :P


"ΝΑ ΜΕΙΛΥΣΟ ΓΗΑ ΘΑΙΜΑΤΑ ΑΛΩΔΑΠΟΥΣ... ΟΥΤΑΙ ΟΙ ΑΙΛΙΝΟΙΚΕΙ ΑΣΤΙΝΩΜΙΑ ΜΠΩΡΗ ΝΑ ΛΑΒΙ ΤΑ ΔΡΟΜΜΑΙΝΑ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.


Άδωνις Γεωργιάδης. Ένα από τα πιο σημαντικά πρόσωπα της ΝΔ. Πριν ψηφίσετε κοιτάξτε τα ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ, δικά του λεγόμενα, αρχηγός της κωλοτούμπας. Εγώ δεν εμπιστεύομαι την χώρα μου σε αυτόν τον καραγκιόζη και το κόμμα που τον υποστηρίζει. Όπως λέει και ο ίδιος, ναρκομανείς είστε? Δηλαδή να έλεγα βλακείες, να τα έβγαζα από το μυαλό μου, να κάπνιζα μπάφο και να έγραφα τούτο το μήνυμα να πω οκ. Εδώ ο άνθρωπος ξεφτιλίζει τον ίδιο του τον εαυτό λέγοντας τις παπαριές του δημόσια και αλλάζοντας γνώμη μετά από δυο εβδομάδες. Μεγάλος θεατρίνος.


Φυσικά εκτός από πολιτικός με αρχές, είναι και επιχειρηματίας. Βέβαια, νομίζω θα έπρεπε να είχε φύγει από την χώρα τον Ιανουάριο (και να γλιτώναμε), αλλά ακόμα εδώ κάθεται. Τέλος πάντων, ήθελα να δείξω πόσο επαγγελματίας και άνθρωπος των τεχνών είναι.



Γενικά δεν ξέρω. Φασίστας? Τρελός? Συμφεροντολόγος? Ηλίθιος? Πιθανόν να είναι όλα τα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top