[spoiler alert] Harry Potter and the Deathly Hallows

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
περα απο το τέλος το οποίο ήταν τελείως μάπα, η ταινία ήταν καλή.

βέβαια όταν έχεις διαβάσει χάρυ πόττερ(πριν βγούν οι ταινίες) έχεις σχηματίσει άλλη εικόνα για τους ήρωες και τους χαρακτήρες.μια δική σου εικόνα απο την φαντασία σου, ενώ στο σινεμά στα δίνει όλα έτοιμα χωρίς να συμμετέχεις εσύ.

αλλο ένα που δέν με αρέσε καθόλου στις ταινίες είναι αυτό το έντονο αγγλικό στύλ και η προφορά του χάρρυ. γενικά ο ηθοποιός δέν νομίζω να ήταν καλή επιλογή πέρα απο τις 2 πρώτες ταινίες που ήταν μικρός ακόμα.

Αφού είναι Άγγλος, τι στυλ να έχει? όλο το καστ είναι Βρετανικό, έτσι απαίτησε η Ρόουλινγκ :hmm:
πάντως δεν μου αρέσει σαν ηθοποιός, απ' τους τρεις προτιμώ τον Ρον...όλο το υπόλοιπο καστ όμως είναι απίστευτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Παιδιά, το είδα χθες σε 3D...
Μου άρεσε πολύ και έμεινα ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα. Ξεκαρδίστικα όμως να γελάω με το "19 χρόνια αργότερα"
Η ιστορία του Sneip όμως με συγκίνησε και δε σταμάτησα να κλαίω, όπως και όταν ο Χάρι μιλούσε με τους νεκρούς συγγενείς του. Και πρέπει να ήμουν η μοναδική γιατί μόνο εγώ ακουγόμουν στο σινεμά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αφού είναι Άγγλος, τι στυλ να έχει? όλο το καστ είναι Βρετανικό, έτσι απαίτησε η Ρόουλινγκ :hmm:
πάντως δεν μου αρέσει σαν ηθοποιός, απ' τους τρεις προτιμώ τον Ρον...όλο το υπόλοιπο καστ όμως είναι απίστευτο!
ο χάρρυ το βγάζει το αγγλικό πιο έντονα απο τους άλλους πχ τον σνέιπ(τον καλλίτερο στην ταινία) τον ρόν ή τον ντάμπλντορ.
ο χάρρυ επιλέχτηκε οταν ήταν μικρός για τις πρώτες ταινίες στις οποίες ταίριαζε πολύ καλά.όσο μεγάλωνε δέν μου άρεσε τόσο για τον ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Παιδιά, το είδα χθες σε 3D...
Μου άρεσε πολύ και έμεινα ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα. Ξεκαρδίστικα όμως να γελάω με το "19 χρόνια αργότερα"
Η ιστορία του Sneip όμως με συγκίνησε και δε σταμάτησα να κλαίω, όπως και όταν ο Χάρι μιλούσε με τους νεκρούς συγγενείς του. Και πρέπει να ήμουν η μοναδική γιατί μόνο εγώ ακουγόμουν στο σινεμά...
εμένα δάκρυσαν τα μάτια μου στη σκηνή που μπαίνει ο Σνέιπ στο σπίτι των Πότερ και βλέπει τη Λίλι νεκρή :(:(:(:(
και την κρατάει στην αγκαλιά του και κλαίει
την έχω και στο άβαταρ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Νομίζω ότι η Βρετανική προφορά ήταν must για την ταινία.
Άλλωστε έχω βαρεθεί να βλέπω ταινίες με American English :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω ότι η Βρετανική προφορά ήταν must για την ταινία.
Άλλωστε έχω βαρεθεί να βλέπω ταινίες με American English :/

Συμφωνώ. Εξάλλου στη Βρετανία βρίσκονται, δε γίνεται να μη μιλάνε με τη δική τους προφορά. Είναι δυνατό στην Καλαμάτα να μιλούν δίχως το λι και το νι, ή στη Θεσσαλονίκη δίχως το λ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδιά και εμένα όλο αυτο το αγγλικό στιλάκι μου άρεσε..και η ερμιόνη και η μαγκόναγκαλ φοβερή προφόρά ,,,και δε μιλώ μονο για την προφορά αλλα και το ότι έδειχνε αυτή τη σκοτεινιά και τη μουντάδα του λονδίνου , τις πουτίγκες τους , τα δάση τους , τους σταθμούς τους όλα αυτα μόνο καλή εντύπωση μου έκαναν και μου άρεσαν πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Voula~5

Νεοφερμένος

Η Voula~5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά εγω είδα χθες την ταινία σε 3d....Μπορώ να πω ότι μου άρεσε...όλες οι ταινίες του Χάρι Πότερ μου άρεσαν. Ωστόσο θα συμφωνήσω με το ότι οι ρόλοι του Ρον, της Ερμιόνης και ιδιαίτερα του Μάλφοι ήταν λιγάκι περιορισμένοι...Όσο για την τελευταία σκηνή, προσωπικά μου άρεσε...πλάκα είχε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris 96

Νεοφερμένος

Ο dimitris 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup:Η ταινια ηταν τελεια!!!!! Απλα νομιζω πως επρεπε να ειχε παρισσοτερη μαχη και περισσοτερο εφε... Μου αρεσε πολυ εκει που η MacGonagall ζωντανεψε τα αγαλματα...:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Βρήκα πολύ έξυπνη την μεταφορά της σκηνής θανάτου του Σέβερους Σνέιπ από την Καλύβα που Ουρλιάζει σε εκείνο το δωμάτιο - μου φάνηκε ότι ήταν ο ιδανικός τόπος για τον θάνατό του. Ένα φαινομενικά ψυχρό μέρος - σαν να αντανακλούσε δικά του στοιχεία.
Δεν μου άρεσε το "κουτσούρεμα" στις αναμνήσεις του - ήθελα να μεταφερθούν όλες στην μεγάλη οθόνη!
Μου άρεσε πάρα πολύ επίσης, η ενσάρκωση του Ντράκο Μαλφόι από τον Τομ Φέλτον - πολύ ωραία ερμηνεία!
Μέσες άκρες νομίζω ήταν μια ικανοποιητική μεταφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Βρήκα πολύ έξυπνη την μεταφορά της σκηνής θανάτου του Σέβερους Σνέιπ από την Καλύβα που Ουρλιάζει σε εκείνο το δωμάτιο - μου φάνηκε ότι ήταν ο ιδανικός τόπος για τον θάνατό του. Ένα φαινομενικά ψυχρό μέρος - σαν να αντανακλούσε δικά του στοιχεία.
Δεν μου άρεσε το "κουτσούρεμα" στις αναμνήσεις του - ήθελα να μεταφερθούν όλες στην μεγάλη οθόνη!
Μου άρεσε πάρα πολύ επίσης, η ενσάρκωση του Ντράκο Μαλφόι από τον Τομ Φέλτον - πολύ ωραία ερμηνεία!
Μέσες άκρες νομίζω ήταν μια ικανοποιητική μεταφορά...

Eμ βέβαια...Σνεποκαμμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Eμ βέβαια...Σνεποκαμμένη.
:redface:
Είσαι τυχερός που δεν είδαμε μαζί την ταινία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
η ενσάρκωση του Ντράκο Μαλφόι από τον Τομ Φέλτον - πολύ ωραία ερμηνεία!
Μέσες άκρες νομίζω ήταν μια ικανοποιητική μεταφορά...
O ντάρκο σαν ρόλος ήταν αδιάφορος. Όλοι περιμέναμε να έχει σημαντικό ρόλο στη ταινία και αυτός είχε ρόλο κομπάρσου. Το τελευταίο harry potter τον υποβίβασε αρκετά σαν χαρακτήρα.

Ερμηνευτικά ο Φέλτον ήταν για γέλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Είδα κι εγώ χτες την ταινία...Και μου άρεσε πάρα πολύ!!!:clapup::clapup::D:D:DΕίχε σκηνές που με έκαναν και γέλασα(όπως εκεί που λέει η ΜακΓκόναγκαλ όταν έκανε το ξόρκι με τα αγάλματα "Πάντα ήθελα να το κάνω αυτό το ξόρκι!":PΑπλά απίστευτη....:);)) και αρκετές συγκινητικές σκηνές,όπως έπρεπε να έχει η τελευταία ταινία μιας σειράς που κράτησε τόσα χρόνια και μεγαλώσαμε μ' αυτή....:eek:Τι να πω,ενθουσιάστηκα πολύ,και δε με ενδιαφέρει να βρω τις όποιες ατέλειες ίσως υπήρξαν,μου αρκεί που έμεινα με μια γλυκιά (και λίγο στενοχωρημένη που τελείωσε:() αίσθηση στο τέλος....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alkyonaki

Νεοφερμένος

Η Alkyonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμένα προσωπικάα μου άρεσε πάρα πολύ η τελευταία ταινία ... Αν και σε κάποιες στιγμές στεναχωρήθηκα πραγματικά... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω την ειδα σημερα το βραδυ :D καθως το καλοκαιρι στη πολη μου δεν εχουμε σινεμα και περιμενα να βγει σε καλη ποιοτητα ωστε να το κατεβασω και να το δω με παρεα...
ηταν αρκετα καλη μπορω να πω και εμεινα ικανοποιημενος ως ενα βαθμο. Αλλα ισως θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο "fascinating" αν με πιανετε :P... Τεσπα αυτο που συνειδητοποιησα για τα καλα ειναι οτι δεν θα υπαρξει δυστυχως αλλη ταινια χαρυ ποτερ :( βλεπετε την πρωτη ταινια την ειδα 6-7 χρονων και λογικα ολες θα μου μεινουν αξεχαστες (ειχα γενικα κολλημα... μου αρεσαν τα μαγεια κλπ).
Τελος παντων, ειμαι ο μονος που δεν καταλαβε πως αναστηθηκε ο χαρυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina Zazety

Νεοφερμένος

Η Nina Zazety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Βασικά δεν αναστήθηκε, απλά δεν είχε πεθάνει. Η σκηνή με τον Νταμπλντορ στο σταθμό Κινγκ Κρος διαδραματιζόταν στο μυαλό του. Στη πραγματικότητα ήταν αναίσθητος στο δάσος (όπως και ο Βολντεμορτ). Το σημείο αυτό δεν αποτυπώθηκε καλά στην ταινία και στο βιβλίο δεν υπάρχει μια καθαρή εξήγηση. Εγώ έχω καταλήξει σε αυτό το συμπέρασμα:
Ο Χάρι με τον Βολντεμορτ είχαν ένα δέσιμο μεταξύ τους από τότε που ο Βολντι πήγε να ρίξει την κατάρα στον Χάρι, όταν αυτός ήταν μικρός και η μητέρα του τον προστάτεψε θυσιάζοντας τον εαυτό της. Επειδή όμως ο Λόρδος είχε ήδη φτιάξει τους 6 πεμπτουσιωτές, η ψυχή ήταν στην κυριολεξία, κομμάτια και χωρίς να το καταλάβει, ένα κομμάτι αυτής πήγε στον Χάρι, κανοντάς τον τόν 7ο πεμπτουσιωτή. Όταν ο Βολντεμορτ έριξε την κατάρα για 2η φορά στο δάσος, αυτό που κατέστρεψε ήταν το κομμάτι του ίδιου μέσα στον Χάρι. Ο Χάρι δεν πέθανε εξαιτίας ενός μοιραίου λάθους του Λόρδου. Στο 4ο βιβλίο, για να αποκτήσει ο δεύτερος και πάλι σώμα χρησιμοποίησε το αίμα του Χάρι, το οποίο ναι μεν του έδωσε την δυνατότητα να μπορεί να αγγίζει τον Χάρι, αλλά ταυτόχρονα ήταν ο λόγος για τον οποίο ο Χάρι δεν μπορούσε να πεθάνει. Επειδή μέσα στο Βόλντεμορτ κυλούσε το αίμα του Χάρι άρα και η προστασία της μητέρας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Την είδα 2 φορες σινεμα(λυσσααααα.. μου εκαναν συνεχως παρατηρησεις :P ) και 7 στο σπιτι!!! χο χο χο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

missducaine

Νεοφερμένος

Η missducaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αχ παιδια ηταν τελεια η τελευταια ταινια....μου αρεσε(εκτος των αλλων)η σκηνη που η Μακ γκοναγκαλ μαγεψε τα αγαλματα...ειχα ανατριχιασει σε εκεινη την σκηνη.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george8

Νεοφερμένος

Ο george8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Είναι πολύ καλύτερο να βλέπουμε ταινίες που να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα και όχι να πλανάται το μυαλό μας σε παραμυθάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top