[spoiler alert] Harry Potter and the Deathly Hallows

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όσοι είδατε την ταινία καλώς... οι υπόλοιποι να πάτε σε άλλο θέμα να γράψετε αφου΄εδώ θα μιλάμε για σκηνές της ταινίας.

Εγώ θα τοποθετηθώ αργότερα :D για να μην σας επηρεάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΓΙΟΥΠΙ!!!! ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΧΤΕΣ, ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ!!!!!:clapup::clapup:

Λοιπόν... Πάω 20 λεπτά πριν την έναρξη τις ταινίας και περιμένω στη σειρά. Όταν λοιπόν ήμουν 2η στη σειρά, βγαίνει η υπεύθυνη και λέει: Εισιτήρια Τέλος!! Εκείνη τη στιγμή ήθελα να αρχίσω να φωνάζω.!! Όλοι οι φίλοι μου ήταν μέσα και εγώ απ' έξω!! Δεν ήξερα τι να κάνω... Και ξαφνικά... είδα μερικούς να μπαίνουν στον κινηματογράφο και να ζητούν εισιτήρια... Πήρα και εγώ το θάρρος και μπαίνω μέσα... Βλέπω την υπεύθυνη να τσακώνεται σχεδόν με μια οικογένεια, που ζητούσαν 5 εισιτήρια... Μπαίνω λοιπόν στη μέση και ρωτάω: 1 εισιτήριο μήπως υπάρχει?? Ναι, μου λέει. Έδωσε λοιπόν στην οικογένεια, έδωσε και σε εμένα... Και μετά ζητούσαν και άλλοι να μπουν.. αλλά ανακοινώθηκε πως αυτή τη φορά πραγματικά τελείωσαν τα εισιτήρια.! Και εγώ να πηγαίνω χοροπηδώντας στην αίθουσα προβολής!! ούτε καν νερό δεν πήρα!!! Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙ ΠΟΤΕΡ!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το είδες σε 3d ;
προσωπικά δε μου άρεσε η δουλειά που έγινε στο 3d.

Σίγουρα η καλύτερη ταινία Ηαρρυ Potter προσωπικά την περίμενα λίγο καλύτερη οχι που δεν ήταν καλή πάντως.

Οι τελευταίες σκηνές με απογοήτευσαν :( δεν ξέρω για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όποιος έχει διαβάσει τα βιβλία, δεν έχει και τρομερή αγωνία, αυτό είναι μεγάλο μείον. Η μόνη αγωνία είναι αν θα είναι η μεταφορά στην οθόνη αυτή που είχες φανταστεί...

Πάντως, εμένα μου άρεσε για τελευταία ταινία. Και μου άρεσε που κράτησαν και το τελευταίο κομμάτι!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε 3D;
Αξιζει να τη δει καποιος σε 3D?

εντυπώσεις από Harry Potter:

-Draco Malfoy μανάρι όπως πάντα...κουκλί κουκλί


- Σνέιπ...και ναι πρώτη φορά έκλαψα σε ταινία του χάρυ πότερ!!Η σκήνή με τις αναμνήσεις του ήταν το κάτι άλλο...πραγματικά εκεί βλέπεις την έννοια πραγματική αγάπη....συγκινήθηκα
Έδωσε ρέστα ο σνέιπ...όσκαρ ερμηνείας..καλά πάντα τον λάτρευα σαν χαρακτήρα... :P


-Βόλντι......τι θες και παίζεις τον κακό με τέτοιο γέλιο...να σαι καλά που γέλασες και γελάσαμε και εμείς :P

-Και εκεί που η σκήνη πήγαινε να γίνει πολύ δυνατή φαινόταν είχε προοπτικές σου έρχεται η Μακγκόναγκαλ με την ατάκα ''πάντα ήθελα να το κάνω αυτό..'' ξενέρα.......και την είχα και σε μια α εκτίμηση :P


αυτάαααααα θέλω να την ξαναδώ τώρα :P

Εσυ δεν θα ρθεις να την δεις και στις 23;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ δεν θα το έβλεπα 3D, δεν είναι τέτοιου είδους ταινία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όποιος έχει διαβάσει τα βιβλία, δεν έχει και τρομερή αγωνία, αυτό είναι μεγάλο μείον. Η μόνη αγωνία είναι αν θα είναι η μεταφορά στην οθόνη αυτή που είχες φανταστεί...

Πάντως, εμένα μου άρεσε για τελευταία ταινία. Και μου άρεσε που κράτησαν και το τελευταίο κομμάτι!!;)
____
TEOL ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ

___









Εγώ δεν διάβασα τα βιβλία για να μην καταστρέψω την ταινία.

Η τελευταία σκηνή ήταν χάλια.

Δε γίνεται σάραντα χρονών να έχουν ίδιες φάτσες με 18χρονους.
Ούτε χτένισμα δε τους αλλάξανε. Ντροπή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όχι χάλια ρε!!!
Μια χαρά ήταν η τελευταία σκηνή, τους είχαν κάνει όσο έπρεπε!Έτσι και αλλιώς δεν ήταν αυτό το πρόβλημά τους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ωραια να σε εχω στα υποψιν μου.:D
Εγω παντως αγωνιω και δεν θα την δω μεχρι της 23 για να την απολαυσω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
το 3d εμενα δε μου άρεσε








H Ηermione 19 χρόνια μετά......... epic fail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hidd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hidd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστεύω ότι το 3D δεν αξίζει.Εκτος ότι πραγματικά ελάχιστες σκηνές είναι όντως 3D σου ξεσκίζει τα ματια.
Εγώ το μετάνιωσα πάντως που το είδα έτσι,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
- Σνέιπ...και ναι πρώτη φορά έκλαψα σε ταινία του χάρυ πότερ!!Η σκήνή με τις αναμνήσεις του ήταν το κάτι άλλο...πραγματικά εκεί βλέπεις την έννοια πραγματική αγάπη....συγκινήθηκα
Έδωσε ρέστα ο σνέιπ...όσκαρ ερμηνείας..καλά πάντα τον λάτρευα σαν χαρακτήρα... :P
yeap η καλύτερη σκηνή όλων των harry potter. Τους πρωταγωνιστές θεωρώ και τους 3 ατάλαντους. Οι υπόλοιποι είχαν καλές ερμηνίες.

Όχι χάλια ρε!!!
Μια χαρά ήταν η τελευταία σκηνή, τους είχαν κάνει όσο έπρεπε!Έτσι και αλλιώς δεν ήταν αυτό το πρόβλημά τους!!!
Καλύτερα να μην την είχανε καθόλου αυτή τη σκηνή. Ήταν αμερικανιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Όλα μου άρεσαν εκτός απο την σκηνή που πέθανε ο Βολντεμορτ. Πολύ απλή. Μόνο "θρυμματίζεται" ( :P ) το προσωπό του. Ούτε σπανε κτήρια ούτε βγαίνουν ουρλιαχτά ούτε πέφτουν αστραπές, τίποτα. Παρατήρησε κανεις οτι το πρόσωπό του διαλύθηκε με τον ίδιο τρόπο (όχι με το ίδιο μέσο) που διαλύθηκε στην φιλοσοφική λίθο;

Το 3Δ άκρως απογοητευτικό... ΜΟΝΟ σε μια σκηνη με τους παράφρονες είχε φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Harry: Υπερτιμημένος, τον θεωρώ πολύ λίγο για κεντρικό χαρακτήρα είναι τυχερός που είχε καλούς φίλους και δεν εννοώ τον βλάκα τον Ron αλλά το φυτό η Hermione (σιγουρα με σκονάκια την έβγαλε την σχολή).


Ηermione Πραγματικά τους ξελάσπωσε σε πολλά σημεία. Με διαφορά η πιο ταλαντούχα και απορώ τι βρήκε σε αυτούς τους ηλίθιους επτά χρόνια.



Ron: Ότι να ναι. Και αυτός πολύ λίγος, μας έκανε και γελάσαμε μερικές φορές με τα χάλια του. Απορώ αν έκανε κανένα ξόρκι σωστά.


Draco: Στην φιλοσοφική λίθο νόμιζα ότι ήταν το αντίπαλο δέος του Harry. Μετά κατάλαβα ότι ήταν για κλώτσους και αυτός αποτέλεσε κωμικό στοιχείο ελάχιστα πιο σοβαρός από τον γελοίο τον Ron.






Nel, τα αδέλφια Woesley και οι υπόλοιπες μπουγελόφατσες: Τρεις λαλούν και δύο χορεύουν, καμιά σοβαρότητα εδώ, σε διάφορα σημεία βρέθηκαν λύσεις βέβαια από τους παγκίτες. Παρόλα αυτά κανένας τους δεν μπορούσε να μπει στην βασική ομάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissG

Νεοφερμένος

Ο MissG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας.
Εγω το είδα χθες - το 3D δεν μου αρεσε. Η ταινία ήταν καλή αν και νομιζω ότι θα ήταν καλύτερα να είχα δει πρώτα το 1ο μέρος και μετά απευθείας το 2ο. Ακολουθουσε σε γενικες γραμμες το βιβλιο, εκανε καποιες αλλαγες , παρέλειψε (πολλα) πραγματα αυτο όμως που με απογοήτευσε --- συγνωμη αν ακουστει εντελως κοριτσιστικο --- ήταν το φιλι το Ρον και της Ερμιόνης. Ηταν όλη την ώρα το κεφάλι του Ρον μπροστα και δεν φάνηκε τίποτα! Εγω περίμενα υπερπαραγωγή - όπως στους πειρατες της καραιβικής στο 3ο που ο Γουιλ φιλάει την Ελίζαμπεθ στη μάχη- και καλύτερο.
Οταν είδα το φιλι της Χερτ-Ερμιόνης με τον Χερτ- Χάρι στο 10 είπα ότι στο 2ο μέρος με το Ρον θα γινοταν χαμος αλλα... τζίφος!
Για όσους δεν εχουν διαβάσει το βιβλίο - η Λάβεντερ δεν πεθαίνει και ο Νέβιλ δεν είναι ερωτευμένος με τη Λούνα.

Γιατί εκει που πέθανε και καλά ο Χάρι? - ο Ρον και η Ερμιόνη ούτε ένα δάκρυ δεν έχυσαν! Το οποίο φυσικά δεν αντιπροσωπεύει το βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
για τους φαν των ταινιών potter ήταν μια καλή ταινία αλλά ίσως όχι ιδιαίτερα εντυπωσιακή. Θα συμφωνήσω ότι η σκηνή θανάτου του Βόλντ δεν ήταν η αναμενόμενη (αν θυμάμαι καλά τη χαριστική "βολή" δεν τη δίνει ο Πότερ) ενώ αμέσως μετά ενώ περιμένει κανείς σκηνές πανηγυρισμών παρατηρούμε τον Πότερ να περπατά απλά ανάμεσα στους εναπομείναντες οι οποίοι με ένα γνέψιμο λένε αυχαριστώ. Η τελευταία σκηνή, αν και ως σεναριακό εύρημα δεν ήταν άσχημη, πιστεύω ότι θα μπορούσε να παραλειφθεί ή να αποδοθεί καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
@fockos εγώ πιστεύω ότι οι καλύτεροι ηθοποιοί ήταν ο Snape και η MacGonagall. Ειδικά η δεύτερη, παρόλο που δεν συμμετείχε πολύ στη τελευταία ταινία, μου άρεσε πάρα πολυ (ως προς την ερμηνεία της, μην παρεξηγηθώ κιόλας :P).

Αφήστε που όταν τον σκότωσε και μπήκε ξανά στο παλάτι, όλοι κάθονταν σαν τα ξυλάγγουρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Νομιζω οτι το 1ο μερος ηταν καλυτερο...στο 2ο σε μερικες σκηνες μου εδινε την εντυπωση οτι πηγαινε παρα πολυ αργα...και επισης δεν επικεντρωθηκαν σχεδον καθολου στην τελικη μαχη παροτι χαθηκαν τοσοι πολλοι χαρακτηρες -απλα εδειχναν τους νεκρους μετα- οπως επισης δεν ασχοληθηκαν με αυτους τους δευτερευοντες που ομως ειχαν πολυ σημαντικο ρολο στο βιβλιο και την εξελιξη του. Γενικα μου αφησε μια αισθηση ανολοκληρωτου, αν και ο Σνειπ ηταν απαιχτος σαν ερμηνεια και η ΜακΓκοναγκαλ παροτι την εδειξε πολυ λιγο επισης.

Το φιλι Ρον-Ερμιονης--> epic fail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
η ταινία γενικά γάμησε , αλλά το τέλος (19 χρόνια μετά ) ήταν epic fail , δεν σταμάτησα να γελάω :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω εχω αγωνια,αλλα οτι και αν κανανε ειναι τελευταια ταινια.Και οσοι θελουν να το ξαναδουν ας δουν την υπογραφη μου!Αντε να μεγαλωνει η παρεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top