Sorbonne C1

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλα αποτελεσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Καλή Επιτυχία Γιώργο!Έχοντας βρεθεί και εγώ στη θέση σου στην πρωτη λυκείου(με το sorbonne c2) καταλαβαίνω το άγχος σου και συμπασχω!Τα προφορικά είναι πολύ πιο εύκολα σε σχέση με το γραπτά(αρκεί να μιλάς βασικά καλά γαλλικα,δε ζητάνε κάτι εξειδικευμενο ουτε από λογοτεχνία ούτε απο πολιτισμό....το κείμενο που θα σου δώσουν να παρουσιάσεις να προσέξεις μόνο και όλα θα πάνε καλά!)...Σου εύχομαι να συνεχίσεις και για sorbonne c2(είναι πραγματικά πολύ πιο ενδιαφέρον από άποψη γνώσεων που θα αποκτήσεις σε σχέση με το 1!).Και πάλι πολύ καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
καλη επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ορίστε και αυτα που σας υποσχεθηκα!!!

Θέματα Λογοτεχνίας

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Si tu promets, tu gardes ta parole!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Πως τα πήρες τα θέματα; τα φωτογράφησες με το κινητο; ή τα σκανάρησες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Όταν γράφεις λογοτεχνία σου μοιραζουν κανονικα τα θέματα και μετα σε αφήνουν να τα κρατησεις.. Έτσι και εγω τα σκάναρα και τα ανέβασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Όταν γράφεις λογοτεχνία σου μοιραζουν κανονικα τα θέματα και μετα σε αφήνουν να τα κρατησεις.. Έτσι και εγω τα σκάναρα και τα ανέβασα...


Σε αφήνουν να τα κρατησεις; Αποκλείεται.:nono: Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι απαγορεύεται. Μάλλον δεν το πήρε πρέφα ο επιτηρητής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Μπα... Εγω πηγα να τα επιστρεψω κανονικα στην επιτηρήτρια και μου ειπε να οτι τα κρατάμε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Φαίνεται ότι άλλαξαν από φέτος τα πράγματα. Μάλλον για λόγους διαφήμισης ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μπα... Εγω πηγα να τα επιστρεψω κανονικα στην επιτηρήτρια και μου ειπε να οτι τα κρατάμε... :P
λογικα ομως απαντατε σε ενα απαντητικο εντυπο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ναι εννοείται αυτο... Σου μοιράζουν κανονικά κόλες (σαν αυτες που δινουν στις εξετασεις του σχολειου)

Τωρα πρεπεινα μαθω τα στοιχεια πολιτισμου για τα προφορικα, και είναι παρα πολλά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ναι εννοείται αυτο... Σου μοιράζουν κανονικά κόλες (σαν αυτες που δινουν στις εξετασεις του σχολειου)

Τωρα πρεπεινα μαθω τα στοιχεια πολιτισμου για τα προφορικα, και είναι παρα πολλά!!
ειναι ξεχωριστο βιβλιο ο πολιτισμος?και τι περιπου εχεις να διαβασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ειναι μαζι με το βιβλιο της λογοτεχνιας
Μαθαινεις Ο ΤΙ αφορά τη Γαλλία όπως εκπαιδευτικό της σύστημα, πολιτική (τα κομματα με την ιδεολογια τους, ιδρυτες κλπ...) και γενικότερα τι επικρατει στη Γαλλία

Το καλο είναι οτι μένουν στα βασικά και δεν πολυμπαινουν σε λεπτομερειες
Ας πουμε, στο βιβλιο έχει αναλυτικά ολη την κυβερνηση του Sarkozy (ονοματα υπουργων-ποστα) αλλα δεν πιστευω να ζητηθει κατι τετοιο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida

Νεοφερμένος

Η elpida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παντως εγω που εδινα τον Νοεμβριο Sorbonne C1 και τωρα εδωσα Sorbonne C2 τα προφορικα δεν μου ρωτησαν να πω συγκεκριμενα καποια πραγματα για τον πολιτισμο. Απλα μου εδωσαν ενα κειμενο που ηταν σχετικο με την εκπαιδευση και επρεπε να το αναλυσω. Δεν χρειαστηκε τιποτα απο αυτα που ειχα μαθει απ'εξω. Μας το ειχε πει και η καθηγητρια μας οτι πια δεν ρωτανε καποια ερωτηση που πρεπει να ξερεις να την απαντησεις απ'εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ναι εννοειτε πως δεν σε ρωτανε ετσι ξερα, απλα πρεπει να ξερεις ορισμένα πράγματα για να κατανοήσεις το κείμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida

Νεοφερμένος

Η elpida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εχεις αδικο γιατι μεχρι τον νοεμβριο 2007 δινοταν εκτος απο την ερωτηση λογοτεχνιας και κειμενο για αναλυση και μια ερωτηση πολιτισμου π.χ. για τις βαθμιδες εκπαιδευσης στην Γαλλια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ναι εννοειτε πως δεν σε ρωτανε ετσι ξερα, απλα πρεπει να ξερεις ορισμένα πράγματα για να κατανοήσεις το κείμενο

Καλύτερα να διαβάσεις ότι μπορείς γιατί ο πολιτισμός είναι λογικά πιο δύσκολος από την λογοτεχνία γιατί τα βιβλία τα ξέρεις ενώ το άρθρο δε θα το καταλάβεις εύκολα αν δεν έχεις τις απαραίτητες πολιτισμικές γνώσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγώ έχω μια απορία....αν στα γραπτά έχεις πάρει 50+,στα προφορικά πόσο θες για να περάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top