Sites κοινωνικής δικτύωσης (facebook κλπ)

Facebook/Twitter/Myspace κτλπ και έκφραση απόψεων/ιδεών. Υπέρ ή κατά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 207)
  • Υπέρ. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 106 51.2%
  • Κατά. (αν μπορείτε πείτε και γιατί)

    Ψήφοι: 84 40.6%
  • Δεν ξέρω, δεν απαντώ

    Ψήφοι: 17 8.2%

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
για εξηγα τι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Είναι social network με καλύτερο privacy από το fb .If you haven’t heard of Diaspora*, they’re mission is “to build a new and better social web, one that's 100% owned and controlled by you and other Diasporans.

Read more: https://technorati.com/blogging/article/diaspora-not-just-another-social-network/#ixzz1ZX4J7qnS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Έχω facebook. Δεν θα έλεγα ούτε ότι είμαι υπέρ, ούτε κατά. Ουδέτερη μάλλον. Δε συμφωνω με το να βάζουν πληροφορίες όπως επίθετα,τηλέφωνα,διευθύνσεις κτλ. Για φωτογραφίες δεν θα μιλήσω γιατί είμαι photo freak, can't help it :P
Πληροφορίες πολλές δεν βάζω, το έχω κυρίως για να ανεβάζω φωτος και για να θυμάμαι όσους γνωρίζω :shy:
Οποίος θέλει link ρωτάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Πιθανό πρόστιμο 100.000 ευρώ στο Facebook μετά απο καταγγελία φοιτητή Νομικής


Ο 24χρονος Max Schrems, φοιτητής Νομικής, βρισκόταν σε πρόγραμμα ανταλλαγής στο Πανεπιστήμιο της Santa Clara, στην Καλιφόρνια, όπου παρακολούθησε διάλεξη ενός υψηλόβαθμου στελέχους του Facebook για τις πρακτικές της εταιρείας. Θορυβημένος ο φοιτητής ζήτησε τον Ιούνιο από τους διαχειριστές να του αποστείλουν αντίγραφο των προσωπικών του αρχείων. Όταν του παραδόθηκε ένα CD, σοκαρίστηκε ανακαλύπτοντας, ότι περιέχονταν μέσα 1200 αρχεία που ο ίδιος είχε διαγράψει στα τρία χρόνια χρήσης της υπηρεσίας.

Τα αρχεία περιελάμβαναν απορριφθέντα αιτήματα φιλίας, περιπτώσεις αποκλεισμού ή παύσης φιλίας με άλλον χρήστη, καθώς και το πλήρες κείμενο όλων των συνομιλιών που είχε κάνει ποτέ στο chat. Οι πληροφορίες ήταν κατανεμημένες σε 57 κατηγορίες, που ομαδοποιούσαν τα likes, τις αναρτήσεις, τα σχόλια, τις πληροφορίες εισόδου, τις συνομιλίες κ.ό.κ. Αποθηκεύονταν επίσης πληροφορίες για την ώρα και τη διεύθυνση του τερματικού από το οποίο συνδεόταν κάθε φορά, ενώ υπήρχε κατάλογος με ηλεκτρονικές διευθύνσεις, τις οποίες η υπηρεσία συνέλεγε από τις συνομιλίες ή τα προφίλ των φίλων του Schrems.Κατόπιν όλων αυτών, ο φοιτητής αποφάσισε να καταθέσει 22 καταγγελίες στην Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων της Ιρλανδίας, με σκοπό τη διεξαγωγή έρευνας.

Ο λόγος που απευθύνθηκε στην ιρλανδική Αρχή είναι ότι εκεί έχει την έδρα της η θυγατρική της εταιρείας, η οποία ελέγχει τα δεδομένα στους λογαριασμούς των Ευρωπαίων χρηστών. Επιπλέον εγκαινίασε ιστοσελίδα με τίτλο “Europe vs. Facebook”, κηρύσσοντας εκστρατεία κατά της υπηρεσίας, με σκοπό να κινητοποιήσει και άλλους χρήστες, ώστε να ασκηθεί αποτελεσματική πίεση για αποθήκευση μικρότερου όγκου δεδομένων από τους διαχειριστές.«Ανακάλυψα ότι το Facebook διατηρούσε αρχεία με προσωπικές πληροφορίες για μένα, τις οποίες είχα διαγράψει, διότι δεν έπρεπε να βρίσκονται σε δημόσια θέα. Δεν ισχυρίζομαι ότι υπάρχει κάτι εγκληματικό ή απαγορευμένο στην πρακτική αυτή, αλλά διατηρήθηκαν πληροφορίες οι οποίες αν αποκαλύπτονταν θα έβλαπταν ανεπανόρθωτα την επαγγελματική μου πορεία. Η πληροφορία είναι δύναμη και, όταν αφορά ανθρώπους, παρέχει εξουσία πάνω σε αυτούς. Είναι τρομακτικό που όλα αυτά τα δεδομένα διατηρούνται από την υπηρεσία του Facebook.

Φυσικά, δεν υπάρχουν στοιχεία ότι τα εκμεταλλεύονται ή τα χρησιμοποιούν με λάθος τρόπο αυτή τη στιγμή, ωστόσο τι θα συμβεί αν αποκτήσει πρόσβαση σε αυτά κάποιος που δεν πρέπει, για παράδειγμα ένας χάκερ;», αναρωτήθηκε ο Αυστριακός φοιτητής.Από την πλευρά του το Facebook εξέδωσε ανακοίνωση, η οποία ανέφερε: «Η υπηρεσία προσέφερε στον κύριο Schrems αντίγραφο όλων των πληροφοριών που ο ίδιος ζήτησε. Μάλιστα, είχε ζητήσει και μη προσωπικές πληροφορίες, δηλαδή πληροφορίες για τα μέτρα που λαμβάνουμε για την προστασία των χρηστών από απάτη και για κάθε άλλη αναλυτική διαδικασία που κάνουμε. Οι δοθείσες, λοιπόν πληροφορίες δεν αποτελούν όλες προσωπικά δεδομένα, και τα όρια αυτά δέχεται και το ιρλανδικό δίκαιο προστασίας προσωπικών δεδομένων. Κατά τα άλλα, οποιοσδήποτε χρήστης θέλει, μπορεί να αιτηθεί από μας ένα αντίγραφο με τα αρχεία και το ιστορικό της δραστηριότητάς του. Οι χρήστες έχουν πάντα την ελευθερία να διαγράφουν τα προσωπικά τους μηνύματα στο inbox, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι τα μηνύματα έχουν διαγραφεί και από το inbox του συνομιλητή τους, διότι κανείς δεν έχει την εξουσία να διαγράψει τα προσωπικά αρχεία του άλλου χρήστη με αυτό τον τρόπο. Θα φροντίσουμε να κάνουμε αυτές τις παρατηρήσεις και ενώπιον της DPA».Η πρώτη ακρόαση των διαχειριστών της ιστοσελίδας έχει προγραμματιστεί για την επόμενη εβδομάδα.

κπρόσωποι της Αρχής επιβεβαίωσαν τόσο την κατάθεση των παραπόνων εκ μέρους του Schrems όσο και την απόφαση έναρξης έρευνας. Εφόσον από την έρευνα συναχθεί ότι το Facebook -ή κάποιοι από τους υπαλλήλους του- φέρει ευθύνη για τις πιθανολογούμενες παραβιάσεις της νομοθεσίας προστασίας προσωπικών δεδομένων, θα επιβληθεί πρόστιμο μέχρι 100.000 ευρώ.

Πηγη: https://www.lawnet.gr/news/pi8ano-prostimo-100000-euro-sto-facebook-meta-apo-kataggelia-foititi-nomikis--24728.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μόνο φβ έχω τα άλλα δεν με βόλεψαν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγώ είχα facebook αλλά το έσβησα για να μην με αποσπά από το διάβασμα.Είμαι υπέρ αλλά με μέτρο και προσοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
και εγω το εσβησα οταν συνειδητοποιησα οτι εμπαινα τουλαχιστον 2-3 φορες την ημερα και οτι αρχισα να ξεχναω τα ελληνικα μου με τοσα greeklish που διαβαζα.εγω ειμαι κατα γιατι δε προσφερει τπτ..οποιος θελει να μιλησει με αλλους ας χρησιμοποιει το μσν οπου ο γραπτος λογος επικρατει και οχι οι φωτογραφιες,τα likes κλπ.ωστοσο εχω φτιαξει καινουργιο λογαριασμο με 3 φιλους(συγγενικα προσωπα) για να μπορω να παιζω κανενα παιχνιδακι οταν βαριεμαι(σκακι,holdem)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μισώ το facebook! Μολις εφαγα ban επειδη ειχα ανεβασει μια ΖΩΓΡΑΦΙΑ με ενα ζευγαρι μου κάνει έρωτα.:P

Αν δεν το χρειαζομουν για να μιλαω με τους γνωστούς μου και τους φίλους μου που είναι μακριά, θα είχε διαγραφεί προ πολλού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Βασικά δεν φταίει το Facebook γι αυτό, αλλά κάποιος από τους φίλους σου που σε έκανε report...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βασικά δεν φταίει το Facebook γι αυτό, αλλά κάποιος από τους φίλους σου που σε έκανε report...

Μα σε τίποτα δε φταίει το facebook αυτό καθ'αυτο,απλά ένα site είναι. Τα άτομα που το πλαισιώνουν κατά κύριο λόγο είναι αυτά που φταίνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μα σε τίποτα δε φταίει το facebook αυτό καθ'αυτο,απλά ένα site είναι. Τα άτομα που το πλαισιώνουν κατά κύριο λόγο είναι αυτά που φταίνε.

Αυτό σηκώνει μεγάλη κουβέντα. Γιατί αυτούς τους έχεις φίλους σου ή τους αφήνεις να βλέπουν το προφίλ σου...Άρα φταις και εσύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μα σε τίποτα δε φταίει το facebook αυτό καθ'αυτο,απλά ένα site είναι. Τα άτομα που το πλαισιώνουν κατά κύριο λόγο είναι αυτά που φταίνε.
δεν ειναι οσο αθωο φαινεται;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Γειά σας παιδια!!! :) Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να σβήσω εντελώς το facebook! Απ'τη μια δε θελω να χασω επαφη με καποια ατομα, αλλα απ'την αλλη το εχω βαρεθει!! Είναι ακόμα ένας τρόπος να μας ελέγχουν, συν ότι η όλη αυτή υποκρισία ότι η ζωή του καθενός είναι τέλεια είναι απίστευτα εκνευριστική! Εσείς τι λετε να το σβήσω 'η όχιιι?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μπορείς να επιλέξεις πώς θα το χρησιμοποιείς, κράτα το μόνο για την επαφή με τα άτομα που θέλεις.

Αυτό με τον έλεγχο, σταματήστε το, θέλατε και μπήκατε, δεν σας έβαλε κανείς με το ζόρι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Γειά σας παιδια!!! :) Εδώ και λίγο καιρό σκέφτομαι να σβήσω εντελώς το facebook! Απ'τη μια δε θελω να χασω επαφη με καποια ατομα, αλλα απ'την αλλη το εχω βαρεθει!! Είναι ακόμα ένας τρόπος να μας ελέγχουν, συν ότι η όλη αυτή υποκρισία ότι η ζωή του καθενός είναι τέλεια είναι απίστευτα εκνευριστική! Εσείς τι λετε να το σβήσω 'η όχιιι?:worry:
Εάν αυτά τα άτομα θέλουν να κρατήσουν επαφή μαζί σου, θα βρουν άλλους τρόπους για να επικοινωνείτε.Να 'σαι σίγουρη γι' αυτό.Εγώ σου προτείνω να το σβήσεις.Κι όταν περάσει καιρός, θα συνειδητοποιήσεις ότι ήταν κάτι που θα έπρεπε να το είχες κάνει νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Revekka, μονοι μας θελαμε και μπηκαμε, ναι, δε διαφωνω! :) Είναι ενα "εκουσιο φακελωμα" ουσιαστικα!! Αυτο δε σημαινει οτι καναμε και τη σωστη επιλογη ομως!!
Βluestas95, πιστευω οτι εχεις απολυτο δικιο! :) Ουσιαστικα ειναι μια διευκολυνση ομως, και ανασφαλης, ως ειμαι, δεν ειμαι απολυτα σιγουρη αν θα μπορεσω να επικοινωνω και παλι με καποια απο αυτα τα ατομα! Οχι στον ιδιο βαθμο οσο πριν τουλαχιστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το λέω και στα παιδιά που κάνω μάθημα: Το Facebook και το κάθε Facebook είναι σαν την παροιμία με το μαχαίρι. Είναι στο χέρι σου πώς θα το χρησιμοποιήσεις. Πλέον τα δίκτυα αυτά χρησιμοποιούνται μέσα στα σχολεία για εκπαιδευτικούς σκοπούς, με την ύψιστη ασφάλεια και εσείς ολόκληρα παιδιά δεν μπορείτε να κουμαντάρετε δέκα ρυθμίσεις;

Επίσης, μας φακελώνουν με 10000 άλλους τρόπους, ακόμα και να κλείσετε το facebook. Τα στοιχεία σου στο σχολείο τι νομίζεις πως είναι; Ή τα στοιχεία που δίνεις για να βγάλεις ταυτότητα, ή τα στοιχεία που δίνεις για το δίπλωματα αγγλικών στο βρετανικό. Χίλια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Ουσιαστικα ειναι μια διευκολυνση ομως, και ανασφαλης, ως ειμαι, δεν ειμαι απολυτα σιγουρη αν θα μπορεσω να επικοινωνω και παλι με καποια απο αυτα τα ατομα! Οχι στον ιδιο βαθμο οσο πριν τουλαχιστον!
Σε περίπτωση που το μετανιώσεις, έχεις τη δυνατότητα να επαναφέρεις το λογαριασμό σου ανά πάσα στιγμή.Γι' αυτό μπορείς να τον απενεργοποιήσεις δοκιμαστικά και στη συνέχεια να πράξεις ανάλογα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Revekka, οκ, σιγουρα παιζει ρολο ο τροπος που το χρησιμοποιεις, και σιγουρα υπαρχουν παμπολλοι τροποι να μας φακελωσουν σημερα, αλλα γιατι να δωσεις αλλο ενα? Προσωπικα πιστευω οτι στο facebook ειναι πολυ ευκολο να παρασυρθεις! Και αν δεν το ειχα φτιαξει ποτε ισως θα ταν πολυ καλυτερα!
Bluestas95, εχεις μεγαλο δικιο!! μαλλον αυτο θα κανω!! εξαλλου υπαρχουν και τα κινητα, και τα email..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna13

Νεοφερμένος

Η ioanna13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαστε φοιτήτριες του ΤΕΙ ΚΑΒΑΛΑΣ και στα πλαίσια της πτυχιακής μας εργασίας διεξάγουμε έρευνα που σχετίζεται με το Facebook και τη χρήση του. οποιοσδήποτε μπορεί να συμμετέχει στην έρευνα αρκεί να μπει στον παρακάτω σύνδεσμο:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEtobF9zel9lWjZzYU9MMzM3Q2J6YWc6MQ
σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων



***σημείωση συντονιστή: τα μηνύματα 120-122 προήλθαν από συγχώνευση του θέματος Facebook και χρήση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top