School fun: αστεία περιστατικά

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Λοιπόν πιστεύω από τον τίτλο καταλάβατε τι θα κάνουμε εδώ...:P
Θα γράφουμε αστεία περιστατικά που συνέβησαν στο σχολείο σας θέλω να ακούσω :D !!!!!!!!!

Εγώ δεν θυμάμαι κανένα ιδιαίτερο εκτός από ότι μια μέρα θυμάμαι μπήκε ένα περιστέρι στην τάξη μας από το παράθυρο και αφού κουτσούλησε 3-4 μαζί με τον καθηγητή έφυγε συνεπώς καταλαβαίνουμε οτι μέχρι και τα πουλία χεσμένο το έχουν το μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
εγω θυμαμαι ειδικα στο δημοτικο που ειχαμε κλειστα τα παραθυρα και ερχοντουσαν τα περιστερια και χτυπουσαν πανω!!και ακουγοταν μπαμ!! και στο γυμνασιο ειχαμε μια καθηγητρια που στο διαγωνισμα οτι θελαμε την ρωτουσαμε και μας απαντουσε και γραφαμε ομαδικα!!ολη η ταξη μιλουσε και ελεγε ο ενας στον αλλον τις απαντησεις!!!πολυ γελιο!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
πω πω...τι να πρωτοθυμηθει κανεις απο τα γελια που εχουμε ριξει στο σχολειο!! τωρα θυμαμαι ενα περιστατικο περυσι...βασικα οι μαθητες της περσινης τριτης λυκειου ηταν ολοι νουμερα...απιστευτες μορφες...με αποκορυφωμα το τμημα της κολλητης μου στο οποιο ειχε μαζευτει οοοολη η τρελα! ηταν λοιπον 5 αγορια κολλητοι και μια μερα σηκωσαν οι 4 τον εναν στους ωμους τους ξαπλωτο και εμπαιναν σε καθε μαθημα τραγουδωντας "αιωνιαααα η μνηημηηη" και τον αφηναν στην εδρα και εφευγαν:P αλλα και οι δικοι μας δεν πανε πισω...προχθες ειχε γενεθλια ενας συμμαθητης μου και του φερανε τουρτα καπελακια για παρτι και κατι βουβουζελες :P και μαλιστα μαζι με το τραγουδι για χρονια πολλα τον περιλουσανε με αφρο ξυρισματος ( :eek:) σε ολο το κεφαλι και τα ρουχα και αυτος κατασπρος καθως ηταν πηρε την τουρτα και τους κυνηγουσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Διάλογος δυο συμμαθητών:
-Ρε ξέρεις τί μέρα πέφτει φέτος η καθαρά Δευτέρα?
-Ε πού θες να ξέρω, μάντης είμαι?
Όλο το σκηνικό χωρίς να κάνουν πλάκα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
- Διάβασες?
- Ναι ρε, τι είχαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
- Διάβασες?
- Ναι ρε, τι είχαμε?

Εντάξει μπορεί το παιδί να το είπε για να επιβεβαιώσει αυτά που διάβασε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Δεν νομίζω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Μάθημα θρησκευτικών γ'λυκείου..
Η καθηγήτρια (καλή γυναίκα) αλλά στο στυλ της Λουκά.. Τα αγόρια της ΄ταξης είχαν φέρει απο τα σπίτια τους εκκλησιαστικές εικόνες και είχαν γεμίσει την τάξη, ενώ μέσα στο τετράδιο ύλης (εκεί που γράφανε οι καθηγητές τι κάνανε στο κάθε μάθημα) είχαν βάλει σελίδες απο τσοντοπεριοδικά..
Η καημένη άνοιξε το τετράδιο ύλης,το έκλεισε κατακόκκινη (την σόκαραν οι τσίτσιδες)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Τελευταία ώρα,γαλλικά. Στο διάλειμμα τα αγόρια έβαλαν-για άλλη μια φορά- τον κάδο επάνω απότ ην πόρτα για να πέσει στο κεφάλι όποιου παιδιού μπει πρώτο μέσα και παρακολουθούν από το ισόγειο(Η τάξη είναι στον ημιόροφο ενώ στον 1ο είναιοι τάξεις του γυμνασίου). Ξαφνικά, βλέπουμε την καθηγήτρια να κατεβαίνει τη σκάλα από το γυμνάσιο και να μπουκάρει στην τάξη....Άι σλάιτλι ριμέμπερ τα υπόλοιπα!Τα παιδιά φώναξαν ΌΧΙ ΚΥΡΙΑ και το μόνο που ήταν μέσα, προσπάθησε να βγάλει τον κουβά.Δεν πρόλαβε... Της μπήκε καπέλο μαζί με σακούλες από το γειτονικό κρουασανάδικο κ φλούδες μανταρινιού.Ούρλιαξε και έριξε δυο ξεγυρισμένες σβερκιές στο παιδί επειδή νόμισε ότι αυτό τον έβαλε.Φυσικά καλέστηκε ο υποδιευθυντής από αυτήν έξαλλη να ουρλιάζει στο δρόμο προς το γραφείο:Μου πετάξαν τον κάδο!Μου πετάξαν τον κάδο!Ήρθε στην τάξη, όπου και μας ''μάλωσε'' για τα σκουπίδια στο πάτωμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Ειχαμε αρχαια, και ανεβαινουν απο τις σκαλες μια συμμαθητρια και η καθηγητρια, με τακουνι κ τρωγοντας τυροπιτα η τελευταια. Καποια στιγμη στραβοπαταει, απλωνει το χερι να πιαστει απο καπου κ πιανει την κοπελα απο τα μαλλια!!! Ευτυχως δεν επαθαν τιποτα, για αυτο κ μπορω κ το λεω σαν αστειο, αλλα πραγματικα η εικονα ηταν τραγικα αστεια.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael99

Νεοφερμένος

Ο Michael99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω μια μερα ειχα κανει κοπανα προτελευτεα ωρα που χα κενο μαζι με 2 φιλους και ειχαμε παει σε ενα μαγαζι κοντα στο σχολειο και οταν πιγαμε να γυρισουμε παμε να μπουμε μεσα και στα μισα βγενει ο διευθιντης τρεχω εγω πισο απο μια μαντρα και περιμενα , η αλλοι δυο τελικα μπικαν και δεν πιρε τιποτα ειδηση επιδει μιλαγε με κατι παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Διάλογος δυο συμμαθητών:
-Ρε ξέρεις τί μέρα πέφτει φέτος η καθαρά Δευτέρα?
-Ε πού θες να ξέρω, μάντης είμαι?
Όλο το σκηνικό χωρίς να κάνουν πλάκα. :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Κάναμε στα θρησκευτικά μάθημα για τη γιόγκα:

Καθηγητής: Επίσης οι γιόγκοι θα πρέπει να απέχουν από τις σεξουαλικές απολαύσεις.
Μαθητής: Δηλαδή;:|
Καθηγητής: Δηλαδή να βάλεις το πουλάκι σου στην κατάψυξη.

Λιώσαμε:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Μέσα στα θρησκευτικά:
-Κύριε πόσοι ειναι φέτος οι χαιρετισμοί;
-Τι εννοείς; Κάθε χρόνο οι ίδιοι ειναι.

Μέσα στα μαθηματικα συζήτηση μεταξύ Βασως, Μαριανθης και εμου.
Εγω: Έλα φέρε μια τσίχλα.
Μαρ: Ναι καλα στάνταρ σιγα μην σου δώσω.
Βα: Αν θες τοσο πολυ να πάρεις έλα πάρε τη δικια μου να την βγάλω απο το άτομα.
Εγω: Τι λες ρε σιχαμα; .... Εγω δεν παίρνω ποτε τίποτα απο το στόμα.
Οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
1. Κι εγώ στα Θρησκευτικά:
Καθηγήτρια: Άλκη πες μας τα βιβλία της Παλαιάς Διαθήκης που αποτελούν την Πεντάτευχο.
Άλκης: Γένεσις, Έξοδος, Είσοδος...


2. Στην Οικιακή Οικονομία:
Έλλη: (Διαβάζει κείμενο): Μία φορά την εβδομάδα ψάρια, συνταγές αγελάδων... (έπρεπε να πει συνταγές λαδερών)


3. Αποφασίστηκε να κάνουμε 1 μέρα μάθημα μες τις διακοπές λόγω κατάληψης. Αντιδράσαμε όπως είναι φυσιολογικό όλοι έντονα! Δημιουργήθηκε ένα κλίμα θυμού μέσα στην τάξη. Οι αφασίες της τάξης μας όμως βρήκαν τον τρόπο να μας κάνουν να γελάσουμε: Λέει ένα κορίτσι:
-Θα έρθουμε εδώ στις 12 παρά τέταρτο το βράδυ της Ανάστασης με τις λαμπάδες. Και θα λέει ο κύριος " Το μέτρο της γωνίας ΑΒΓ είναι... , Χριστός Ανέστη παιδιά! Και εμείς: "Είναι 150 μοίρες, Αληθώς Ανέστη΄κύριε"!
Ότι δηλαδή εκεί που θα λύνουμε την άσκηση θα χτυπάν οι καμπάνες, θα είναι Πάσχα και θα διακόπτουμε για να λέμε ευχές! Άλλο να σας το λέω και άλλο να το ακούτε!


4. Η καθηγήτρια των Αρχαίων λέει πολύ συχνά τις φράσεις: "Το καταλάβατε?" "Ναι" και "Θα δούμε". "Το καταλάβατε?" , είναι η φράση που λέει τονίζοντας πάααρα πολύ το λ επειδή είναι από Θεσσαλονίκη. Λέει λοιπόν κάθε φορά που μας εξηγεί κάτι: Το καταλλλλλλάβατε? Χαχα έχει πολύ πλάκα και το επαναλαμβάνει συνέχεια! Μια φορά το είχε πει -χωρίς υπερβολές- 30 φορές μέσα σε μια ώρα! Τις μετρούσα! Και από τότε κολλήσαμε και μιλάμε όλοι συνέχεια με λλλ.


5. Σε όλα τα μαθήματά μας:
Είναι ένα κορίτσι που δεν μπορεί να πει καλά το γράμμα ρ και λεει ουο. Π.χ. δεν μποουρο. Δεν γίνεται να ττο εκφράσω γραπτά ακριβώς. Πρέπει να το ακούσετε για να το καταλάβετε. Πάντως έχει πολύ πλάκα. Λέει μια φορά: Κυουια νομίζω ότι η απάντηση είναι πεουιστεουι. Ή μια άλλη φορά λέει: Το φυτό στην φωτογουαφία είναι παπαουνα! Έχει παααααρα πολύ πλάκα, μιλάει συνέχεια έτσι και σκάμε στα γέλια! Είναι καλό κορίτσι όμως και δεν παρεξηγεί.
Και πολλά πολλά άλλα που για να τα γράψω θα χρειαστώ ολόκληρες σελίδες! Όλοι οι δάσκαλοι λένε ότι είμαστε το πιο αστείο τμήμα της Α'! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Eπειδή έχουμε ενα βάθρο στην τάξη που ανεβαίνουν για να γράψουν στον πίνακα. Ένας καθηγητής 50κάτι φοβάται μήπως πέσει και κρατιέται από τον πίνακα (:P ).
Eίχαμε έναν άλλο καθηγητή 65 φεύγα (με πολλή όρεξη όμως) που μια μέρα έπεσε από το βάθρο. Του λέμε κύριε, κάντε και σείς όπως ο κύριος (τάδε). Και μας πετάει ''Αυτός είναι γέρος!''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
-Ηλία διάβασες θεωρία?
-Ναι κυρία.
-Ασκήσεις έκανες?
-Ναι κυρία.
-Όντως?
-Ναι κυρία. Διάβασα και ένα βιβλίο.
-Ποιό?
-"Πως να πεις ψεμματα σε 7 βήματα."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από πού να ξεκινήσω, από το πείραμα στη Δ' Δημοτικού με την έκρηξη που έκανε χάλια την δασκάλα; από τον δάσκαλο της Ε που έπιανε συνεχώς τα .... μμ οκ, από την θεολόγο που μας έκανε γιόγκα εν ώρα διαγωνίσματος για να χαλαρώσουμε, από τον μαθηματικό με τις καθημερινές καταγγελίες για την τρόικα; από τον διευθυντή του λυκείου που φοβάται να μιλάει; από τον νομικό που μας έκανε όλα τα εκτός ύλης στην ιστορία και στο τέλος της χρονιάς δεν είχαμε κάνει τπτ; από τον φυσικό που πετάει τα βιβλία μας από το παράθυρο και στα σκουπίδια; από τον καθηγητή της οικονομίας που δεν μπορεί κανείς να καταλάβει τι λέει; τι ααρθρώνει; δεν μπορώ να διαλέξω, είμαι σίγουρος όμως ότι θα έβγαζα λεφτά αν τους είχα σε βίντεο... ...και ένας διάλογος:
Θεολόγος: Σήμερα εξετάζω τη Μαρία και τον Στέφανο, Μαρία τι είχαμε;
Μαρία: .....
Γιώργος: Κυρία, μια τίγρης στο προαύλιο!!
Θεολόγος: Ησυχία παρακαλώ, έλα Μαρία...
Μαρία: ....
Θεολόγος: Μάλιστα, ας προχωρήσουμε τότε.... ..... .... ...ΤΙΓΡΗΗΣ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μόλις θυμήθηκα ένα σκηνικό που είχε παιχτεί φέτος στη φυσική γ.π. ανάμεσα σε ένα συμμαθητή μου και στον καθηγητή. Σχεδόν όλοι στην τάξη έκαναν φασαρία (εγώ δεν είχα πάει σχολείο εκείνη τη μέρα, μου είπανε αργότερα τι έγινε) και δεν πρόσεχαν στο μάθημα. Ένας από τους μαθητές μιλούσε συνεχώς και μετά από απανωτές παρατηρήσεις, αγανακτισμένος ο καθηγητής τον έβρισε. Τότε άρχισε να φωνάζει ο μαθητής και να λέει στον καθηγητή ότι δεν ξέρει να φέρεται και ότι βρίζει κ.λπ. Οπότε του λέει ο καθηγητής: «Τι φωνάζεις ρε; Δε σου είπα να πας στο διάολο! Σου είπα να πας στο διάΒολο!» Οπότε εκείνη τη στιγμή όλοι έλυσαν στο γέλιο! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμάς ο θεολόγος:
«Παιδιά, δεν πρέπει να στέλνετε κανένα στο διάβολο. Πείτε "άι στο καλό", όχι στο διάβολο. Είναι πολύ κακή έκφραση» (και άλλες τέτοιες μαλακίτσες περί βρισίματος:P)

Και ενώ όλοι έκαναν φασαρία και δεν άκουγαν αυτά που έλεγε, σηκώνεται και:
Καθηγητής:«Καλά ρε, θα σκάσετε; Άι στο διάολο πια, καλός-καλός αλλά με φέρατε μέχρι εδώ»
Μαθητής (γαμάτο παιδί:hehe:): «Ευχαριστούμε για το παράδειγμα σε αυτά που λέγατε πριν»

:hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top