PTE General (edexcel)

Ποια η γνώμη σας για το Edexcel;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Πολύ καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Μέτριο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Αδιάφορο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
σονια εσυ τι ακουσες εκει?εδω λαρισα εγινε χαμος με το listening κι εγω την επομενη μερα το εμαθα διεκοψαν το listening καιδιαμαρτυρηθηκαν και ενστασεις παιδια αρχισαν να κλαινε γιατι δεν ακουγαν....
λες μεσω αυτου να πεσει φετος η βαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια και δω στην Κοζανη μιλαμε εγινε χαμος με το Listening ειδικα στο Level 4 που έδινα και γω και ειδικα στο Task 2!
Αν δεν χαμηλωσουν την βαση παντως θα ειναι μεγαλη αδικια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Παιδια και δω στην Κοζανη μιλαμε εγινε χαμος με το Listening ειδικα στο Level 4 που έδινα και γω και ειδικα στο Task 2!
Αν δεν χαμηλωσουν την βαση παντως θα ειναι μεγαλη αδικια!
μακαρι γτ δνακουσα και κανεναν που να μην αφησε κενα ή εστω κ ενα!

ασχετο μην τυχον ξερεις υπαρχειπεριπτωση να βρουμε λυσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα θεματα μετα απο καποιο καιρο δινονται στα φροντηστηρια απο την PALSO.
Μπορει ετσι να δινονται και οι λυσεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ααα καταλαβα αν δν τα βγαλει κανενας χριστιανος στο νετ δν προκειται να τις δω!
αυτο που λογικα θα ξερεις ποτε βγαινουν περιπου τα αποτελεσματα?κανεναν ιουλιο ή πιο μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
δηλαδη βασιζεστε μονο στο παρτ 2 του λιστενινγκ για να περασετε ρε παιδια?δν εχετε παει καλα στα αλλα μερη δλδ?και σε μας ηταν δυσκολο το παρτ 2 στο λεβελ 5 + τις παρεμβολες απο μυξες ενος παιδιου αλλα οκ.get over it και σταματηστε τις μεμψιμοιριες.η μειωση της βασης κατ εμε ειναι ονειρο θερινης νυκτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ααα καταλαβα αν δν τα βγαλει κανενας χριστιανος στο νετ δν προκειται να τις δω!
αυτο που λογικα θα ξερεις ποτε βγαινουν περιπου τα αποτελεσματα?κανεναν ιουλιο ή πιο μετα?

Τα αποτελεσματα τελη Ιουλιου με αρχες Αυγουστου να τα περιμένουμε με πιο πιθανη ημερομηνια την 31η Ιουλιου γιατι ειναι και Παρασκευη!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
δηλαδη βασιζεστε μονο στο παρτ 2 του λιστενινγκ για να περασετε ρε παιδια?δν εχετε παει καλα στα αλλα μερη δλδ?και σε μας ηταν δυσκολο το παρτ 2 στο λεβελ 5 + τις παρεμβολες απο μυξες ενος παιδιου αλλα οκ.get over it και σταματηστε τις μεμψιμοιριες.η μειωση της βασης κατ εμε ειναι ονειρο θερινης νυκτος.
γενικα ηταν τσιμπημενο ειδικα τη γυναικεια φωνη δν την καταλαβαινες αλλα οτι εγιναν διαμαρτυριες στην ενωση εγιναν
αα εμενα με δυσκολεψε περισσοτερο το παρτ 1 αφησα και ενα κενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια οτι και να πουμε τωρα να σας πω που μας εχουν γραμμενους?
Ας μην το σχολιασω.
Οτι ηταν να γινει εγινε!Καλα αποτελεσματα σε ολους μας και τωρα ας ελπισουμε να παρουμε τα σπασμενα απο αλλα parts που ηταν πολυ πιο εύκολα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Παιδια οτι και να πουμε τωρα να σας πω που μας εχουν γραμμενους?
Ας μην το σχολιασω.
Οτι ηταν να γινει εγινε!Καλα αποτελεσματα σε ολους μας και τωρα ας ελπισουμε να παρουμε τα σπασμενα απο αλλα parts που ηταν πολυ πιο εύκολα!:)
αχαχαχα σωστος!μακαρι να πηγαμε καλα στα αλλα!Αγιε Βασιλη ημουν καλο παιδι θυμησου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evelina04

Νεοφερμένος

Η Evelina04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν εννοείς τ Edexcel Level 3 εγώ είμαι εδώ !! Καλά κανεις κ αγχώνεσαι γτ φιλε μ δν θελω ν σ απογοητεύσω αλλά ήταν πολύ δύσκολα τ πράγματα !! Εγώ πήγα πολύ χαλαρή εκεί μέσα κ μόλις άκουσα τ πρώτο Listening αστα ν πάνε !! Ακου θέμα π έπεσε: Η ιστορία των παπουτσιών !! ειναι θέμα αυτο? Για ένα είμαι σιγουρη : Για τ προφορικα ... Πολύ εύκολα ... αλλά στ Listening k Reading πάτωσα !! Τ ν πω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαλα και αυτοι τι θεματα βαζουν!!!
Ελεος!Σε σας για την ιστορια των παπουτσιων,σε μας για το Image στο αντβανς,δηλ ελεος.
Περσι που εδινα επιπεδο 3 μας ειχε θεμα South America.
Mου φαινεται οτι στο τελος το εντεξελ θα καταντησει το πιο δυσκολο αντι για το πιο ευκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Δύσκολο, εύκολο..... Όλα σχετικα είναι.
Καταρχήν να πω πως σίγουρα δεν βασίζεται κανείς μόνο σ' ένα listening για να περάσει. Γίνεται συμψηφισμός. Σημασία έχει να καταφέραμε να επικοινωνήσουμε :)
Εμένα άλλοι μαθητές το βρήκανε βατό κι άλλοι δυσκολέυτηκαν. Δεν έχω δει ακόμη τα θέματα για να έχω άποψη.
Πάντως πιστεύω πως αν διαπιστωθεί πρόβλημα θα ληφθεί υπ' όψη, μην ανησυχείτε. Ούτε αυτοί θέλουν να σας χαντακώσουν στα αποτελέσματα.
Οπότε μην ανησυχείτε. Υπομονή για τα αποτελέσματα.
Αν σας παρηγορεί κι εγώ έχω πάντα άγχος να δω πώς πήγαν οι μαθητές μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Βρε ας το περασουμε εμεις και ας ειναι και με βαση.
Παντως αγαπητη Σονια μου οσα παιδια ρωτησα εδω στην Κοζανη ειναι απογοητευμενοι απο το Edexcel το οποιο και πολλοι σχολιασαν πως ηταν και πιο δυσκολο και απο το Cambridge!
Tεσπα.Θα δειξουν τα αποτελεσματα!
Αν παρεις τα θεματα στα χερια σου Σονια κανε ενα κοπο να τα ανεβασεις plz να δουμε και πως τα πήγαμε...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ρε συ Σονια μας,μιας και εισαι και καθηγητρια δν θα πρεπε να ξερεις καλυτερα απο μας τις βασεις και τα ορια των borderline?σορυ που το θιγω σε αλλο τοπικ αλλα εδω σε ειδα να απαντας.στο μισιγκαν τπτ. για πες μας λοιπον αν ξερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Λοιπόν σύμφωνα με έγκυρες πηγές μου (όχι του roling :lol: ) υπάρχει ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να πέσει το θέμα Cultural Diversity. Να το διαβάσετε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Λοιπόν σύμφωνα με έγκυρες πηγές μου (όχι του roling :lol: ) υπάρχει ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να πέσει το θέμα Cultural Diversity. Να το διαβάσετε καλά.
αυτο επεσε σε μενα καλε!δν ειναι λιγο χλωμο τη στιγμη που μου πεσε την κυρικαη που περασε να πεσει και σε σας?
εδω το ειχαν οι περισσοτεροι τη συγκεκριμενη μερα
και το διευκρινησα εχωντας μαλλον λαθος ορθογραφικο απο βιασυνη https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39624&page=18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Τα θεματα παντως ειναι ιδια για ολους τους υποψηφιους απο οσο ξερω και στα γραπτα και στα προφορικα
Αρα οσα παιδια δινουν τωρα το Σαββατοκυριακο μαλλον θα εχουν τα ιδια θεματα με τους προηγουμενους που εδωσαν 23-24/05!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ρε συ Σονια μας,μιας και εισαι και καθηγητρια δν θα πρεπε να ξερεις καλυτερα απο μας τις βασεις και τα ορια των borderline?σορυ που το θιγω σε αλλο τοπικ αλλα εδω σε ειδα να απαντας.στο μισιγκαν τπτ. για πες μας λοιπον αν ξερεις.
Απλά από το 2003 στέλνω μόνο edexcel. Γι' αυτό μπορώ να σας πω ότι θέλετε, αν το γνωρίζω. Το να μιλησω για την εμπειρία μου με άλλους φορείς, προ του 2003 επίσης ευχαρίστως :)
-----------------------------------------
Και μια ερώτηση γιατι μπερδευτηκα λίγο..... Δίνει κανείς γραπτά τώρα; Νομίζω τελειώσαν όλοι με το γραπτό μέρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top