PTE General (edexcel)

Ποια η γνώμη σας για το Edexcel;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Πολύ καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Μέτριο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Αδιάφορο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Και εγώ αυτό καταλάβα, ότι δεν υπήρχε οργάνωση.

Μια ερώτηση προς όλους. Στο task 5 δεν έβαλα "Χ" για το ποια έκθεση διάλεξα. Θα μου κόψουν μονάδες?
τι να σου πω...ειναι ευδιακριτο?δλδ αν ηταν γραμμα ή αρθρο παει καλα θα το καταλαβει αλλιως πως να καταλαβει ποιο ηταν?
εμεις ας πουμε ειχαμε αρθρο και εκθεση οποτε το καταλαβαινες πχ το αρθρο εχει τιτλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Το ένα ήταν essay και το άλλο story που τελίωνε με μια συγκεκριμένη πρόταση. Εγώ πήρα το 1ο απότε μάλλον θα καταλάβουν πιο διάλεξα, Φαίνεται.

Α, και κάτι ακόμα. Το e-mail που είχαμε να γράψουμε στο level 3 έπρεπε να ήταν formal ή informal?
Πολύ με μπέρδεψα και έβαζα μια επίσημες εκφράσεις μια φιλικές. Δεν κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Το ένα ήταν essay και το άλλο story που τελίωνε με μια συγκεκριμένη πρόταση. Εγώ πήρα το 1ο απότε μάλλον θα καταλάβουν πιο διάλεξα, Φαίνεται.

Α, και κάτι ακόμα. Το e-mail που είχαμε να γράψουμε στο level 3 έπρεπε να ήταν formal ή informal?
Πολύ με μπέρδεψα και έβαζα μια επίσημες εκφράσεις μια φιλικές. Δεν κατάλαβα.

Ουσιαστικά ήταν formal γιατί απευθυνόμασταν σε δασκάλα - καθηγήτρια, όμως το ξεκίναγε με "Hi, και ένα όνομα"... Και εγώ έκανα μια μίξη μεταξύ formal και informal...

Πάντως και σε εμάς στο listening ειδικά στο δεύτερο κι ας μην υπήρχε μεγάλο πρόβλημα ακουστικής δεν υπήρχε κάποιος που να μην άφησε έστω και ένα κενό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Ουσιαστικά ήταν formal γιατί απευθυνόμασταν σε δασκάλα - καθηγήτρια, όμως το ξεκίναγε με "Hi, και ένα όνομα"... Και εγώ έκανα μια μίξη μεταξύ formal και informal...

Ακριβώς αυτό....τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indeed_ph

Νεοφερμένος

Ο indeed_ph αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έδωσα και εγώ.
Fairly formal ήταν νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
τα true false ηταν κατ εμε αρκετα ευκολα.πηγαιναν Τ Τ Τ ΝS F αν θυμαμαι καλα. και οι λεξεις ηταν σε γελοιο επιπεδο.ολες επιπεδου lower. οι επικεφαλιδες με μπερδεψαν λιγο αλλα νομιζω οκ in the end.μια ενσταση μονο.θυμαστε την λεξη start που ζητουσε συνωνυμο? σας προβληματισε καθολου το γεγονος πως ειχε τις λεξεις turn και beginning? ποια βαλατε εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
τα true false ηταν κατ εμε αρκετα ευκολα.πηγαιναν Τ Τ Τ ΝS F αν θυμαμαι καλα. και οι λεξεις ηταν σε γελοιο επιπεδο.ολες επιπεδου lower. οι επικεφαλιδες με μπερδεψαν λιγο αλλα νομιζω οκ in the end.μια ενσταση μονο.θυμαστε την λεξη start που ζητουσε συνωνυμο? σας προβληματισε καθολου το γεγονος πως ειχε τις λεξεις turn και beginning? ποια βαλατε εσεις?

Για το level 3 λες εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
nope. level 5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
τα true false ηταν κατ εμε αρκετα ευκολα.πηγαιναν Τ Τ Τ ΝS F αν θυμαμαι καλα. και οι λεξεις ηταν σε γελοιο επιπεδο.ολες επιπεδου lower. οι επικεφαλιδες με μπερδεψαν λιγο αλλα νομιζω οκ in the end.μια ενσταση μονο.θυμαστε την λεξη start που ζητουσε συνωνυμο? σας προβληματισε καθολου το γεγονος πως ειχε τις λεξεις turn και beginning? ποια βαλατε εσεις?
εγω εβαλα begging το θεωρησα πιο σωστο απλα το σκεφτηκα και εγω λιγο λογω διαφορετικου χρονου!
τα τρου φολσ ηταν λιγο παγιδες μπορει να φαινονταν ευκολα αλλα δν ηταν ετσι
πχ αυτο με τα σπιτια αναφεροταν ξεκαθαρα μονο στους Irish ενω στου κινεζους ελεγε living and working conditions
το λιστενινγκ πως σου φανηκε?
προφορικα εδωσες?εγω δινω σημερα το απογευμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ειπα για το listening πιο πανω. προφορικα next sunday.ενημερωστε μας για το στυλ των προφορικων μετα αν θελετε.οσον αφορα αυτο με τα τρου φολς δν αντιλεγω.ηθελε προσεκτικο διαβασμα πιστευω.περισσοτερο παγιδα ηταν αυτο με το σε ποια κειμενα αναφερονταν οι προτασεις.
-----------------------------------------
εγω εβαλα begging το θεωρησα πιο σωστο απλα το σκεφτηκα και εγω λιγο λογω διαφορετικου χρονου!
τα τρου φολσ ηταν λιγο παγιδες μπορει να φαινονταν ευκολα αλλα δν ηταν ετσι
πχ αυτο με τα σπιτια αναφεροταν ξεκαθαρα μονο στους Irish ενω στου κινεζους ελεγε living and working conditions
το λιστενινγκ πως σου φανηκε?
προφορικα εδωσες?εγω δινω σημερα το απογευμα.

ειναι beginning κι οχι begging.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ειπα για το listening πιο πανω. προφορικα next sunday.ενημερωστε μας για το στυλ των προφορικων μετα αν θελετε.οσον αφορα αυτο με τα τρου φολς δν αντιλεγω.ηθελε προσεκτικο διαβασμα πιστευω.περισσοτερο παγιδα ηταν αυτο με το σε ποια κειμενα αναφερονταν οι προτασεις.
-----------------------------------------


ειναι beginning κι οχι begging.
απο βιασυνη beginning ηθελα να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily north

Νεοφερμένος

Η NORTH EMILY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα θέσει όριο 3 ετών σε όλα νομίζω το ΑΣΕΠ. Αλλά μη σας απασχολεί το ΑΣΕΠ. Λες και θα γίνετε όλοι δημόσιοι υπάλληλοι...Όσα αναγνωρίζονται από το Συμβούλιο της Ευρώπης είναι αποδεκτά. Απο κει και πέρα το ΑΣΕΠ κοιτάει μόνο τα του οίκου του. Δεν είναι φορέας αναγνώρισης πτυχίων...
Hmmm.. really εάινι πιο εύκολο; Εμμ εγώ έδωσα για edexcel σήμερα, αλλά οκ μια χαρά θέλω να πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
κοιταξτε,αντικειμενικα ειναι πιο ευκολο οσον αφορα την ελαστικοτητα του χρονου.εχεις πιστευω απλετο χρονο να τα ξανακοιταξεις,να σκεφτεις περισσοτερο.και σας το λεει καποιος που εχει περασει το μεγαλυτερο μερος της ζωης του δινοντας εξετασεις :P και απαιτητικες επιπλεον.συνεπως το michigan θεωρειται δυσκολοτερο αφενος επειδη θελει γρηγορη σκεψη και αφετερου τα θεματα του ειναι ίσως λίγο περισσότερο απαιτητικά μιας και σε εξεταζει ωμά στην γραμματικη και λεξιλογιο.αναμφιβολα ειναι ολοκληρωμενο πτυχιο καθώς έχει και τα κειμενα για να ελεγξει την κατανοηση σου και ενα πολυ απαιτητικό listening που το ακους 1 φορα και δεχεσαι καταιγισμο πληροφοριων.στα σημεία το michigan ρίχνει knock out το edexcel.plus η διαφορά της βάσης απο 60% στα 65%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω εδωσα edexcel lvl 5 και ολοι λενε πως ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το αντιστοιχο του michigan θελει να χειριζεσαι πιο καλα τη γλωσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
rumor has it blacksheep :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω εδωσα edexcel lvl 5 και ολοι λενε πως ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το αντιστοιχο του michigan θελει να χειριζεσαι πιο καλα τη γλωσσα
ενταξει μεταξυ μας πολυ πιο δυσκολο δεν ειναι!το αντιθετο..η μονη χαζομαρα στο michigan ειναι που δν συμψηφιζονται!


level 5 προφορικα
globalization
special needs racism
cultural divercities
media
immigration
mixed cultures or not
οτι θελετε ρωτηστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω αν και το περασα θυμαμαι τις εκθεσεις που ειχαν χαλια θεματολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ενταξει μεταξυ μας πολυ πιο δυσκολο δεν ειναι!το αντιθετο..η μονη χαζομαρα στο michigan ειναι που δν συμψηφιζονται!


level 5 προφορικα
globalization
special needs racism
cultural divercities
media
immigration
mixed cultures or not
οτι θελετε ρωτηστε

wow.!δν μου φαινονται και ευκολακια!τι ρωτησαν δλδ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε μας στο επιπεδο 4 μας ειχανε για φυσικες καταστροφες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
wow.!δν μου φαινονται και ευκολακια!τι ρωτησαν δλδ?

  • αν συμφωνουμε με την παγκοσμιοποιηση

  • ποια απο τα μιντια γνωριζουμε ποια χρησιμοποιουμε και γιατι

  • μια φωτο ειχε ανθρωπους διαφορων εθνικοτητων στο μετρο
και μια αλλη σε διαδηλωση μαυρους και ασιατες με πλακατ που ελεγαν για ρατσισμο και ορια στην μεταναστευση

  • μας ρωτησε αν θεωρουμε σωστο να τεθουν ορια στην εισαγωγη μεταναστων
  • τι αποψη εχουμε για τη μιξη των πολιτιστικων κουλτουρων αν συμφωνουμε να γινεται ή οχι και με ποιο τροπο
  • γενικα ειχε σχεση καπως με αυτα που επεσαν στα γραπτα
μας μαγνητοφωνησε παντως
αν θυμηθω τπτ αλλο θα σου πω...το σιγουρο ειναι οτι απο το πρωι οπως εμαθα εκει οταν πηγα περιστρεφονταν στα ιδια θεματα...οποτε πηγαινε λιγο πιο νωρις οταν θα δινεις να μαθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top