PTE General (edexcel)

Ποια η γνώμη σας για το Edexcel;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Πολύ καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Μέτριο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Αδιάφορο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
να σας ρωτησω δινω το λεβελ 5 και επειδη προετοιμαστηκα μονη μου!αν μπορειτε να μου πειτε πως χωριζετε τους χρονους σας!να μην βγω εκτος!
δλδ πχ 15 λεπτα listening για τις εκθεσεις ποσο αφηνετε?κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
να υπολογιζεις περιπου στο μισαωρο για καθε εκθεση.αρα σου μενουν 1.55 λεπτα.απο αυτα περιπου 20 λεπτα κανει το listening..1.35 left.ε μετα εχεις απλετο χρονο πιστευω νακανεις τα αλλα ασκησακια.
-----------------------------------------
Ναι συμψιφίζονται όλα. Τα γραπτά είναι 60% και τα προφορικά 18 απο τα 30.

νομιζω εισαι λαθος εδω περα.μιας και η βαση ειναι 75/125 στο συνολο και το 60% ειναι στα γραπτα τοτε μενει να κανεις 15 στα 25 στα προφορικα για να το παρεις.εμενα αλλη ειναι η απορια μου.αν κανεις 75/100 στα γραπτα,τοτε ποσο πρεπει να κανεις στα προφορικα?μπορεις να κανεις και 3 η 4 ξερω γω?η πρεπει να πιασεις και μια βαση και στα προφορικα?

danke.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
να υπολογιζεις περιπου στο μισαωρο για καθε εκθεση.αρα σου μενουν 1.55 λεπτα.απο αυτα περιπου 20 λεπτα κανει το listening..1.35 left.ε μετα εχεις απλετο χρονο πιστευω νακανεις τα αλλα ασκησακια.
-----------------------------------------


νομιζω εισαι λαθος εδω περα.μιας και η βαση ειναι 75/125 στο συνολο και το 60% ειναι στα γραπτα τοτε μενει να κανεις 15 στα 25 στα προφορικα για να το παρεις.εμενα αλλη ειναι η απορια μου.αν κανεις 75/100 στα γραπτα,τοτε ποσο πρεπει να κανεις στα προφορικα?μπορεις να κανεις και 3 η 4 ξερω γω?η πρεπει να πιασεις και μια βαση και στα προφορικα?

danke.

σε ευχαριστω πολυ!να σαι καλα τωρα το οργανωσα καλυτερα στο μυαλο μου!
αντε να δουμε!προφορικα δινω την αλλη μερα δυστυχως καλυτερα να διναμε την ιδια να ξεμπερδευαμε!
εχω την αισθηση οτι στα προφορικα παιρνεις ανετα αρκετες μοναδες δν χρειαζεται να σε ανησυχει!εγω σε οτι εχω δωσει μεχρι τωρα τα προφορικα και την εκθεση ειχα στανταρ περασμενα!
το κλασσικο που εκανα στα προφορικα ειναι να ετοιμασω καποια πραγματα να πω για να ειμαι πιο χαλαρη και να μην κολλησω στην αρχη μετα σου βγαινει!κειμενο του τυπου πως σε λενε που μενεις τι σπουδαζεις οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα να τους φας και χρονο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ακριβως έτσι reaction.
Εγω οπως σου είπα και στο Pm που σου έστειλα η πρωτη εκθεση θελει πολύ χρονο και δεν βγαινει σε 30 λεπτα.
Τωρα για τα προφορικα του edexcel ΟΚ ευκολα είναι αλλα απο μονάδες μην περιμενετε και πολλές.Οι πιο πολλοι γυρω στα 16-20/25 παίρνουν.
Και επίσης το 75/125 ειναι συγκεντρωτικη βαση.Δηλαδη αν εχεις γραπτα 70/100 και προφορικα 7/25 παιρνάς.
Παιδια δινω και γω αυριο Εντεξελ Επιπεδο 4 και να ευχηθω καλη επιτυχία σε ΟΛΟΥΣ μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους αντε ολα να μας πανε καλα!και να εχουμε ευχαριστα για την εμπειρια μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domdom

Νεοφερμένος

Η domdom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια δινω κι εγω αυριο edexcel και εχω αγχωθει λιγο!:(εχω ακουσει οτι πεφτουν μερικες φορες πολλα περιεργα θεματα!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
παιδια δινω κι εγω αυριο edexcel και εχω αγχωθει λιγο!:(εχω ακουσει οτι πεφτουν μερικες φορες πολλα περιεργα θεματα!!!:jumpy:

Και γω δινω αλλα ΟΚ ειμαι χαλαρος.

Οσο για τα περιεργα θεματα μην αγχωνεσαι.Ευκολα ειναι.

Τεσπα αυριο ειναι η μεγαλη μερα για ολους εμεις τους εντεξελαδες!
Και καλη επιτυχια σε ολους μας!
Μετα την εξεταση να σχολιασουμε και τα θεματα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Και εγώ δίνω level 3 1η φορά. Άντε να δούμε στο φροντηστήριο σε όλα τα practice test είχα περάσει, ελπίζω και το Σάββατο να περάσω στο real test. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domdom

Νεοφερμένος

Η domdom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
τι level δινετε? εγω level5 ... αντε να ετοιμαζομαι σιγα σιγα...:) καλη επιτυχια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Καλη επιτυχια κι εγω level 5!κι εγω ψυχολογικα ετοιμαζομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iasonsea

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Έδωσε κανείς level 3; Πώς του φάνηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi1823

Νεοφερμένος

Η evi1823 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καλησπερα ναι εδωσα εγω το δεφτερο κομματι στο λισενινγ μοθ φανικε αρκετα δυσκολο ωεωεα εφταιγε κ ο ηχος επισεις οι δυο πρωτερσ ασκησεισ μοθ φανικαν περιεργες τςρα οι υπολοιπες και οι εκθεσεις ηταν καλες πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Eμένα καλό μου φάνηκε εκτός απο το listening. Ήταν χάλια γιατί δεν καταλάβαινα τι έλεγαν. Την μια ακουγόταν καλά και την άλλη έκανε αντίλαλο στην τάξη και δεν καταλάβαινες τίποτα.
Την λέγαμε την επιτηρίτρια χαμηλώστε και αυτή χαμήλωνε και της λέγαμε κιάλλο και αυτή έλεγε πόσο ακόμα δηλαδή. Ε τι να πεις πια.
Το θρανίο μου ήταν για τα μπάζα. Κουνόταν συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
καλησπερα κι απο μενα.λεβελ 5 εδινα.καλο θεμα τα online communities.εχω μια ενσταση:

στο λιστενινγκ και γω γιατι δν ακουγοταν καλα,ενα ηχειακι της πλακας ηταν.συν που ειχα ενα %#^# να φυσαει την μυτη του ολη την ωρα.παλι καλα που δν του πεταξα το μπουκαλι με το νερο στο κεφαλι.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domdom

Νεοφερμένος

Η domdom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια το level5 δεν υπηρχε απλως ενα θεματακι με το listening αλλα θεματαρα!!!δεν ακουσαμε τιποτα κ γενικως δεν καταλαβαμε τιποτα...;)τι να πω???μηπως ξερετε ποια ειναι η βαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
H βαση ειναι το 60% και επίσης και στο level 4 τα θεματα στο listening part 2 ήταν ΑΙΣΧΟΣ!
Ζητημα να επιασα 3-4 σωστες απαντησεις απο τις 10 και εγω αλλα και οι υπολοιποι συμμαθητές μου.
Τι να πω!Τα λογια ειναι φτωχεια.Παντως το edexcel δυσκολεψε παρα πολυ!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ωχ και νομιζα οτι ειμαι ηλιθια εκανα τρελη αυτοσυγκεντρωση μπας και καταλαβω τι μια ειχε αντιλαλο την αλλη αλλος ηθελλε χαμηλα αλλος δυνατα και ολα αυτα μεσα στην εξεταση ΕΛΕΟΣ!το σωστο ειναι πριν να γινει αυτο και μετα να αρχισουμε
το γελοιο ειναι πως μας διεκοπταν την ωρα των γραπτων να κολλησουν τις ετικετες!αλλο χασιμο χρονου!
αφησα και ενα κενο στο λιστενιγκ το τελευταιο της πρωτης σελιδας που ελεγε κατι για gated communities ελπιζω να μου πηγαν τα αλλα καλα!οι εκθεσεις μια χαρα μονο που η πρωτη μου πηρε παραπανω σε λεξεις δν ξερω ειναι κακο?
τα τρου φολσ τα θυμαστε μηπως?απο περιεργια πως σας φανηκαν?

κατι αλλο τα προφορικα λετε να κινηθουν παλι σε σχεση με τα communities?
δινω αυριο γι αυτο ρωταω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
H βαση ειναι το 60% και επίσης και στο level 4 τα θεματα στο listening part 2 ήταν ΑΙΣΧΟΣ!
Ζητημα να επιασα 3-4 σωστες απαντησεις απο τις 10 και εγω αλλα και οι υπολοιποι συμμαθητές μου.
Τι να πω!Τα λογια ειναι φτωχεια.Παντως το edexcel δυσκολεψε παρα πολυ!:(

Και μια φίλη που έδινε το level 4 είχε πρόβλημα με το 2ο listening.

ωχ και νομιζα οτι ειμαι ηλιθια εκανα τρελη αυτοσυγκεντρωση μπας και καταλαβω τι μια ειχε αντιλαλο την αλλη αλλος ηθελλε χαμηλα αλλος δυνατα και ολα αυτα μεσα στην εξεταση ΕΛΕΟΣ!το σωστο ειναι πριν να γινει αυτο και μετα να αρχισουμε
το γελοιο ειναι πως μας διεκοπταν την ωρα των γραπτων να κολλησουν τις ετικετες!αλλο χασιμο χρονου!
αφησα και ενα κενο στο λιστενιγκ το τελευταιο της πρωτης σελιδας που ελεγε κατι για gated communities ελπιζω να μου πηγαν τα αλλα καλα!οι εκθεσεις μια χαρα μονο που η πρωτη μου πηρε παραπανω σε λεξεις δν ξερω ειναι κακο?
τα τρου φολσ τα θυμαστε μηπως?απο περιεργια πως σας φανηκαν?

κατι αλλο τα προφορικα λετε να κινηθουν παλι σε σχεση με τα communities?
δινω αυριο γι αυτο ρωταω

Συμφωνώ μαζί σου. Καθόμασταν πόση ώρα πριν αρχίσουμε να γράφουμε και έρχονται για τις ετικέτες όταν γραφαμε έλεος!
Ποιο level έδινες? Αν ήσουν level 4 μια φίλη στο προφορικά είχε για τις φυσικές καταστροφές, άσχετο θέμα με τα γραπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
το 5 εδινα αλλα μαλλον φαινεται οτι ειναι τοσο ανοργανωτοι λυπαμαι αλλα ετσι ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Και εγώ αυτό καταλάβα, ότι δεν υπήρχε οργάνωση.

Μια ερώτηση προς όλους. Στο task 5 δεν έβαλα "Χ" για το ποια έκθεση διάλεξα. Θα μου κόψουν μονάδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top