PTE General (edexcel)

Ποια η γνώμη σας για το Edexcel;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Πολύ καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Καλό πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Μέτριο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%
  • Αδιάφορο πτυχίο

    Ψήφοι: 1 20.0%

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και γω δινω edexcel LEVEL 4 (ADVANCED) στις 23/5 και εχω αρκετο αγχός.
Αλλα τεσπα.
Το παίρνουμε χαλαρα και ουτως ή αλλως μια εξεταση απο τις 100αδες που θα βρουμε μπροστα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ το άφησα για το Δεκέμβρη χαλαρά! Ούτως η άλλος μαθήματα άρχισα Ιανουάριο για το γ1 επίπεδο. Θα κάνω το καλοκαίρι και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
το θεωρειται πιο ευκολο σε σχεση με το cae for example??!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω ναι το θεωρω πιό ευκολο γιατι δεν εχει καθολου ασκήσεις γραμματικής.Ολες οι ασκήσεις είναι κατανόησης κειμένου αντε και κανα δυό λεξιλογίου και οι οποίες είναι σχετικα εύκολες.
Γενικα βατό θα το λεγα,αλλα το κουλό θα ναι να σου πέσει κανά θέμα που δεν ξερεις και να μην μπορέσεις να γραψεις τιποτα.
Εχει και τις παγιδούλες του αλλα παλεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μην το λες. Εγώ στο lvl3 μου έπεσαν 2 ασκήσεις use of english και δυσκολεύτικα πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
δλδ δεν ειναι συγκεκριμενη η δομη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οχι δεν εχει συγκεκριμένη δομη ασκήσεων.
Οπως και το Κρατικό.
Μπορούν να βάλουν οτι θέλουν αλλα γενικα οι ασκήσεις τους είναι κατα βαση λεξιλογικες και κατανόησης κειμένου.
Δεν θα σου τυχεί καμιά πολύ κουλή άσκηση.Ειναι στανταρτ και θα τις δεις αν δεις παστ παπερ 2-3 ετών...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Παιδια ξερετε ποτε δινεται προφορικα?εγω ακομα οχι και σημερα που πηγα στην παλσο ακομα δεν ξερουν απο βδομαδα λεει να ρωτησω...γιατι ετσι?τετοια οργανωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Οχι δεν εχει συγκεκριμένη δομη ασκήσεων.
Οπως και το Κρατικό.
Μπορούν να βάλουν οτι θέλουν αλλα γενικα οι ασκήσεις τους είναι κατα βαση λεξιλογικες και κατανόησης κειμένου.
Δεν θα σου τυχεί καμιά πολύ κουλή άσκηση.Ειναι στανταρτ και θα τις δεις αν δεις παστ παπερ 2-3 ετών...:)



:no1:
Kαι εγώ αυτό θα δώσω!
Σχετικά εύκολο είναι!
Χαλαρά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ευκολο αλλα σε μερικές ασκησούλες κρύβει και τις παγίδες του.
Το Δεκέμβριο παντως ηταν πολυ γελοιο παντως στο LEVEL 4.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
δεν μου ειπατε ομως?ξερετε τπτ για προφορικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για ποιο ακριβως πραγμα θες να μαθεις?
Ημερομηνίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ναι γιατι εγω [ηγα στην παλσο εδω και μου ειπαν δενξερουν να παω παλι απο βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εμένα στο φροντηστίριο μου ,μου στείλανε χαρτί με το πότε δίνω και τα σχετικά!Την ίδια μέρα όλα.....Πφφφφ
Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Πείτε μου τα θέματα αν ήταν σχετικά εύκολα τις προηγούμενες φορές και γενικά τα ακουστικά.Α!Επίσης πείτε μου ποια είναι η βάση στα 100 αν μπορείτε και οτι ξέρετε και δεν ξέρετε!!!!Γιατί δίνω στις 22-23 του μήνα και έχω άγχος!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Η βάση νομίζω είναι 60%
Είναι γενικά εύκολο πτυχίο...
Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένη και χωρίς άγχος...
Τα ακουστικά και αυτά δεν είναι δύσκολα...
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kαι μας περσι ετσι ακριβως ήτανε!
Ολα σε μια μερα!Με είχαν ξεθεώσει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εμενα στο λιστενινγκ αυτο που δν μου καθεται ειναι οταν πρεπει να πειλεξεις ποιος το εχει πει απο 3 ατομα...γτ βρισκω τον ενα εκει που ζηταει 2 το μπερδευω!καμια λυση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εδω περα συμψηφίζονται οι βαθμολογίες μαζί με τα προφορικά?δλδ πόσο πρεπει να πιασεις στα γραπτα και πόσο στα προφορικα για να περάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Ναι συμψιφίζονται όλα. Τα γραπτά είναι 60% και τα προφορικά 18 απο τα 30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top