Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
λα.Ξέρω πολύ καλά ότι εάν δεν θέλω να το κρατήσω [το παιδί] δεν έχει το δικαίωμα να μου το επιβάλει.
νομικα εισαι υποχρεωμενος να το αναγνωρισεις.

Μου λες: μην μη μιλάς για τους άλλους για πράγματα που συνέβησαν σε σένα και κοίτα τι λες δίπλα
το επιχειρημα σου "θα τα πουμε οταν πας 18 χρονων και αλλαξουν αυτες οι συγκεκριμενες αποψεις" δεν στεκει. μπορει να αλλαξουν, μπορουν να παραμεινουν ιδιες. ετσι και αλλιως, αφου εσυ ο ιδιος δεν εισαι 18 χρονων πως ισχυριζεσαι οτι θα αλλαξουν;

είναι εγωιστικό να το κρατήσει η κοπέλα μόνο λόγο του συναισθήματος.
εγωιστικο ειναι να μην αποδεχτεις τις οποιες ευθυνες, εφοσον η κοπελα αποφασισε να κρατησει το μωρο.
-----------------------------------------
θέληση να υπάρχει!κι απλά λέω ότι δεν μ΄αρέσει να ειμαι σε μια σχεση δίχως μέλλον και που τα συναισθήματα περιορίζονται στο κρεβάτι.

ο γαμος δε γενναει τα συναισθηματα. τα καταστρεφει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
βασικα παιδια γιαυτο λενε οι γιατροι σεξ μετα τα 18 ωστε οποια στραβη και να γινει υπαρχει μεγαλυτερη ωρημοτητα ..... αλλιως αν θελετε σεξ απτα 15 αγορακια φροντιστε τι προφυλακτικα αγοραζετε αν αγοραζετε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
και κοριτσακια και κοριτσακια.
οι γιατροι δεν προτεινουν καποια συγκεκριμενη ηλικια για το σεξ νομιζω...
ετσι και αλλιως και στα 18 σου δεν μπορεις να φροντισεις ανεξαρτητα ενα παιδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
νομικα εισαι υποχρεωμενος να το αναγνωρισεις.

το επιχειρημα σου "θα τα πουμε οταν πας 18 χρονων και αλλαξουν αυτες οι συγκεκριμενες αποψεις" δεν στεκει. μπορει να αλλαξουν, μπορουν να παραμεινουν ιδιες. ετσι και αλλιως, αφου εσυ ο ιδιος δεν εισαι 18 χρονων πως ισχυριζεσαι οτι θα αλλαξουν;

εγωιστικο ειναι να μην αποδεχτεις τις οποιες ευθυνες, εφοσον η κοπελα αποφασισε να κρατησει το μωρο.
-----------------------------------------


ο γαμος δε γενναει τα συναισθηματα. τα καταστρεφει
Σταμάτα επιτέλους να βγάζεις μόνος σου συμπεράσματα!ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΑ.Και το λες μόνος σου ότι ολοι αλλάζουν..Τώρα αν θες να μου πας κόντρα πες το μου ξεκάθαρα να τελειώνουμε.Οι άνθρωποι αλλάζουν.Δεν είναι τυχαίο ότι ενηλικιώνεστε στα 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αυτό το έχει ήδη πει από μόνη της.
Βαριόμουν να ψάξω,δεν με αφορά άλλωστε.
Αλλά έκανα σωστή υπόθεση,όλε!:D

Κορίτσια,μην ρίχνετε όλο το φταίξιμο στα αγόρια.
Από τη στιγμή που είμαστε στα τελευταία χρόνια (γενικά μιλάω) σεξουαλικά ενεργές από τα 15-16 τις μισές ευθύνες τις έχουμε εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Εγώ είμαι :) Σε καμία περίπτωση δεν θα την πίεζα αν ήθελε να το κρατούσε μόνη της όμως.Η λύση είναι γνωστή και απλή.
Όχι θα χαλάσω εγώ όλη την ζωή μου , μου αρέσει δε μου αρέσει μαζί της.Εσύ μια σχέση είχες στην ζωή σου?Και αν κάποια μέρα γινόταν το μοιραίο και 'μενες έγκυος χωρίς να γουστάρεις ούτε παιδί και ούτε καν αυτόν [τον πατέρα του παιδιού] θα 'μενες για την υπόλοιπη ζωή σου με αυτόν?
Δεν θυμάμαι να ερμήνευσα κάτι λάθος.Όμως θα σου δώσω το ελαφρυντικό ότι είσαι ακόμα μικρή.Όταν οι ορμόνες σου θα έχουν τρελαθεί να μου πεις και τότε αυτές τις χαζομάρες που λες.Κοίτα τι γράφουν τα μεγάλα τα κοριτσάκια.:)Δεν είναι τυχαίο.Και όχι δευτέρα λυκείου και τότε μικρά είναι.
Και ακριβώς για να μην γίνω όλα τα παραπάνω δεν θα ήθελα να το κρατίσει.Και επειδή μπορεί να μην φέναιτε αλλά είμαι ευέσθιτος θα ήθελα να κάνει έκτρωση γιατί θα είμουν καταδικασμένος να το κρατίσω και να χαλάσω τα παιδικά μου χρόνια.
Χριστίνα:Αφού δεν θα επιβαρίνεις το παιδί -πατέρα κάνε ότι θέλεις δικαίομα σου.
Ναι ήταν αναγκαία και γιαυτό φυσικά ανακαλύφθηκε νωρίς.Και δεν κατάλαβα για να μην στενοχωρηθεί η κοπέλα θα καταστρέψει δύο ζωές????Πολύ εγωιστικό.Και δεν θα την εκβίαζα,θα της το είχα ξεκαθαρίσει από πριν ,δεν είμαι ζώο.
εισαι υποχρεωμενος να αναγνωρισεις το παιδι, και αυτο σου δημιουργει ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, καποιες ευθυνες. απ'οσα παραθετω πιο πανω, δεν εισαι διατεθιμενος να αναλαβεις καποια ευθυνη.

το γεγονος οτι αναφερεσαι στις αποψεις των αλλων με εντελως ατεκμηριωτες αποψεις και τις αναφερεις ως βλακωδεις, ηλιθιες, κτλ κτλ μονο εσενα εκθετει. κανεναν αλλο

μαθε οτι η εκτρωση προκαλει προβληματα ορμονικα, σωματικα και ψυχολογικα. αν δεν εισαι σε θεση να αναλαμβανεις τις ευθυνες σου, τοτε μην κανεις σεξ μεχρι να νιωσεις ετοιμος, είτε στα 16, είτε στα 18.

θεσμικα και μονο, ο ανθρωπος αποκτα δικαιωμα ψηφου στα 18. αυτο δε σημαινει οτι ενας ανθρωπος 14 χρονων δε μπορει να ειναι πιο ωριμος απο οτι ενας αλλος 18 χρονων. υπ οψην, το δικαιωμα του εκλεγεσθαι καποιος το αποκταει μετα τα 25 ετη. αλιμονο, οι ανθρωποι αλλαζουν, αλλα ειναι ατοπο το να αναφερεις οτι "μη μιλας τωρα γιατι στα 18 σου θα εχεις αλλη αποψη", γιατι δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα εχει διαφορετικη αποψη. επειδη ειναι η τριτη φορα που γραφω το ιδιο πραγμα, πραγματικα ελπιζω να το καταλαβεις


Υ.Γ. πολλα "μεγαλα κοριτσακια" ειναι κατα της εκτρωσης
Υ.Γ. για να μην εχεις μανια καταδιωξης, δεν εχω λογο να στην "μπω".
εχω καλυτερα πραγματα στη ζωη μου απο το να κυνηγαω ενα ατομο σε ενα φορουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Για να καταλάβω,ο dreamer δεν θα αναλάβει τις ευθύνες του αλλά θα το αναγνωρίσει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
και κοριτσακια και κοριτσακια.
οι γιατροι δεν προτεινουν καποια συγκεκριμενη ηλικια για το σεξ νομιζω...
ετσι και αλλιως και στα 18 σου δεν μπορεις να φροντισεις ανεξαρτητα ενα παιδι

οι γυναικολογοι λενε οτι ειδικα οι κοπελες πρεπει να ολοκληρωνουν στα 18 για να ειναι ετοιμες τοσο σωματικα οσο και ψυχικα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ποικιλουν και τα δυο νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
εισαι υποχρεωμενος να αναγνωρισεις το παιδι, και αυτο σου δημιουργει ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ, καποιες ευθυνες. απ'οσα παραθετω πιο πανω, δεν εισαι διατεθιμενος να αναλαβεις καποια ευθυνη.

το γεγονος οτι αναφερεσαι στις αποψεις των αλλων με εντελως ατεκμηριωτες αποψεις και τις αναφερεις ως βλακωδεις, ηλιθιες, κτλ κτλ μονο εσενα εκθετει. κανεναν αλλο

μαθε οτι η εκτρωση προκαλει προβληματα ορμονικα, σωματικα και ψυχολογικα. αν δεν εισαι σε θεση να αναλαμβανεις τις ευθυνες σου, τοτε μην κανεις σεξ μεχρι να νιωσεις ετοιμος, είτε στα 16, είτε στα 18.

θεσμικα και μονο, ο ανθρωπος αποκτα δικαιωμα ψηφου στα 18. αυτο δε σημαινει οτι ενας ανθρωπος 14 χρονων δε μπορει να ειναι πιο ωριμος απο οτι ενας αλλος 18 χρονων. υπ οψην, το δικαιωμα του εκλεγεσθαι καποιος το αποκταει μετα τα 25 ετη. αλιμονο, οι ανθρωποι αλλαζουν, αλλα ειναι ατοπο το να αναφερεις οτι "μη μιλας τωρα γιατι στα 18 σου θα εχεις αλλη αποψη", γιατι δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα εχει διαφορετικη αποψη. επειδη ειναι η τριτη φορα που γραφω το ιδιο πραγμα, πραγματικα ελπιζω να το καταλαβεις


Υ.Γ. πολλα "μεγαλα κοριτσακια" ειναι κατα της εκτρωσης
Υ.Γ. για να μην εχεις μανια καταδιωξης, δεν εχω λογο να στην "μπω".
εχω καλυτερα πραγματα στη ζωη μου απο το να κυνηγαω ενα ατομο σε ενα φορουμ
Να αναλάβω την ευθύνη δεν είμαι ούτε εγώ και ΦΥΣΙΚΑ ούτε και η κοπέλα άσχετα το τι πιστεύει.Γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί ως άνθρωπος.
Αυτό εάν είχες παρακολουθήσει την συζήτηση και δεν είχες το κώλυμα να μου πας κόντρα θα είχες δει ποιος άρχισε να επιχειρηματολογεί με αυτόν τον τρόπο ώστε να απαντήσω έτσι.
Όσο για τις συμβουλές σας ευχαριστώ διδάσκαλε Freud.
Δεν της είπα να μην μιλάει ,είπα ότι στα 18 θα έχει σίγουρα άλλη άποψη [δεν της είπα ότι θα ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει άσχετα αν είμαι σίγουρος ότι θα έχει αλλάξει]
Αυτά τα μεγάλα κοριτσάκια δεν τα έχω δει προς το παρόν.
Νομίζω ότι εσύ θέλεις να μου την μπεις γιατί δεν είσαι σίγουρος τι πιστεύεις και θέλεις να το αποδείξεις στον εαυτό σου ξεσπώντας πάνω μου.Εάν είχες καλύτερα πράγματα να κάνεις δεν θα έγραφες τώρα στο φόρουμ.
-----------------------------------------
Για να καταλάβω,ο dreamer δεν θα αναλάβει τις ευθύνες του αλλά θα το αναγνωρίσει?:P
Ούτε εγώ έχω καταλάβει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jewish Boy

Νεοφερμένος

Ο Ανθρωπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Μακάρι να βρεις τέτοιον
εφ΄όσον λες μακάρι να υπάρχει ένας τέτοιος άνθρωπος, γιατί να μη γίνεις εσύ ένας τέτοιος;
ο γαμος δε γενναει τα συναισθηματα. τα καταστρεφει
έχεις παντρευτεί και το ξέρεις; :)
Δεν είναι τυχαίο ότι ενηλικιώνεστε στα 18.
εσύ δεν ενηλικώνεσαι στα 18, ε?πότε ενηλικιώνεσαι?μετά θάνατον;
Άρα θα κάνω την υπόθεση και θα πω ότι δεν θα έχεις καμία άλλη σχέση στη ζωή σου παρά μόνο αυτόν που θα παντρευτείς.
Αυτό ορίζει η θρησκεία μου!Αλλά παράκουσα λίγο...τα είχα κάποτε κι εγώ με 2 πολύ καλά παιδάκια...
Πάντως μην προδικάζετε την εκκλησία χωρίς να ξέρετε τι ακριβώς παίζει εκεί μέσα...Εγώ απέτυχα να σας μεταφέρω τη λογική της.Πάντως αν καταφέρετε να μάθετε τι ορίζει θα δείτε πως όλα είναι για το καλό μας.Αν κάναμε όλοι ό,τι είχε πει κάαααποτε ο Θεός, θα ήταν πολύυυ καλύτερη η εποχή μας!Κι αυτό το συμπεραίνω κι από τα παραδείγματα που βλέπω γύρω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
εφ΄όσον λες μακάρι να υπάρχει ένας τέτοιος άνθρωπος, γιατί να μη γίνεις εσύ ένας τέτοιος;
Προσωπική επίθεση ή είναι ιδέα μου?
Μην είσαι σίγουρη για τους ανθρώπους

έχεις παντρευτεί και το ξέρεις;
Σωστά,ξεχάσαμε ότι εσύ έχεις ξεκινησει προετοιμάσια γάμου από τώρα.

Το ξέρουμε γιατί τα περισσότερα ζευγάρια πολύ απλά μετά από κάποια χρόνια είναι μαζίμόνο από συνήθεια και δέσιμο του παιδιού,αν έχουν κάνει.

εσύ δεν ενηλικώνεσαι στα 18, ε?πότε ενηλικιώνεσαι?μετά θάνατον;
Στα χαρτιά ναι.
Στην ψυχή πολλά χρόνια μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Προσωπική επίθεση ή είναι ιδέα μου?
Μην είσαι σίγουρη για τους ανθρώπους
όχι καλέ!πέρα από την πλάκα!δεν επιτίθεμαι!Απλά γιατί έχει αυτή την άποψη ρωτάω!
Προτιμώ να προδοθώ παρά να μην τους έχω εμπιστοσύνη...
Σωστά,ξεχάσαμε ότι εσύ έχεις ξεκινησει προετοιμάσια γάμου από τώρα.
χα.χα.
Το ξέρουμε γιατί τα περισσότερα ζευγάρια πολύ απλά μετά από κάποια χρόνια είναι μαζίμόνο από συνήθεια και δέσιμο του παιδιού,αν έχουν κάνει.
Αυτά φταίνε!Ο γάμος φταίει;Δηλαδή το ότι η εκκλησία δίνει την ευχή της φταίει;
Και θεωρείς καλύτερο το να χωρίζουν;κ το παιδί....?
θέληση και προσπάθεια θέλει!!
Στα χαρτιά ναι.
Στην ψυχή πολλά χρόνια μετά.
Προσωπική επίθεση ή είναι ιδέα μου? :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
όχι καλέ!πέρα από την πλάκα!δεν επιτίθεμαι!Απλά γιατί έχει αυτή την άποψη ρωτάω!
Προτιμώ να προδοθώ παρά να μην τους έχω εμπιστοσύνη...
Ναι αλλά μέχρι τότε θα τους έχεις εμπιστοσύνη.
Το ξέρω,τα λέω τέλεια.
Αυτά φταίνε!Ο γάμος φταίει;Δηλαδή το ότι η εκκλησία δίνει την ευχή της φταίει;
Και θεωρείς καλύτερο το να χωρίζουν;κ το παιδί....?
θέληση και προσπάθεια θέλει!!
Και είχαν μια φαγούρα για το τι λέει η εκκλησία.
Δεν φταινέ αυτοί φταίει ότι μετά από χρόνια δεν είναι πια αυτό που ήταν στην αρχή. Και ναι,καλύτερα να χωρίσουν αντί να είναι ψυχροί μεταξύ τους.
Το παιδί δεν είναι καθυστερημένο,μπορεί να κρίνει πότε οι γονείς του δεν είναι πια ευτυχισμένοι.

Προσωπική επίθεση ή είναι ιδέα μου? :P :P
Αν έχεις Αλτσχάιμερ δεν σου φταίω.
Ρώτησε πότε ενηλικιώνεται κάποιος και σου απάντησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ρώτησε πότε ενηλικιώνεται κάποιος και σου απάντησα.
εγώ το ρώτησα!όχι εννοώντας το!

Το παιδί δεν είναι καθυστερημένο,μπορεί να κρίνει πότε οι γονείς του δεν είναι πια ευτυχισμένοι.
στα 3 του χρόνια?μα και μόνο τις ευθυνες που νιώθει, ότι ίσως χώρισαν εξ αιτίας του....κάποτε ο ένας λάτρευε τον άλλον και τώρα μισούνται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
στα 3 του χρόνια?μα και μόνο τις ευθυνες που νιώθει, ότι ίσως χώρισαν εξ αιτίας του....κάποτε ο ένας λάτρευε τον άλλον και τώρα μισούνται;
Στα 3 του δεν αντιλαμβάνεται πλήρως τι γίνεται γύρω του!
Μην τρελαθούμε!
Το 3χρονο να νιώσει ευθύνες!
Έλεος, τι ακούω

Και δεν είπα μισούνται.
Απλά δεν νιώθουν ότι νιώθανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Silent:Θα γίνω ότι θέλω[ξέρω ότι ακούγετε πολύ παιδική απάντηση άλλα αρμόζει στην ερώτηση σου]
Στα 3 του πιθανόν να μην ξέρει το όνομα του.
Για αυτό φταίει η κοινωνία γιατί αυτή είναι που κάνει το παιδί να νοιώθει ότι ο πατέρας και η μητέρα είναι δυνατόν να αγαπιούνται για μια ζωή [πράγμα απίθανο].Η εκκλησία φταίει στο ότι περιορίζει το ζευγάρι να είναι για πάντα μαζί και να μην πάει με κανέναν άλλο ο καθένας [μονογαμία].Η ψυχή δεν ενηλικιώνεται....:bye:
Να ξέρεις ότι κάποτε η θρησκεία σου ήταν και δικιά μας και ξέρουμε πολύ πολύ καλά τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Να αναλάβω την ευθύνη δεν είμαι ούτε εγώ και ΦΥΣΙΚΑ ούτε και η κοπέλα άσχετα το τι πιστεύει.Γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί ως άνθρωπος.
εφοσον για οποιοδηποτε λογο η κοπελα αποφασισε να κρατησει το παιδι, εχεις ευθυνες απεναντυ του. ειναι πολυ απλο.

Δεν της είπα να μην μιλάει ,είπα ότι στα 18 θα έχει σίγουρα άλλη άποψη [δεν της είπα ότι θα ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει άσχετα αν είμαι σίγουρος ότι θα έχει αλλάξει]
ξανα "το γεγονος οτι αναφερεσαι στις αποψεις των αλλων με εντελως ατεκμηριωτες αποψεις και τις αναφερεις ως βλακωδεις, ηλιθιες, κτλ κτλ μονο εσενα εκθετει. κανεναν αλλο"
ελπιζω να το διαβασεις λιγο καλυτερα.
και διαβασα αρκετα καλα τι της εγραψες.

Αυτά τα μεγάλα κοριτσάκια δεν τα έχω δει προς το παρόν.
Αυτό εάν είχες παρακολουθήσει την συζήτηση και δεν είχες το κώλυμα να μου πας κόντρα θα είχες δει ποιος άρχισε να επιχειρηματολογεί με αυτόν τον τρόπο ώστε να απαντήσω έτσι.
αν θυμαμαι, η κοπελια ανεφερε την αποψη της και εσυ ειπες ουσιαστικα "επειδη εισαι μικρη λες βλακειες"
βλεπε Krou

Νομίζω ότι εσύ θέλεις να μου την μπεις γιατί δεν είσαι σίγουρος τι πιστεύεις και θέλεις να το αποδείξεις στον εαυτό σου ξεσπώντας πάνω μου.Εάν είχες καλύτερα πράγματα να κάνεις δεν θα έγραφες τώρα στο φόρουμ.
δε χρειαζεται να φαντασιωνεσαι. δε με ενδιαφερεις εσυ, με τις αποψεις σου διαφωνω.
αλλα δε νομιζω οτι αυτο εχει σημασια με το θεμα, ετσι;
-----------------------------------------
έχεις παντρευτεί και το ξέρεις;
πολλα ζευγαρια εχουν αυτο το προβλημα. ΕΣΥ εχεις παντρευτει; γιατι ισχυριζεσαι οτι δε θα κανεις σεξ πριν τον γαμο. ειναι κατι αρκετα...ακραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
πράγμα απίθανο
NOMIZEIΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top