Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μου λες: μην μη μιλάς για τους άλλους για πράγματα που συνέβησαν σε σένα και κοίτα τι λες δίπλα.Ξέρω πολύ καλά ότι εάν δεν θέλω να το κρατήσω [το παιδί] δεν έχει το δικαίωμα να μου το επιβάλει.Και θα είναι σίγουρα ανίκανη να το κρατήσει και είναι απολύτως φυσιολογικό ,όπως δεν θα μπορώ κι εγώ.Λοιπόν επειδή τώρα το παιδί όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν θα μεγαλώσει φυσιολογικά,είναι εγωιστικό να το κρατήσει η κοπέλα μόνο λόγο του συναισθήματος.

Μη γενικεύεις έτσι, δεν ξέρεις τι θα έκαναν όλες οι κοπέλες του πλανήτη για να βγάζεις τέτοια αυθαίρετα συμπεράσματα. Και για να προλάβω την ερώτησή σου, ναι, εγώ θα το κρατούσα. Και χέστηκα αν ο πατέρας θα γίνονταν μπουχός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Όχι θα χαλάσω εγώ όλη την ζωή μου , μου αρέσει δε μου αρέσει μαζί της.Εσύ μια σχέση είχες στην ζωή σου?Και αν κάποια μέρα γινόταν το μοιραίο και 'μενες έγκυος χωρίς να γουστάρεις ούτε παιδί και ούτε καν αυτόν [τον πατέρα του παιδιού] θα 'μενες για την υπόλοιπη ζωή σου με αυτόν?

αγαπητε dreamer να σου θυμισω μια μικρη λεπτομερεια ... ξερεις δεν ειναι τα κοριτσια υπευθυνα μονο για το λαθος μιας εγκυμοσυνης .... αν εσεις δεν προσεξετε και δεν παρετε προφυλαξεις θα συμβει ο,τι ειναι να συμβει ...οποτε σκεψου λιγο πριν μιλησεις...δεν φταιει η κοπελα αν γινει η στραβη κ σου χαλασει εσενα η ζωουλα σου οπως λεσ....:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μου λες: μην μη μιλάς για τους άλλους για πράγματα που συνέβησαν σε σένα και κοίτα τι λες δίπλα.Ξέρω πολύ καλά ότι εάν δεν θέλω να το κρατήσω [το παιδί] δεν έχει το δικαίωμα να μου το επιβάλει.Και θα είναι σίγουρα ανίκανη να το κρατήσει και είναι απολύτως φυσιολογικό ,όπως δεν θα μπορώ κι εγώ.Λοιπόν επειδή τώρα το παιδί όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν θα μεγαλώσει φυσιολογικά,είναι εγωιστικό να το κρατήσει η κοπέλα μόνο λόγο του συναισθήματος.
Στην περίπτωση σου προτίνω να μην κάνεις σεξ, γιατί αν μείνει έγκυος και το κρατήσει έχει κάθε δικαίωμα να σε τρέχει στα δικαστήρια μέχρι να το αναγνωρίσεις…. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Silent:Εννοώ αυτό ακριβώς που υπονοώ.Ρε παιδί μου,όταν πας με έναν άντρα είσαι σίγουρη ότι θα μείνεις με αυτόν???Μπορεί να τον ερωτευτείς άλλα κάτι να παιχτεί και να τα χαλάσετε...Τότε????Η Τάμτα να κόψει τον λαιμό της[έχει πολύ χρήμα να τρέχει από πίσω της]Και ακριβώς για να μην γίνω όλα τα παραπάνω δεν θα ήθελα να το κρατίσει.Και επειδή μπορεί να μην φέναιτε αλλά είμαι ευέσθιτος θα ήθελα να κάνει έκτρωση γιατί θα είμουν καταδικασμένος να το κρατίσω και να χαλάσω τα παιδικά μου χρόνια.
Χριστίνα:Αφού δεν θα επιβαρίνεις το παιδί -πατέρα κάνε ότι θέλεις δικαίομα σου.
ΒΕ16: Μ συγχωρείς που δεν σκεπτομαι πριν μιλήσω.
Indrilgon:Εγώ σου προτείνω πριν κάνεις σεξ να προετιμάσεις τον άντρα ότι θα είναι υποχρεομένος αν μείνεις έγκυος να κρατίσει το παιδί αλλιώς θα τον τρέχεις στα δικαστήρια να δούμε μετά ποιος θα υποχωρίσει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
dreamer εσενα η ζωη σου καταστρεφεται αν αναγκαστεις να συμμετεχεις στο παιδι, της κοπελας ο,τι και να γινει καταστρεφεται, ειτε το κρατησει ειτε εκτρωση κανει αλλα δε σε νοιαζει ε, ομως το λαθος ειναι ΚΑΙ δικο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μα δεν θα ένοιωθα καλά να είχα ένα δικό μου παιδί.Και γιατί να καταστραφεί της κοπέλας?Και σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι το λάθος δεν θα ήταν και δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα δεν θα ένοιωθα καλά να είχα ένα δικό μου παιδί.Και γιατί να καταστραφεί της κοπέλας?Και σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι το λάθος δεν θα ήταν και δικό μου.

Α δηλαδη εσενα που εισαι μικρος καταστρεφεται η ζωη με το παιδι και της κοπελας οχι; Η εκτρωση εχει κινδυνους για την υγεια και το μεγαλωμα του παιδιου απαιτει θυσιες τις οποιες θα πρεπει να κανει εκεινη μονο αφου δε θα εχει τη στηριξη του πατερα. Σπουδες πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ακριβώς για να μην ρισκάρω την ζωή του παιδιού και ούτε την δικιά μου αλλά ούτε και της κοπέλας ανακαλύφθηκε η έκτρωση.Και νομίζω ότι είναι λίγες οι περιπτώσεις να μην μπορεί να ξανακάνει παιδί,γιατί νομίζω μόνο αυτό μπορεί να συμβεί στην χειρότερη περίπτωση στην κοπέλα αν και γίνετε σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ακριβώς για να μην ρισκάρω την ζωή του παιδιού και ούτε την δικιά μου αλλά ούτε και της κοπέλας ανακαλύφθηκε η έκτρωση.Και νομίζω ότι είναι λίγες οι περιπτώσεις να μην μπορεί να ξανακάνει παιδί,γιατί νομίζω μόνο αυτό μπορεί να συμβεί στην χειρότερη περίπτωση στην κοπέλα αν και γίνετε σπάνια.


Η εκτρωση βασικα ειναι παμπαλαια και οι γυναικες την εκαναν με κρεμαστρες παλιοτερα τεσπα. Η κοπελα δε θα εχει μονο σωματικες επιπτωσεις, αλλα και ψυχολογικες, ειδικα αμα αναγκαστει να ριξει το παιδι εξαιτιας σου με τον εκβιασμο που της κανεις.

Εχω εκνευριστει με το ποσο απλα δηλωνεις κ εσυ ισως κ αλλοι πως αποποιουνται τις ευθυνες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ναι ήταν αναγκαία και γιαυτό φυσικά ανακαλύφθηκε νωρίς.Και δεν κατάλαβα για να μην στενοχωρηθεί η κοπέλα θα καταστρέψει δύο ζωές????Πολύ εγωιστικό.Και δεν θα την εκβίαζα,θα της το είχα ξεκαθαρίσει από πριν ,δεν είμαι ζώο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ζώο είσαι/είμαι/είμαστε κ.λπ.. Αν δεν θες/θέλω/θέλουμε ευθύνες, να προσέχεις/προσέχω κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Indrilgon:Εγώ σου προτείνω πριν κάνεις σεξ να προετιμάσεις τον άντρα ότι θα είναι υποχρεομένος αν μείνεις έγκυος να κρατίσει το παιδί αλλιώς θα τον τρέχεις στα δικαστήρια να δούμε μετά ποιος θα υποχωρίσει...:P
Είσαι τρελός? Ότι είναι υποχρεωμένος να δώσει τουλάχιστον τα 300 του έχω πει, αλλά επειδή είναι καλουλι το καλό μου (και εγώ τρομερά τσιγκούνα σε τέτοια θέματα) θα τα έδινε και τα 600. :D
Έξαλλου δεν είπα τι θα έκανα εγώ, αλλά τι έχει δικαίωμα να κάνει η κάθε κοπέλα. (νομικό δικαίωμα);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Είσαι τρελός? Ότι είναι υποχρεωμένος να δώσει τουλάχιστον τα 300 του έχω πει, αλλά επειδή είναι καλουλι το καλό μου (και εγώ τρομερά τσιγκούνα σε τέτοια θέματα) θα τα έδινε και τα 600. :D
Έξαλλου δεν είπα τι θα έκανα εγώ, αλλά τι έχει δικαίωμα να κάνει η κάθε κοπέλα. (νομικό δικαίωμα);)
:lol:Και 2000 θα έδινα.:no1:
-----------------------------------------
Ζώο είσαι/είμαι/είμαστε κ.λπ.. Αν δεν θες/θέλω/θέλουμε ευθύνες, να προσέχεις/προσέχω κ.ο.κ.
Ζώο ήσουνα /ήμουνα /ήμασταν.Τώρα ανακάλυψα /ανακάλυψες /ανακαλύψαμε την λογική.Αν γίνει όμως η στραβή την πάτησες /πάτησα /πατήσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ήθελα ρε dreamer να σε γεννούσαν οι γονείς σου όταν θα ήταν εκείνοι 16-17.Θεωρείς απόλυτη καταστροφή ένα μωρό.Χαλάρωσε φίλε!Αν ήσουν κι εσύ μια ζωντανή υπάρξη, θα σου άρεσε να σε σκοτώνουν επώδυνα χωρίς να σε ρωτήσουν;Θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται.Αλλά εσύ το μόνο που θες είναι να πηγαίνεις με κάποια κι ως εκει.Κι αν μείνει έγκυος να την κάνεις με ελαφρά...Επίσης, αν τα είχα μαζί σου θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσεις εξ αρχής αυτές τις ιδέες σου για να τελειώνω μαζι σου νωρίτερα.Όση ευθύνη έχεις εσύ, άλλη τόση έχει η κοπέλα.Κι όταν η κοπέλα το ρίχνει το μωρό, σκοτώνει μια ζωή, μια ζωή που δεν τη ρώτησε.Πώς εξηγείς εσύ δλδ ότι είναι παράνομο σε κάποιες χώρες;Είναι αρχαίοι εκει;Μακάρι να βγεις από το dream σου και να ξυπνήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
ήθελα ρε dreamer να σε γεννούσαν οι γονείς σου όταν θα ήταν εκείνοι 16-17.Θεωρείς απόλυτη καταστροφή ένα μωρό.Χαλάρωσε φίλε!Αν ήσουν κι εσύ μια ζωντανή υπάρξη, θα σου άρεσε να σε σκοτώνουν επώδυνα χωρίς να σε ρωτήσουν;Θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται.Αλλά εσύ το μόνο που θες είναι να πηγαίνεις με κάποια κι ως εκει.Κι αν μείνει έγκυος να την κάνεις με ελαφρά...Επίσης, αν τα είχα μαζί σου θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσεις εξ αρχής αυτές τις ιδέες σου για να τελειώνω μαζι σου νωρίτερα.Όση ευθύνη έχεις εσύ, άλλη τόση έχει η κοπέλα.Κι όταν η κοπέλα το ρίχνει το μωρό, σκοτώνει μια ζωή, μια ζωή που δεν τη ρώτησε.Πώς εξηγείς εσύ δλδ ότι είναι παράνομο σε κάποιες χώρες;Είναι αρχαίοι εκει;Μακάρι να βγεις από το dream σου και να ξυπνήσεις...
Πριν ολοκληρώσεις εσύ με το αγόρι σου δηλαδή θα ανοίξετε συζήτηση για τις πιθανότητες,θα κλείσετε εκκλησία,κουμπάρο,μαμή,θα βρείτε σπίτι,μήνα του μέλιτος,νηπιακοί σταθμοι κτλ?
Και εν πάσει περιπτώση δεν φαίνεται να καταλαβαίνει ότι σου λένε ότι ΔΕΝ είναι καταστροφή ΑΛΛΑ στην ηλικιά μας δεν μπορουμε να ανταπεξέλθουμε όπως θα το κάναμε στα 30 μας!
Που είναι το δύσκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
θέληση να υπάρχει!κι απλά λέω ότι δεν μ΄αρέσει να ειμαι σε μια σχεση δίχως μέλλον και που τα συναισθήματα περιορίζονται στο κρεβάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Τι πάει να πει έξοδα; Δεν κατάλαβα, ας πουλήσουν το αυτοκίνητο. Εγώ μίλησα για νέους ανθρώπους και μόνο, που το έκαναν στην απερισκεψία και πάλι υπό πολύ ειδικές περιπτώσεις και πάλι δεν ακυρώνεται το έγκλημα της ανθρωποκτονίας. Εκτρώσεις σε παντρεμένα ζευγάρια, όμως, ούτε λόγος, δεν ακούω κουβέντα. Εγκληματίας δυο φορές και αλήτης όποιος το τολμήσει.


πες οτι εισαι παντρεμενος λοιπον.και ευκαταστατος.και μενει η γυναικα σου εγγυος.και σ λενε απο νωρις,οτι το παιδι θα εχει συνδρομο νταουν,η αναπηρια.τι κανεις?φερνεις στον κοσμο μια ζωη καταδικασμενη να ζησει μιση ζωη με πολλες δυσκολιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
θέληση να υπάρχει!κι απλά λέω ότι δεν μ΄αρέσει να ειμαι σε μια σχεση δίχως μέλλον και που τα συναισθήματα περιορίζονται στο κρεβάτι.
Μακάρι να βρεις τέτοιον.Απλά εάν του πεις τίποτα τέτοιο δεν νομίζω να κάτσει. :D Θα σου πει ούτε οι γύφτοι δεν το κάνουν αυτό που γεννάν από τα 10 χρονών.[Δεν είμαι ρατσιστής απλά θεωρώ χαζομάρα αυτό που κάνουν]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
θέληση να υπάρχει!κι απλά λέω ότι δεν μ΄αρέσει να ειμαι σε μια σχεση δίχως μέλλον και που τα συναισθήματα περιορίζονται στο κρεβάτι.
Άρα θα κάνω την υπόθεση και θα πω ότι δεν θα έχεις καμία άλλη σχέση στη ζωή σου παρά μόνο αυτόν που θα παντρευτείς.
Μάθε ότι και αυτόν που πιθανόν να τον εμπιστευτεις μπορεί να αποδειχθεί ψεύτης.
Να το θυμάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα θα κάνω την υπόθεση και θα πω ότι δεν θα έχεις καμία άλλη σχέση στη ζωή σου παρά μόνο αυτόν που θα παντρευτείς.
Μάθε ότι και αυτόν που πιθανόν να τον εμπιστευτεις μπορεί να αποδειχθεί ψεύτης.
Να το θυμάσαι.


Αυτό το έχει ήδη πει από μόνη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top