Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
και μετά αναρωτιόμαστε τι μυαλά έχουν εκείνοι που πιέζουν την κοπέλα τους να ρίξει το παιδί...έχουμε ένα τέτοιο μυαλό εδώ μαζί μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
και μετά αναρωτιόμαστε τι μυαλά έχουν εκείνοι που πιέζουν την κοπέλα τους να ρίξει το παιδί...έχουμε ένα τέτοιο μυαλό εδώ μαζί μας...
Εγώ είμαι :) Σε καμία περίπτωση δεν θα την πίεζα αν ήθελε να το κρατούσε μόνη της όμως.Η λύση είναι γνωστή και απλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
να το κρατούσε μόνη της...αυτό δεν είναι πίεση;Ή το ρίχνεις κ κρατάς εμένα ή κρατάς εκείνο και χάνεις εμένα...ε τι ειναι αυτά τώρα!εσύ ή το παιδί σου;ωραίο δίλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
να το κρατούσε μόνη της...αυτό δεν είναι πίεση;Ή το ρίχνεις κ κρατάς εμένα ή κρατάς εκείνο και χάνεις εμένα...ε τι ειναι αυτά τώρα!εσύ ή το παιδί σου;ωραίο δίλημα!
Όχι θα χαλάσω εγώ όλη την ζωή μου , μου αρέσει δε μου αρέσει μαζί της.Εσύ μια σχέση είχες στην ζωή σου?Και αν κάποια μέρα γινόταν το μοιραίο και 'μενες έγκυος χωρίς να γουστάρεις ούτε παιδί και ούτε καν αυτόν [τον πατέρα του παιδιού] θα 'μενες για την υπόλοιπη ζωή σου με αυτόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Aν δεν τη γουστάρεις τότε γιατί πας μαζί της??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ρε έναν θα γνωρίσεις στην ζωή σου και με αυτόν θα μείνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Όχι βέβαια.Αλλά όχι και με κάποιον δε γουστάρω. Γιατί αν γίνει η στραβή θα λέει αυτά που λες εσύ...!!(ή εγώ ή το παιδί!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όχι βέβαια.Αλλά όχι και με κάποιον δε γουστάρω. Γιατί αν γίνει η στραβή θα λέει αυτά που λες εσύ...!!(ή εγώ ή το παιδί!!)
Οκ τότε να περιμένεις να βρεις τον κατάλληλο.:lol::lol::lol::lol:Να σε δω τι θα λες σε δύο χρονάκια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Μην ερμηνεύεις λάθος αυτά που είπα.Το μόνο που είπα είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να πας με κάποιον/κάποια που δε θες γιτί μετά είναι λογικό ο άλλος να σου λεει τέτοιες ******!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μην ερμηνεύεις λάθος αυτά που είπα.Το μόνο που είπα είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να πας με κάποιον/κάποια που δε θες γιτί μετά είναι λογικό ο άλλος να σου λεει τέτοιες ******!!!
Δεν θυμάμαι να ερμήνευσα κάτι λάθος.Όμως θα σου δώσω το ελαφρυντικό ότι είσαι ακόμα μικρή.Όταν οι ορμόνες σου θα έχουν τρελαθεί να μου πεις και τότε αυτές τις χαζομάρες που λες.Κοίτα τι γράφουν τα μεγάλα τα κοριτσάκια.:)Δεν είναι τυχαίο.Και όχι δευτέρα λυκείου και τότε μικρά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Οκ...Συγγνώμη που πιστεύω την χαζομάρα ότι δεν είναι καλό να πηγαίνεις με κάποιον που δεν γουστάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Και εγώ συγνώμη που λέω μαλακίες.Και έχω άδικο ότι στα 18 σου θα κάνεις sex όχι και τόσο επιλεκτικά.Και είμαι υπέρ του να μην χάσεις τα παιδικά σου χρόνια.Τέσπα εάν τύχει να τα πούμε σε 2 3 χρόνια ξέρω ότι θα έχεις αλλάξει γνώμη;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ρε λες μικρή την κοπέλα;Ένα χρόνο την περνάς!Όπα ρε!Μεγάλωσες;Κ δεν έχει δικαίωμα να πει τη γνώμη της?ό,τι λέει είναι μαμακίες;όπα ρε άντρακλα!Α λυκείου είσαι!Άσε που τα αγόρια ωριμάζουν 2 χρόνια αργότερα από τα κορίτσια!Άρα πνευματικά είναι πιο μεγάλη η κοπέλα!ξέρεις και τον τρόπο σκέψης των μεγάλων!Κι εγώ μικρή είμαι!πόσο μάλλον κι εσύ!
Δηλαδή δηλώνεις fan του one night stand?εμ εντάξει, μην καμαρώνεις γι΄αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Η έκτρωση μπορεί και να γίνει γιατί το παιδί έχει κάποια γενετική ανωμαλία και αν έρθει στον κόσμο όχι μόνο θα βασανίσει τους γονείς του αλλά θα βασανίζεται και το ίδιο… Εκεί κι εγώ θα έκανα έκτρωση χωρίς δεύτερη σκέψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
ρε λες μικρή την κοπέλα;Ένα χρόνο την περνάς!Όπα ρε!Μεγάλωσες;Κ δεν έχει δικαίωμα να πει τη γνώμη της?ό,τι λέει είναι μαμακίες;όπα ρε άντρακλα!Α λυκείου είσαι!Άσε που τα αγόρια ωριμάζουν 2 χρόνια αργότερα από τα κορίτσια!Άρα πνευματικά είναι πιο μεγάλη η κοπέλα!ξέρεις και τον τρόπο σκέψης των μεγάλων!Κι εγώ μικρή είμαι!πόσο μάλλον κι εσύ!
Δηλαδή δηλώνεις fan του one night stand?εμ εντάξει, μην καμαρώνεις γι΄αυτό...
Χαλάρωσε.Δεν είπα πουθενά ότι είμαι άντρακλας ,δεν το άφησα πουθενά να εννοηθεί ούτε είπα ότι λέει μαλακίες.Εσύ το είπες τώρα και αν θέλεις να τσακωθείς εγώ δεν έχω καμία όρεξη να λύσεις το πρόβλημά σου μόνη σου.Τώρα όπως είπε και ένας φίλος στο φόρουμ αν έφαγες χιλόπιτα δεν φταίμε όλοι για να μας λες ανώριμα , παρ'ολα αυτά υπάρχει θέμα αν θέλεις να πάς να ξεσπάσεις.:no1:Ούτε φαν του one night stant δηλώνω, μόνη σου βγάζεις συμπεράσματα και σε παρακαλώ σταμάτα.
-----------------------------------------
Η έκτρωση μπορεί και να γίνει γιατί το παιδί έχει κάποια γενετική ανωμαλία και αν έρθει στον κόσμο όχι μόνο θα βασανίσει τους γονείς του αλλά θα βασανίζεται και το ίδιο… Εκεί κι εγώ θα έκανα έκτρωση χωρίς δεύτερη σκέψη..
:no1:Αυτό λέγετε λογική σκέψη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Οκ τότε να περιμένεις να βρεις τον κατάλληλο.:lol::lol::lol::lol:Να σε δω τι θα λες σε δύο χρονάκια.:D

δε μου λες
εσυ μια φορα ερωτευεσαι στη ζωη σου; γιατι τα επιχειρηματα σου δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που ποσταρει η λακτα.

btw διαφωνω με τα one night stands, και τις σχεσεις καθαρα πηδηματος
-----------------------------------------
Και εγώ συγνώμη που λέω μαλακίες.Και έχω άδικο ότι στα 18 σου θα κάνεις sex όχι και τόσο επιλεκτικά.Και είμαι υπέρ του να μην χάσεις τα παιδικά σου χρόνια.Τέσπα εάν τύχει να τα πούμε σε 2 3 χρόνια ξέρω ότι θα έχεις αλλάξει γνώμη;).

και εσυ ενδεχομενως.



Υ.Γ. ειναι υπερβολικα ενοχλητικο να σου λεει ενας ξενος οτι "σε δυο χρονια θα εχεις αλλαξει νοοτροπιες και αποψεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλά μωρέ αυτό δεν είπα και εγώ πριν λίγο?Ότι δεν θα ερωτευτεί μόνο μία φορά και ότι μπορεί να ερωτευτεί έναν που τελικά να μην της ταιριάζει και έτσι να θελήσει να κάνει έκτρωση εάν ατυχήσει και μείνει έγκυος?????????Τώρα εάν εσύ δεν έχεις αλλάξει από τότε που ήσουν τρίτη γυμνασίου τι να πω?μπορεί να είναι καλό μπορεί και κακό .Δεν ξέρω εγώ πάντως έχω αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Καλά μωρέ αυτό δεν είπα και εγώ πριν λίγο?Ότι δεν θα ερωτευτεί μόνο μία φορά και ότι μπορεί να ερωτευτεί έναν που τελικά να μην της ταιριάζει και έτσι να θελήσει να κάνει έκτρωση εάν ατυχήσει και μείνει έγκυος?????????Τώρα εάν εσύ δεν έχεις αλλάξει από τότε που ήσουν τρίτη γυμνασίου τι να πω?μπορεί να είναι καλό μπορεί και κακό .Δεν ξέρω εγώ πάντως έχω αλλάξει.

μη μιλας για τους αλλους για πραγματα που συνεβησαν σε σενα. ναι, θα αλλαξει. ομως ουτε εσυ εισαι σε θεση να ξερεις αν θα εχει διαφορετικη ΘΕΣΗ σε αυτο το ζητημα ή οχι, ουτε η ίδια. ομως, επειδη μιλαμε για τις αποψεις μας στο ΣΗΜΕΡΑ και ΟΧΙ στο ΑΥΡΙΟ, ο διαλογος πρεπει να γινει σε αυτα τα πλαισια και οχι στη λογικη "καλα, οταν γινεις 18 τα ξαναλεμε".


η ιδια δεν ισχυριστηκε οτι θα ερωτευτει μια φορα (η λακτα). απλα ειπε οτι δε θα παει με καποιον με τον οποιο δεν ειναι ερωτευμενη. και εσυ αναφερες το εξης "οταν ομως οι ορμονες σου δε θα σε κρατουν...".

τελος, διαφωνω με την αποψη σου, οτι αν θελει να κρατησει το παιδι, ας το κρατησει μονη της. εφοσον ειναι δικο σου παιδι, το ελαχιστο που πρεπει να κανεις ειναι να το γνωρισεις. δε θεωρω οτι ειναι υποχρεωτικο να παντρευτεις με την κοπελα, αν δεν υπαρχει ερωτας/αγαπη, αλλα πρεπει να αναλαβεις ευθυνες και να προσφερεις στην διαπαιδαγωγιση του παιδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
μη μιλας για τους αλλους για πραγματα που συνεβησαν σε σενα. ναι, θα αλλαξει. ομως ουτε εσυ εισαι σε θεση να ξερεις αν θα εχει διαφορετικη ΘΕΣΗ σε αυτο το ζητημα ή οχι, ουτε η ίδια. ομως, επειδη μιλαμε για τις αποψεις μας στο ΣΗΜΕΡΑ και ΟΧΙ στο ΑΥΡΙΟ, ο διαλογος πρεπει να γινει σε αυτα τα πλαισια και οχι στη λογικη "καλα, οταν γινεις 18 τα ξαναλεμε".


η ιδια δεν ισχυριστηκε οτι θα ερωτευτει μια φορα (η λακτα). απλα ειπε οτι δε θα παει με καποιον με τον οποιο δεν ειναι ερωτευμενη. και εσυ αναφερες το εξης "οταν ομως οι ορμονες σου δε θα σε κρατουν...".

τελος, διαφωνω με την αποψη σου, οτι αν θελει να κρατησει το παιδι, ας το κρατησει μονη της. εφοσον ειναι δικο σου παιδι, το ελαχιστο που πρεπει να κανεις ειναι να το γνωρισεις. δε θεωρω οτι ειναι υποχρεωτικο να παντρευτεις με την κοπελα, αν δεν υπαρχει ερωτας/αγαπη, αλλα πρεπει να αναλαβεις ευθυνες και να προσφερεις στην διαπαιδαγωγιση του παιδιου
Μου λες: μην μη μιλάς για τους άλλους για πράγματα που συνέβησαν σε σένα και κοίτα τι λες δίπλα.Ξέρω πολύ καλά ότι εάν δεν θέλω να το κρατήσω [το παιδί] δεν έχει το δικαίωμα να μου το επιβάλει.Και θα είναι σίγουρα ανίκανη να το κρατήσει και είναι απολύτως φυσιολογικό ,όπως δεν θα μπορώ κι εγώ.Λοιπόν επειδή τώρα το παιδί όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω δεν θα μεγαλώσει φυσιολογικά,είναι εγωιστικό να το κρατήσει η κοπέλα μόνο λόγο του συναισθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Όμως θα σου δώσω το ελαφρυντικό ότι είσαι ακόμα μικρή.
μ΄αυτό τι υπονοείς;ότι οι αποψεις της δε στέκουν!

Ούτε φαν του one night stant δηλώνω, μόνη σου βγάζεις συμπεράσματα και σε παρακαλώ σταμάτα.
όταν λες ότι πας με μια κοπέλα που δε θα σου αρέσει τότε τι λες;

Η Τάμτα πάντως μια χαρά παιδί έχει κάνει στα 14 της! :P

Ρε συ dreamer κατσε κατσε!Μόνη της το έκανε η κοπέλα το παιδί;Είναι και δικό σου παιδί!Θα σου μοιάσει!Θα έχει τα μάτια σου, τα μαλλιά σου!Τα μισά γονίδιά του θα είναι τα δικά σου!Δεν μπορείς να το αρνηθείς αυτό!ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΣ!Αλλιώς μιλάμε για αναισθησία, αδιαφορία κι άλλους χαρακτηρισμούς.Ή ας αλλάξουμε τους ρόλους.Πες πως εσύ ο άντρας γεννούσες το μωρό.Και αν ηθικά δεν μπορούσες να το ρίξεις κι αποφάσιζες να το μεγαλώσεις θα ήσουν καταδικασμένος να το μεγαλώσεις χωρίς μαμά....Πώς σου φαίνεται αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top