Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Οχι.
Ο πατερας μπορει ανετα να την κανει σαν κοτα.'-.-

Ακριβώς.

Όπως και να' χει, η έκτρωση δεν είναι ''ναι'' ή ''όχι''. Έχει να κάνει με τους ανθρώπους, με τις καταστάσεις και πάνω απ' όλα με την μέλλουσα, ή μη, μητέρα.[/B]

Η έκτρωση είναι θέμα και των δύο. Μιλάμε πάντα για ισοροπημένες σχέσεις. Είναι και θέμα του πατέρα λοιπόν. Άλλο τι μπορεί να κάνει που λες, και άλλο ποιο είναι το σωστό για εκείνον, για την σύντροφο, και την ζωή του(ς).
-----------------------------------------
Ναι αυτό το ηλίθιο ένστικτο της μητέρας.:down:

Άσχετο το ένστικτό, με τις ψυχολογικές επιπτώσεις που μπορεί να έχει η μητέρα μετά από μια έκτρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ναι αυτό το ηλίθιο ένστικτο της μητέρας.:down:
Που χάρις σε αυτό ζεις σήμερα…:down:


Αλλά δεν είναι μόνο αυτό, γενικά ηθικά και θρησκευτικά κολλήματα που μπορεί να έχει κάποιος, αυτή η λογική «ψυχούλα είναι μωρέ» κ.τ.λ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Που χάρις σε αυτό ζεις σήμερα…:down:


Αλλά δεν είναι μόνο αυτό, γενικά ηθικά και θρησκευτικά κολλήματα που μπορεί να έχει κάποιος, αυτή η λογική «ψυχούλα είναι μωρέ» κ.τ.λ.;)
Αααα δηλαδή τα παιδιά χωρίς μανάδες πεθαίνουν?
-----------------------------------------
Και είχα μια εντύπωση οτι έχει να κάνει με τα ένστικτα της μητέρας.Μάλλον θα κάνω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsonb

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις όμως.

Δεν είμαι υπέρ,αλλά σε μερικές περιπτώσεις πρέπει.
Τώρα άμα η άλλη είναι 13-14-15-16-17,το παιδί της έλειπε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αααα δηλαδή τα παιδιά χωρίς μανάδες πεθαίνουν?
-----------------------------------------
Και είχα μια εντύπωση οτι έχει να κάνει με τα ένστικτα της μητέρας.Μάλλον θα κάνω λάθος.
Όχι καλό μου εννοούσα ότι αν δεν έχει η άλλη όρεξη να γεννήσει πεθαίνουν.

Πάντως γενικά δεν είναι μόνο αυτό, πολλές περιπτώσεις υπάρχουν που η κοπέλα δεν το θέλει. έχω γνωστούς που αυτή ήθελε να τα ρίξει ο φίλος της δεν ήθελε, αυτή το έριξε τελικά εννοούσα ήταν στο τέταρτο(!) Και αυτός την χώρισε.
Μην ου πεις ότι είχε και αυτός μητρικό ένστικτο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όχι καλό μου εννοούσα ότι αν δεν έχει η άλλη όρεξη να γεννήσει πεθαίνουν.

Πάντως γενικά δεν είναι μόνο αυτό, πολλές περιπτώσεις υπάρχουν που η κοπέλα δεν το θέλει. έχω γνωστούς που αυτή ήθελε να τα ρίξει ο φίλος της δεν ήθελε, αυτή το έριξε τελικά εννοούσα ήταν στο τέταρτο(!) Και αυτός την χώρισε.
Μην ου πεις ότι είχε και αυτός μητρικό ένστικτο.:P
Βρε καλή μου .Αυτός ήταν μοναχοπαίδι,ο γνωστός σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Βρε καλή μου .Αυτός ήταν μοναχοπαίδι,ο γνωστός σου.
Έχει δυο αδελφές βασικά αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.:P
Για εξήγησε μας πως ακριβώς το βλέπεις να καταλάβουμε κιόλας που συγκλίνουμε και που αποκλίνουμε.:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχει δυο αδελφές βασικά αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.:P
Για εξήγησε μας πως ακριβώς το βλέπεις να καταλάβουμε κιόλας που συγκλίνουμε και που αποκλίνουμε.:P:P:P
Είναι ,του άρεσε που είχε αδέρφια και για αυτό ήθελε να κάνει πολλά παιδιά.Δεν με νοιάζει να πεθάνει κανένα έμβρυο,δεν έχω πρόβλημα να κάνω εγώ την έκτρωση προκειμένου να συνεχίσει η ζωή του κοριτσιού φυσιολογικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Είναι ,του άρεσε που είχε αδέρφια και για αυτό ήθελε να κάνει πολλά παιδιά.Δεν με νοιάζει να πεθάνει κανένα έμβρυο,δεν έχω πρόβλημα να κάνω εγώ την έκτρωση προκειμένου να συνεχίσει η ζωή του κοριτσιού φυσιολογικά.:)

Τι διαφορά έχει το έμβρυο από το νεογέννητο; Το βρέφος 2ωρών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει το έμβρυο από το νεογέννητο; Το βρέφος 2ωρών;
Το ένα είναι έμβρυο και το άλλο νεογέννητο ότι διαφορά έχει και το αβγό πριν το βγάλει η κλώσα με το αβγό αφού το βγάλει η κλώσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αν δεν θες, μην απαντάς. Αλλά σε παρακαλώ μη λες μαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει το έμβρυο από το νεογέννητο; Το βρέφος 2ωρών;
Το ξεφτιλίζουμε τώρα, φυσικά και έχει διάφορα. Το ένα είναι νόμιμο και το άλλο παράνομο. Προφανώς κάποιος λόγος θα υπάρχει.:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
:'(
-----------------------------------------
Το ξεφτιλίζουμε τώρα, φυσικά και έχει διάφορα. Το ένα είναι νόμιμο και το άλλο παράνομο. Προφανώς κάποιος λόγος θα υπάρχει.:P:P:P
Καλύτερα να μην μιλάς κι εσύ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Το ένα είναι έμβρυο και το άλλο νεογέννητο ότι διαφορά έχει και το αβγό πριν το βγάλει η κλώσα με το αβγό αφού το βγάλει η κλώσα.

Εγώ πάντως βρίσκω τον παραλληλισμό πολύ καλό :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ηθικά ρωτάω την διαφορά. Κάποτε και ο γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων δεν ήταν νόμιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ηθικά ρωτάω την διαφορά. Κάποτε και ο γάμος μεταξύ ομοφυλόφιλων δεν ήταν νόμιμος.
Η ηθική διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, και μόνο αυτή η σκέψη που έκανες θα έπρεπε να σε προβληματίσει, γιατί όπως οι ομοφυλόφιλοι πάλεψαν για αυτό, υπήρξαν γυναίκες που πάλεψαν για το δικαίωμα τους να κάνουν έκτρωση. Άσχετο αν τώρα σε κάποιες περιπτώσεις γίνετε κατάχρηση του δικαιώματος ης βάρος τους (πχ κινά και Ινδία που πόλοι ρίχνουν τα κορίτσια);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχει άλλο θέμα αν θες μην βγαίνεις οφφ.
-----------------------------------------
Εγώ πάντως βρίσκω τον παραλληλισμό πολύ καλό :P:D
Μάλλον δεν θα πρόσεξε ότι είπα κλώσα,και όχι κότα:hmm::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Έχει άλλο θέμα αν θες μην βγαίνεις οφφ.
-----------------------------------------

Μάλλον δεν θα πρόσεξε ότι είπα κλώσα,και όχι κότα:hmm::D

Οι κότες δεν κάθονται στα αυγά τους για να κάνουν πουλάκια:P
Μόνο οι κλώσες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top