Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν είναι ιδανική η ζωή, λυπάμαι που σε κατεβάζω από τα ροζ συννεφάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
ε ναι!στη βράση κολλάει το σίδερο!σου παρουσιάζω το ιδανικό σενάριο!
Δεν το έμαθες?
Δεν υπάρχει ιδανικό σενάριο στην σημερινή κοινωνία.
Ακόμα όμως να μου απαντήσεις στη ερώτησή μου.
Θα κρατούσες το παιδί του βιαστή σου ναι ή ου?
Απλά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εξαρταται το ατομο. βεβαια δεν ειμαι σε θεση να απαντησω, γιατι δεν ειμαι γυναικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
εκτροπη=φονος
αυτοι που υποστηριζουν την εκτροπη ειναι δολοφονοι.
στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ περιπτωση, να βρεις καποιον να ιοθετησει το παιδι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εκτρωση ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εκτροπή κλήσης που λέμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Kαι "υϊοθετώ", όχι ιοθετώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
πω πω προβλήματα!το παιδί μπερδεύτηκε!δε θα το σκοτώσουμε κιόλας!
kotatsuneko, ποιον ρωτάς;εγώ απάντησα πως ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
πω πω προβλήματα!το παιδί μπερδεύτηκε!δε θα το σκοτώσουμε κιόλας!
kotatsuneko, ποιον ρωτάς;εγώ απάντησα πως ναι.
Ναι τώρα.
Με ασφάλεια μου λες ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ε ρε παιδιά ευτυχώς δεν με έχουν βιάσει!Κι αν γίνει αυτό εύχομαι να έχω καθαρό μυαλό και να πάρω τη σωστή απόφαση για μένα και για το παιδί μου, δλδ, να το κρατήσω!Εξάλλου από ένα τόσο άσχημο γεγονός θα δημιουργηθεί κάτι τόσο καλό, όπως μια ανθρώπινη ψυχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
εκτροπη=φονος
αυτοι που υποστηριζουν την εκτροπη ειναι δολοφονοι.
στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ περιπτωση, να βρεις καποιον να ιοθετησει το παιδι σου.

Οταν φορτιο μπαινει σε ηλεκτρικο πεδιο και παει απο τον εναν οπλισμο στον αλλον και φευγει απο οπη χωρις να πεσει πανω σε καποιον απο τους 2 οπλισμους, τοτε συνηθως μπαινει ερωτημα για την εκτροπη του.
Χμμμμμμμμ. Σ'ευχαριστω που με εκπαιδευεις.
Γιατι φονος ομως? Το μικρο φορτιο θα ζησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Το θέμα μπορούμε να το δούμε από δύο οπτικές γωνίες. Την ρεαλιστική που λέει οτι δεν μπορεί μια ανήλικη κοπέλα να μεγαλώσει ένα παιδί λόγω οικονομικών και άλλων δυσχεριών,οτι καταστρέφει την ζωή της επειδή μένει αμόρφωτη και μετά χαραμίζει την ζωή της...
Η άλλη εκδοχώ είναι οτι όντως σκοτώνει ένα αθώο πλάσμα που είναι δημιουργεία μιας ανίερης όμως ένωσης. Αυτ΄΄ο που δεν πιστεύω με τίποτα όμως είναι οτι τα παιδιά τα στέλνει ο θεός. Ευλογεί έναν βιασμό? ή σε περιπτώσεις που ζευγάρια δεν κάνουν παιδιά...δεν ευλογεί έναν γάμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σε τέτοια θέμετα δεν τίθεται συναίσθημα.
Κρίνουμε με βάση τη λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Υπέρ.Μια γνωστή μου έχει κάνει 7.:xixi:Ναι δεν είναι και το καλύτερο παιδί.Αλλα δεν σημένει οτι σίναι κολ-παιδο...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ακριβώς.
Δεν γίνεται να κράζουμε τα κορίτσια που το έκαναν.



(αν και 7 είναι λίγο υπερβολικό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Υπέρ.Μια γνωστή μου έχει κάνει 7.:xixi:Ναι δεν είναι και το καλύτερο παιδί.Αλλα δεν σημένει οτι σίναι κολ-παιδο...:thanks:
Τι 7 ? εκτρωσεις ? :!::!::!::!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ναι 7.Και δεν μου αρέσει το πώς την χαρακτιρίζουν.Δικαίομάτης.Και είναι καλό παιδί.Γιατί δεν υπάρχει κακό παιδί.Κατ εμέ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σόρι κιόλας δεν θέλω να κακοχαρακτηρίσω κανέναν αλλά το 7 δείχνει μια ανευθυνότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Σόρι κιόλας δεν θέλω να κακοχαρακτηρίσω κανέναν αλλά το 7 δείχνει μια ανευθυνότητα?
Γιατι το λες αυτο ?:hmm::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top