Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
και οι αστυνομικοί τότε, γιατί θα την πάνε στο τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δε θα την παρενοχλησουν αν την πανε στο τμημα
(το γυμνη ειναι τροπος του λεγειν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είπα ότι δε φταίει;

Τότε γιατί δε βγαίνεις;γιατί φοράμε ρουχαλάκια στην εποχή μας;


Είπες όταν η άλλη φοράει προκλυτικά ρούχα ''φταίει μόνο ο βιαστής''?

Η άλλη η ερώτηση τι είναι?Δεν βγαίνω με μαγιώ γιατί δεν μου αρέσει όχι γιατί φοβάμαι τον κάθε ηλίθιο που κυκλοφορεί.

Ρούχο είναι και το μαγιώ,και η super μίνι φούστα,και το φόρεμα με το βαθύ ντεκολτέ και όσς τα φοράνε καλά κάνουνε και τα φοράνε.Εκτός κι αν το ορθό είναι να αρχίσουμε όλες να φοράμε καμιά κελεμπία.Αμήν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ρε φίλε το παίδι δεν είναι συνώνυμο της καταστροφής!
Έλεος!
Εάν έρθει σε αυτήν την ηλικία φίλη μου είναι συνώνυμο της καταστροφής για μένα

Γιατί όποια μένει έγκυος πάει να πει ότι θα καταστρεψει κ τη ζωή της???Δεν είναι ανάκγη να το μεγαλώσει αυτή.

Μήπως να το δώσει στον γείτονα να το μεγαλώσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Είπες όταν η άλλη φοράει προκλυτικά ρούχα ''φταίει μόνο ο βιαστής''?
ένα "μονο" υπάρχει εκεί...

όσο πιο έξαλλα κ προκλητικά ντύνεται μια κοπέλα τόσο περισσότερο "ανάβει" τους άντρες!συμφωνούμε σ΄αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nαι.Πολύ ωραία.Ας τους ανάβει.Τι σημαίνει αυτό?Πρέπει να της ορμήξει κάποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
ένα "μονο" υπάρχει εκεί...

όσο πιο έξαλλα κ προκλητικά ντύνεται μια κοπέλα τόσο περισσότερο "ανάβει" τους άντρες!συμφωνούμε σ΄αυτό;
Και?
Εγώ τι φταίω που σπάνια βλέπει γυναίκα?
Δεν θα ντυθώ σαν καλόγρια επειδή κυκλοφορύν βιαστές.
Δεν έχει κανένα δικαίωμα πάνω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
δεν είπα ρε σεις ότι έχει το δικαίωμα,κλπ,κλπ!Φυσικά και ο βιαστής είναι κακοποιός και μάλιστα πολύ κακός!
Απλά μερικές κοπέλες προκαλούν!κι υπάρχουν κάποιες που ντύνονται όπως ντύνονται μόνο για να προκαλέσουν τα αντρικά βλέμματα(κι όχι μόνο βλέμματα!)!το τόοοοσο βαθύ ντεκολντέ γιατί να το βάλεις;επειδή σου αρέσει το χρώμα της μπλουζας;
κ δεν ειπα να ντυθούμε σαν καλόγριες!άλλο το να μην τα βγάζουμε όλα στη φόρα κι άλλο το των καλογριων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To βαθύ ντεκολτέ άλλες το βάζουν για να αρέσουν στον εαυτό τους ,άλλες για να αρέσουν στους άλλους, για να τραβήξουν τα αντρικά βλέμματα κτλ.Για όποιον λόγο και να το βάζουν έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
To βαθύ ντεκολτέ άλλες το βάζουν για να αρέσουν στον εαυτό τους ,άλλες για να αρέσουν στους άλλους, για να τραβήξουν τα αντρικά βλέμματα κτλ.Για όποιον λόγο και να το βάζουν έχουν κάθε δικαίωμα να το κάνουν.

Μερικές φορές κάποιες μανάδες αρνούνται να παραδεχτούν ότι τα κοριτσάκια τους είναι έτοιμες να γα...θούν και δεν το κρύβουν και καθόλου. Αν η άλλη πάει σχολείο λες και πάει στα μπουζούκια προφανώς όταν ο Μαθηματικός τη χουφτώσει θα έχει κι αυτή μερίδιο ευθύνης, όσο παρθένα κι αν το παίζει. Αν ο άλλος αρπάξει αυτό που του δίνεις, το κάνει επειδή εσύ του δίνεις το δικαίωμα. Και δόξα τω Θεώ ξέρω πολλά τέτοια κοριτσάκια. Όταν η άλλη έρχεται στην εκδρομή και σε ρωτάει στα ίσα αν θέλεις να σου πάρει π...., τότε δε νομίζω ότι είναι και πολύ θύματα ορισμένες κοπέλες/γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
δεν είπα ρε σεις ότι έχει το δικαίωμα,κλπ,κλπ!Φυσικά και ο βιαστής είναι κακοποιός και μάλιστα πολύ κακός!
Απλά μερικές κοπέλες προκαλούν!κι υπάρχουν κάποιες που ντύνονται όπως ντύνονται μόνο για να προκαλέσουν τα αντρικά βλέμματα(κι όχι μόνο βλέμματα!)!το τόοοοσο βαθύ ντεκολντέ γιατί να το βάλεις;επειδή σου αρέσει το χρώμα της μπλουζας;
κ δεν ειπα να ντυθούμε σαν καλόγριες!άλλο το να μην τα βγάζουμε όλα στη φόρα κι άλλο το των καλογριων!
Ο σκοπός του προκλητικού ντυσίματος λογικά ειναι για να προκαλεί το ανδρικό φύλο.
Τόσοι κοιτάνε,γιατί δεν ορμαν όλοι να τις βιάσουν?
-----------------------------------------
Μερικές φορές κάποιες μανάδες αρνούνται να παραδεχτούν ότι τα κοριτσάκια τους είναι έτοιμες να γα...θούν και δεν το κρύβουν και καθόλου. Αν η άλλη πάει σχολείο λες και πάει στα μπουζούκια προφανώς όταν ο Μαθηματικός τη χουφτώσει θα έχει κι αυτή μερίδιο ευθύνης, όσο παρθένα κι αν το παίζει. Αν ο άλλος αρπάξει αυτό που του δίνεις, το κάνει επειδή εσύ του δίνεις το δικαίωμα. Και δόξα τω Θεώ ξέρω πολλά τέτοια κοριτσάκια. Όταν η άλλη έρχεται στην εκδρομή και σε ρωτάει στα ίσα αν θέλεις να σου πάρει π...., τότε δε νομίζω ότι είναι και πολύ θύματα ορισμένες κοπέλες/γυναίκες.
Μην το πας στο άλλο άκρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικές φορές κάποιες μανάδες αρνούνται να παραδεχτούν ότι τα κοριτσάκια τους είναι έτοιμες να γα...θούν και δεν το κρύβουν και καθόλου. Αν η άλλη πάει σχολείο λες και πάει στα μπουζούκια προφανώς όταν ο Μαθηματικός τη χουφτώσει θα έχει κι αυτή μερίδιο ευθύνης, όσο παρθένα κι αν το παίζει. Αν ο άλλος αρπάξει αυτό που του δίνεις, το κάνει επειδή εσύ του δίνεις το δικαίωμα. Και δόξα τω Θεώ ξέρω πολλά τέτοια κοριτσάκια. Όταν η άλλη έρχεται στην εκδρομή και σε ρωτάει στα ίσα αν θέλεις να σου πάρει π...., τότε δε νομίζω ότι είναι και πολύ θύματα ορισμένες κοπέλες/γυναίκες.

Άλλο να στο ζητάει κι άλλο να υποθέτεις ότι λόγω ντυσίματος στο ζητάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ο σκοπός του προκλητικού ντυσίματος λογικά ειναι για να προκαλεί το ανδρικό φύλο.
Τόσοι κοιτάνε,γιατί δεν ορμαν όλοι να τις βιάσουν?
-----------------------------------------

Μην το πας στο άλλο άκρο.

Το θέμα είναι να μην δίνεις δικαιώματα...
όταν ντύνεσαι έτσι προκαλείς...όταν προκαλείς δείχνεις διαθέσιμη για κάποια πράγματα...μετά αν στην πέσουν φταίνε αυτοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ντύνεσαι κάπως δεν δίνεις απαραίτητα δικαιώματα,έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καθε κοπελα εχει δικαιωμα να ντυνεται οπως θελει.....αν θελει κατι η ιδια μπορει να στο ζητησει δεν ειναι αναγκη να βγαλεις μονος σου συμπερασματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχει και κοινωνικό συμβολισμό το ντύσιμο, δεν είναι μόνο προσωπικό γούστο. Οπότε όχι, αν του το δώσεις του αλλουνού στο πιάτο δεν φταίει αυτός αν θα το φάει. Αν εγώ κάνω 6-pack και φοράω κολλητές αμάνικες μπλούζες δεν θα δίνω δικαίωμα νομίζεις; Δεν κάνεις αίτηση για να κάνεις καμάκι σε μια γκόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εάν έρθει σε αυτήν την ηλικία φίλη μου είναι συνώνυμο της καταστροφής για μένα



Μήπως να το δώσει στον γείτονα να το μεγαλώσει?

O γείτονας ο καημένος τί φταίει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
O γείτονας ο καημένος τί φταίει;

εμμμ έτσι που το θέτει...μπλέκεται και ο γείτονας κατάλαβες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδία κανείς δεν έχει δικαίωμα να ασελγήσει σε κάποιον επειδή αυτός φορά προκλητικά ρούχα ή έστω φέρετε προκλητικά αν ο ίδιος δεν συγκατανεύει ο μόνος που θα το σκεπτόταν αυτό είναι ένας πιθανός βιαστής. Ιδικά σε περιπτώσεις ανήλικων. Δηλαδή οκ και εγώ μπορεί να φύγω από το σπίτι και να αφήσω το παράθυρο μου ανοιχτό δίνει αυτό το δικαίωμα σε κανέναν να μπει και να με κλέψει?
Τεσπα επειδή μιλάμε για μια υποθετική κατάσταση δεν μπορούμε να αναλύσαμε συμπεριφορές γιατί παίζουν πολλά.

Τώρα στο θέμα των εκτρώσεων, επειδή έχω μείνει έγκυος στα 17 μου μπορώ να πω ότι είμαι καθαρά φαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδία κανείς δεν έχει δικαίωμα να ασελγήσει σε κάποιον επειδή αυτός φορά προκλητικά ρούχα ή έστω φέρετε προκλητικά αν ο ίδιος δεν συγκατανεύει ο μόνος που θα το σκεπτόταν αυτό είναι ένας πιθανός βιαστής. Ιδικά σε περιπτώσεις ανήλικων. Δηλαδή οκ και εγώ μπορεί να φύγω από το σπίτι και να αφήσω το παράθυρο μου ανοιχτό δίνει αυτό το δικαίωμα σε κανέναν να μπει και να με κλέψει?
Τεσπα επειδή μιλάμε για μια υποθετική κατάσταση δεν μπορούμε να αναλύσαμε συμπεριφορές γιατί παίζουν πολλά.

Τώρα στο θέμα των εκτρώσεων, επειδή έχω μείνει έγκυος στα 17 μου μπορώ να πω ότι είμαι καθαρά φαν.

Δηλαδή έκανες έκτρωση σωστά?...για πες μας για την εμπειρία σου και τα προβλήματα που αντιμετώπισες ώστε να έχουμε παράδειγμα και να μην λέμε οτι θέλουμε....

Έπειτα το δικαίωμα του άλλο αρχίζει εκεί που τελειώνει το δικό σου, δεν διαφωνώ αλλά να μην ξεχνάμε την δημόσια ειδό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top