Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε προσφερεις κατι στο διαλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ποια κύτταρα ? Οταν θα πάρεις χαμπάρι ότι είσαι έγκυος θα είναι 3 εβδομάδων . Το μωρό θα έχει καρδιά και νευρικό σύστημα .
δες αυτό το βιντεο
https://www.youtube.com/watch?v=GU3qebpYZqU

Εστω.
Εστω οτι εγω μενω εγκυος και αποφασιζω να κανω εκτρωση.
Αν σκοτωσω αυτο το παιδι λοιπον υπαρχει ανθρωπος που θα στενοχωρεθει πιο πολυ απο μενα; Ενος παιδιου που σκοτωνεται στον πολεμο, η μανα δεν θα στενοχωρεθει πιο πολυ;
Απο τη στιγμη που το επιλεγω ειναι για το καλυτερο και το δικο μου και το δικο του. Over and out.
Και κλειστομυαλες αποψεις σε ολους παραπανω που στην ουσια ειναι εναντια στο προγαμιαιο σεξ, δεν μπαινω καν στον κοπο να τις διαβασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
δε προσφερεις κατι στο διαλογο.
Και ποιος εισαι εσυ που θα το κρινει ?
Κανε μου μυνηση αμα θες .
Κρατα τις αποψεις σου για το αμα προσφέρω η οχι για τον ευατουλη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Θέλει λεφτά αλλά θέλει κι άφθονη αγάπη.Πιο δυσέυρετο είναι το 2ο!Πόσες μάνες μεγαλώνουν μόνες τους παιδιά;Κ δλδ οι φτωχές οικογένειες δε θα κάνουν παιδάκια;Μια γνωστή μας οικογένεια που έχει πολύ χαμηλό εισόδημα έχει 12 παιδιά και όλα είναι τόσο καλά παιδάκια, τόση ευτυχία!ακομά κι αν δεν έχουν το κάτι παραπάνω, δεν, δεν!Κι υπάρχουν πολλές οργανώσεις για τη στήριξη των μανάδων αυτών.Ακόμα και στην ενορία!Δηλαδή εσύ είσαι της άποψης "Θάνατος στα παιδιά με σύνδρομο Down"?Παιδιά είναι κι αυτά...οκ, τι θα κάνουν όταν πεθάνουν οι γονείς, αλλά αν ενδιαφερθούν οι γονείς, τα παιδιά(δε θα είναι πλέον παιδιά) μπορούν να μάθουν να αυτοεξυπηρετούνται!
Δεν είναι αμαρτία για σένα...Το τι ορίζει ο καθένας αμαρτία το θεωρείς προσωπικό θέμα του καθενός!γιατί αν το πας κατά θρησκεία, θα παντρευτείς και μετά θα δωθείς στον άνθρωπό σου!και θα τον κοιτάς στα μάτια, θα λες ότι είσαι μόνο δικιά του και θα το εννοείς!Κι όσο για τα "άμα" που λες, γι΄αυτό το ψάχνουμε και δεν πάμε με τον οποιοδηποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που το επιλεγω ειναι για το καλυτερο και το δικο μου και το δικο του. Over and out.

σιγουρα δε νομιζω οτι μπορουμε να ισχυριστουμε για το "καλυτερο", γιατι σε περιπτωση που κρατησει το παιδι, θα θυσιασει πολλα, αλλα ενδεχωμενως θα ζησει και αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ ας το σκοτωσουμε τοτε . πολυ ωραια λυση

Γιατί να γεννηθεί ένα παιδί από την ανωμαλία(βιασμός) κάποιου?Ένα παιδί που μπορεί ακόμα και η ίδια η μάνα να το μισήσει.Βρείτε μου καλύτερα επιχειρήματα από το ''ο Θεός θα βοηθήσει''

Θέλει λεφτά αλλά θέλει κι άφθονη αγάπη.Πιο δυσέυρετο είναι το 2ο!Πόσες μάνες μεγαλώνουν μόνες τους παιδιά;Κ δλδ οι φτωχές οικογένειες δε θα κάνουν παιδάκια;Μια γνωστή μας οικογένεια που έχει πολύ χαμηλό εισόδημα έχει 12 παιδιά και όλα είναι τόσο καλά παιδάκια, τόση ευτυχία!ακομά κι αν δεν έχουν το κάτι παραπάνω, δεν, δεν!Κι υπάρχουν πολλές οργανώσεις για τη στήριξη των μανάδων αυτών.Ακόμα και στην ενορία!Δηλαδή εσύ είσαι της άποψης "Θάνατος στα παιδιά με σύνδρομο Down"?Παιδιά είναι κι αυτά...οκ, τι θα κάνουν όταν πεθάνουν οι γονείς, αλλά αν ενδιαφερθούν οι γονείς, τα παιδιά(δε θα είναι πλέον παιδιά) μπορούν να μάθουν να αυτοεξυπηρετούνται!
Δεν είναι αμαρτία για σένα...Το τι ορίζει ο καθένας αμαρτία το θεωρείς προσωπικό θέμα του καθενός!γιατί αν το πας κατά θρησκεία, θα παντρευτείς και μετά θα δωθείς στον άνθρωπό σου!και θα τον κοιτάς στα μάτια, θα λες ότι είσαι μόνο δικιά του και θα το εννοείς!Κι όσο για τα "άμα" που λες, γι΄αυτό το ψάχνουμε και δεν πάμε με τον οποιοδηποτε!

Με αγάπη δεν αγοράζονται πάνες,φαγητό,τετράδια,φροντιστήρια και μιλάω για τα βασικά δεν μιλάω για πολυτέλειες.Αυτοεξυπηρέτηση?Πώς?

Ναι μιλάω για το άμα γιατί έτσι είναι.Όταν γνωρίζεις κάποιον δεν ξέρεις αν θα είναι έτσι για πάντα.Αν ο έρωτας της ζωής σου καταλήξει στον κακοποιό της ζωής σου τι θα κάνεις?τουμπεκί?όχι ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Εστω.
Εστω οτι εγω μενω εγκυος και αποφασιζω να κανω εκτρωση.
Αν σκοτωσω αυτο το παιδι λοιπον υπαρχει ανθρωπος που θα στενοχωρεθει πιο πολυ απο μενα; Ενος παιδιου που σκοτωνεται στον πολεμο, η μανα δεν θα στενοχωρεθει πιο πολυ;
Απο τη στιγμη που το επιλεγω ειναι για το καλυτερο και το δικο μου και το δικο του. Over and out.
Και κλειστομυαλες αποψεις σε ολους παραπανω που στην ουσια ειναι εναντια στο προγαμιαιο σεξ, δεν μπαινω καν στον κοπο να τις διαβασω.
Μα ετσι σκοτωνεις το παιδι σου . Σκοτώνεις εναν αθωο οργανισμο λογο της ανευθυνοτητας σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Όποιος θεωρεί ένα παιδί πρόβλημα...θα του άρεσε να το θεωρούσαν εκείνο;Eftychialou θα ήθελες οι γονείς σου πριν καν σε γνωρίσουν να σε αντιμετωπίζουν ως πρόβλημα;
Η γνώμη μου είναι ότι όταν προχωράς μια σχέση με κάποιον πρέπει να είσαι απολύτα συναισθητοποιημένη του τι κάνεις, ποιες είναι οι συνέπειες και φυσικά δεν παίζουμε με τα θέματα.Κάθε φορά που πάμε να κάνουμε κάτι τέτοιο να έχουμε στο μυαλό μας "κι αν...?"!Και στην τελική δε γίνεται ρε παιδιά να πηγαίνουμε με 298402843028 άντρες στη ζωή μας!Δηλαδή σε πόσους να χαρίσουμε την καρδιά μας?σε πόσα κομμάτια να τη σπάσουμε;Και στην τελική, πόσοι να μας δουν...χωρίς ρούχα;Τον έρωτα/σεξ τον έχω άμεσα συνδεδεμένο με την οικογένεια...
Στην περίπτωση του βιασμού να το μεγαλώσει το παιδί ή η 12χρονη ή η μητέρα της.Αν έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό θα σου δώσει τη δύναμη Εκείνος, κι όλα!Εξάλλου υπάρχουν και τα σχολεία 2ης ευκαιρίας!
Όσο για κάποιες άλλες περιπτώσεις (πχ.παιδί με σύνδρομο down,κλπ,κλπ) δεν το ρίχνεις, κατ'εμέ!γιατί φαντάζεσαι να απέβαλες?γιατί να φορτωθεις ένα φόνο!αλλά πέραν τούτου!Υπάρχει άνθρωπος που δεν έχει θαυμάσει μητέρα τέτοιου παιδιού;Και νιώθουν τόση περηφάνια, τόση ευτυχία...Και καλά κάνουν!
Ανευθυνότητα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, είναι να το κάνεις με κάποιον που δε θεωρείς ότι θα μπορούσες να μοιραστείς την υπολοιπη ζωή σου μαζί του, δε νιώθεις δικιά του και μόνο δικιά του...

Το με πόσους άνδρες θα πας στην ζωή σου δεν περνάει μόνο από το χέρι σου αλλά και από το δικό τους....

Αν ειναι 17 χρονων ας προσεχε..Αν παλι ειναι απο βιασμο εκει κανω πισω...
Ειχα ακουσει μια τρομερη ιστορια δεν θυμαμαι σε ποια χωρα που ενα 13 κοριτσακι ειχε βιαστει κ ειχε μεινει εγκυοσ...οι γιατροι αποφασισαν να προχωρησουν σε εκτρωση κ η εκκλησια τους αφορησε...Δλδ ελεος τι να εκαναν???Να αφηναν το κοριτσακι(13 χρονων επαναλαμβανω) να γενησει παιδι...Ενα παιδι να γεννησει παιδι...Σοκαριστηκα:s

11χρονών ήταν,11 11 11 11,μόνο έ-ν-τ-ε-κ-α
Παλιολιθική και αντιανθρώπινη έχει καταντίση η καθολική αλλά και η ορθόδοξη εκκλησία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
fasdag, ο PGeorge4 λέει την άποψή του με τον τρόπο του!
Όπως κάνω κι εγώ κι ας αποκαλούμαι κλειστόμυαλη!προτιμώ να ακολουθώ την πετυχημένη κ σίγουρη συνταγή, παρά να ξεσκίζω την καρδιά μου κι αλλωνών...
Η μάνα του παιδιού στον πόλεμο ανακουφίζεται πως το παιδί της πεθαίνει για ιδανικά.Εσένα το παιδί σου για τί πέθανε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Γιατί να γεννηθεί ένα παιδί από την ανωμαλία(βιασμός) κάποιου?Ένα παιδί που μπορεί ακόμα και η ίδια η μάνα να το μισήσει.Βρείτε μου καλύτερα επιχειρήματα από το ''ο Θεός θα βοηθήσει''
Θα μπορουσε να το δώσει για ιοθέτηση η σε ενα ιδριμα με ορφανα , καλυτερο απο να το εξοτωσουμε παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και ποιος εισαι εσυ που θα το κρινει ?
Κανε μου μυνηση αμα θες .
Κρατα τις αποψεις σου για το αμα προσφέρω η οχι για τον ευατουλη σου

το θεωρεις λογικο να κατσουμε να μαλωσουμε για το αν πρεπει να σου κανω μηνυση ή οχι; εφοσον εκανες ενα σχετικα ανουσιο ποστ, πρεπει να δεχτεις και την οποιαδηποτε κριτικη, και δεν εισαι σε θεση να μου επιβαλεις αν θα κρατησω ή οχι τις αποψεις μου για τον εαυτο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μα ετσι σκοτωνεις το παιδι σου . Σκοτώνεις εναν αθωο οργανισμο λογο της ανευθυνοτητας σου

ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΠΕΣΑ ΣΤΟ 2% ΤΩΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΩΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΩΝ;
ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΑΝ ΕΣΠΑΣΕ Η ΚΑΠΟΤΑ;
ΡΕ ΠΑΣ ΚΑΛΑ?
:!:

Θα μπορουσε να το δώσει για ιοθέτηση η σε ενα ιδριμα με ορφανα , καλυτερο απο να το εξοτωσουμε παντως

Δεν συμφωνω.
Καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
fasdag, ο PGeorge4 λέει την άποψή του με τον τρόπο του!
Όπως κάνω κι εγώ κι ας αποκαλούμαι κλειστόμυαλη!προτιμώ να ακολουθώ την πετυχημένη κ σίγουρη συνταγή, παρά να ξεσκίζω την καρδιά μου κι αλλωνών...
Η μάνα του παιδιού στον πόλεμο ανακουφίζεται πως το παιδί της πεθαίνει για ιδανικά.Εσένα το παιδί σου για τί πέθανε;;

ειναι υποκειμενικο αν θα ειναι πετυχημενη η συνταγη αυτη, οπως επισης ειναι υποκειμενικο αν η μανα θα νιωθει ανακουφιση. ελαχιστες μητερες νιωθουν ανακουφιση αν το παιδι τους πεθανει σε εναν πολεμο που πολλες φορες δεν επελεξε να παει, αλλα αναγκαστηκε. το μεγαλυτερο ιδανικο ειναι ο σεβασμος της διαφορετικοτητας και της ανθρωπινης ζωης,(κανενα απο τα δυο δε γινονται σεβαστα σε εναν πολεμο) και αυτος ειναι ο λογος που ειμαι πολυ σκεπτικος για την εκτρωση.

ο pgeorge ελευθερα μπορει να λεει την αποψη του, οπως επισης να κρινει τις αποψεις των αλλων με ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αν το μισήσει η μάνα τότε φταίει!έγινε κάτι, ό,τι έγινε και βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση!γιατί να σκεφτεί τον εαυτούλι της?
Όπως εξαρτάται κι από σένα το με πόσες γυναίκες θα πάνε οι άντρες που θα περάσουν από τη ζωή σου, έτσι εξαρτάται κι από αυτούς πόσες γυναίκες θα περάσουν από τη δικιά τους!Αν δεν λέμε μόνο "κοίτα τι κουκλί, μανάρι" ή δεν ξέρω κι εγώ τι κι έχουμε το μυαλό στο κεφάλι μας, κάτι θα γίνει!
Παλιολιθική κι αντιανθρώπινη;;δεν το δέχομαι αυτό.Ανήκω σε αυτήν και μ΄όσους συναναστρέφομαι εκεί είναι 203820293 φορές καλύτεροι από πολλούς εδώ έξω!Και δεν μπορώ να ξεχάσω όσους ιερείς μου έχουν σταθεί από εκεί μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Με λιγα λογια το να ικανοποιουμε τις καυλες μας ειναι κακο πραμα.
Πολυ κακο.
Τζιζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιλάς κι εσύ κι εγώ δηλαδή εκ του ασφαλούς.Δεν έχουμε βιώσει βιασμό και δεν ξέρουμε πώς είναι.Αλλά εικάζω ότι είναι πολύ άσχημο πόσο μάλλον αν δημιουργείται και παιδί από έναν βιασμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν το μισήσει η μάνα τότε φταίει!έγινε κάτι, ό,τι έγινε και βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση!γιατί να σκεφτεί τον εαυτούλι της?
Όπως εξαρτάται κι από σένα το με πόσες γυναίκες θα πάνε οι άντρες που θα περάσουν από τη ζωή σου, έτσι εξαρτάται κι από αυτούς πόσες γυναίκες θα περάσουν από τη δικιά τους!Αν δεν λέμε μόνο "κοίτα τι κουκλί, μανάρι" ή δεν ξέρω κι εγώ τι κι έχουμε το μυαλό στο κεφάλι μας, κάτι θα γίνει!
Παλιολιθική κι αντιανθρώπινη;;δεν το δέχομαι αυτό.Ανήκω σε αυτήν και μ΄όσους συναναστρέφομαι εκεί είναι 203820293 φορές καλύτεροι από πολλούς εδώ έξω!Και δεν μπορώ να ξεχάσω όσους ιερείς μου έχουν σταθεί από εκεί μέσα!

εχεις διαβασει ή δει ποτε πως νιωθουν οι γυναικες μετα απο βιασμο; ειναι τρομερα τραυματικη εμπειρια και μπορει να καταστρεψει ψυχολογικα τη γυναικα, αν μη τι αλλο εχει καθε δικαιωμα να σκεφτει τον εαυτουλη της μετα απο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αν το μισήσει η μάνα τότε φταίει!έγινε κάτι, ό,τι έγινε και βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση!γιατί να σκεφτεί τον εαυτούλι της?
Όπως εξαρτάται κι από σένα το με πόσες γυναίκες θα πάνε οι άντρες που θα περάσουν από τη ζωή σου, έτσι εξαρτάται κι από αυτούς πόσες γυναίκες θα περάσουν από τη δικιά τους!Αν δεν λέμε μόνο "κοίτα τι κουκλί, μανάρι" ή δεν ξέρω κι εγώ τι κι έχουμε το μυαλό στο κεφάλι μας, κάτι θα γίνει!
Παλιολιθική κι αντιανθρώπινη;;δεν το δέχομαι αυτό.Ανήκω σε αυτήν και μ΄όσους συναναστρέφομαι εκεί είναι 203820293 φορές καλύτεροι από πολλούς εδώ έξω!Και δεν μπορώ να ξεχάσω όσους ιερείς μου έχουν σταθεί από εκεί μέσα!

δηλαδή να ψάχνουμε κάποιον άσχημο και κουασιμόδο μόνο και μόνο για να το πάρουμε αγνό και παρθένο?
Το πόσο σου έχουν σταθεί είναι προσωπική σου εμπειρία πάντως μια εκκλησία που δεν δέχεται την ανθρώπινη φύση και τις ανθρώπινες ανάγκες,μια εκκλησία που δεν προχωράει μαζί με την κοινωνία της τότε τόσο πιο πολύ η κοινωνία της θα αποκόβεται από αυτήν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Αν το μισήσει η μάνα τότε φταίει!έγινε κάτι, ό,τι έγινε και βρέθηκε σε αυτή την κατάσταση!γιατί να σκεφτεί τον εαυτούλι της?
Όπως εξαρτάται κι από σένα το με πόσες γυναίκες θα πάνε οι άντρες που θα περάσουν από τη ζωή σου, έτσι εξαρτάται κι από αυτούς πόσες γυναίκες θα περάσουν από τη δικιά τους!Αν δεν λέμε μόνο "κοίτα τι κουκλί, μανάρι" ή δεν ξέρω κι εγώ τι κι έχουμε το μυαλό στο κεφάλι μας, κάτι θα γίνει!
Παλιολιθική κι αντιανθρώπινη;;δεν το δέχομαι αυτό.Ανήκω σε αυτήν και μ΄όσους συναναστρέφομαι εκεί είναι 203820293 φορές καλύτεροι από πολλούς εδώ έξω!Και δεν μπορώ να ξεχάσω όσους ιερείς μου έχουν σταθεί από εκεί μέσα!

δεν ειναι το θεμα μας αν οι ιερεις στεκονται ή οχι διπλα μας, αυτο το λεω και σε σενα και στη ρανια. απο τις δικες μου εμπειριες με παπαδες δεν εχω τις καλυτερες εντυπωσεις, καθε αλλο.

ρωταω ομως τωρα, αν το παιδι ειναι γεννετικα αρρωστο, και η ασθενεια εντωπιστει πριν τη γεννηση, θεωρειτε οτι ειναι προτυμοτερο να ζησει για 2 χρονια με πονο ή να γινει εκτρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
George, να ξέρεις πως έχεις την υποστήριξή μου εκτός από εκεί που τα βράζεις τα παιδιά!Όπως θες να σέβονται την αποψή σου, να σέβεσαι της δικιές τους!
Υποκειμενικό?οκ, υποκειμενικό!Έχεις γνωρίσει μάνα που το παιδί της πέθανε στον πόλεμο?νιώθει περηφάνια αν και την πονάει πολύ!!και το πιο συγκινητικό;Δε στρέφεται κατά της άλλης χώρας αλλά των αρχηγών...Κάναμε κι ένα κείμενο στη λογοτεχνία που μιλούσε γι΄αυτό το θέμα..(ζαβαλη Μαικω, ιφ αι αμ νοτ μιστέικεν)
Κι εγώ θα παντρευτώ παρθένα έναν παρθένο γιατί έτσι γουστάρω!Και θα είμαι πολύ περήφανη αν τα καταφέρω!
Κοπέλα μετά από έκτρωση έχεις δει;
"δηλαδή να ψάχνουμε κάποιον άσχημο και κουασιμόδο μόνο και μόνο για να το πάρουμε αγνό και παρθένο?"
"Αν δεν λέμε μόνο "κοίτα τι κουκλί, μανάρι" "
έχω γράψει ένα "μόνο"...Κι όταν αγαπάς κάποιον τον θεωρείς τον ομορφότερο του κόσμο!
"ρωταω ομως τωρα, αν το παιδι ειναι γεννετικα αρρωστο, και η ασθενεια εντωπιστει πριν τη γεννηση, θεωρειτε οτι ειναι προτυμοτερο να ζησει για 2 χρονια με πονο ή να γινει εκτρωση."
κι αν τελικά καταφέρει και ζήσει μια "κανονική" ζωή;;
"Το πόσο σου έχουν σταθεί είναι προσωπική σου εμπειρία πάντως μια εκκλησία που δεν δέχεται την ανθρώπινη φύση και τις ανθρώπινες ανάγκες,μια εκκλησία που δεν προχωράει μαζί με την κοινωνία της τότε τόσο πιο πολύ η κοινωνία της θα αποκόβεται από αυτήν"
ποια ανάγκη σου δε δέχτηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top