Pro choice ή Pro life; Υπέρ ή κατά του δικαιώματος στην άμβλωση;

Ποια η στάση σας προς τις εκτρώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 326)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 59 18.1%
  • Κατά

    Ψήφοι: 111 34.0%
  • Υπέρ, υπό ορισμένες προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 139 42.6%
  • Δεν έχω σχηματίσει άποψη

    Ψήφοι: 15 4.6%
  • Αδιαφορώ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλλ' αντ' άλλα κουτρουβάλα και ούτω καθεξής. Το ΤΙ μαλακίες λέγονται εδώ μέσα και με τι authority είναι απίστευτο.
Έλα ντε. :eyesup:
Μάλλον θα φταίει που κάποια ζευγάρια δεν έκαναν έκτρωση όταν έπρεπε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εκτός αν αυτό ήταν ειρωνία στην ειρώνια, μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα και σε ποιόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εκτός αν αυτό ήταν ειρωνία στην ειρώνια, μάλλον δεν κατάλαβες τι είπα και σε ποιόν.
Περισσότερη σαφήνεια θα σε βοηθούσε να μην βασανίζεσαι από τέτοια ερωτήματα στο μέλλον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Όπως και δική σου περισσότερη φαιά ουσία, but what can you do.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να εκτιμήσει ορθά μόνο την ευφυία μόνο όσων διαθέτουν λιγότερη από εκείνον ;)
But what can you do... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ακριβώς, δεν ξέρω πόσο πιο ηλίθια statements μπορεί να κάνεις όταν λες ότι μια έκτρωση αφορά μόνο την ίδια, καθαρά reasonably και χωρίς κανένα συναισθηματισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Ακριβώς, δεν ξέρω πόσο πιο ηλίθια statements μπορεί να κάνεις όταν λες ότι μια έκτρωση αφορά μόνο την ίδια, καθαρά reasonably και χωρίς κανένα συναισθηματισμό.

δεν θέλω να σε ταράξω αλλά δεν τα θεωρούμε όλοι "ηλίθια statements"....το αντίθετο...


και δεν έχει πρόβλημα η φαιά ουσία μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακριβώς, δεν ξέρω πόσο πιο ηλίθια statements μπορεί να κάνεις όταν λες ότι μια έκτρωση αφορά μόνο την ίδια, καθαρά reasonably και χωρίς κανένα συναισθηματισμό.
Αν και δεν είπα ακριβώς αυτό, το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν αφορά εσένα και τον κάθε ηθικολόγο ντίαρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν και για πολλούς ο χαρακτηρισμός ισχύει, στη θέση σου δεν θα χαρακτήριζα ηθικολόγο όποιον τυχαίνει να μην είναι γουρούνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Αν και για πολλούς ο χαρακτηρισμός ισχύει, στη θέση σου δεν θα χαρακτήριζα ηθικολόγο όποιον τυχαίνει να μην είναι γουρούνι...

...τόσες λέξεις για να μας πεις γουρούνες.................:bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Η Michelle έχει δίκιο, το διάβασα κάτω απ' τα ποτήρια στα Στάρμπακς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
...τόσες λέξεις για να μας πεις γουρούνες.................:bravo:

Αν έχεις πρόβλημα να εξάγεις νοήματα από προτάσεις που υπερβαίνουν τη μία σειρά, μπορείς να επαναλάβεις κάποιες από τις προηγούμενες τάξεις. Κάλεσε στο 210 3442000 και ζήτησε να σε συνδέσουν με τον Υπουργό. Θα κατανοήσει το πρόβλημά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Υπέρ, χωρίς καμία προυπόθεση.
Παιδί θα κάνω όταν το θέλω ΕΓΩ και δεν θα μου το επιβάλλει κανένας ηθικολόγος του κ*λου. Χαρακτηριστικό της φαιδρότητας των εν λόγω ηθικολόγων είναι ότι θεωρούν δικαιολογημένη την έκτρωση στο βιασμό και την περίπτωση γενετικών ανωμαλιών ("αφού δεν έφταιγε η γυναίκα...") και φόνο σε κάθε άλλη. Δηλαδή σύμφωνα με αυτούς, το αν είναι φόνος ή όχι προσδιορίζεται από το αν έφταιγε η γυναίκα ή όχι! Λογική του παραλόγου, που έχει τις βάσεις της σε μια εκδικητική αντίληψη περί ανάληψης ευθυνών.
Οι περισσότερες εκτρώσεις γίνονται όταν η εγκυμοσύνη είναι κάτω από 3 μήνες.
Σε αυτή τη φάση, σόρρυ αλλά η δική μου ζωή είναι πολύ σημαντικότερη από ένα μάτσο κύτταρα.

Είμαι κυνική; Ίσως.
Είμαι αναίσθητη; Μάλλον.
Πόση πιθανότητα υπάρχει να καταστρέψω τη ζωή μου από χαζοσυναισθηματισμούς; Καμία.

ΥΓ: Και όχι, ούτε έχω κάνει ποτέ έκτρωση, ούτε σκοπεύω να κάνω. Προσέχω πολύ περισσότερο από την πλειοψηφία. Σιγά μη ρισκάρω την υγεία μου και ξοδέψω 1000 ευρώ επειδή ήμουν απρόσεκτη. Αυτά είναι από μόνα τους αρκετή τιμωρία για την απροσεξία, δεν χρειάζεται να έχω κι ένα μωρό να μου τη θυμίζει.

++1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
re: miv


...η ουσία με ενδιαφέρει ;)



Το τηλ που έδωσες μιλάει συνέχεια...................:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina1994

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πως μπορουμε να κρινουμε?Η γνωμη μου ειναι υπερ υπο ορισμενες προυποθεσεις. Αν ενα παιδι γεννηθει με δεδομενο οτι δε θα παρει αγαπη καλυτερα να μην γεννηθει . Πολλες εκτρωσεις γινονται επειδη τα παιδια μπορει να γεννηθουν αρρωστα . Κατι αλλο που θελω να το τονισω το παιδι δεν ειναι μονη της κοπελας και του ερωτικου συντροφου της . Αν και γυναικα πιστευω οτι εαν ενας απο τους 2 μπορει να του δωσει αγαπη που χρειαζεται τοτε το παιδι μπορει να ζησει μια χαρα . Αν καποιος αναρωτιεται πωσ θα αντιδρουσα εγω σας λεω οτι δεν θα αντεχα να κανω εκτρωση και ας ηταν απο βιασμο , μονο εαν το παιδι μου θα ηταν αρρωστο θα επαιρνα την αποφαση .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Κι εγώ θα έκανα έκτρωση μόνο αν κατα τη διάρκεια της κύησης μου έλεγε ο γιατρός ότι το παιδί δεν αναπτύσσεται σωστά στην κοιλιά μου και σε περίπτωση που από τις εξετάσεις προέκυπτε ότι το παιδί θα γεννιόταν άρρωστο και με προβλήματα. Θα στεναχωριόμουν, αλλά τουλάχιστον δεν θα είχα τύψεις αν γινόταν κάτι τέτοιο μιας και θα είχα περισσότερες τύψεις αν το έφερνα στη ζωή με προβλήματα υγείας και ταλαιπωρούνταν για πάντα, τόσο σωματικά όσο και ψυχικά....

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ.

Δεν το λέω εκ του ασφαλούς, επειδή είμαι σε ηλικία για να κάνω οικογένεια, οπότε και να έμενα τώρα έγκυος θα 'λεγα "εντάξει, και τι έγινε που έμεινα, άλλωστε είμαστε σχεδόν έτοιμοι να αναλάβουμε ευθύνες με τον φίλο μου"....

Πολύ απλά, από τότε που άρχισα να έχω σεξουαλική ζωή πρόσεχα τι κάνω και με ποιον το κάνω...και φυσικά ΠΑΝΤΑ με προφυλάξεις. Κοινώς "είχα τα μυαλά μου ΜΕΣΑ στο κεφάλι", δεν έκανα επιπολαιότητες όπως έκαναν κάποιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κι εγώ θα έκανα έκτρωση μόνο αν κατα τη διάρκεια της κύησης μου έλεγε ο γιατρός ότι το παιδί δεν αναπτύσσεται σωστά στην κοιλιά μου και σε περίπτωση που από τις εξετάσεις προέκυπτε ότι το παιδί θα γεννιόταν άρρωστο και με προβλήματα. Θα στεναχωριόμουν, αλλά τουλάχιστον δεν θα είχα τύψεις αν γινόταν κάτι τέτοιο μιας και θα είχα περισσότερες τύψεις αν το έφερνα στη ζωή με προβλήματα υγείας και ταλαιπωρούνταν για πάντα, τόσο σωματικά όσο και ψυχικά....

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ.

Δεν το λέω εκ του ασφαλούς, επειδή είμαι σε ηλικία για να κάνω οικογένεια, οπότε και να έμενα τώρα έγκυος θα 'λεγα "εντάξει, και τι έγινε που έμεινα, άλλωστε είμαστε σχεδόν έτοιμοι να αναλάβουμε ευθύνες με τον φίλο μου"....

Πολύ απλά, από τότε που άρχισα να έχω σεξουαλική ζωή πρόσεχα τι κάνω και με ποιον το κάνω...και φυσικά ΠΑΝΤΑ με προφυλάξεις. Κοινώς "είχα τα μυαλά μου ΜΕΣΑ στο κεφάλι", δεν έκανα επιπολαιότητες όπως έκαναν κάποιοι.

thumbs up!
Πριν κανα χρονο θα ελεγα οτι σε καμια περιπτωση δεν θα εκανα εκτρωση. Αλλα πριν κατι μηνες μπηκα και γω στο τρυπακι του ''ειμαι δεν ειμαι εγκυος'' και αν και οντας προσεκτικη(και προσεκτικο αντιστοιχα το αγορι μου)και εκανα διαγραφες περιπτωσεων στο μυαλο μου, παντα ειχα την εγκυμοσυνη να με φοβιζει. Ωσπου με το αγχος, η καθυστερηση ειχε φτασει τον ενα μηνα και ειχα παθει σοκ. Τελικα ολα καλα κι ολα ωραια.:P

Προσοχη και προφυλαξεις πανω απ'ολα, ειδικα σε ηλικιες οπως η δικια μου.. σε μια πιο μεγαλη ηλικια και με μια μακροχρονια σχεση, δεν θα σκεφτομουν εκτρωση. Εκτος κι αν οπως πολυ σωστα ειπες υπηρχε σοβαρο προβλημα με την αναπτυξη του εμβρυου ή κατι παρομοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofoklis

Νεοφερμένος

Ο Σοφοκλής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φυσικά και όχι. Είναι φόνος.Πως σου περνάει από το μυαλό να σκοτώσεις ένα άνθρωπο, και ακόμα να είναι και παιδί σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παιδιά,γενικώς σήμερα υπάρχει η άποψη του ''ΟΚ έμεινα έγκυος,δεν είμαι έτοιμη,θα κάνω έκτρωση''.... Δυστυχώς η πλειοψηφία των εφήβων με ολοκληρωμένες σεξουαλικές σχέσεις είναι παντελώς ανεύθυνη συνεπώς λογικά και μόνο θεωρείται ''σωστή' λύση η αποβολή ενός εμρύου.



Υπέρ, χωρίς καμία προυπόθεση.
Παιδί θα κάνω όταν το θέλω ΕΓΩ και δεν θα μου το επιβάλλει κανένας ηθικολόγος του κ*λου. Χαρακτηριστικό της φαιδρότητας των εν λόγω ηθικολόγων είναι ότι θεωρούν δικαιολογημένη την έκτρωση στο βιασμό και την περίπτωση γενετικών ανωμαλιών ("αφού δεν έφταιγε η γυναίκα...") και φόνο σε κάθε άλλη. Δηλαδή σύμφωνα με αυτούς, το αν είναι φόνος ή όχι προσδιορίζεται από το αν έφταιγε η γυναίκα ή όχι! Λογική του παραλόγου, που έχει τις βάσεις της σε μια εκδικητική αντίληψη περί ανάληψης ευθυνών.
Οι περισσότερες εκτρώσεις γίνονται όταν η εγκυμοσύνη είναι κάτω από 3 μήνες.
Σε αυτή τη φάση, σόρρυ αλλά η δική μου ζωή είναι πολύ σημαντικότερη από ένα μάτσο κύτταρα.

Είμαι κυνική; Ίσως.
Είμαι αναίσθητη; Μάλλον.
Πόση πιθανότητα υπάρχει να καταστρέψω τη ζωή μου από χαζοσυναισθηματισμούς; Καμία.

ΥΓ: Και όχι, ούτε έχω κάνει ποτέ έκτρωση, ούτε σκοπεύω να κάνω. Προσέχω πολύ περισσότερο από την πλειοψηφία. Σιγά μη ρισκάρω την υγεία μου και ξοδέψω 1000 ευρώ επειδή ήμουν απρόσεκτη. Αυτά είναι από μόνα τους αρκετή τιμωρία για την απροσεξία, δεν χρειάζεται να έχω κι ένα μωρό να μου τη θυμίζει.

Τώρα συγγνώμη αλλά έσυ το θεμά το πας εντελώς αλλού! Στα δικαιώματα τον γυναικών κτλ... Τεσπα... Δηλαδή αν εσύ έμενες έγκυος σε αυτή την ηλικία θα έκανες έκτρωση μόνο και μόνο για να χαρείς τη ζωή σου? Δηλαδή το παιδί τι φταίει αν εσύ ήσουν ανεύθυνη? Σαν άνθρωπος υποτίθεται ότι πρέπει να λάβεις την ευθύνη.
Και τι εννοείς ''πιο σημαντική η δικιά μου ζωή''? Καλύτερα να μπορείς να βγαίνεις χωρίς πρέπει να φυλάξεις παιδί λογικά,γιατί δεν νομίζω όταν κάποια γυναίκα μένει έγκυος κινδυνεύει τόοοοοσο πολύ! Σκέψου λίγο τι λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Φυσικά και όχι. Είναι φόνος.Πως σου περνάει από το μυαλό να σκοτώσεις ένα άνθρωπο, και ακόμα να είναι και παιδί σου

Πιστεύω πως μια γυναίκα και ένας άντρας το βλεπουν από διαφορετικές πλευρές το θέμα...:)
Μπορείς να το πεις κάλλιστα πως είσαι κατά,επειδή είναι φόνος...όμως το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα τύχει να μείνεις εσύ έγκυος σε καμία περίπτωση...Για μια γυναίκα όμως είναι διαφορετικά ...Εάν είσαι σε μικρή ηλικία για να αποκτήσεις παιδί ,δεν νομίζω πως κάποια κοπέλα θα κατέστρεφε το μέλλον της και ιδιαίτερα αν δεν είχε την υποστήριξη του συντρόφου-που σε αυτή την ηλικία που βρισκόμαστε εμείς συνήθως αυτό συμβαίνει,γιατί τα αγόρια δεν είναι έτοιμα να αναλάβουν τις ευθύνες τους-για να φέρει στον κοσμο ένα παιδί που δεν ξέρει αν θα μπορέσει να μεγαλωσει...
Από την άλλη όμως θεωρώ και εγώ φόνο αν μια γυναίκα που έχει αποκατασταθεί επαγγελματικά και βρίσκεται στην κατάλληλη ηλικία για παιδί,μείνει έγκυος και καταφύγει στην έκτρωση...Οπότε είμαι υπέρ της έκτρωσης όμως υπό ορισμένες προϋποθέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top