Piercing

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το piercing στο κάτω χειλος. Αν και έχω την άδεια των γονιών μου με προβλημάτιζει λίγο η βελόνα. Τα piercing που έχω στο αυτί μου τα έχω κάνει με πιστολάκι οπότε δεν ξέρω αν πονάει και πόσο. Επίσης υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω μόνη μου εκτός ξηλοκαινης για να μειώσω τον πονο?

Βασικά είχα νιώσει τον ίδιο ακριβώς πόνο με το τσίμπημα μιας σφήκας. Υπάρχει μούδιασμα/ενόχληση τις επόμενες μέρες, μία ίσως είχα σηκώσει και πυρετό (εγώ κάπνισα από τη δεύτερη μέρα όμως), ίσως και εκκρίσεις με πύον από την πληγή, αλλά σε μία βδομάδα θα είναι καλά. Εγώ είχα Chlorhexil Gel (όχι αλκοολούχο) και το έκανα εξωτερική κ εσωτερική χρήση. Επίσης 2 φορές τη μέρα μπουκώματα με αλατόνερο, βοηθάει πίστεψέ με. Θα στα πει βέβαια και αυτός.
Άντε μεγιές!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδία Χίλια ευχαριστώ :clapup:το μόνο που μένει είναι αν θα το κάνω στο κάτω χειλος η αν θα κάνω Monroe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Παιδία Χίλια ευχαριστώ :clapup:το μόνο που μένει είναι αν θα το κάνω στο κάτω χειλος η αν θα κάνω Monroe

Εσύ ξέρεις τι σου πάει/αρέσει περισσότερο. Προσωπικά όμως σε κορίτσια μου αρέσει περισσότερο monroe.
Σε λίγο καιρό βέβαια λογικά θα θες και 2ο, οπότε μην το πολυσκέφτεσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εσύ σε ποιο μαγαζί το είχες κάνει? Βασικά εγώ μένω Αθήνα που υπάρχουν πολλά και δεν ξέρω σε ποιο να παω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδία Χίλια ευχαριστώ :clapup:το μόνο που μένει είναι αν θα το κάνω στο κάτω χειλος η αν θα κάνω Monroe

Παίζει να είναι τόσο γαμάτο. Θα μπορούσες να κάνεις μονρόε και στο κάτω χείλος από την άλλη πλευρά, εμένα πάντως όσο και αν θα μάρεσε δεν θα το έκανα, φοβάμαι τις βελόνες, εδώ το σκέφτομαι τόσο για μια τρυπούλα στη μύτη, που να έκανα και πουθενά αλλού δηλαδή. Πονάει πολύ στη μύτη; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ένα μικρό τσιμπιμα θα νιώσεις πάντως μην μπεις στην διαδικασία να το κάνεις με πιστολάκι γτ με βελόνα είναι πιο ασφαλές το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι να μην σου φύγει το σκουλαρίκι ειδικά τις πρώτες μέρες εμένα μου είχε φύγει την πρώτη και την άλλη μέρα που το έσπρωξε για να ξαναμπεί πονεσα αρκετά και έτρεξε και λίγο αίμα κατά τα άλλα όλα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Χμ κατάλαβα. :) Εσύ έχεις και κρίκο στη μύτη και μονρόε, τελικά το έκανες ή θα το κάνεις; Εμένα θα μου άρεσε να κάνω στην μύτη αλλά διαλειάζω αρκετά. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χμ κατάλαβα. :) Εσύ έχεις και κρίκο στη μύτη και μονρόε, τελικά το έκανες ή θα το κάνεις; Εμένα θα μου άρεσε να κάνω στην μύτη αλλά διαλειάζω αρκετά. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμη.

Πάντως δεν είναι τίποτα, να ξέρεις. Να το τολμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Παντος ισχυει οτι ειναι εθιστικο το να κανεις σκουλαρικια. Περσι το καλοκαιρι εκανα τρυπα στο αριστερο αυτι στον λοΒο και αυτην την στιγμη εχω 3 σκουλαρικια (2 των οποιων ειναι πολυ μικρα stretch). Αμα ημουν κοριτσι θα εκανα monroe piercing χωρις δευτερη σκεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Να το τολμήσω τότε μια από τις επόμενες μέρες, πριν αλλάξω γνώμη. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Φυσικα και να το τολμησεις ! Τι εχεις να χασεις? Θα σου αρεσει θα το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα το κάνω 9 Σεπτεμβρίου που θα ανέβω Αθήνα με την αδερφη μου που θα πάει για σπουδές. Δεν είχα κρίκο στρασακι είχα και αν γενικά αντέχεις στον πόνο δεν είναι τπτ τώρα αν είσαι πολύ ευαίσθητη θα νιώσεις ένα μικρό τσιμπιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Γεια σας!
Αγορασα προσφατα μια μπαρα ισια για το αυτι παχους 1,6mm. προσπαθησα να τη βαλω, αλλα η τρυπα ειναι μικρη καθως τα σκουλαρικια που φοραω μονιμα ειναι αυτα με τα οποια μου εκανα τις τρυπες. Ξερετε πως θα μπορουσα να βαλω τη μπαρα χωρις να χρειαστει να παρω σκουλαρικι-κιτ οπως αυτα που κανουμε τα στρετς; Ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μαλλον θα πρεπει να παρεις πιο μικρη σε παχος μπαρα. Μπορεις να προσπαθησεις με λιγο βαζελινη η κατι τετοιο μηπως μπει βεβαια αλλα δεν ξερω.
Η αλλιως χρησιμοποιεις αυτο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μήπως η Μπάρα Που Πήρες Δεν Είναι Για Αυτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Μαλλον θα πρεπει να παρεις πιο μικρη σε παχος μπαρα. Μπορεις να προσπαθησεις με λιγο βαζελινη η κατι τετοιο μηπως μπει βεβαια αλλα δεν ξερω.
Η αλλιως χρησιμοποιεις αυτο:
Θα το δοκιμασω ευχαριστω!
Μήπως η Μπάρα Που Πήρες Δεν Είναι Για Αυτι?
λες?! αυτην εδω πηρα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν είμαι και ειδική αλλα μου φαίνεται λίγο παχιά για αυτί :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Έχω αρκετά piercings και μπορώ να διαβεβαιώσω τον οποιονδήποτε πως αν το piercing γίνει από κάποιον που ξέρει να κάνει τρύπες (όχι απαραίτητα ειδικό-εξαρτάται το σημείο όμως) και αν βέβαια ο ίδιος το περιποιείται τις πρώτες βδομάδες, τότε όλα θα είναι μια χαρά.
Έχω 7 τρύπες στα αυτιά, έχω septum, έχω υπογλώσσιο και smile και με κανένα δεν έχω αντιμετωπίσει σπουδαίο πρόβλημα, γιατί τα φροντίζω συχνά.
Αν η τρύπα είναι στο πρόσωπο ή στα αυτιά, ένας απλός καθαρισμός με οινόπνευμα ή οξυζενέ αρκεί για να γλιτώσεις πιθανή μόλυνση.
Αν είναι στο στόμα θέλει ιδιαίτερη προσοχή και κυρίως γαργάρες με αλατόνερο.
Αλλά το παν είναι να είσαι προσεκτικός και να φροντίσεις τις τρύπες μέχρι να επουλωθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δεν είμαι και ειδική αλλα μου φαίνεται λίγο παχιά για αυτί :/
Οκ, θα το κοιταξω, ευχαριστω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ParkJimin's

Νεοφερμένος

Η ParkJimin's αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα! Εδω και 3 μερες εχω κανει τρυπα τραγο με πιστολακι. Ενω εχω σχετικα μεγαλο τραγο, η κοπελια που μου την εκανε την εκανε πολυ μεσα. Ενω αισθητικα δεν ειναι ασχημο, εχω κατι δυνατους πονους και πολλες φορες δεν με ποναει μονο η περιοχη του αυτιου αλλα και ολη η αριστερη μου πλευρα, κυριως οταν τρωω ή οταν ανιογω πολυ το στομα μου. Υπαρχει περιπτωση να εχει πετυχει νευρο ή ειναι προσωρινο?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top