Piercing

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι, γίνεται και με πιστόλι και σίγουρα είναι η εύκολη λύση.Απλώς αυτά τα πιστόλια είναι κατασκευασμένα για να κάνουν τρύπες στα αυτιά κι όχι στη μύτη.Είναι πιο "αξιόπιστη" γενικά η βελόνα και αν πας σε ταττουατζίδικο θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι θα είναι όλα καθαρά και αποστειρωμένα.:)
Α γεια σου και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Το φοβάμαι το πιστόλι για τη μύτη. Αν κάνεις ενημέρωσε εδώ πάντως γιατί και γω ενδιαφέρομαι να κάνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όταν είχα κάνει εγώ πριν 7 χρόνια στο nico tattoo μου πήρε 15 για την τρύπα και 6 για το σκουλαρίκι. 'Εχει και πιο ακριβά σκουλαρίκια και μπορεί να ανέβει και στα 25 ευρώ.

Υπάρχουν ένα κάρο άλλα πιο φτηνά και πιο καθαρά, μην κολλάτε στο nico tattoo.
Επίσης να προτιμάτε την βελόνα. Πονάει λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης να προτιμάτε την βελόνα. Πονάει λιγότερο.

Αυτό ισχύει γενικά ή μόνο για την τρύπα στην μύτη; (Ρωτώ επειδή τα κορίτσια πιο πάνω μιλούσαν γι' αυτό :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Όταν είχα κάνει εγώ πριν 7 χρόνια στο nico tattoo μου πήρε 15 για την τρύπα και 6 για το σκουλαρίκι. 'Εχει και πιο ακριβά σκουλαρίκια και μπορεί να ανέβει και στα 25 ευρώ.

Υπάρχουν ένα κάρο άλλα πιο φτηνά και πιο καθαρά, μην κολλάτε στο nico tattoo.
Επίσης να προτιμάτε την βελόνα. Πονάει λιγότερο.

Έχεις κανένα άλλο στα υπόψιν σου στη Θεσσαλονίκη;Απλά το Nico Tattoo είναι το πιο γνωστό.
Για κάποιο λόγο με τρομάζουν τα τατουατζίδικα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έχεις κανένα άλλο στα υπόψιν σου στη Θεσσαλονίκη;Απλά το Nico Tattoo είναι το πιο γνωστό.
Για κάποιο λόγο με τρομάζουν τα τατουατζίδικα!:P

https://www.facebook.com/Dirty.Roses.Studio
https://www.facebook.com/pages/Dr-SKIN-TATTOO/181964265188302?fref=ts

Είναι καθαρά και με λογικές τιμές. Θα πάω στο 1ο για τρύπα στο φρύδι (κάποια στιγμή που θα το πάρω απόφαση:P)

Αν φοβάσαι τα τατουατζίδικα υπάρχει κι αυτό https://www.stylematters.org/index.php/el/#about που είναι πιο friendly, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι κάνει piercing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
https://www.facebook.com/Dirty.Roses.Studio
https://www.facebook.com/pages/Dr-SKIN-TATTOO/181964265188302?fref=ts

Είναι καθαρά και με λογικές τιμές. Θα πάω στο 1ο για τρύπα στο φρύδι (κάποια στιγμή που θα το πάρω απόφαση:P)

Αν φοβάσαι τα τατουατζίδικα υπάρχει κι αυτό https://www.stylematters.org/index.php/el/#about που είναι πιο friendly, αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι κάνει piercing.

Ευχαριστώ.Θα τα τσεκάρω.Το 1ο το έχω πετύχει αλλά δεν σκέφτηκα να ρωτήσω εκεί για τρύπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Παιδια θελω την αποψη σας!!
Θελω να κανω τρυπα-piercing πανω στο αυτι,προτεινετε με πιστολακι η βελονα?
Με το πιστολακι ειναι επικυνδινα?
Γενικοτερα σαν τρυπα ποναει? Υπαρχει κινδυνος μολυνσης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδια θελω την αποψη σας!!
Θελω να κανω τρυπα-piercing πανω στο αυτι,προτεινετε με πιστολακι η βελονα?
Με το πιστολακι ειναι επικυνδινα?
Γενικοτερα σαν τρυπα ποναει? Υπαρχει κινδυνος μολυνσης??

Αν θες στο μαλακό μέρος του αυτιού, τότε ενδείκνυται το πιστολάκι(δεδομένου ότι είναι φτιαγμένο για αυτόν ακριβώς το σκοπό).
Αν θες πάνω στο πτερύγιο όπου υπάρχει λίγο "κοκαλάκι" που είναι ο χόνδρος, καλύτερα να το κάνεις με βελόνα.Έτσι προφυλάσσεσαι περισσότερο απο μολύνσεις.Απλά να ξέρεις ότι λογικά θα σου βγει λίγο πιο ακριβά απ'ότι το πιστόλι.
Ο πόνος είναι ο ίδιος είτε το κάνεις με το ένα είτε με το άλλο.Αλλά όπως και να'χει δεν πονάει πάρα πολύ.Υποφέρεται.;)
Εγώ είχα κάνει στο πάνω μέρος του αυτιού με πιστόλι, αλλά από την πρώτη κιόλας μέρα έπαθα μόλυνση και τουμπάνιασε το αυτί μου!:P
Τώρα δεν ξερω αν έφταιγε το πιστόλι ή ο τύπος που μου την έκανε έκανε κάτι λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Σε ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο που διεθεσες,ενδιαφερομαι για τον χονδρο που υπαρχει λιγο "κοκαλακι",μαλλον θα το κανω με πιστολακι αλλα φοβαμαι μην παθω μολυνση:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μεγαλη σύμπτωση γιατι εκανα χθες τρυπα στο πανω του αυτιου οπως λες. Με πιστολι την εκανα και μου ειπε να το αφησω απο 10 εως 14 μερες για να μην εχω προβλημα μετα. Η αληθεια ειναι οτι ποναει την πρωτη μεσα.. Και ειναι και λιγο δυσκολος ο υπνος! Σημερα δεν το νιωθω και τοσο πολυ. Θελει οινοπνευμα καθε βραδυ και να το γυριζεις.

Υ.Γ Πηγε να γινει πολεμος στο σπιτι :P Αλλα εχουν ηρεμησει τωρα, καταλαβαν οτι μπορω να κανω οτι θελω στο σωμα μου και οτι θα βαλω κατι διακριτικο. Εχω ηδη 2 τρυπες στα αυτια βεβαια αλλα ειχα αρχισει να τις βαριεμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
catloverGG,δηλαδη να κανω αφοβα με πιστολακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Για μενα ναι μπορεις. Αλλα πηγαινε σε εναν ειδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! Είναι η πρώτη φορά που γράφω και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το piercing στο κάτω χειλος. Αν και έχω την άδεια των γονιών μου με προβλημάτιζει λίγο η βελόνα. Τα piercing που έχω στο αυτί μου τα έχω κάνει με πιστολάκι οπότε δεν ξέρω αν πονάει και πόσο. Επίσης υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω μόνη μου εκτός ξηλοκαινης για να μειώσω τον πονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Επίσης υπάρχει κάτι που μπορώ να πάρω μόνη μου εκτός ξηλοκαινης για να μειώσω τον πονο?

Το 166.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ μου έλυσες το πρόβλημα :/ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Η γνώση υπάρχει για να τη μοιραζόμαστε. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Νταξει το ξέρω ότι ίσως να μην πονάει τόσο που να χρειάζεται να πάρεις κατι αλλά το θέαμα μια βελόνα να τρυπάει το χείλος σου δεν σε κάνει να νομίζεις ότι θα είναι σαν τσίμπημα από κουνούπι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Νταξει το ξέρω ότι ίσως να μην πονάει τόσο που να χρειάζεται να πάρεις κατι αλλά το θέαμα μια βελόνα να τρυπάει το χείλος σου δεν σε κάνει να νομίζεις ότι θα είναι σαν τσίμπημα από κουνούπι :/

Κλείσε τα μάτια :P
και γενικά κουλ, η βελόνα πονάει λιγότερο από το πιστόλι και είναι πιο ασφαλής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamp96

Νεοφερμένος

Η Lamp96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ :) μήπως ξέρεις τι πρέπει να κάνω μετά για να μην μολυνθεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα σου πουν και αποκεί λογικά αν είναι καλό πιρσεράδικο, τα γενικά είναι πλύσεις με φυσιολογικό ορό και αφού μιλάμε για στόμα προσοχή σε γλωσσόφιλα κλπ, μην το καταπιεί ο άλλος καταλάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top