Piercing

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Αααα επιτελους χαρηκα που βρηκα και τετοιο θεμα!
Ειμαι ακομα 1η λυκειου και το καλοκαιρι θα πάω οπωςσδηποτε να κανω στο ρουθουνι ( αληθεια ποιο λετε οτι ειναι καλυτερο; το αριστερο ή τ ο δεξί;)
Μόλις μεγαλώσω λίγο ακόμα θέλω να κάνω ή septum ( αυτο που ειναι σαν του ταυρου) ή /και στο κάτω χείλος αλλά όχι στο χείλος που είναι κάπως στην μέση του πιγουνιού αλλά αυτό που είναι δεξιά και αριστερά του χείλους (δεν ξέρω και πως τα λένε!) ή/και στο πάνω μέρος του αυτιού (δεν ξέρω ούτε αυτο πως το λένε, δεν εννοώ τον λοβό ,εκει ούτως ή άλλως έχω ήδη κάνει , αλλά την κρατσανίδα!)
Πέιτε μου.. πόσο πονάνε το κάθε ένα απ΄τα τρία αυτά; Γιατί για τα 2 τελευταία κωλώνω από τον φόβο... Υπάρχει κάποιος κίνδυνος σχετικά με αυτά; Ευχαριστλ! :)

εγώ έχω septum:)) δεν πόνεσε καθόλου!

Καλησπέρα!
Τα piercings είναι μεγάλη αγάπη <3
Έχω 11 μέχρι στιγμής :)
9 στα αφτιά (στο αριστερό 4 στο λοβό, 1 tragus, κι ένα forward helix + στο δεξί 1 στο λοβό(τωρα την έχω φτάσει 4g :D) κι ένα industrial )
Επίσης έχω στη μύτη (nostril στο δεξί) και εδώ και ένα εξάμηνό φοράω ενα segment ring από αυτά που έχουν τα χρώματα της Ίριδας
και το τελευταίο πριν κάνα χρόνο στο πάνω χείλος (απλά υπέροχο :happy: )
Εδώ και κάνα δίμηνο μου έχει καρφωθει η σκέψη να κάνω γλώσσα και δεν λέει να φύγει με τίποτα :redface:
Όλο λέω να πάω να την κάνω, αλλά κολλάω στο που θα πάω...
Ξέρετε κάποιο μαγαζί να μου προτείνετε Θεσσαλονίκη γιατί piercings σαν κι αυτό στη γλώσσα δεν είναι παίξε γέλασε...
Ευχαριστώ :D

nico tattoo crew (έχει 2 στη Θεσσαλονίκη)
tattooligans
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έρωτας τα snake bites!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Παρασκευή (26/04) και Σάββατο (27/04) έχει Tattoo Fest στην Πλατεία Εξαρχείων. Είδα μία αφίσα χθες. Νομίζω κάνουν 10 ευρώ όλα τα piercings και τα έσοδα θα πάνε σε πολιτικούς κρατούμενους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δηλ. πανε και τρυπιουνται σε αντισκηνα με 10 ευρω? λιγο ανθυγιεινο ακουγεται αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
δηλ. πανε και τρυπιουνται σε αντισκηνα με 10 ευρω? λιγο ανθυγιεινο ακουγεται αυτο :P
Δεν ξέρω πως είναι ο χώρος, αλλά από όσα έχω ακούσει/διαβάσει πληρούνται όλοι οι κανόνες υγιεινής για τα τρυπήματα και τα tattoo. Το μόνο κακό είναι ότι θα είναι εκεί όλοι τελειωμένοι από τους μπάφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Το μόνο κακό είναι ότι θα είναι εκεί όλοι τελειωμένοι από τους μπάφους.

Ε καλά, piercing θα κάνεις, δεν θα τους παντρευτείς κιόλας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεανα14

Νεοφερμένος

Η ελεανα14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΟΥΤΕ ΚΑΝ! ισα ισα η θαλασσα ειναι που θα κανει καλο στη τρυπα..οπουδηποτε ειναι αυτη.. η πισινα αντιθετα οχι... και οταν κανεις τρυπα σου λενε να μην πας για 2 μηνες πισινα..εγω εχω κανει δυο φορες τρυπα στο φαλι και στη μυτη ..στην μυτη την εκλεισα γιατι δν την ηθελα και στο φαλι παω και για τριτη γιατι την θελω πολυ αλλα ο οργανισμος μου δεν την δεχτηκε και παω για αλλη μια και τελευταια φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blackmyrto

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
ΟΥΤΕ ΚΑΝ! ισα ισα η θαλασσα ειναι που θα κανει καλο στη τρυπα..οπουδηποτε ειναι αυτη.. η πισινα αντιθετα οχι... και οταν κανεις τρυπα σου λενε να μην πας για 2 μηνες πισινα..εγω εχω κανει δυο φορες τρυπα στο φαλι και στη μυτη ..στην μυτη την εκλεισα γιατι δν την ηθελα και στο φαλι παω και για τριτη γιατι την θελω πολυ αλλα ο οργανισμος μου δεν την δεχτηκε και παω για αλλη μια και τελευταια φορα!
τι ειναι παλι το φαλι; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ΟΥΤΕ ΚΑΝ! ισα ισα η θαλασσα ειναι που θα κανει καλο στη τρυπα..οπουδηποτε ειναι αυτη.. η πισινα αντιθετα οχι... και οταν κανεις τρυπα σου λενε να μην πας για 2 μηνες πισινα..εγω εχω κανει δυο φορες τρυπα στο φαλι και στη μυτη ..στην μυτη την εκλεισα γιατι δν την ηθελα και στο φαλι παω και για τριτη γιατι την θελω πολυ αλλα ο οργανισμος μου δεν την δεχτηκε και παω για αλλη μια και τελευταια φορα!
Οκ,να κάνω μια ερώτηση;
Έχεις τρυπηθεί ήδη δύο φορές στο ίδιο σημείο και πάει στο διάολο την έκανες μία φορά,πάει επίσης στο διάολο και η δεύτερη αλλά και τρίτη;
Το΄χω πάθει να χρειαστεί να κάνω μία τρύπα και 2η φορά αλλά η τρίτη φορά νομίζω ότι παραπάει και ότι πάλι θα΄χεις πρόβλημα.Σε'ναν μεγάλο βαθμό σε καταλαβαίνω διότι και΄γω πέρυσι [τέτοιο καιρό] ίδιο κόλλημα είχα φάει με τη μύτη,η οποία σκέψου ότι ακόμα αραιά και πού με ταλαιπωρεί.:D

τι ειναι παλι το φαλι; :worry:
Αφαλός.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Οκ,να κάνω μια ερώτηση;
Έχεις τρυπηθεί ήδη δύο φορές στο ίδιο σημείο και πάει στο διάολο την έκανες μία φορά,πάει επίσης στο διάολο και η δεύτερη αλλά και τρίτη;
Το΄χω πάθει να χρειαστεί να κάνω μία τρύπα και 2η φορά αλλά η τρίτη φορά νομίζω ότι παραπάει και ότι πάλι θα΄χεις πρόβλημα.Σε'ναν μεγάλο βαθμό σε καταλαβαίνω διότι και΄γω πέρυσι [τέτοιο καιρό] ίδιο κόλλημα είχα φάει με τη μύτη,η οποία σκέψου ότι ακόμα αραιά και πού με ταλαιπωρεί.:D


Αφαλός.:P

λέγετε και φάλη? ή από την βαρεμάρα να το γράψει? και εγώ έχω τρυπήσει 2 φορές αφαλό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
λέγετε και φάλη? ή από την βαρεμάρα να το γράψει? και εγώ έχω τρυπήσει 2 φορές αφαλό..
Ναι λέγεται..
Same here με τη μύτη.
Απλώς,το καλοκαίρι που πέρασε είχα τραβήξει μπόλικα με την τρύπα και εξακολουθώ να τραβάω γι'αυτό είμαι επιφυλακτική.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ο Jimmy στην Πλάκα, εκ πείρας πλέον, θεωρώ ότι είναι καλός. Για tattoo δεν ξέρω τί παίζει. Αλλά στα piercings είναι «ελαφροχέρης», και δικαίως έχει καλή φήμη. Τσιμπημένες τιμές, βέβαια, αλλά αν είναι να γίνει καλή δουλειά, χαλάλι (τρόπον τινά, δηλαδή, «χαλάλι», γιατί δε μάς περισσεύουν και σε τέτοιους καιρούς).

Septum, 45 ευρά. Στο medusa στα Εξάρχεια ρώτησα και είπαν 40, κι αυτό εξαρτάται από το σκουλαρίκι.

Τέλος πάντων. Δηλώνω ευχαριστημένος, και κλεμμένος. :P Αν είναι να τα παρατήσουμε όλοι και να γίνουμε piercers να χεστούμε στο τάλιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blackmyrto

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ας πω και εγω την βλακεία μου. Αν πάω για μπάνιο το βραδυ που με προσκαλεσανε με την καινουρια τρύπα στο φρυδι που έκανα το πρωι, θα προκάλεσε την τύχη μου λίγο ε;; :P

Μπορει καποιος με τρύπα στο φρύδι να μου πει, αυτο το <<να βιδώνεις της μπιλιες ανα τακτά χρονικα διαστήματα>> πως ακριβως το κάνεις?? Εννοειται πως ακομα δεν εχω ουτε της δεξιότητες ουτε το κουράγιο να το βγάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μπορει καποιος με τρύπα στο φρύδι να μου πει, αυτο το <<να βιδώνεις της μπιλιες ανα τακτά χρονικα διαστήματα>> πως ακριβως το κάνεις?? Εννοειται πως ακομα δεν εχω ουτε της δεξιότητες ουτε το κουράγιο να το βγάλω.

για ποιο λογο να το κανεις αυτο; δεν ειναι σε σημειο οπου μπορεις να παιζεις με τη μπαρα και να ξεβιδωνουν οι μπιλιες. οταν ειχα piercing στο συγκεκριμενο σημειο ο μονος λογος που ξεβιδωνα μπιλια ηταν για να αλλαξω μπαρα. δε θελω να σε αποθαρρυνω αλλα την πρωτη φορα μου χε παρει 20 λεπτα. ισως ειμαι ποντια αλλα κυριως νομιζω φταιει οτι η ορατοτητα σαυτο το σημειο δεν ειναι πολυ καλη. anyway οταν θες για οποιονδηποτε λογο να βγαλεις και να βαλεις μπιλια, πας στο καθρεφτη του μπανιου, βαζεις μια πετσετα στο νηπτηρα για οταν σου πεφτει η μπιλια και ξεκινας. παντα οινοπνευμα σε χερια και σκουλαρικι. αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Βασικα ακριβως για να μην ξεβιδωσουν απο μόνες τους μου είπε να της σφιγγω. Λες να μην υπάρχει περιπτωση να ξεβιδωσουν;; EDIT: βασικα άκυρο, μάλλον εννουσε να το στριψω για να μην κολλήσει με τα πρώτα αίματα και τα πρώτα υγρα και γίνει χάλια. Αυτο γενικότερα δεν ειναι αρχη στα σκουλαρικια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Βασικα ακριβως για να μην ξεβιδωσουν απο μόνες τους μου είπε να της σφιγγω. Λες να μην υπάρχει περιπτωση να ξεβιδωσουν;; EDIT: βασικα άκυρο, μάλλον εννουσε να το στριψω για να μην κολλήσει με τα πρώτα αίματα και τα πρώτα υγρα και γίνει χάλια. Αυτο γενικότερα δεν ειναι αρχη στα σκουλαρικια;;

προσωπικα θυμαμαι απλα το καθαριζα αρκετα συχνα με μπατονετα και το κουνουσα λιγο πανω κατω. η πρωτη μπαρα που μου χε βαλει εμενα ομως ηταν καμπυλοτη so ουτε κουβεντα για στριψιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zitist1

Νεοφερμένος

Η Zitist1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια εγω πριν περιπου μια βδομαδα εκανα τρυπα στον αφαλο. Το θεμα ειναι πως μου φαινεται πως στην εξω τρυπα απο κατω εχει κοκκινισει λιγο. Ειναι φυσιολογικο? Επισης εκει που πηγα μου ειπαν να το καθαριζω 2 φορες την ημερα με φυσιολογικο ορο. Μηπως ξερετε μεχρι ποτε πρεπει να το κανω αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Παιδια εγω πριν περιπου μια βδομαδα εκανα τρυπα στον αφαλο. Το θεμα ειναι πως μου φαινεται πως στην εξω τρυπα απο κατω εχει κοκκινισει λιγο. Ειναι φυσιολογικο? Επισης εκει που πηγα μου ειπαν να το καθαριζω 2 φορες την ημερα με φυσιολογικο ορο. Μηπως ξερετε μεχρι ποτε πρεπει να το κανω αυτο?

1 μηνα με ορο στον αφαλο..φυσιολογικο ειναι φυσικα να σ κοκκινησει..και να σου πρηστει επισης..ευαισθητο σημειο,και οταν μεινεις εγκυος ( με το καλο:P:P) θα την κλεισεις τη τρυπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zitist1

Νεοφερμένος

Η Zitist1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
1 μηνα με ορο στον αφαλο..φυσιολογικο ειναι φυσικα να σ κοκκινησει..και να σου πρηστει επισης..ευαισθητο σημειο,και οταν μεινεις εγκυος ( με το καλο:P:P) θα την κλεισεις τη τρυπα
Ε ενταξει εχω καιρο μεχρι τοτε, το θεμα ειναι μην μολυνθει και κλεισει τωρα. :P οχι τιποτα αλλο αλλα δεν προκειται να βρω το κουραγιο να την ξανακανω.. Ευχαριστω πολυ παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top