Piercing

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στην Κομοτηνή οι επαγγελματίες παίρνουν 30, όμως, για piercing στη γλώσσα.

Γνωρίζει κάποιος αξιόπιστη εναλλακτική για Θεσσαλονίκη;
To tattooland είναι μια εναλλακτική αλλά δεν ξέρω καθόλου από τιμές.
https://www.facebook.com/groups/TATTOOLANDgr/ αυτό είναι το γρουπ τους οπότε αν θες ρώτα από κει ή στείλτους e-mail.
https://www.tattooland.gr/index.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ρώτησα στο Nico Tattoo, και μού είπαν ότι το piercing στη γλώσσα (μαζί με το σκουλαρίκι) κοστίζει 50 ευρά.
Έτσουξε λίγο η τιμή ή ιδέα μου είναι;

Γενικά τα τσιμπάνε πάρα πολύ αλλά είναι και πάρα πολύ αξιόπιστοι. Είναι αυτός που περιέγραφα σε προηγούμενο ποστ ότι φοράει γάντια μιας χρήσης και ανοίγει την βελόνα μπροστά στα μάτια σου. Αν τα έχεις, δώσε τα. Δεν έχεις να φοβηθείς μόλυνση από αυτόν.

Η ιδέα σου είναι,οι επαγγελματίες τόσα ζητάνε.
Και γω την τρύπα στο αυτί την έκανα στον ίδιο και μου πήρε μαζί με το σκουλαρίκι 24€ αν θυμάμαι καλά.

21Ε μαζί με το σκουλαρίκι για τρύπα στο αυτί, ΕΚΤΟΣ και αν ήθελες το μαύρο σκουλαρίκι που πήγαινε στα 24Ε (don't know why, μάλλον ήταν άλλο υλικό το μαύρο?) :P
Και για την τρύπα στην μύτη μου πήρε 25 me thinks.
Αν κρατήσεις το σκουλαρίκι πάντως και το πας για αποστείρωση, στην επόμενη τρύπα που θελήσεις να κάνεις σε αυτόν, πληρώνεις μόνο την τρύπα και γλιτώνεις καμιά 10ρια ευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
τι πιο ασχημο απο το να σου δωσει καποιος φαπα στο σημειο που εκανες τρυπα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Γενικά τα τσιμπάνε πάρα πολύ αλλά είναι και πάρα πολύ αξιόπιστοι. Είναι αυτός που περιέγραφα σε προηγούμενο ποστ ότι φοράει γάντια μιας χρήσης και ανοίγει την βελόνα μπροστά στα μάτια σου. Αν τα έχεις, δώσε τα. Δεν έχεις να φοβηθείς μόλυνση από αυτόν.
Αχα. Δεν ξέρω. Όπως μού την βαρέσει. Ίσως κάνω υπομονή μερικές ημέρες, για να το κάνω στην Κομοτηνή με 30. Ίσως και ποτέ!:P
τι πιο ασχημο απο το να σου δωσει καποιος φαπα στο σημειο που εκανες τρυπα :(
Να παίζεις μπάσκετ και να σού έρθει η μπάλα στο σημείο που έκανες τρύπα!:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αχα. Δεν ξέρω. Όπως μού την βαρέσει. Ίσως κάνω υπομονή μερικές ημέρες, για να το κάνω στην Κομοτηνή με 30. Ίσως και ποτέ!:P

Να παίζεις μπάσκετ και να σού έρθει η μπάλα στο σημείο που έκανες τρύπα!:hmm::P
Ακομα χειροτερο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα στο να ξανα-ανοιχτεί μια τρύπα monroe? :hmm:

[ps: Ακόμα κι αν χρειάστηκε να κλείσει με ράμματα λόγω αιμορραγίας ]

Θεεεεενκς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Γενικά τα τσιμπάνε πάρα πολύ αλλά είναι και πάρα πολύ αξιόπιστοι. Είναι αυτός που περιέγραφα σε προηγούμενο ποστ ότι φοράει γάντια μιας χρήσης και ανοίγει την βελόνα μπροστά στα μάτια σου. Αν τα έχεις, δώσε τα. Δεν έχεις να φοβηθείς μόλυνση από αυτόν.



21Ε μαζί με το σκουλαρίκι για τρύπα στο αυτί, ΕΚΤΟΣ και αν ήθελες το μαύρο σκουλαρίκι που πήγαινε στα 24Ε (don't know why, μάλλον ήταν άλλο υλικό το μαύρο?) :P
Και για την τρύπα στην μύτη μου πήρε 25 me thinks.
Αν κρατήσεις το σκουλαρίκι πάντως και το πας για αποστείρωση, στην επόμενη τρύπα που θελήσεις να κάνεις τρύπα σε αυτόν, πληρώνεις μόνο την τρύπα και γλιτώνεις καμιά 10ρια ευρά.

Μήπως είναι από τιτάνιο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα στο να ξανα-ανοιχτεί μια τρύπα monroe? :hmm:

[ps: Ακόμα κι αν χρειάστηκε να κλείσει με ράμματα λόγω αιμορραγίας ]

Θεεεεενκς :)

Um, το p.s. σου είναι πιο σημαντικό από το υπόλοιπο ποστ :P
Δεν την κάνεις ένα κλικ πιο κει για να μην έχεις τέτοια θέματα? Εγώ δεν θα το διακινδύνευα, πρέπει να πονάει και περισσότερο.

Μήπως είναι από τιτάνιο? :hmm:

Don't know, πραγματικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Δεν την κάνεις ένα κλικ πιο κει για να μην έχεις τέτοια θέματα?

Όντως κι εγώ αυτό σκέφτηκα ... ή πολύ απλά να την κάνω από την άλλη πλευρά :hmm:
Αν δεν υπήρχε όμως πρόβλημα καλά θα ήταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όντως κι εγώ αυτό σκέφτηκα ... ή πολύ απλά να την κάνω από την άλλη πλευρά :hmm:
Αν δεν υπήρχε όμως πρόβλημα καλά θα ήταν :P

Μην παίζεις με τέτοια ρε συ...χρειάστηκε ράμματα για να σου κλείσουν την τρύπα και συ θες να την ανοίξεις στο ίδιο σημείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
21Ε μαζί με το σκουλαρίκι για τρύπα στο αυτί, ΕΚΤΟΣ και αν ήθελες το μαύρο σκουλαρίκι που πήγαινε στα 24Ε (don't know why, μάλλον ήταν άλλο υλικό το μαύρο?) :P
Και για την τρύπα στην μύτη μου πήρε 25 me thinks.
Αν κρατήσεις το σκουλαρίκι πάντως και το πας για αποστείρωση, στην επόμενη τρύπα που θελήσεις να κάνεις τρύπα σε αυτόν, πληρώνεις μόνο την τρύπα και γλιτώνεις καμιά 10ρια ευρά.
Καλά θυμάμαι τελικά αν και πέρασε καιρός.:P
Δηλαδή αν πάω να κάνω τρύπα στο φρύδι θα πλερώσω 10; Ι χααα!
Μήπως είναι από τιτάνιο? :hmm:
Ναι από τιτάνιο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
To tattooland είναι μια εναλλακτική αλλά δεν ξέρω καθόλου από τιμές.
https://www.facebook.com/groups/TATTOOLANDgr/ αυτό είναι το γρουπ τους οπότε αν θες ρώτα από κει ή στείλτους e-mail.
https://www.tattooland.gr/index.php

Ρε, LOL.:worry:

Τούς ρώτησα στο fb, και μού απάντησαν:

«Καλησπέρα, 60 ευρώ συν το σκουλαρίκι που θα διαλέξεις (όχι πάνω από 75 ευρώ σύνολο).»

Δεν είμαστε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά θυμάμαι τελικά αν και πέρασε καιρός.:P
Δηλαδή αν πάω να κάνω τρύπα στο φρύδι θα πλερώσω 10; Ι χααα!

Ναι από τιτάνιο είναι.

Not, για τρύπα στο φρύδι παίρνει 40 ευρά. Και δεν ξέρω αν το σκουλαρίκι είναι το ίδιο (νομίζω αυτό για το φρύδι είναι λίγο πιο χοντρό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ρε, LOL.:worry:

Τούς ρώτησα στο fb, και μού απάντησαν:

«Καλησπέρα, 60 ευρώ συν το σκουλαρίκι που θα διαλέξεις (όχι πάνω από 75 ευρώ σύνολο).»

Δεν είμαστε καλά.

Πες τους ότι η οδοντίατρός μου παίρνει 40Ε για έναν καθαρισμό και μισή ώρα δουλειάς, και αυτοί ζητούν τα διπλάσια σχεδόν για δουλειά ούτε 3 λεπτών?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Πες τους ότι η οδοντίατρός μου παίρνει 40Ε για έναν καθαρισμό και μισή ώρα δουλειάς, και αυτοί ζητούν τα διπλάσια σχεδόν για δουλειά ούτε 3 λεπτών?
Ρε, πραγματικά δεν τήν παλεύουν ντιπ. Τί νομίζουν ότι κάνουν; Σε λίγο θα ζητούν και φακελάκι!
Ήμουν ευγενικός, και είπα μόνο «ευχαριστώ»!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ρε, LOL.:worry:

Τούς ρώτησα στο fb, και μού απάντησαν:

«Καλησπέρα, 60 ευρώ συν το σκουλαρίκι που θα διαλέξεις (όχι πάνω από 75 ευρώ σύνολο).»

Δεν είμαστε καλά.
Τόσο ακριβοί; Ελεος!! Άλλο ένα είναι αυτό που πρέπει να είναι και το κορυφαίο στην πόλη https://www.tattooligans.com/studio/ άντε καλή τύχη.
Not, για τρύπα στο φρύδι παίρνει 40 ευρά. Και δεν ξέρω αν το σκουλαρίκι είναι το ίδιο (νομίζω αυτό για το φρύδι είναι λίγο πιο χοντρό).
Πωωωώ :/: έτσι κι αλλιώς σε εκείνο το σημείο θα έβαζα χρωματιστό,δλδ θα πρέπει να δώσω μίνιμουν 50+ ευρω...ΓΑΜΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ρώτησα στο Nico Tattoo, και μού είπαν ότι το piercing στη γλώσσα (μαζί με το σκουλαρίκι) κοστίζει 50 ευρά.
Έτσουξε λίγο η τιμή ή ιδέα μου είναι;

Καλή τιμή. Προσοχή στο υλικό του σκουλαρικιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Καλή τιμή. Προσοχή στο υλικό του σκουλαρικιού.

Είπαμε, εν τη οικεία πόλη βρήκα οικονομικότερη!:P Και γνωρίζω προσωπικά άτομο που έκανε στο συγκεκριμένο studio piercing στην γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Είπαμε, εν τη οικεία πόλη βρήκα οικονομικότερη!:P Και γνωρίζω προσωπικά άτομο που έκανε στο συγκεκριμένο studio piercing στην γλώσσα.

Κ εγώ πάντως το piercing το δικό μου ως φοιτητής εκεί το έκανα. :P Είναι οντως καλό σα studio.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Κ εγώ πάντως το piercing το δικό μου ως φοιτητής εκεί το έκανα. :P Είναι οντως καλό σα studio.

Μπορεί όταν έκανες εσύ piercing να ήταν πιο προσιτές οι τιμές.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top