Piercing

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μεταξύ 2Ε και 7Ε υπάρχει επίσης διαφορά.
Αν και ομολογουμένως την θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή. Κρίμα να μην ξέρεις καμιά αντίστοιχη περίπτωση στην Θεσσαλονίκη. :( Έχω δώσει τα κέρατά μου σε piercings, ακριβώς επειδή κοιτάω να εξασφαλίσω τις καλύτερες συνθήκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μεταξύ 2Ε και 7Ε υπάρχει επίσης διαφορά.
Αν και ομολογουμένως την θεωρώ πάρα πολύ καλή τιμή. Κρίμα να μην ξέρεις καμιά αντίστοιχη περίπτωση στην Θεσσαλονίκη. :( Έχω δώσει τα κέρατά μου σε piercings, ακριβώς επειδή κοιτάω να εξασφαλίσω τις καλύτερες συνθήκες.

Δυστυχώς, δε γνωρίζω τίποτα για Θεσσαλονίκη (ούτε έχω επισκεφθεί την πόλη ποτέ :redface:).

Μπράβο σου που είσαι συνειδητοποιημένη,αν επιτρέπεται σε ποια σημεία έχεις κάνει piercing ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δυστυχώς, δε γνωρίζω τίποτα για Θεσσαλονίκη (ούτε έχω επισκεφθεί την πόλη ποτέ :redface:).

Μπράβο σου που είσαι συνειδητοποιημένη,αν επιτρέπεται σε ποια σημεία έχεις κάνει piercing ? :)

Έχω 7 τρύπες στα αυτιά και μια τρύπα στην μύτη (την οποία την άφησα να κλείσει).
Τώρα θέλω στο φρύδι, αλλά στον κολλητό μου πήρανε 40Ε σ' αυτό το μαγαζί και όσο να πεις είναι πολλά λεφτά για την δεδομένη στιγμή. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Έχω 7 τρύπες στα αυτιά και μια τρύπα στην μύτη (την οποία την άφησα να κλείσει).
Τώρα θέλω στο φρύδι, αλλά στον κολλητό μου πήρανε 40Ε σ' αυτό το μαγαζί και όσο να πεις είναι πολλά λεφτά για την δεδομένη στιγμή. :/:
Δεν φοβάσαι το σημείο? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λίγο ναι, ας μαζέψω πρώτα τα λεφτά να μην έχω να σκέφτομαι ΚΑΙ αυτό, και θα το δω ξανά εκ νέου. Και στο χείλος σκεφτόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λίγο ναι, ας μαζέψω πρώτα τα λεφτά να μην έχω να σκέφτομαι ΚΑΙ αυτό, και θα το δω ξανά εκ νέου. Και στο χείλος σκεφτόμουν.

Χείλος σκάφτομαι και΄γω.Μέχρι που είδα κάτι βιντεάκια στο youtube και σοκαρίστηκα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χείλος σκάφτομαι και΄γω.Μέχρι που είδα κάτι βιντεάκια στο youtube και σοκαρίστηκα.:P

Δηλαδή? Για στείλε κανένα λινκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Και το tea tree oil είναι καλό, αν εμφανιστεί κάποια μόλυνση άκουσα.

Ναι εντάξει, αλλά το sea salt μπορείς να το βρείς παντού! Επίσης, ΜΗ ΙΩΔΙΟΥΧΟ! Λίγο δύσκολο να βρεις στο σούπερ μάρκετ, αλλά τι να σας πω :P Διάβαζα ότι το ιώδιο ίσως να κάνει χειρότερη την πληγή, αλλά εφ'όσον δε μπορούσα να βρω θαλασσινό μη ιωδιούχο, χρησιμοποιώ αυτό χωρίς πρόβλημα.

Χείλος σκάφτομαι και΄γω.Μέχρι που είδα κάτι βιντεάκια στο youtube και σοκαρίστηκα.

Δεν είναι κάτι :p Εγώ θέλω να κάνω vertical labret(δηλαδή καθετά στο χείλος).

Λίγο ναι, ας μαζέψω πρώτα τα λεφτά να μην έχω να σκέφτομαι ΚΑΙ αυτό, και θα το δω ξανά εκ νέου. Και στο χείλος σκεφτόμουν.

Στο φρύδι, ναι ίσως είναι λίγο επικίνδυνο αν δεν ξέρει ο piercer, γιατί μπορεί να χτυπήσει νεύρο. Αλλά δεν το έχω ψάξει τόσο πολύ, ρώτησε κάποιον έμπειρο piercer :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δηλαδή? Για στείλε κανένα λινκ...

Δεν μπαίνω στη διαδικασία καν να πάω να ψάξω να βρω λινκ.
Τσέκαρε αυτό από τότε που το'δα είπα"Θα εξαντλήσω κάθε διαθέσιμο εκατοστό στα αφτιά μου και μετά θα πιάσω άλλα μέρη,πλην της μύτης".:P
Για το αυτί τελικά το ιώδιο κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
1ον: πηγαινουμε παντα σε tattoo/piercing studio προσεχοντας οτι πληρει ολες τις προυποθεσεις υγιεινης κ αφηνουμε τον ειδικο να κανει ολη τη δουλεια (εχουμε το μυαλο μες στο κεφαλι μας, δεν κανουμε πειραματα σπιτι επειδη το εκανε κ η βλαμμενη φιλη μας κ κατα τυχη δεν επαθε τιποτα)
2ον: ο πονος ειναι καθαρα υποκειμενικος, εγω εχω κανει κ με πιστολακι( στους λοβους αλλα τις εκλεισα ) κ με βελονα( forward helix, septum ) κ μου φανηκε το ιδιο πραγμα.
θεωρω οτι δεν παιζουμε με τετοια θεματα, δινουμε οσα λεφτα χρειαζονται για να ειμαστε σιγουροι καθως οι κινδυνοι ειναι πολλοι.
επισης πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να βλεπετε βιντεακια στο διαδικτυο γιατι επηρεαζεστε αρνητικα χωρις λογο.
καλη τυχη σε οτι κ αν αποφασισετε να κανετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα πάντως όσες γνωστές μου έκαναν πήξαν στη μόλυνση και φούσκωσε πολύ το σημείο.
Εγώ όποτε θέλω-αυτιά μέχρι στιγμής-πάω στη θεία μου και μου κάνει με πιστολάκι.
Και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Το εκανα τελικα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Το εκανα τελικα :D

σε ποιο σημειο και πως? (βελονα? πιστολι?) οπως και να εχει, μεγια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
σε ποιο σημειο και πως? (βελονα? πιστολι?) οπως και να εχει, μεγια!
helix καπου στη μεση του αυτιου... βελονα... η αληθεια ειναι πως δεν περιμενα να πονεσω... αλλα ενα τσουξιμο το ενιωσα.. μου ειπε κιολας οτι υπαρχει περιπτωση να πρηστει, αλλα μου εδωσε ενα ειδικο υλικο για να το καθαριζω και μου ειπε οτι θα ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
ειναι λιγο σκληρο το σημειο εκει οποτε λογικο ειναι να σε ετσουξε.. μεγια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ειναι λιγο σκληρο το σημειο εκει οποτε λογικο ειναι να σε ετσουξε.. μεγια :)
Ευχαριστω πολυ!! Α και το πιστολι ειναι απαγορευμενο στη Γερμανια, γιατι μπορει να προκαλεσει βλαβη στον ιστο του αυτιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!! Α και το πιστολι ειναι απαγορευμενο στη Γερμανια, γιατι μπορει να προκαλεσει βλαβη στον ιστο του αυτιου.

α ρε Γερμανια!! παντα μπροστα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
αλλα μου εδωσε ενα ειδικο υλικο για να το καθαριζω και μου ειπε οτι θα ειναι μια χαρα.

τι σου έδωσε, αν επιτρέπεται? :worry: fucidin?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
octenisept
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.

;) Αυτό χρησιμοποιούσα κι εγώ για απολύμανση. Η fucidin είναι ΓΤΠ. Δεν κάνει τίποτα! Υποτίθεται χρησιμοποιείται σε μολύνσεις, αλλά δεν επιδρά στο ελάχιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top