Piercing

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
η βελονα ομως δεν ποναει παραπανω? και πιστολακι ηταν αυτο της μιας χρησης... μπροστα μου το ειχε βγαλει απο την συσκευασια.

ναι ποναει παραπανω αλλα ειναι σταδιακος πονος ενω η ασφαλεια σου ειναι μονιμη με την βελονα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Η βελόνα πονάει λιγότερο,έχω κάνει και τα 2 και ξέρω.

Το τρύπημα στο αυτί με πιστόλι είναι το λιγότερο 3e γιατί να μην δώσεις άλλα 4 να στο κάνουν με βελόνα? 7 ευρώ και το κεφάλι σου ήσυχο παρά μια πιθανή μολύνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Η βελόνα πονάει λιγότερο,έχω κάνει και τα 2 και ξέρω.

Το τρύπημα στο αυτί με πιστόλι είναι το λιγότερο 3e γιατί να μην δώσεις άλλα 4 να στο κάνουν με βελόνα? 7 ευρώ και το κεφάλι σου ήσυχο παρά μια πιθανή μολύνση.
Πες και σε εμάς πού κάνουν piercings στα αυτιά με 7 ευρώ, γιατί θα μάς έπιασαν μαλά*ες φαίνεται, ζητώντας το λιγότερο 30 για το αυτί.

Εγώ πάλι που επίσης έχω δοκιμάσει και τα 2, έρχομαι να σέ διαψεύσω, και να πω ότι το πιστόλι «πονάει» λιγότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πες και σε εμάς πού κάνουν piercings στα αυτιά με 7 ευρώ, γιατί θα μάς έπιασαν μαλά*ες φαίνεται, ζητώντας το λιγότερο 30 για το αυτί.

Εγώ πάλι που επίσης έχω δοκιμάσει και τα 2, έρχομαι να σέ διαψεύσω, και να πω ότι το πιστόλι «πονάει» λιγότερο.

και εγω και τα 2 εχω κανει και οντως το πιστολι ποναει λιγοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εγω στο αυτι ειχα κανει με 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πες και σε εμάς πού κάνουν piercings στα αυτιά με 7 ευρώ, γιατί θα μάς έπιασαν μαλά*ες φαίνεται, ζητώντας το λιγότερο 30 για το αυτί.

Εγώ πάλι που επίσης έχω δοκιμάσει και τα 2, έρχομαι να σέ διαψεύσω, και να πω ότι το πιστόλι «πονάει» λιγότερο.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω γκρίζα διαφήμιση και να πω που το είδα/έκανα με 7.
Λέω για λοβό,το κόστος εξαρτάται από το τι σκουλαρίκι θες κιόλας.


Νομίζεις με απασχολεί η άποψη σου?
Εγώ έγραψα τι ένιωσα εγώ,και εγώ κατάλαβα λιγότερο πόνο με τη βελόνα παρά με το πιστόλι,γούστα είναι αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω γκρίζα διαφήμιση και να πω που το είδα/έκανα με 7.
Λέω για λοβό,το κόστος εξαρτάται από το τι σκουλαρίκι θες κιόλας.


Νομίζεις με απασχολεί η άποψη σου?
Εγώ έγραψα τι ένιωσα εγώ,και εγώ κατάλαβα λιγότερο πόνο με τη βελόνα παρά με το πιστόλι,γούστα είναι αυτά :P

I'm really sorry for telling you that you have completely no idea.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Τι να κάνουμε, εγώ έκανα με 7e στο αυτί με βελόνα,3e το πιστόλι που λέμε, 15 μύτη,45 αφαλός (ήταν και το σκουλαρίκι ακριβό), γλώσσα 30.

Όλα σε καθαρό studio,και κανένα δεν μου έγινε reject :D

Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
nimertis οσον αφορα στο reject δεν παιζει ρολο τοσο το στουντιο (γιατι και εγω σε ενα απο τα καλυτερα της αθηνας τα εκανα), οσο το δερμα που εχει το ατομο...εμενα απο μικρη το δερμα μου αποβαλλει τετοιου ειδους υλικα.. (π.χ : στα αυτια μονο το χρυσο σκουλαρικι δεν μου κανει μολυνση..)..ειναι θεμα ανοχης του οργανισμου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
nimertis οσον αφορα στο reject δεν παιζει ρολο τοσο το στουντιο (γιατι και εγω σε ενα απο τα καλυτερα της αθηνας τα εκανα), οσο το δερμα που εχει το ατομο...εμενα απο μικρη το δερμα μου αποβαλλει τετοιου ειδους υλικα.. (π.χ : στα αυτια μονο το χρυσο σκουλαρικι δεν μου κανει μολυνση..)..ειναι θεμα ανοχης του οργανισμου..

Ναι,βέβαια και ισχύει αυτό που λες!
Αλλά όσο και να'ναι επειδή φίλοι και γνωστοί μου την πάτησαν από έναν βρώμικο piercer των νοτίων προαστίων,τονίζω ΚΑΙ την καθαριότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ναι,βέβαια και ισχύει αυτό που λες!
Αλλά όσο και να'ναι επειδή φίλοι και γνωστοί μου την πάτησαν από έναν βρώμικο piercer των νοτίων προαστίων,τονίζω ΚΑΙ την καθαριότητα.


καλα παντα υφιστανται και τετοια συμβαντα.. και εγω δεν διακινδυνευω την υγεια μου για κανενα λογο ποσο μαλλον για αισθητικο λογο !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Πιστόλι?! Ποτέ! Άντε στο λοβό, μέχρι εκεί! Οπουδήποτε αλλού το πιστόλι είναι επικίνδυνο! Επίσης, μη τσιγκουνεύεστε γι'αυτά τα πράγματα και να είστε τακτικοί στη φροντίδα τους(sea salt solution, όχι οινόπνευμα για piercing και πλύσιμο, κρέμα στο tattoo)! Μπορεί ο χασάπης να ζητάει 20e, αλλά θα τρπήσει λάθος, θα πέρασει λάθος μέγεθος σκουλαρίκι και μετά υπάρχει ο κίνδυνος να μείνει και σημάδι- από εμπειρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
piescings βλακείες -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πιστόλι?! Ποτέ! Άντε στο λοβό, μέχρι εκεί! Οπουδήποτε αλλού το πιστόλι είναι επικίνδυνο! Επίσης, μη τσιγκουνεύεστε γι'αυτά τα πράγματα και να είστε τακτικοί στη φροντίδα τους(sea salt solution, όχι οινόπνευμα για piercing και πλύσιμο, κρέμα στο tattoo)! Μπορεί ο χασάπης να ζητάει 20e, αλλά θα τρπήσει λάθος, θα πέρασει λάθος μέγεθος σκουλαρίκι και μετά υπάρχει ο κίνδυνος να μείνει και σημάδι- από εμπειρία :P

Και το tea tree oil είναι καλό, αν εμφανιστεί κάποια μόλυνση άκουσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και αν το πάρετε απόφαση να κάνετε με βελόνα την τρύπα, πάτε κάπου ΚΑΘΑΡΑ. Γιατί και σε μας την Ναυαρίνου την τρύπα με την βελόνα στο λοβό την χρεώνει 2Ε ένα μαγαζί. Στο ακριβώς απέναντι μαγαζί την χρεώνει 20Ε και αυτός φοράει γάντια, ανοίγει την βελόνα μπροστά σου, και την πετάει στον κάδο επίσης μπροστά σου, και το σκουλαρίκι δεν το έχει παρατημένο κάπου και μετά το πιάνει, το βάζει πάνω σε καθαρό χαρτί αφού πρώτα το έχει αποστειρώσει (γιατί πολλοί επιστρέφουν τα αρχικά σκουλαρίκια για να ξανατρυπηθούν φτηνότερα).

Δεν έχει νόημα να τρυπηθείτε με βελόνα αν η μόλυνση μπορεί να είναι μεγαλύτερη από πιστόλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Δεν ανέφερα ποτέ πως υπάρχει με 2ε τρύπημα με βελόνα.

Εκεί που την είχα κάνει με 7, τηρήθηκαν όλα όπως τα είπες.

Αλλά και 20 να ήταν για την υγεία μου θα τα έδινα,αλλιώς θα τα δώσεις μετά σε δερματολόγο κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top