Piercing

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Οτιδήποτε από λαιμό και κάτω.
μα ρε συ θα κλεισει η τρυπα ετσι κι αλλιως στο σημειο εκεινο που θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
κ ναι, εγω ειμαι αυτη(κρατηστε τα σχολια,τα ασχημα τουλαχιστον, για τον εαυτο σας. ευχαριστω)! ελπιζω να μην υπαρχει θεμα που ανεβαζω φωτο εδω...για τον yiorgos που ζητησε φωτο
δε φαινεται πολυ καλα αλλα την τραβηξα απο την καμερα του pc, δεν εχω αλλη..
θελω να αλλαξω σκουλαρικι, να βαλω ενα χωρις μπιλιες, αλλα ειναι νωρις για αλλαγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Picture of me 2.png
    Picture of me 2.png
    222.5 KB · Εμφανίσεις: 563

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Ουαου!Πολυ καλο σου παει μια χαρα!Ειναι λιγο tribal η τρυπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
τα οποια ειναι? στη ρογα?? χαχα
παιζει να ποναει πολυ ασχημα, αν κ ο πονος ειναι υποκειμενικος..ποιος ειναι ο κλαδος σου κ δε μπορεις να κανεις σε εμφανες σημειο? αλλα κ παλι, το σκουλαρικι το βγαζεις οποτε θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Το σκουλαρίκι στα αγόρια τι εκφράζει; Υπάρχει κάποια άποψη κοινωνιολογικά; αισθητικά; Για ποιο λόγο; Επίσης όσοι δεν κάνουν τι χάνουν; :hmm:
Το body modification γενικά(piercings,tattoos,microdermals κτλ κτλ) δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα κομμάτι του εαυτού εκείνου που το κάνει. Εφ'όσον ρωτάς "όσοι δεν κάνουν τι χάνουν;" και διαχωρίζεις το piercing στο αγόρι και το κορίτσι σημαίνει πως δε βρίσκεις νόημα σε αυτού του είδους το lifestyle(γιατί πάνω απ'όλα αυτό είναι, μη βλέπεις τα 13χρονα που τα κάνουν για μόστρα). Προφανώς, επιλέγεις να εκφραστείς με άλλους τρόπους και αυτό είναι απόλυτα δεκτό!
Δεν καταλαβαίνω την μάταιη προσπάθεια κάποιων ανθρώπων να δείχνουν με τεχνάσματα κάτι άλλο από αυτό που είναι ή δείχνουν τα έργα τους, η συμπεριφορά τους στο κοινωνικό σύνολο ότι είναι. Καταπονάς το δέρμα για ένα τίποτα; :hmm:
Και γυρνάμε σε αυτό που σου είπα πριν. Το ότι δε βρίσκεις νόημα εσύ στο body mod δε σημαίνει πως δεν έχει γενικά. Όσο για τον πόνο, εγώ είμαι pain "bitch" ας πούμε, δε με πειράζει ο πόνος.(Τι να πεις και για το body suspension ή το scarification δηλαδή!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Το body modification γενικά(piercings,tattoos,microdermals κτλ κτλ) δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα κομμάτι του εαυτού εκείνου που το κάνει. Εφ'όσον ρωτάς "όσοι δεν κάνουν τι χάνουν;" και διαχωρίζεις το piercing στο αγόρι και το κορίτσι σημαίνει πως δε βρίσκεις νόημα σε αυτού του είδους το lifestyle(γιατί πάνω απ'όλα αυτό είναι, μη βλέπεις τα 13χρονα που τα κάνουν για μόστρα). Προφανώς, επιλέγεις να εκφραστείς με άλλους τρόπους και αυτό είναι απόλυτα δεκτό!
Και γυρνάμε σε αυτό που σου είπα πριν. Το ότι δε βρίσκεις νόημα εσύ στο body mod δε σημαίνει πως δεν έχει γενικά. Όσο για τον πόνο, εγώ είμαι pain "bitch" ας πούμε, δε με πειράζει ο πόνος.
:)ποσα piercings εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InSheerPleasure

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν είναι θέμα ποσότητας, όχι πολλά- αν και σκοπεύω να αποκτήσω κάμποσα (καθώς περίμενα να κλείσω τα 18 πρώτα). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lydiatav

Νεοφερμένος

Η lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν είναι θέμα ποσότητας, όχι πολλά- αν και σκοπεύω να αποκτήσω κάμποσα (καθώς περίμενα να κλείσω τα 18 πρώτα). :)
καλα προφανως κ δεν ειναι θεμα ποσοτητας, απλα με τα λεγομενα σου υπεθεσα οτι σ'αρεσουν γι αυτο ρωτησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ξερετε πως λεγεται αυτο το piercing? Και αν τρυπιεται το κοκκαλο?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
ξερετε πως λεγεται αυτο το piercing? Και αν τρυπιεται το κοκκαλο?

Δεν έχει καμία σχέση με το κόκκαλο. Τη συγκεκριμένη ονομασία δεν τήν γνωρίζω. Υπάρχουν εικόνες στο google, που έχουν τις ονομασίες όλων των σημείων του αυτιού (κι όχι μόνο), στα οποία γίνονται piercings.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Δεν έχει καμία σχέση με το κόκκαλο. Τη συγκεκριμένη ονομασία δεν τήν γνωρίζω. Υπάρχουν εικόνες στο google, που έχουν τις ονομασίες όλων των σημείων του αυτιού (κι όχι μόνο), στα οποία γίνονται piercings.
δεν την βρισκω την ονομασια της συγκεκριμενης τρυπας ... ξερεις μηπως αν στο συγκεκριμενο σημειο κλεινει γρηγορα η τρυπα σε περιπτωση που τυχει και δεν φορας σκουλαρικι για ενα χρονικο διαστημα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
δεν την βρισκω την ονομασια της συγκεκριμενης τρυπας ... ξερεις μηπως αν στο συγκεκριμενο σημειο κλεινει γρηγορα η τρυπα σε περιπτωση που τυχει και δεν φορας σκουλαρικι για ενα χρονικο διαστημα ?

Αυτό εξαρτάται από τον οργανισμό σου κυρίως, εφόσον η τρύπα έχει θρέψει. Αν γενικά ο οργανισμός σου δέχεται τις τρύπες, τότε δε θα έχεις πρόβλημα. Εμένα οι τρύπες στο αυτί κλείνουν γρήγορα, άσχετα με το αν έχουν θρέψει. Έχω στο forward helix, και είχα χάσει το κούμπωμα μία φορά που είχα πάει για κούρεμα, και στη μισή ώρα που το είχα βγάλει, κόντεψε να κλείσει, παρ' όλο που το έχω 3 χρόνια. Στο χείλος το έχω αφαιρέσει εδώ και 2,5 χρόνια, κι ακόμη δεν έχει κλείσει, για παράδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Λόγω πολλών piercing (λοβοί,helix,tragus,μύτη (στρασακι), γλώσσα,αφαλό κλπ), έχω να πω.

Πάντα βελόνα (όχι σαν κάτι γνωστούς μου π έκαναν στη μύτη με ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ!), και ας είναι ακριβότερη!

Επίσης να πάτε σε καλά και ενδεχομένως ακριβά studio,με αυτά δεν παίζουμε!

Αυτό που με πόνεσε περισσότερο ήταν το helix και εκείνο που με πόνεσε λιγότερο ήταν στη γλώσσα (αν και όταν πρήζεται δεν μπορείς να μιλήσεις και πρέπει να τρως προσεκτικά).

Άντε και καλά τρυπήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εγω στο αυτι που ειχα κανει στο συνηθισμενο σημειο με πιστολακι το ειχα κανει... για αυτι μια χαρα ειναι το πιστολακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
όχι...δεν αποστειρώνεται επαρκώς...και ελπίζω να λες για λοβό τουλάχιστον όχι για πτερύγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ναι για λοβο λεω... αα δηλαδη να το ψαξω το στουντιο και να μην ειναι πιστολακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Εγώ λέω τι είναι καλύτερο, είναι δική σου η απόφαση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
και εγω εχω κανει κατα καιρους piercing (οχι κατι υπερβολικο: μυτη -που το εχω ακομα- και αφαλο -που το απεβαλε ο οργανισμος μου 3 ολοκληρες φορες γαμωτο-) και αυτο που θα συμβουλεψω ειναι το ιδιο με την προλαλησασα : ΜΟΝΟ ΒΕΛΟΝΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
η βελονα ομως δεν ποναει παραπανω? και πιστολακι ηταν αυτο της μιας χρησης... μπροστα μου το ειχε βγαλει απο την συσκευασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top