Piercing

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Μη του δίνετε σημασία παιδάκια. Τις ίδιες και χειρότερες βλακείες έλεγε και πιο πριν. Απλά κομπλεξικός.

Και κάτι ontopic. Το τραγκους πονάει πολύ; Μου είχε πει η ξαδέρφη μου ότι δεν άντεχε τον πόνο και για αυτο το έχω αναβάλλει τόσο καιρό. Ισχύει;

Δηλαδή για εσένα είναι κομπλεξικός όποιος είναι κατά σε κάτι. Και για εμένα θα έπρεπε να είναι κομπλεξικός κάποιος που είναι ενάντια στο κάπνισμα ( μιας και είμαι καπνιστής ). Ε λοιπόν ΌΧΙ, μιας και είναι βλαβερό το δέχομαι. Ασχετα που δε μπορώ να το κόψω. Και στην τελική είναι αποψή μου. Και ευτυχώς ξέρω περιπτώσεις που δεν είχαν καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Λέω να κάνω στον τράγο και εγώ μία. Εμένα μου είπαν ότι όταν στην κάνει πονάει μόνο λίγο και με΄τά από λίγες ώρες επουλώνεται η πληγή και όλα είναι μια χαρά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Στο tragus ενοχλεί στον ύπνο για λίγο καιρό, that's all. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:) το τράγκους νομίζω φοβίζει λόγω του ότι βρίσκεται σε "σκληρό" σημείο...
Αλλά εγώ απο την εμπειρία μου και την εμπειρία άλλων θα πω ότι είναι μια εύκολη τρύπα και την ώρα που γίνεται αλλά και στην συνέχεια!
μόνο ο ύπνος μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα όπως είπε η Χριστιάννα ^^ και στις κοπέλες ίσως το μακρύ μαλλί στις αρχές να μπερδεύεται.
(είναι η αγαπημένη μου τρύπα,πάντα είχα έρωτα μαζί της:clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αληθεια με το τραγκους τι γινεται οταν βαζεις ακουστικα για να ακουσεις μουσικη, να υποθεσω πως δεν ενοχλει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί!
αλλά έχω ακούσει περιπτώσεις ανθρώπων που λένε ότι μετά πονάει και το αυτί τους στο σημείο της τρύπας :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εγώ έχω φάει σκαλωσιά εδώ και κάτι μέρες και θέλω να κάνω septum piercing...όχι βέβαια κανένα τεράστιο αλλά κάποιο που θα μπορώ να το κρύβω όταν θέλω(σαν της Scarlett Johanson)...παίζει να πονάει όμως.Έχει κάνει κανείς από εσάς?Πονούσε πολύ ή είχατε ενοχλήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Oh yes!Δεν είναι τέλειο?

Είναι ενδιαφέρον αν μη τι άλλο.Το έχεις αποφασίσει να το κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Είναι ενδιαφέρον αν μη τι άλλο.Το έχεις αποφασίσει να το κάνεις?

Ναι έχω ψηθεί να το κάνω από Σεπτέμβρη που θα είμαι Αθήνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Είχε μια φίλη μου. Την πονούσε απ'ό,τι θυμάμαι στην αρχή για λίγο καιρό (10-15 μέρες) και μετά όλα κομπλέ. Το σκουλαρίκι, αν είναι μικρό, όταν το γυρνάς από μέσα δεν φαίνεται καθόλου. Είναι από τα piercings που δεν μ'αρέσουν.. νόμιζα πως έφταιγε το γεγονός πως δεν πήγαινε καθόλου στο στυλ της φίλης μου, αλλά και στη Johanson που το βλέπω (που μ'αρέσει εν γένει :D) δεν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Δηλαδή για εσένα είναι κομπλεξικός όποιος είναι κατά σε κάτι.
όχι βέβαια... απλά εντάξει γίνεσαι υπερβολικός ώρες ώρες και τους ξεφεύγουν φράσεις που τις χρησιμοποιούν σαν βρισιές. Δεν πιστεύω να εννοούσε αυτό που είπε γιατί δεν έχει καμία σχέση (είναι σαν να λες κάποιον π@@στη ενώ είναι στρέιτ, απλά έτσι, σαν βρισιά). Αλλά αφού το βλέπεις, και τώρα που είπες κάτι σωστό σου βάλανε -1, δεν αξίζει να συνεχίζεις. Τώρα βαθμολογείσαι μόνο και μόνο από το όνομα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Στο tragus ενοχλεί στον ύπνο για λίγο καιρό, that's all. =)
Ντάξι μωρέ θε περάσει που θα πάει...

:) το τράγκους νομίζω φοβίζει λόγω του ότι βρίσκεται σε "σκληρό" σημείο...
Αλλά εγώ απο την εμπειρία μου και την εμπειρία άλλων θα πω ότι είναι μια εύκολη τρύπα και την ώρα που γίνεται αλλά και στην συνέχεια!
μόνο ο ύπνος μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα όπως είπε η Χριστιάννα ^^ και στις κοπέλες ίσως το μακρύ μαλλί στις αρχές να μπερδεύεται.
(είναι η αγαπημένη μου τρύπα,πάντα είχα έρωτα μαζί της:clapup:)
Έχω ψηθεί αό τη ιουνίου να την κάνω αλλά κάτι γίνεται και το αναβάλω. Μια φορά που είχα πάει στο μαγαζί να την κάνω, αυτός που κάνει τα piercing είχε πάει με τους αγανακτησμένους στο Σύνταγμα :P

αληθεια με το τραγκους τι γινεται οταν βαζεις ακουστικα για να ακουσεις μουσικη, να υποθεσω πως δεν ενοχλει???
Έχω αναρωτηθεί και εγώ γι αυτό αλλά θα βάζω το ένα ακουστηκο... Αν έχεις θέληση όλα γίνονται :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για λίγο καιρό κι εγώ άκουγα μόνο από το ένα, πονούσε το άλλο. Πλέον δεν τίθεται θέμα, μόνο όταν κοιμάμαι με τ'ακουστικά στ'αυτιά μπορεί να πονάω το πρωί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Έχω ψηθεί αό τη ιουνίου να την κάνω αλλά κάτι γίνεται και το αναβάλω. Μια φορά που είχα πάει στο μαγαζί να την κάνω, αυτός που κάνει τα piercing είχε πάει με τους αγανακτησμένους στο Σύνταγμα :P

αστο τοτε απο σεπτεμβρη μη μολυνθει με την αμμο στη θαλασσα τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Θελω πολυ να κανω κατι σαν αυτο ..Ισως και λιγο πιο κατω...Εχω ρωτησει πολλα ατομα και μου εχουν πει οτι ποναει...Ισχυει??Καποιος-α που να εχει κανει κατι παρομοιο ?

piersing.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • piersing.jpg
    piersing.jpg
    13.6 KB · Εμφανίσεις: 3,764

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Θελω πολυ να κανω κατι σαν αυτο ..Ισως και λιγο πιο κατω...Εχω ρωτησει πολλα ατομα και μου εχουν πει οτι ποναει...Ισχυει??Καποιος-α που να εχει κανει κατι παρομοιο ?

piersing.jpg

έχω ακριβώς στο σημείο που δείχνει η εικόνα και άλλο ένα πιο κάτω- ακριβώς πριν ξεκινήσει το σκληρότερο μέρος του αυτιού... η αλήθεια είναι πως η τρύπα αυτή (η πιο ψηλά) με πονούσε για κάποιο χρονικό διάστημα όταν ακουμπούσα στο μαξιλάρι απ' αυτή την πλευρά, για να κοιμηθώ (με την άλλη δεν είχα κανένα απολύτως θέμα). Επίσης, καμιά φορά όταν αλλάζω σκουλαρίκι με πονάει λίγο, αλλά εντάξει... δεν είναι τίποτα, απλά άφησε το σκουλαρίκι που θα σου βάλουν όσο πιο πολύ μπορείς, γιατί ο ένας μήνας που το άφησα εγώ μπορεί να μην ήταν αρκετός :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Πήγα και γω κι έκανα λίγο πιο κάτω από το σημείο στη φωτό πριν 2 μέρες. Όταν με τρύπησε δεν ένιωσα τίποτα και γενικά δεν έχω ενόχληση παρά μόνο όταν στρίβω το σκουλαρίκι, που μάλλον είναι λογικό:hmm:. Ναι και κοιμάμαι μόνο από το ένα πλευρό γιατί πονάει αλλά όχι τραγικά πράγματα. Μία φίλη μου που έχει κάνει εκεί τρύπα λέει πως ένιωθε καλύτερα μετά από 10 μέρες. Προσοχή χρειάζεται στην αρχή και να έχεις ενημερώσει τους κοντινούς για να μην ορμάνε να σε αγκαλιάσουν πλακώνοντας το αυτί σου:P. Αουτς! Πάντως και μένα μετά από ένα μήνα μου είπαν πως μπορώ ν' αλλάξω σκουλαρίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top